BMX за 52 годишен

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

BMX за 52 годишен

Мнениеот slavib » Чет Юли 02, 2020 7:07 pm

Здравейте
Аз съм чичо на 52 г. Висок съм 168 см (височина от земята до чатала 70 см) и тежа 75 кг. От Пловдив
Искам да си купя колело за придвижване на равно в града максимални разстояния 2.5 км.
Като дете съм карал много, изключително много Балканче. Сега не искам да купувам Балканче защото ще ми се смеят и ще ми викат пенсионер. (дизайна е много стар) Не че скоро няма да съм такъв но все пак. Причината за покупката е да се придвижвам по лесно между клиентите базирани в централната част. Не нося нищо с мен освен акъла си.
Решил съм да направя опит.
Ако опитът ми се окаже неуспешен има на кой да подаря колелото
Принципно мога да карам всичко Но.
Спрял съм се на тип BMX 20” ново - поради следните причини.
Размерът е като на Балканче и ще се чувстван най-комфортно
Малко е като размер и маневрено.
Няма да вдигам висока скорост. И да го карам продължително. Физически съм добре като за тези години.
Наподобява най-много това което съм карал и имам опит.
Няма да го използвам за акробатики. Но никога не се знае :)
Искам да взема колело може би българско производство което е евтино и подлежи на ремонт.
Искам да е евтино за да не го мисля много – все пак всичко се случва.
Казано накратко искам BMX който да е български и надежден и да е евтин и нов. И както казах ако не ми хареса опитът ще го подаря.
Ще се радвам да споделите Вашият опит за всичко. Марки модели видове и всичко друго което може да ми бъде полезно при избора.
ПП
Имам и три конкретни въпроса
Височината на седалката – ако може да направите коментари да не се окаже че е ниска за мен.
Контрата която липсва – много ми се иска да карам с контра. Даже не знам дали ще свикна със спирачките.
Ако може да споделите и линк към закона който регламентира карането на колела.
Ще се радвам ако дадете и линкове към полезни статии и клипове или друго
Бих разгледал естествено и други не български марки които са представени добре на българският пазар и имат сервиз и поносима цена.
slavib
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 28, 2020 8:25 pm

Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта