Често пукане на гуми!

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Често пукане на гуми!

Мнениеот Hardtail_BG » Сря Авг 13, 2014 9:37 pm

Момчета от 2 седмици съм почнал да правя bunny hop с моя Х над бордюри, стълби, шахти и др. Но понякога не успявам да ги прескоча (стълбите и бордюрите) И пукам гума и за седмица спуках 3 гуми, а гумите ми са Макксис (Вътрешните). Предложете ми някакво лепило за гуми или лепенки, защото ми писна да ходя да ми лепят гумата за 3 лв. или да си купувам нови. Моля за съвет! П.С. Със една туба лепило колко дупки ще мога да залепя? Благодаря предварително :beer:
КЗТ ! КАРАМ-ЗДРАВ-ТВЪРДАК
Аватар
Hardtail_BG
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1002
Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 7:19 pm

Re: Често пукане на гуми!

Мнениеот AviMC » Сря Авг 13, 2014 11:11 pm

http://prikachi.com/images.php?images/111/7537111A.jpg Аз използвам лепило "Rubber Solution - for all rubber repairs" и лепенки "Vipal". Нямам проблем и откакто си ги купих съм пукал 2 пъти гуми за 2г. :D
ПП: Не знам с една туба колко лепенки можеш да залепиш, аз от тази туба съм ползвал лепило за около 10 лепенки. 80 бройки +-10 може би ще успееш. Лепило за 1.40лв., лепенки за по 0.30ст./1 брой и 5-10 мин време са ти нужни.
Аватар
AviMC
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 4:23 pm
Местоположение: София

Re: Често пукане на гуми!

Мнениеот tziko » Чет Авг 14, 2014 1:49 pm

Как ще ходиш някой да ти лепи гумата? :crazy: Аз сам си ги лепя от както карах Балканче в първи клас. За лепенки може да ползваш също и изрезки от стара вътрешана гума, но сега една лепенка е 30ст и не си струва. С едно лепило може да залепиш и 100 дупки, обикновено изсъхва преди да свърши. За да не ти се пука при удар в ръб, напомпи гумите на макс(по спецификация на външната). Като си купуваш вътрешна гледай да си на долната граница на размера на балона, например: Външната ти е с балон 2.2" ако избираш между две вътрешни за балон от 1.9 до 2.3" и другата от 2.1 до 2.5" -вземаш втората.
Да ти лепи!
Око за око, паста за зъби!
Аватар
tziko
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 7:45 pm
Местоположение: Варна

Re: Често пукане на гуми!

Мнениеот Hardtail_BG » Чет Авг 14, 2014 1:52 pm

Благодаря :beer: :beer:
КЗТ ! КАРАМ-ЗДРАВ-ТВЪРДАК
Аватар
Hardtail_BG
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1002
Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 7:19 pm


Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта