Дрехи за колоездене.

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Дрехи за колоездене.

Мнениеот Dimokin » Вто Ное 29, 2022 3:12 pm

Здравейте, с какви дрехи карате в по студите сезони в планината? Не съм сигурен кое е по-добре да си купя, панталон или клин с презрамки..
Dimokin
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 26, 2020 12:50 pm

Re: Дрехи за колоездене.

Мнениеот _SoRa_ » Вто Ное 29, 2022 4:25 pm

За сега карам с клин и 3/4 панталон, при температура до 3-4 градуса. Клина е ватиран, топли и пази от вятър. С 3/4 панталона допълнително топля и пазя от студа коленете си.
Зависи и при какви условия ще карате, до колко студено ще ви е приятно.
Клина ми е декатлонски, а 3/4 панталона Endura Hummvee.
Нагоре карам с мерино блузи с дълъг и къс ръкав. Имам и ватирано джърси за по-студените дни.
Якето, което обличам се оказа, че изобщо не е подходящо за температура по 10 градуса. Та, за това си купих ново, след 10на дена ще мога да кажа как е.
Шапка която да топли и да пази от вятъра задължително слагам под каската. При спускане слагам и поларена бандана.
Ръкавици имам два чифта: едни плетени, които слагам докато катеря ако усетя, че ми е студено и едни дебели за спускане.
Чорапите отново са мерино.
Обувките за студено и мокро ще са Keen с gore tex (такива имам). Туристически са, но грайфера им не е толкова дълбок, а топлят и държат краката ми сухи при дъждовно време.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Дрехи за колоездене.

Мнениеот МладенХристов » Чет Дек 01, 2022 8:43 am

Благодаря, определено ще взема спортен комплект като твоя!
МладенХристов
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 17, 2022 11:20 am

Re: Дрехи за колоездене.

Мнениеот martin.radev » Чет Дек 01, 2022 2:26 pm

Карам винаги със следните дрехи (от краката почвам пиша марките на Английски, за да няма обърквания)

Чорапи - SealSkinz - Мерино - Водонепромукаеми, ако е сухо времето - не спарват краката!
Обувки - Five Ten (5/10) FreeRider
Панталони Endura Humvee 3/4 или Troy Lee Designs Skyline (Дълъг панталон)
Винаги базов слой от Мерино блуза с дълъг ръкав и някакво Джърси отгоре,
Ако времето е "сух студ" карам с Windstopper на Gore, ако е около нулата и по-ниска температура
вече по-дебело яке - AlpineStars Denali (в момента даже е намалено на 62 евро в Bike24 (S/M/L налични)
Бандана под каската (където не пречи - качулката върху каската)
Ръкавици - Endura Windchill като преди спускането слагам латексови ръкавици под Ендурата - НИКОГА не ми е било студено!
Като нежелан ефект, обаче - ръцете се потят

Успех с пазара :)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Дрехи за колоездене.

Мнениеот _SoRa_ » Пет Дек 02, 2022 8:25 am

Ето и моите дрехи с имената им.
Шапка: неизвестна марка, но идеално пази от вятър и топли без да ми спарва главата.
Банданата си я купих от Декатлон.
Мерино блузи от omsight (woolverine).
Ватирано джърси също неизвестна марка, но съм доволна.
Якето: за сега карам с Endura windchill, но си купих друго и го чакам.
Клин: Дамски клин за шосейно колоездене 100 От 2 г. го имам и съм доволна. Декатлон.
3/4 панталона е Endura Hummvee. Нося го само когато е студено.
Чорапи: мерино купени от шушон бг. Descender II чорапите ги нося при по-студено време. Имам и по-тънки за топлите дни.
Обувките: five ten freerider pro, но само при сухо и тихо време. За другите дни имам Keen.
Ръкавици: тънки и дебели от Декатлон Triban Зимни ръкавици за колоездене 900, флуоресцентни.

Дамските дрехи ги има и в мъжки вариант.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта