Избор на компоненти за Събърбън 26''

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Избор на компоненти за Събърбън 26''

Мнениеот BigRosso » Чет Юли 25, 2019 11:07 pm

Ха, егати майтапа. Попаднах случайно на темата, която съм писал преди 10г.

Колелото за което тогава питах го карам още, почти всеки ден - рамка събърбан, шини мавик висок клас, спици ДТ, спирачки сейнт, твърда вилка 4130CroMo, кормило 4130CroMo, скорости XT и т.н.

Много хиляди километри зад гърба ми, един компонент сменен. Не го избрах тогава аз, а ми го предложи консултант в магазин - задната главина. Беше с quick release и се изместваше при спиране. Смених главината с такава с болтове и това е. Старата главина още не съм я продал, седи нова в някъде в гаража.

Колелото е здраво и до ден днешен, карам го, не се страхувам да го натоварвам със скокове, страшно удобно ми е за моите потребности, в града е супер повратливо, относително лекичко, с много добър баланс. Скоростите си заслужаваха, твърдата вилка беше много добро решение.

Спирачките Сейнт си заслужаваха всяка стотинка. Спират жестоко за моите потребности, никаква промяна в работата им след толкова години. Само за сравнение - на другите колела 4броя хидравлични спирачки на СРАМ сменихме през годините. Просто в един момент започват да не пазят налягане и потъват.

Само, че почнах да събирам колелото като бях на 29, събрах го за няколко месеца, гръмнах го от каране, а сега съм на 40 :) Е това е проблема. Бързо се изнизаха годините, мамка му.
BigRosso
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:03 pm

Предишна

Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта