търся мнения и съвети

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

търся мнения и съвети

Мнениеот Spooky 6ku » Вто Юни 03, 2014 10:07 pm

Здравей те !
Нов съм във форума извинете за глупавите въпроси !

Така от днес съм горд собственик на рамка Drag Junk насочил съм се към стил Dirt Jump имам няколко питанки към по мъдрите и опитни господа в стила !
1. Мнения за рамката като за първа ( свястна ) рамка за тази цел ?
2. Каква вилка да си взема някъде из характеристиката на рамката четох че поддържа до 120 мм ход на вилка.
- има ли смисъл от 120 мм вилка
- по добре ли е по - разпространената 100 мм вилка ( серията на marzocchi dirt jumper ) или мога да си сложа примерно Rockshox xc28 бидейки с по-голям ход..)
3. Какви спирачки да си сложа дискови , V- break или някоя друга алтернатива ако има други
4. За стила който съм тръгнал да практикувам задължително ли е да съм сингъл спийд ?
5. Теглото ми има ли значение и може ли да ми попречи по някакъв начин ?

Благодаря за отговорите и ако въпросите са ви задавани по 20 хиляди пъти ме извинете ! :wavey:
Spooky 6ku
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 02, 2014 2:16 am

Re: търся мнения и съвети

Мнениеот up side down » Вто Юни 17, 2014 7:03 pm

Здрасти, предполагам си намерил
отговори другаде...аз просто ще
си коментирам :peace:
относно вилката, ако искаш marzocchi dj,
потьрси модел с регулируем ход, има.
В- бреик върши работа, ако има кьде да го монтираш .Скоростите....ако сложиш , след време сам щe решиш дали са ти нyжни.
А теглото ти е последния проблем, ако си във форма, разбира се. :beer:
up side down
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Сря Дек 19, 2012 7:37 pm

Re: търся мнения и съвети

Мнениеот pipeline » Сря Юли 23, 2014 9:42 pm

Здрaвей! Честитa дa ти е рaмкaтa, дa си я кaкрaш с здрaве! Тa минaвaм нa темaтa.
1-Достa хорa я критикувaт, но и достa я хвaлят.
2-До колкото знaм, dj се кaрa не с много ход(100 мм сa достaтъчни). Относно Rock Shox XC28, от името се рaзбирa че не е нaпрaвенa зa dj.
3-Някои кaрaт с дискови, някои с читaви V-brake, някои без спирaчки :D един V-brake с хубaви кaлодки и добрa нaстройкa ще ти върши идеaлнa рaботa и ще е достa по-лек от дисковaтa спирaчкa.
4-Попринцип dj се кaрa single speed, a и е по-леко.
5-Aко си по-тежък/лек ще трябвa дa нaстройш вилкaтa :)
Нaдявaм се дa съм ти помогнaл :)
Карам C1 :D :D
Аватар
pipeline
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 2:22 pm


Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта