Избор на компоненти за Събърбън 26''

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот BigRosso » Пон Авг 17, 2009 5:35 pm

Искам да помоля за помощ при избор на качествени компоненти за рамка Събърбън 26''.
1. Ще карам предимно street. Основната цел е да се получи качествено колело за стрийт с малки компромиси в посока универсалност;
2. Предпочитам компонентите да мога да ги купя от България;
3. Добре е повече компоненти да бъдат на SRAM (avid, truvativ, Rock Shox). Ако има компоненти на други производители, които определено си заслужават пред SRAM - нямам против тях.
4. Добре е шините да са Мавик. Ако има друга марка по-добри шини в БГ, нямам против да използвам тях.
5. За съжаление велосипеда няма да се използва само по предназначение и трябва да има спирачки и поне задни скорости. Вилката е добре да бъде настройваема във височина и да поема и по-агресивни спускания (стига това да не води до много големи компромиси при street). Аз лично предпочитам въздушна вилка със система подобна на U-Turn.
6. Компонентите които ме интересуват са:
-вилка;
-шини, гуми...;
-курбели, педали;
-спирачки;
-скорости;
-успокоител;
-седалка, колче.
7. Бюджет - мога да си позволя скъпи компоненти. Шини по 100-150лв или спирачки по 250-400лв са ОК. Не искам да хвърлям много пари за малки глезотийки. Въпреки че спирачките за street не са от първостепенно значение, бих инвестирал в качествени хидравлични спирачки. Същото се отнася за скоростите и вилката.

Това е. В момента съм се спрял на шини Mavic за DH, вилка от рода на RockShox Argyle/Reba/Reacon, курбели /педали /кормило/ спирачки - серията на SRAM за DH. Спрял съм се на тези компоненти защото ги познавам доста добре.
Трябва да се получи street колело със скорости и спирачки и ако е възможно по-универсална вилка. Core 1 на NS ми е модела около който се въртя. Искам да получа нещо подобно, но с по-ниска вилка (или настройваема), може би малко по-висок клас спирачки, по-висок клас скорости, по-качествени или с подобно качество шини от България.
Предварително благодаря на всички!
BigRosso
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:03 pm

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот nikitoMTB » Пон Авг 17, 2009 5:48 pm

Първо събърбън+ДХ=SUX :D ,но щом си решил...Като гледам най-добра работа ще ти свърши Rock Shox Domain 318 u-turn,а за спирачки предполагам,че едни Avid elexir ще са ти достатъчни.
Аватар
nikitoMTB
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 1804
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:08 am
Местоположение: Шумен/София

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот BigRosso » Пон Авг 17, 2009 5:56 pm

ОК,
Аз се водя от идеята на RAM. Част от оборудването е Hussefelt.
Идеята да пусна тема е че някак си нямам убеждението че DH компоненти са най-точните за мен.
Благодаря за отговора!
BigRosso
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:03 pm

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот BigRosso » Пон Авг 17, 2009 10:37 pm

Част от оборудването мисля да бъде:
-Гуми - Максис Holy Roller 26x2.4
http://www.ridespot.net/product_info.php?cPath=35_52_82&products_id=221&osCsid=7697dd38199a8124b8c0b5c980daa67b

-Шини -Mavic 721
http://www.ridespot.net/product_info.php?cPath=35_51_79&products_id=3046&osCsid=7697dd38199a8124b8c0b5c980daa67b

-Спирачки - Avid Juicy 7 с 185mm ротори
http://www.ridespot.net/product_info.ph ... c980daa67b

Информация за продукти на други марки които са в същият/по-висок клас или по-подходящи за мен, ще бъде много полезна за мен.

Тепърва ще доуточнявам главините. Полезни съвети и в тази област ще приема с голяма радост.
BigRosso
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:03 pm

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот BigRosso » Сря Авг 19, 2009 11:10 pm

Мисля, че съм изяснил още някаква част от оборудването:
-Педалите може би ще бъдат Truvativ HUSSEFELT
http://www.ridespot.net/product_info.php?cPath=35_50_73&products_id=3016&osCsid=0cfe653b5bdc771197040535787e88dc

-Лапа - Truvativ Hussefelt 31.8
http://www.ridespot.net/product_info.php?cPath=35_64_84&products_id=459&osCsid=e1484cde82bf29f2f591f0598bc2b178

-Кормило - Truvativ HUSSEFELT 31.8
http://www.ridespot.net/product_info.php?cPath=35_64_83&products_id=3011&osCsid=e1484cde82bf29f2f591f0598bc2b178

Ако някой може да помогне за избора на останалите компоненти или може да даде съвет за избор на по-оптимален продукт, ще му бъда много благодарен.
BigRosso
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:03 pm

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот nikitoMTB » Пет Авг 21, 2009 11:49 am

Кормилото и лапата са добре,но по-добре си вземи по-леки педали.Например : http://www.sprintmaxcom.com/e-shop/inde ... 86&lang=2&
по-евтини са,и по леки.
Аватар
nikitoMTB
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 1804
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:08 am
Местоположение: Шумен/София

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот daf4ov » Пет Авг 21, 2009 12:14 pm

Тук е момента да си избереш и протектори :)
За шините бих те попитал защо точно си се спрял на мавик,и защо не обърнеш внимание и на мад?
Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride :)
Аватар
daf4ov
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 5:55 pm
Местоположение: United States of Love...

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот dancho » Пет Авг 21, 2009 8:32 pm

вилка ARGYLE 302
курбели HUSEFELT
Сингъл спиид - може формула тя е кум 80 лв
седалка - ODYSSEY Seat Senior 2 тя е лека и одобна ;)
Аватар
dancho
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1178
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 3:17 pm

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот BigRosso » Пет Авг 21, 2009 11:49 pm

Благодаря за отговорите!

1. Педалите на Tioga ще ги погледна. Не съм използвал такива никога. Husefelt ми харесаха че са с дълга ос. По характеристики, Tioga-та са много впечатляващи. Вероятността да се използвам TIOGA е много голяма. Все пак една лампичка ми свети - трябва да доразпитам дали бих имал проблеми с по-късата ос на Tioga.
2. Спрях се на шини Mavic защото са ми познати и би трябвало да са едни от най-добрите производители в света. Специално за 721 казват че е много корава шина и сравнително лека (580грама). Mach1 Mad са на идеална цена. Виждам че във форума има отлични отзиви за нея. Предполагам че ще се спра на нея.
Това което не можах да разбера за Mach1 Mad е за какви гуми е подходяща. Mavic 721 е подходяща за гуми 2,3-3,0. Рамката на Събърбъна е подходяща за гуми до 2,3 при 26'', което означава че изборът ми за гума (Максис Holy Roller 26x2.4) е неподходящ. Виждам че Максис имат от същият модел и на 2,2. В шина за 2,3 няма да имам огромен проблем да мушна гума 2,2. Въпреки всичко вече търся подходяща гума 26'' х2,3 (минимум2,2) и ще трябва да прегледам и шини с по-малка минимална широчина (Mavic 521/321...).
3. Спрях се на курбел Hussefelt 2,2RG (с предпазна метална плоча) 24/36. Не можах обаче да намеря в България кой ги продава.
Касетата пак мисля да е от серията на Truvativ за DH.
4. Колкото и да се въртя, все се спирам навилка RS Argyle. Освен Марцочи DJ, не виждам никакъв друг избор. Искаше ми се вилката да бъде 80mm или с възможност за настройка да достига 80mm.

На какви главини да се спра? Това е най-тежкият ми въпрос заедно с вилката. В момента съм се спрял на главини Formula за DH.

Общо взето, байка започна да добива вид. Ще определя и скоростите и ще направя едно описание на отделните компоненти, както и на алтернативните възможности в един общ пост.

Благодаря отново!
BigRosso
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:03 pm

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот picco » Съб Авг 22, 2009 10:49 am

Един приятел кара събърбан 26 '09 с максис холи роллер 2.4 и няма проблем. Вилката му е арджайл 318 (тази с компресията) и работи чудесно.
Аватар
picco
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 9:37 pm
Местоположение: София

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот CYBER » Нед Авг 23, 2009 12:05 pm

Ако още смяташ да се придържаш към първоначалните ти идеи...Приятно сглобяване на боза.Разгледай един много полезен сайт, www.vvcforce.com ,и отиди в секцията Bikechecks,за да добиеш представа с какви горе-долу части се окомплектоват рамки,подобни на Събърбан.Ако някъде видиш и следа от Труватив,ще си взема думите назад.А и 400 лв за спирачка?Само от спирачките мижеш да спестиш 650 лв,ако се задоволиш със задно Джуси 5.А с 650 лв можеш да си направиш колелото с около 4 килограма по-леко,ако не и повече.Да не говорим за външния вид и здравината.
Skype: remus-xlr
CYBER
 
Мнения: 953
Рейтинг: 1539
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 4:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот BigRosso » Нед Авг 23, 2009 6:52 pm

Много полезно мнение, въпреки че е негативно. Погледнах в предложеният сайт. Много от байковете ми приличаха на NS Holy. Моята нужда за байк е геометрия на Събърбън и смесица от оборудването на NS Central 1 и Core1. Смесицата би трябвало да бъде към по-висок клас оборудване от това на Central1(мога да си го позволя) и по-ниска вилка като mm от тази на Core1.
В първият пост бях написал - искам оборудването да може да се купи от България, байка да има и предна спирачка, както и скорости.
Относно SRAM, виждам един минус - цената. Относно здравина и тегло мисля че DH серията на SRAM е идеална. Аз не можах да намеря оборудване с здравина/тегло много различаващи се от SRAM.

NS Central и NS Core1 използват и компоненти на SRAM. Не видях нито един елемент от тези два байка да са с по-ниско тегло от елементите на които съм се спрял.
Виждам че RAM използват също елементи на SRAM. Пак директното сравнение между елементите които аз искам да използвам и предложените от RAM ми показва че аз искам да използвам по-скъпи елементи, по-здрави и по-леки.

Явният недостатък досега на избраните компоненти е цената. С избраните компоненти в момента цената ще прескочи 3000-3500лв. За да мога малко да оптимизирам цената, ще опиша всички избрани компоненти и ще съм благодарен на всички които ще ме насочат към по-евтини и също така леки и здрави компоненти (стига да мога да ги купя от България).
BigRosso
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:03 pm

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот CYBER » Сря Авг 26, 2009 9:33 am

Тогава компонентите,които си си избрал взаимно се изключват с рамката и вече ми е странно защо си си взел Събърбан?
Skype: remus-xlr
CYBER
 
Мнения: 953
Рейтинг: 1539
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 4:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот nikitoMTB » Сря Авг 26, 2009 10:47 am

Абе човека иска да кара хем ДХ,хем стреет!Толкова ли не можахте да раберете :praying:
пп.С едно колело няма да стане ;)
Аватар
nikitoMTB
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 1804
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:08 am
Местоположение: Шумен/София

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот BigRosso » Сря Авг 26, 2009 11:33 am

Не искам да карам DH. Имам и друг байк. С него мога да спускам ако искам.

Събърбън съм взел заради геометрията. Къса задница, по-късо байкче. Много удобна и повратлива рамка. Тя е удобна за ниски скорости, противно на другият ми байк.

Това искам - повратлив байк. Спирачки мога да си позволя Juicy 7 и затова ги слагам. Не виждам защо да слагам Juicy 3. Също не разбирам какво изключва компонентите които избирам от рамката? NS Bike и RAM се спират на подобни компоненти. Байка ще го карам в град и то поне 70-80% от времето ще ми бъде просто като превозно средство. Искам с компромиси да постигна удобство в тези 70-80%, за да мога да излизам с байка всеки ден. Идеята на NS Bike Central 1 но доразвита с по-качествени компоненти.

Ето го NS Bike Central 1:

CENTRAL 1 (26" STREET, DIRT BIKE,GEARS)

FRAME NS BIKES CENTRAL
(SURBURBAN 26" GEOMETRY) - и аз използвам събърбън
FORK MARZOCCHI DIRT JUMPER 3, 100mm Travel - подобна вилка съм избрал но на RockShox (предполагам че е по-добра)
20mm Dropout
HEADSET TANGESEKI, LOOSE BALL BEARING
STEM NS QUARK PUPLE
HANDLEBAR NS JALAPINO  
GRIPS VELO - избирам подобни
BRAKES AVID JUICY 3, 185mm/185mm - избирам Juicy 7
SHIFTERS SRAM SX4 - избирам X7 или X9
REAR DERAILLEUR SRAM X5 MEDIUM CAGE - избирма X7 или X9
BOTTOM BRACKET TRUVATIVE HOWITZER 68mm - избирам същото
CRANK TRUVATIVE RUKTION 34T, 170MM, - избирам подобен курбел. Тук съм си позволил да увелича теглото, но за сметка на удобство)
CHAINGUIDE BOXGUIDE XR
CHAIN KMC
CASSETE SRAM PG-830 8 SPEED 11-28 - избирам същото
RIMS ALEX DM24 36H, 26" - избирам подобни шини но на друг производител
HUBS LOOSE BALL BEARING 36H, 20mm FRONT 10MM REAR
SPOKES STAINLESS - избирам подобно но от друг производител
TIRES KENDA K-RAD 26" x 2.3" LIGHTWEIGHT - избирам подобни гуми но на друг производител
SEATPOST ALLOY 27.2" - още не съм избрал
SADDLE EATHWORKS SLIM - още не съм избрал
PEDAL NS PANKCAKE - избирам пак педали CrMo но от друг производител с подобно тегло

Това което виждам е че само повишавам качеството на компонентите спрямо готовият байк на NS. В общият случай NS-а е супер, но аз искам да си го напасна за мен. Страх ме е да не сгреша от незнание и пуснах темата. Колкото повече се задълбавам, толкова повече виждам че нямам голям избор - здравите компоненти които са за DH, могат да се използват и за street (няма да е оптимално решение като цена, иначе за сега не мога да открия друг проблем). Лапа, кормило, вилка, педали, курбел, спирчаки, скорости (по необходимост), сигурно има по-евтини и точни решения които могат да се открият в България. В общият случай обаче, не виждам каква грандиозна грешка правя. Сравнението с NS и RAM ми дават увереност че съм на прав път. Само цената ще е солена. За да мога да оптимизирам компонентите като цена, ще разчитам на помощ.

Благодаря за отговорите!
BigRosso
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:03 pm

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот V » Нед Сеп 06, 2009 12:23 pm

искаш да караш два стила-вземи се мека и твърда вилка
можеш да спестиш пари от скорости,педали
шините джъмбо са здрави и не много тежки...за малко пари
преди имаше едни шарени лапи НС по 50 лева в някой е-шоп,които са малко по-къси от хъсефелт
а за спирачки тук във форума все има по някоя механична дискова спирачка авид бб5 или бб7.

..
V
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 12:51 am

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот CYBER » Нед Сеп 06, 2009 9:42 pm

Jumbo са слаби и много тежки капли (да,по-здрави са от ниско-бюджетни модели като Alexrims DP20,но това не ги прави здрави).А иначе,оставете го да си троши главата,чудя се за какво изобщо някои типове пускат теми,изискващи съвети от хора с опит(които си губят времето да им пишат отговори и да обясняват надълго и на широко кое как и какво трябва) ,като не се вслушват в тези съвети и си знаят тяхното.Еми като си си решил какво ще си купуваш,купувай си го,това нас не ни засяга.
Skype: remus-xlr
CYBER
 
Мнения: 953
Рейтинг: 1539
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 4:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот BigRosso » Нед Сеп 06, 2009 10:41 pm

Част от компонентите няма да са на SRAM, ами ще ги заменя с Shimano Saint.

Моля Cyber, ако може да ми опише един байк по компоненти на базата на събърбън!
Ограничителните условия са:
-компонентите да могат да се купят от България;
-идеята на байка като стил каране да е близо до NS Central 1;
-компонентите могат да са по-скъпи/качествени от тези на NS Central 1.

ОК, всичко съм сгрешил. Хората от РАМ и те са сгрешили цялото оборудване. Хората от NS bike и те.
Друг вариант - моля, Cyber да опише на избраните от мен компоненти недостатъците, като вземе в предвид ограничителните условия!

Каква вилка освен Argyle да използвам? Толкова ли е грешен изборът ми?
Лапата и кормилото ако са Hussefelt, толкова безобразен байк ли ще стане? Геометрията ли ще му се промени, или просто няма да става за каране? Може би ще ги чупя с лекота?
Шините ако са Мавик 721, които са здрави и леки, какво друго ще променят на байка?
Останаха скорости и спирачки, като изборът ми е на качествени модели.

Знам че разбират много хора. Някак си обаче освен - троши си главата, не така, луд ли си... - малко хора дават конструктивни мнения и ги защитават. Не поставям под съмнение кой колко знае.

Надявам се в края на темата да има някакъв резултат и темата да е полезна.

Поздрави!
BigRosso
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:03 pm

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот oxliova » Пон Сеп 07, 2009 12:11 pm

BigRosso написа:Искам да помоля за помощ при избор на качествени компоненти за рамка Събърбън 26''.
1. Ще карам предимно street.


Значи не е хубаво да се кара стрийт с амортесиорна вилки понеже колкото и да е здрава се чупи през няколко месеца пък и са тежки, и то най здравите модели доста. Щом искаш нещо универсално му сложи някоя амортесиорна вилка, хубаво. NS Core е велосипед за фрийрайд .. ако сложиш такава вилка първо няма да ти е удобно да караш стрийт второ ще я сцепиш доста бързо понеже не е за този стил. Вземи кормило и лапа NSbikes http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... ID=32852-- http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=32836 -- ей тези шини са хубави http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=31079 -- , и направи колелото сингъл спийд.
Послушай се в съветите на @CYBER - добър е много и ще ти помогне, ама много дразни :D
oxliova
 
Мнения: 449
Рейтинг: 888
Регистриран на: Съб Юли 25, 2009 9:14 am

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот BigRosso » Пон Сеп 07, 2009 1:43 pm

Предложената шина е 24-ка, на мен ми трябва 26-ца. Освен това не мога да я купя от България. Може би греша.

Нямам против твърда вилка. Не знам от къде мога да купя здрава, твърда вилка от България. Моят проблем с мека вилка не е здравина, а пропадане. Това ме дразни на меките вилки. Това ми пречи много. Иначе проблем със здравината нямам. Мисля ако не намеря здрава и твърда вилка от България, да взема Argyle 409 точно поради възможността да я надуя и да намаля компромисите на меката вилка.

Лапа видях че мога да купя от Веолс на NS Bike. Цената ми е ОК.
Не се заяждам. Моля (наистина е молба), обяснете ми каква е разликата на предложената лапа с тази на Hussefelt! Еднакво тегло, еднаква дължина, еднакви градуси, еднакъв материал, еднакви болтове, еднаква конструкция... Има една съществена разлика - Hussefelt има по-меки ръбове. Всеки който е правил конструкция знае че меките ръбове се изработват по-трудно, но винаги повишават здравината. Точно в ръбовете обикновенно се получават пукнатини поради по-голямото им натоварване. По-трудно е за изработка, но при еднакво тегло би трябвало заоблените форми да дават доста по-голяма здравина. От тази гледна точка Hussefelt са с едно плюсче от мен в повече. Гледах байковете и на Scott. Високата им серия бяха изградени с компоненти на SRAM. И те бяха с Hussefelt. Определено обаче с SRAM, Scott-а не излиза по-евтин.

За кормилото не ми излезе линка.

Не искам да правя колелото сингъл спийд. Имал съм такова. Много е добро за трикове, но трудно да се придвижвам с него. Това че на Събърбън се слагат скорости и то успешно, пример са точно NS Bike Central 1 (не Core 1).

Слушам съветите на всеки който може да се обоснове и същевременно съм му много благодарен.

Благодаря отново!
BigRosso
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:03 pm

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот oxliova » Пон Сеп 07, 2009 1:57 pm

Ако караш само срийт и го направиш със скорости, ще тежи с 2 кила повече, ще трака на буркани яко. За мен не си заслужава поне понеже ти трябва да сваляш тегло а не да качваш ( NS Core 1 ) тежи 16 килца това никак не е малко а особено за стрийт колело е много. Едно стрийт колело 24/26, прилично, тежи около 10-11 кила..

ПП: Твърда, хубава стрийт вилка http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=32945
Кормило NS : http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=32852 -> Малко е тежичко но е най хубавото според мен
oxliova
 
Мнения: 449
Рейтинг: 888
Регистриран на: Съб Юли 25, 2009 9:14 am

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот BigRosso » Пон Сеп 07, 2009 7:22 pm

Много полезно мнение.

Вилката мога да я купя от Велос. Ако сложа твърда вилка, нямам избор за кормило и то трябва да е тежичко :) Все пак ще бъде натоварено доста повече и CrMo ще трябва.
Посоченото кормило е точно такова което пасва идеално на вилката. При избор на твърда вилка и избор на кормило от рода на Hussefelt - можем наистина да говорим за различен тип части, изключващи се взаимно. Ударите които ще трябва да поеме кормилото ще са в пъти по-тежки.
Ако използваме мека вилка и кормило от рода на NS от CrMo, то пак можем да говорим за взаимно-изключващи се части, но без опасност от претоварване.

Концепцията с твърда вилка, сингъл спийд мисля че ми е напълно ясна. Ако я изпълня, ще се отдалеча от идеята за байк който на мен ми трябва (NS Central 1).

Моля Ви, нека да насочим темата в посока - подобряване на компонентите на NS Central 1, а не в посока - намаляване на компонентите в посока Holy.

Holy е облекчено колело за трикове с ужасно много компромиси от към удобство при педалиране. То идеята на Holy-то е да се движи със скорост до 20km/h и да изкачва и слиза продължителни наклони до 5-10%. На рампите би трябвало да се движи перфектно. Моля Ви не ми пишете за сетен път че ако искам неорязан байк не е трябвало да се спирам на Събърбан! Запореден път пиша - NS Bike предлагат колела между Holy и Core които са с рамка Събърбан. Имат си предназначение, имат идея и ако тази идея не пасва на крайните спортисти във форума, то това не означава че са прави да ги оплюват.
Събърбан купих заради геометрията, заради повратливостта, заради лесното пренасочване на тежестта на тялото и управляемостта.

Съжалявам ако съм объркал хората със стила на каране и те са се подвели!
''The Central bike is designed for anyone who is a dirt jumper but wants a more all-round bike than the Metropolis.'' - това е идеята която се вписва в представата ми как ще използвам байка. Взех го от сайта на NS Bike.

Поздрави!
BigRosso
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:03 pm

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот oxliova » Пон Сеп 07, 2009 8:33 pm

Малко много ми е трудно да те разбера, но май разбрах че трябва да караш с мека вилка защото няма да караш стрийт. А да караш други стилове с твърда вилка не си е оферта, нали? Ако искаш сложи един Argyle и да ce приключва, но може да си направиш един експеримент ако искаш и да сложиш един Rock Shox Domain U-turn, да го правиш на 115 ход докато караш стрийт и после ако се качваш примерно в планината да си го качваш на 160. Домейна е предизначен за Фрийрайд но е адски здрава вилка, незнам дали ще издържи на стрийт но колкото и да е странно един приятел кара с Suntour Duro DJ около 1 година стрийт и не е помръднала при положение че е около 100 кила. Домейна също тежи колкото някой стрийт вилки (2800гр.), Argyle e 2500гр. г/д и е сравнително лек но е малко кекаф а марзочитата DJ серийте с които карат стрийт са над 3 килца.

ПП: Като за замислих така малкичко, искаш да направиш нещо като NS Core с твърда вилка или това което писах по горе ? :eek3: :D
oxliova
 
Мнения: 449
Рейтинг: 888
Регистриран на: Съб Юли 25, 2009 9:14 am

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот picco » Пон Сеп 07, 2009 9:12 pm

Всичките дърт джъмпъри са под 3 кг ;)
Аватар
picco
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 9:37 pm
Местоположение: София

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот oxliova » Пон Сеп 07, 2009 9:22 pm

:offtopic: Май е така заядливец такъв :D мислех че дърт джъмпер 3 2008год. е 3200гр. ама май съм се объркал :crap:
oxliova
 
Мнения: 449
Рейтинг: 888
Регистриран на: Съб Юли 25, 2009 9:14 am

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот angelfish » Пон Сеп 07, 2009 10:30 pm

Ами тази вилка ? http://www.foxracingshox.com/bike/10/forks/36_TALAS
Гледам,че човекът иска висок клас компоненти,а това ми се вижда по-добро от гореспоменатия Domain
angelfish
 
Мнения: 165
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 pm

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот oxliova » Пон Сеп 07, 2009 10:44 pm

angelfish написа:Ами тази вилка ? http://www.foxracingshox.com/bike/10/forks/36_TALAS
Гледам,че човекът иска висок клас компоненти,а това ми се вижда по-добро от гореспоменатия Domain


ПП: Прав си не съм прочел правилно :agree:
Последна промяна oxliova на Пон Сеп 07, 2009 11:27 pm, променена общо 1 път
oxliova
 
Мнения: 449
Рейтинг: 888
Регистриран на: Съб Юли 25, 2009 9:14 am

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот angelfish » Пон Сеп 07, 2009 10:53 pm

oxliova написа:
angelfish написа:Ами тази вилка ? http://www.foxracingshox.com/bike/10/forks/36_TALAS
Гледам,че човекът иска висок клас компоненти,а това ми се вижда по-добро от гореспоменатия Domain


Не върши работа, тука търсим хибридна вилка с ю - търн за да може на 115 ход да кара стрийт а на 160 да кара всичко останало :D

Е, тази вилка се регулира от 160 на 130 и 100. Пък и е лека :dontknow: Само дето е скъпичка :С
angelfish
 
Мнения: 165
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 pm

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот BigRosso » Пон Сеп 07, 2009 11:18 pm

Първоначално в темата попитах за вилка, която ако е по-универсална е по-добре. Не знаех дали има такава.
В следствие на мненията се отказах от универсална вилка и се спрях на Argyle (или Fox която ще гледам допълнително).
Изборът на вилка с фиксиран ход го дължа на всички изказали мнения. Благодаря за което! То дори и вилка с фиксиран ход е компромис за стрийтърите, но аз най-вероятно ще го направя. Компромисите ако монтирам висока и настройваема вилка на Събърбан наистина ще са огромни.

С гаранционната карта която получих към рамката има и упътване. За да се запази гаранцията - вилките трябва да са с ход до 130mm. Мисля че пишеше 80 до 130, но 80mm може да го е родила главата ми. Не виждам логика да се ограничава гаранционно рамката с вилка с ход под 80мм след като може да се монтира и твърда вилка.

До няколко седмици ще поръчам компонентите. Идеята всичко да е SRAM отпадна. Пак го дължа на приятели. Доста по-оптимални решения като цена без загуба на качество се получават от комбинацията на компоненти. Мисля да използвам и висок клас компоненти на Шимано.

Благодарение и на негативните мнения съм много по-точно ориентиран какво да купя. Спирачки, скорости на Шимано, курбели, педали, кормило, лапа и вилка на SRAM. Наистина има много варианти за лапи, кормила и педали на други марки. За сега не виждам смисъл да ги търся поотделно при подобни цени, характеристики и цени.

Темата за мен е много полезна.
BigRosso
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:03 pm

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот GoogleMe » Вто Сеп 08, 2009 11:36 am

BigRosso написа:Искам да помоля за помощ при избор на качествени компоненти за рамка Събърбън 26''.
1. Ще карам предимно street. Основната цел е да се получи качествено колело за стрийт с малки компромиси в посока универсалност;
5. За съжаление велосипеда няма да се използва само по предназначение и трябва да има спирачки и поне задни скорости. Вилката е добре да бъде настройваема във височина и да поема и по-агресивни спускания (стига това да не води до много големи компромиси при street). Аз лично предпочитам въздушна вилка със система подобна на U-Turn.
6. Компонентите които ме интересуват са
-скорости;
-успокоител;
Tова е. В момента съм се спрял на шини Mavic за DH, вилка от рода на RockShox Argyle/Reba/Reacon, курбели /педали /кормило/ спирачки - серията на SRAM за DH(WTF?!?!)....
Трябва да се получи street колело със скорости и спирачки (дубле WTF!?!?!) :agree: :lol: :clap:
Предварително благодаря на всички!

Ми аз.....какво да кажа,освен че нищо не разбрах.ТАка ти търсиш универсално колело,но май няма да стане....не разбирам как ще караш street ''със скорости и спирачки '',всички ти казаха че не става и ти пак питаш.Вземи си накрая Climber колелото за всичко(казвам го иронично)или по-добре танк и гази...
Изображение
GoogleMe
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 10:13 am

Следваща

Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта