Велобагажник

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Велобагажник

Мнениеот Dimchorzb » Пет Юни 11, 2021 8:14 am

Здравейте, обмислям вариант за закупуване на велобагажник, но нямам напречни греди и теглич, автомобила ми е хечбек.
Въпроса ми е ползва ли някои този багажник https://www.decathlon.bg/velobagazhnik- ... 42387.html и какви са мненията ви за него?
Dimchorzb
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Авг 30, 2020 6:29 am

Re: Велобагажник

Мнениеот evilzet » Пет Юни 11, 2021 8:23 am

Този тип са компромис, освен с нервите, със стабилността, така и с автомобила. Ще протрие лака най-малко. Имал съм такъв и кола с пластмасова пета врата, доста съм му треперил с 2 байка да не се изскубе със все врата :rofl: .
На следващата монтрах теглич и така.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Велобагажник

Мнениеот andriii » Пет Юни 11, 2021 12:48 pm

Dimchorzb написа:Здравейте, обмислям вариант за закупуване на велобагажник, но нямам напречни греди и теглич, автомобила ми е хечбек.
Въпроса ми е ползва ли някои този багажник https://www.decathlon.bg/velobagazhnik- ... 42387.html и какви са мненията ви за него?


Здрасти, за разлика от колегата отгоре, аз съм много доволен. Явно зависи от колата. И с две и с три колела съм го ползвал. Екстра е. Става дума за Хонда Джаз 2, Тойота Авенсис седан, Пасат комби. Бързо се маха и слага. Доста стабилен. С до 120 км/ч с две колела по магистрала и всичко е ок.
andriii
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: Велобагажник

Мнениеот Dimchorzb » Пет Юни 11, 2021 1:07 pm

Трудно ми е да взема решение, аз съм с Форд Фокус хечбек, ще се ползва за две колела, притеснява ме това колко е стабилен, както каза evilzet да не изгубя колелата на магистралата :D
Ако реша да ги превозвам на покрива на колата това значи, че трябва да се купуват и напречни греди и отделно 2 вело багажника, което ще ми дойде в повече.
Dimchorzb
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Авг 30, 2020 6:29 am

Re: Велобагажник

Мнениеот Petar_stoychev » Пет Юни 11, 2021 2:15 pm

Аз лично такова нещо не бих си сложил на колата....а и да си сложа колелото на него.
Бих потърсил решение с греди на покрива или с теглич(макар че там излизат по-солени нещата)
:beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Велобагажник

Мнениеот valentin.georgiev » Пет Юни 11, 2021 3:40 pm

Здравей,

Аз съм минал през повечето видове багажници. От такъв, през багажник за покрива (още ги имам) до теглич.

Това към което си се запътил е добро бюджетно решение, подходящо за не много нова кола, защото е възможно да има малко протъркване на лак/боя там където контактува багажника.
Ако няма да го ползваш често (2-3 пъти на месец) мисля е удачно решение. Другото, което трябва да знаеш, че слагането на този багажник на 3 велосипеда е малко по-трудна задачка.
Относно стабилността - нямал съм проблеми (до 3 колела, до 130 км/час). Естествено като сложиш такъв багажник не почваш да дрифтираш, по-умерено (предимно завиването) каране за да нямаш ядове.
Другото което съм правил когато съм ползвал такъв багажник, ако има допиращи се части между отделние колела съм ги изолирал с нещо (изолация за тръби) за да няма драскотини от возенето.

Следващата ти стъпка са греди и Ivtec https://ivtec.bike/ багажниците (това са моитe за покрив), много плюсове за тях, както и цената.

За повече инфо - виж има отделна тема за багажници.
Аватар
valentin.georgiev
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1627
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:24 am
Местоположение: София

Re: Велобагажник

Мнениеот Dimchorzb » Съб Юни 12, 2021 8:12 am

valentin.georgiev написа:Здравей,

Аз съм минал през повечето видове багажници. От такъв, през багажник за покрива (още ги имам) до теглич.

Това към което си се запътил е добро бюджетно решение, подходящо за не много нова кола, защото е възможно да има малко протъркване на лак/боя там където контактува багажника.
Ако няма да го ползваш често (2-3 пъти на месец) мисля е удачно решение. Другото, което трябва да знаеш, че слагането на този багажник на 3 велосипеда е малко по-трудна задачка.
Относно стабилността - нямал съм проблеми (до 3 колела, до 130 км/час). Естествено като сложиш такъв багажник не почваш да дрифтираш, по-умерено (предимно завиването) каране за да нямаш ядове.
Другото което съм правил когато съм ползвал такъв багажник, ако има допиращи се части между отделние колела съм ги изолирал с нещо (изолация за тръби) за да няма драскотини от возенето.

Следващата ти стъпка са греди и Ivtec https://ivtec.bike/ багажниците (това са моитe за покрив), много плюсове за тях, както и цената.

За повече инфо - виж има отделна тема за багажници.


Благодаря за изчерпателния отговор!
Dimchorzb
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Авг 30, 2020 6:29 am

Re: Велобагажник

Мнениеот Dimchorzb » Нед Юни 13, 2021 4:06 pm

Харесах едни напречни греди за моята кола на стойност 140 лв. и харесах този обикновен багажник https://www.bikecenter.bg/bagazhnik-za- ... two-1-317/ ще ми струва общо около 200 лв., мисля че това е по-доброто решение.
Dimchorzb
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Авг 30, 2020 6:29 am

Re: Велобагажник

Мнениеот Dimchorzb » Нед Юни 13, 2021 7:15 pm

valentin.georgiev написа:Здравей,

Аз съм минал през повечето видове багажници. От такъв, през багажник за покрива (още ги имам) до теглич.

Това към което си се запътил е добро бюджетно решение, подходящо за не много нова кола, защото е възможно да има малко протъркване на лак/боя там където контактува багажника.
Ако няма да го ползваш често (2-3 пъти на месец) мисля е удачно решение. Другото, което трябва да знаеш, че слагането на този багажник на 3 велосипеда е малко по-трудна задачка.
Относно стабилността - нямал съм проблеми (до 3 колела, до 130 км/час). Естествено като сложиш такъв багажник не почваш да дрифтираш, по-умерено (предимно завиването) каране за да нямаш ядове.
Другото което съм правил когато съм ползвал такъв багажник, ако има допиращи се части между отделние колела съм ги изолирал с нещо (изолация за тръби) за да няма драскотини от возенето.

Следващата ти стъпка са греди и Ivtec https://ivtec.bike/ багажниците (това са моитe за покрив), много плюсове за тях, както и цената.

За повече инфо - виж има отделна тема за багажници.


Този на ивтек за колко колела става, че нещо не мога да разбера?
Dimchorzb
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Авг 30, 2020 6:29 am

Re: Велобагажник

Мнениеот evilzet » Нед Юни 13, 2021 8:12 pm

За 2 колела - предно и задно ;) ;)
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Велобагажник

Мнениеот Dimchorzb » Нед Юни 13, 2021 9:09 pm

evilzet написа:За 2 колела - предно и задно ;) ;)


Благодаря :D
Dimchorzb
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Авг 30, 2020 6:29 am

Re: Велобагажник

Мнениеот Admin » Пон Юни 14, 2021 6:46 am

А ти с какъв велосипед си?
Защото този багажник, дето си харесал... ОК, той ще върши работа, ако превозваш рядко велосипедите, но ако смяташ да ги возиш по-често, ще ти губи немалко време.
Освен това имай предвид, че той е подходящ за доста по-ограничен асортимент от рамки/велосипеди, т.е. в общи линии долната тръба на рамката трябва да е с кръгъл/овален профил, евентуално може и с някакъв друг, ама ако е твърде „дебела“ или пък с правоъгълен профил или някакъв по-изчанчен, багажникът може изобщо да не я хваща. Аз когато съм ползвал такъв бажажник, се налагаше с някои велосипеди да подсигурявам допълнително скобата за захват на рамката, което прави загубата на време още по-голяма.
Хората, които са писали преди мен, добре са обобщили нещата, аз бих ти ги казал от следната гледна точка:
- Ако ще ползваш багажника рядко, тогава може да направиш компромис и да вземеш някакъв базов модел - дали за покрив или за пета врата, решаваш ти според другите фактори, вече споменати. Основният проблем с базовите/евтини багажници е загубата на време, което при рядко ползване се преживява, но при ежеседмична употреба се превръща в огромно неудобство.
- Ако ще ползваш багажника често, тогава е добре да инвестираш в продукти, които да са лесни за ползване и да отговарят на останалите ти изисквания. Най-достъпната комбинация може би е греди + багажници Ivtec. Ако са ми верни сметките, цената на всичко би била под 300 лв., което обикновено е цената само на един багажник от по-скъпите марки като Thule, Yakima и др.
Така че съветът ми е на първо място да предвидиш колко често и какви велосипеди ще превозваш.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велобагажник

Мнениеот Harka » Пон Юни 14, 2021 2:09 pm

И моето мнение е такова - взимай Ivtec и не се занимавай с глупости.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Велобагажник

Мнениеот gssatcc » Пон Юни 14, 2021 2:41 pm

Thule FreeRide 532 + чешки греди Hakr общо са около 270лв. Аз съм заложил на такава конфигурация, с два багажника и съм доста доволен.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Велобагажник

Мнениеот moridinbg » Вто Юни 15, 2021 9:54 am

А има ли варианти за пета врата, които да са с нещо чувствително по-добър вариант от декатлонския, без да са пъти по-скъпи? В случая се търси за подарък за момиче, което ще се затрудни да си катери колелото на покрива (който няма и греди), а теглич няма, така че остава петата врата. Товарят с приятелки 1-2 пъти месечно.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Велобагажник

Мнениеот Admin » Вто Юни 15, 2021 8:21 pm

moridinbg написа:А има ли варианти за пета врата, които да са с нещо чувствително по-добър вариант от декатлонския, без да са пъти по-скъпи? В случая се търси за подарък за момиче, което ще се затрудни да си катери колелото на покрива (който няма и греди), а теглич няма, така че остава петата врата. Товарят с приятелки 1-2 пъти месечно.

Аз поне не съм виждал. Тези, които са чувствително по-добри, са и чувствително по-скъпи, което при рядко ползване ги обезсмисля. И Thule, и Yakima имат такива модели, а сега на 101 серпентини видях и на някаква непозната за мен марка доста добър багажник (вероятно закупен от чужбина), но подозирам, че и той няма да е евтин.
За момичета/жени обаче с багажник от типа на декатлонския стои въпросът дали ще могат да натегнат достатъчно ремъците, за да стои стабилно по време на пътуването. Аз, когато съм участвал в монтирането на такъв тип багажници, се е налагало доста прилично да натягам. Не е невъзможно де, просто да го имат предвид. ;)
Между другото, нещо, което ми харесва при декатлонския, е че хватките за велосипедите са отделни (независими една от друга) - това позволява по-лесно напасване на байковете и съвместимост с повече форми и извивки на рамките. Казвам го, защото има и багажници, при които трите поставки са един цял елемент и това е доста по-неудобно.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велобагажник

Мнениеот Lucky Loser » Вто Юни 15, 2021 9:52 pm

Admin написа:За момичета/жени обаче с багажник от типа на декатлонския стои въпросът дали ще могат да натегнат достатъчно ремъците, за да стои стабилно по време на пътуването.

С подобен багажник сме и ние - за задна врата.
Понякога, докато аз пренасям багажа, приятелката ми вече е сложила багажника и не се налага допълнително притягане. Но предполагам е индивидуално :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Велобагажник

Мнениеот Dimchorzb » Чет Юли 08, 2021 11:41 am

Купих напречни греди и багажник на ивтек за един велосипед, доста съм доволен,удобен, слага се лесно и има хубав дизайн.
Dimchorzb
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Авг 30, 2020 6:29 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bi11y и 43 госта