Някой поръчвал ли е велосипед от английския marketplace?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Някой поръчвал ли е велосипед от английския marketplace?

Мнениеот Aleksandur2020 » Сря Дек 01, 2021 1:56 pm

Здрвейте. От скоро разглеждам marketplace-а в Англия, и постоянно ми изкачат някои много изгодни оферти за висок клас колела на много добри цени. Интересува ме дали някой е поръчвал колело по този начин, как става доставката, и горе долу какви са транспортните разходи? Ще съм много благодаен, ако ми разясните как стават нещата :D
Aleksandur2020
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2020 11:36 pm

Re: Някой поръчвал ли е велосипед от английския marketplace?

Мнениеот martin.radev » Сря Дек 01, 2021 5:57 pm

Здравей,
Всичките ми колела са от Английския Ebay.co.uk на търг и до преди 2021
минаваха с шипмънт до Габко (* https://www.gabco.org/) - който струваше 40-45 паунда + тарифата на габко
от Англия - България, която беше 3-4 лева на кило. От Брекзит насам - Габко се изтеглиха от UK и тази опция, доколкото
знам не е възможна, чувал съм, че GGBG (https://www.ggbg.bg/pages/about) - все още имат техни си приоми и вкарват стока в България.
Дали минава през Митница за Мито + Данък..., не мога да кажа, но най-важното нещо при покупка на каквото и да е от Англия - САМО ПРЕЗ ПЕЙПАЛ и никакви семейства и приятели опции
като цяло от англичаните съм останал изумен колко са точни, но човек никога не знае на каква утрепка може да попадне, а и то в Англия не останаха англичани вече..

Успех
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Някой поръчвал ли е велосипед от английския marketplace?

Мнениеот _SoRa_ » Чет Дек 09, 2021 8:01 pm

До скоро и аз разглеждах marketplace в UK, но нямаше продавач, който да се съгласи първо да изпрати с куриер/поща байка, и второ плащането да стане с paypal.
Иначе обувки, екипировка, части съм си поръчвала без проблеми. Ползвам услугите на ggbg. Нищо освен таксата за тегло не съм плащала. Няма нужда да снимам плащането в Пейпал, снимка на артикула и т.н.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Exorcist и 33 госта