Избор на вилка

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на вилка

Мнениеот gogodarkthrone » Сря Юни 25, 2014 12:44 am

Здравейте. Карам стрийт, дърт и понякога леко витоша. Знам, че sr suntour epicon не е dj & street вилка, защото е много мека, но аз съм само 32кг. и мисля, че няма да имам проблеми с дропове, скокчета и.т.н. Искам епикон, защото е лека, лесна за подръжка и не много скъпа +това, че има необходимите екстри. Някой да иксаже мнение. Чудех се и за дуро дж ама е много тежка, дърт джъмпар 3ката също е тежка, маниту циркус пук ми е над бюджета, а рст дърт не знам къде мога да намеря в софия :crap: :crap: :crap: . Карам Dartmoor Quinnie
С какъвто си се събрал с такъв си ....... каарал
gogodarkthrone
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Юни 03, 2014 1:48 pm

Re: Избор на вилка

Мнениеот To63to » Сря Юни 25, 2014 7:50 am

Проблема с епикона не е, че е много мека, най-малкото щото е въздушна и можеш да си я нагласиш за каквито килограми искаш, а е че не е правена за DJ. Просто няма да издържи дълго време и ще се разлуфти. Вземи си нещо подходящо за дисциплината и не го мисли. Щом си 32кг предполагам, че си малък още и ще растеш доста време. Теглото няма да ти е особен проблем като заякнеш малко, отчасти заради самото него :lol:
To63to
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:07 pm

Re: Избор на вилка

Мнениеот gogodarkthrone » Сря Юни 25, 2014 9:52 am

E да прав си, но дж вилките, ако са евтини са мнго тежки, а ако са по-леки пък са много скъпи :crap: , а не искам да продължавам да карам със стария XCM без прожина :lol2:
С какъвто си се събрал с такъв си ....... каарал
gogodarkthrone
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Юни 03, 2014 1:48 pm

Re: Избор на вилка

Мнениеот Black SyM Bellamy » Сря Юни 25, 2014 1:09 pm

Не виждам проблема с килограмите :confused: :confused: :confused: :confused: Със времето ще свикнеш пък и ще заякнеш от самия спорт :agree: вземи вилка която си е предназначена за този спорт ;)
Аватар
Black SyM Bellamy
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 9:11 pm

Re: Избор на вилка

Мнениеот To63to » Сря Юни 25, 2014 3:19 pm

Аз също не виждам какъв е проблема с теглото. Разликата между ДЖ вилка и епикон е около 4-600 грама. Наистина ли искаш да ми кажеш че половин кило са голям проблем, особено за колело, което няма да се кара нагоре по планината. Епикона е добра вилка, но не е за ДЖ и ще се разбие евентуално. Има причина ДЖ вилките да са по-тежки и тя е защото са по-здрави. Искаш съвет, ами моят съвет е да си купиш вилка за ДЖ според бюджета ти и ти гарантирам, че след 2-3 седмици няма да усещаш допълнителното тегло. Ако си купиш Епикон има голяма вероятност след няколко месеца да и правиш ремонт.
To63to
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:07 pm

Re: Избор на вилка

Мнениеот gogodarkthrone » Сря Юни 25, 2014 10:33 pm

Ясно. Благодаря за съветите просто исках някоя вилка с хубав вход и не чак толкова тежка. Ще търся или дуро или рст дърт, но проблема с втората е, че не знам къде в България се продават :D
С какъвто си се събрал с такъв си ....... каарал
gogodarkthrone
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Юни 03, 2014 1:48 pm

Re: Избор на вилка

Мнениеот Black SyM Bellamy » Нед Юни 29, 2014 9:51 pm

:D :agree: Ае колега тия грамове едва ли ще ти скъсат ръцете,а и с времето се свиква та така,че не се притеснявай за теглото на вилката
Аватар
Black SyM Bellamy
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 9:11 pm


Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта