Здравейте,бихте ли ми помогнали?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Здравейте,бихте ли ми помогнали?

Мнениеот RadoslavGrg » Чет Авг 18, 2022 12:14 pm

Здравейте хора ,казвам се Радослав и съм нов член във вело форума.

Ще започна в това ,че не разбирам от велосипеди ,мога да си сменя гумата или някоя част ,но нямам представа от марки,модели и класове. Това го казвам,защото с годините (32) качих кила, в момента съм 87 килограма,172 сантиметра и искам да почна да спортувам нещо за да съм в по-добра форма и тъй като като тийнейджър карах много колело (дост често по 50 60 километра на ден) искам пак да започна.

Бих искал да си закупя велосипед ,бюджета ми е до около 1000 лева с опция да го надхвърля малко, тъй като за мен това не е малка сума,искам да помоля хора с опит да ме насочат към добър вариант, да вметна ,че пробвах с търсачката във форума и има подобни теми ,но не са актуални понеже са от 2019 и назад,затова отварям нова.

От четене установих ,че рамката за моята височина трябва да е M (medium), но проблема идва ,когато почна да разглеждам велосипеди ,тогава ми идва в повече,защото има прекалено голям избор от различни марки и модели, дерайлоьори,команди,спирачки и други неща,които както казах не разбирам.

Колелото ще се кара основно по шосе и по-малко по паркове/пътеки.

Всички ваши мнения са важни за мен пишете смело. :)
Аватар
RadoslavGrg
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 15, 2022 10:20 pm

Re: Здравейте,бихте ли ми помогнали?

Мнениеот RadoslavGrg » Пет Авг 19, 2022 12:25 am

Гледамтези колела,по цвят съм си ги избрал,кое е най-убууту ТОВА ,ТОВА или ТОВА
Аватар
RadoslavGrg
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 15, 2022 10:20 pm

Re: Здравейте,бихте ли ми помогнали?

Мнениеот SciroccoGT » Пет Авг 19, 2022 10:08 am

Здравей,
В раздела за начален клас велосипеди има няколко теми от последните месеци, които със сигурност ще те ориентират в ситуацията в този ценови диапазон.
Аз лично също се оглеждах в посочените от теб CUBE и DRAG, но липсата на наличност в моя размер ме прати на TRIGGER 3.0 (и той е изчерпан вече).
Цветово и аз така се бях насочил, но поради ограничения избор се наложи да направя компромис със цвета, но не съжалявам за това.
От посочените бих избирал между DRAG и CUBE, но като гледам все още го няма драг-а наличен... та избора е ограничен. CUBE, ако могат да го комплектоват
с 2х10 скорости и го има наличен в твоя размер, бих го отнесъл веднага. Като клас / качество на компонентите не мога да се изкажа, понеже нямам опит с
различни компоненти, но определено за смесено каране бих гледал скорости 2х10 или 3х9. Естествено и 1х11/1х12, но там като гледам цените са болезнени.
И разбира се, ако можеш да си позволиш малко по-висок бюджет, ще бъде още по-добре за теб в дългосрочен план :)
SciroccoGT
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 24, 2022 12:37 pm

Re: Здравейте,бихте ли ми помогнали?

Мнениеот didkodidi » Пет Авг 19, 2022 10:49 am

Както казва колегата трябва да вдигнеш малко бюджета.Нещо подобно
https://1001-bike-parts.com/bg-product- ... -3721.html
https://aquamatrix.bg/xc-bikes/12590-25 ... siped.html
https://www.bikecenter.bg/velosiped-29- ... elite-dop/
За наличности и размери е малко трудно да се намери.Успех!
JEFFSY 29 AL Base
Изображение
Аватар
didkodidi
 
Мнения: 255
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2017 11:58 am
Местоположение: Плевен

Re: Здравейте,бихте ли ми помогнали?

Мнениеот Petar_stoychev » Пет Авг 19, 2022 1:33 pm

didkodidi написа:Както казва колегата трябва да вдигнеш малко бюджета.Нещо подобно
https://1001-bike-parts.com/bg-product- ... -3721.html
https://aquamatrix.bg/xc-bikes/12590-25 ... siped.html
https://www.bikecenter.bg/velosiped-29- ... elite-dop/
За наличности и размери е малко трудно да се намери.Успех!


Опеделено бюджетът трябва да бъде вдигнат но точно пък тези предложения със нищо не заслужават по-високата си цена.Същите дървета със скъп надпис на рамката...2 бона за колело с право чело :bigeyes:

https://dragzone.bg/velosipedi/planinsk ... maxxis-tan

Аз бих предложил това.Сравнително модерна рамката и геометрия и сравнително прилични компоненти за тия пари(ако отговарят на описанието) :beer:

Иначе ако решиш да се придържаш към твоя бюджет...което е налично и което ти харесва на цвят.
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Здравейте,бихте ли ми помогнали?

Мнениеот RadoslavGrg » Пет Авг 19, 2022 6:27 pm

Благодаря за информацията ,ще помисля за бюджета и ще реша. :)
Аватар
RadoslavGrg
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 15, 2022 10:20 pm

Re: Здравейте,бихте ли ми помогнали?

Мнениеот SciroccoGT » Пон Авг 22, 2022 8:42 am

Petar_stoychev написа:
didkodidi написа:
https://dragzone.bg/velosipedi/planinsk ... maxxis-tan

Аз бих предложил това.Сравнително модерна рамката и геометрия и сравнително прилични компоненти за тия пари(ако отговарят на описанието) :beer:

Иначе ако решиш да се придържаш към твоя бюджет...което е налично и което ти харесва на цвят.


Също щях да предложа това, като вариант и при покупка да се внимава дали компонентите отговарят на описанието и ако има разминаване, то поне да са
еквивалетни като характеристики / качество. При закупуване на моя Тригер имаше някои разминавания, които ги забелязах чак след месец каране.
Свързах се с дистрибутора и ми изпратиха компонентите, които не отговаряха. Ако се взима на място от магазин, тази гимнастика може да се избегне.

Сега забелязах, че се е появила наличност и на по-евтининия вариант Тригер 3.0, който от опит казвам, че върши работа за описаните от теб цели, но
за сериозен бой по горите си иска ъпгредване.
SciroccoGT
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 24, 2022 12:37 pm

Re: Здравейте,бихте ли ми помогнали?

Мнениеот RadoslavGrg » Пон Авг 22, 2022 4:36 pm

Поръчах си колело, Драг hardy ,намалиха ми го на 980 лева, разглеждах за Oryx Nine C18 ,защото е към 1200 лева с въздушна предна вилка преден дераильор Deorе и като цяло като го сравняах част по част,с по-хубави компоненти е,но го няма в размер M/L,a само S. Не ми се влагаха повече пари от 1200,така ,че Draga ми остана като вариант.

Благодаря за предложенията. Форума ми беше от голяма полза,научих какво да гледам базово при покупката на велосипед.
Аватар
RadoslavGrg
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 15, 2022 10:20 pm

Re: Здравейте,бихте ли ми помогнали?

Мнениеот RadoslavGrg » Вто Авг 23, 2022 12:00 pm

Днес сутринта си взех колелото,прибеах стегнах го и направих един трип 18 километра по черен път,доста напукан ,доволен съм от велосипеда ,поне като нов няма шумове,луфтове,като слязох направо ми омекнаха краката :D ,за мойте цели това колело е напълно достатъчно.
Аватар
RadoslavGrg
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 15, 2022 10:20 pm

Re: Здравейте,бихте ли ми помогнали?

Мнениеот gssatcc » Вто Авг 23, 2022 12:32 pm

Със здраве и удоволствие да си го караш. :beer:
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Здравейте,бихте ли ми помогнали?

Мнениеот SciroccoGT » Вто Авг 23, 2022 12:42 pm

Супер! Честито и безаварийно! Сигурен съм, че харди-то може да завиши целите ти съвсем спокойно :eyebrow:
SciroccoGT
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 24, 2022 12:37 pm

Re: Здравейте,бихте ли ми помогнали?

Мнениеот RadoslavGrg » Вто Авг 23, 2022 2:14 pm

Благодаря ви,като за първо време мисля да сменя седалката с някоя по-удобна.
Аватар
RadoslavGrg
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 15, 2022 10:20 pm

Re: Здравейте,бихте ли ми помогнали?

Мнениеот Lucky Loser » Вто Авг 23, 2022 2:24 pm

Като за първо време направи повече от 1 каране, 5-6-7, и тогава си вади изводи.
И седалка за 500 лв да имаш, досега д-то ти не е седяло на нещо с подобна форма, съответно го приема за нещо крайно неприятно и те боли.
Г/д същото се случва, ако не си карал цяла зима примерно и отново се качиш на велосипеда си(който по принцип караш) - след 3-4 месеца на удобния диван и офис стол и изведнъж ба.. седалка - е, боли.

Разбира се съществува и вариантът, в който това наистина да не е твоята седалка и да се наложи нова. Но изтрай още няколко карания, защото без опит.. и следващата може да не е твоята ;)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Здравейте,бихте ли ми помогнали?

Мнениеот SciroccoGT » Вто Авг 23, 2022 3:32 pm

И на мен ми минаха такива "мръсни" мисли в началото :D Послушай съвета на Lucky Loser и си покарай с тази. Не че ще стане по-удобна, ама г.за свиква с разни
издевателства, а такива спортни седалки едва ли ще са по-удобни дори да са 500лв. (а те са си скъпи). Аз пробвах няколко от познати и от старите ми колела и
просто за няколко каранаия си свикнах с моята. Между другото, имаше добър ефект настройката на ъгъл и позиция на седалката. След като покарах малко и
усетих къде и как се натоварвам, си поиграх с настройка на ъгъл и позиция на самата седалка върху колчето и за мен имаше ефект. Та караньЕ му е майката. :beer:
SciroccoGT
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 24, 2022 12:37 pm

Re: Здравейте,бихте ли ми помогнали?

Мнениеот Lucky Loser » Вто Авг 23, 2022 3:56 pm

SciroccoGT написа:Между другото, имаше добър ефект настройката на ъгъл и позиция на седалката. След като покарах малко и
усетих къде и как се натоварвам, си поиграх с настройка на ъгъл и позиция на самата седалка върху колчето и за мен имаше ефект.

Благодаря, че добави, не се сетих да го напиша, въпреки че също го правя при велосипедите си :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Здравейте,бихте ли ми помогнали?

Мнениеот RadoslavGrg » Вто Авг 23, 2022 5:33 pm

Да ,ще си я наглася тя сега е малко вирната нагоре,ще се заиграя,и както казвате и задника малко трябва да се ошлаифа по-седалката. :D :agree:
Аватар
RadoslavGrg
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 15, 2022 10:20 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта