ЕСЕННО - ЗИМНО КАРАНЕ?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

ЕСЕННО - ЗИМНО КАРАНЕ?

Мнениеот MEHTOP » Нед Окт 03, 2021 5:48 pm

Здравейте!
До колкото знам,вече лифтовете, примерно на боровец и пампорово не работят. Къде , може да се покара на планина в тези месеци, където ще е по - достъпно да се изкачиш ,а не да буташ 5 часа нагоре? И Тези пътеки за спускане в Карандила, някой знае ли ги? че местните ми казват, ако не си от Сливен, се губиш или няколко пъти , трябва да ги минеш пеша ,за да се научиш. То там няма легенда , няма нищо , и не мога да схвана , коя пътека от къде, защо , как и т.н.
Знам,че има маняци, които ходят да се спускат, ако са тука и четат, моля да съдейставт за сливенските спускания.
MEHTOP
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Фев 01, 2021 10:06 pm

Re: ЕСЕННО - ЗИМНО КАРАНЕ?

Мнениеот _SoRa_ » Вто Окт 05, 2021 1:14 pm

Разгледайте тази информация. https://info.mtb-bg.com/
Намерете Сливен и ще видите качени 45 маршрута.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: ЕСЕННО - ЗИМНО КАРАНЕ?

Мнениеот MEHTOP » Сря Окт 06, 2021 4:06 pm

Страхотна информация. Благодаря ти
MEHTOP
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Фев 01, 2021 10:06 pm

Re: ЕСЕННО - ЗИМНО КАРАНЕ?

Мнениеот Admin » Нед Окт 10, 2021 10:01 am

Както и _SoRa_ те е насочила, ако търсиш качване с лифт и повече спускания, Сливен е може би най-добрата дестинация за преходните сезони. В МТБ Справочника са качени всички основни пътеки там. Вярно е, че може на някои места леко да ги „омешаш“, ама не виждам нищо фатално - все ще стигнеш долу, а след няколко спускания вече ще познаваш района добре.
Други варианти са да се включваш в разни организирани карания с извозване нагоре - например на Biking Tours, Bike Ventures и др., а също и някои от местните клубове организират извозване - например в Благоевград, Враца, Банско, Златица и др. По този начин, освен че няма да бъхтиш нагоре, бързо и лесно може да опознаеш пътеките на даденото място. В МТБ Справочника има информация и контакти и на клубовете по места.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: ЕСЕННО - ЗИМНО КАРАНЕ?

Мнениеот gyurzagyurza » Съб Яну 15, 2022 11:04 am

Хора само да попитам , че като гледам май тук е местото , че ми е интересно дали знаете за организирани велопреходи да речем в почивните дни събота и неделя Март , Април , че като гледам са все от края на лятото поне тези където видях в нета
Перпендикулярна вселена
gyurzagyurza
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Ное 23, 2019 9:21 am

Re: ЕСЕННО - ЗИМНО КАРАНЕ?

Мнениеот martin.radev » Пон Яну 17, 2022 10:26 am

В линка по-долу ще видиш идващите мероприятия на Biking Tours - аз използвам техните услуги. Обикновенно началото на Февруари, организаторите попълват целия пролетно-летен календар със събитията
така, че ще можеш да си организираш времето и да се запишеш.
От изминалата година съм записал 4-5 карания, които можеш да видиш в Youtube за да добиеш представа какво е настроението и атмосферата тук долу ти оставям линк
https://www.youtube.com/channel/UCZ35u9 ... XKw1s1WDYw
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 691
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: perfor и 28 госта


cron