Помощ за сглобяване на колело

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Помощ за сглобяване на колело

Мнениеот dvamataludi1 » Пон Мар 20, 2023 8:38 pm

Здравейте,

Търся помощ за сглобяване или закупуване на готово колело. Тъй като нищо не разбирам, бих искал ако има възможност някой да ми помотне за сглобяване на коло, срещу заплщане разбира се.
Става въпрос за унисекс колело, което ще се кара от човек, който е 130 кг. Ще се кара на равно само и градско.
По принцип гледах това колело, но не знам дали е подходящо
https://dragzone.bg/velosipedi/planinsk ... d-12-47005

Изчетох темите във форума, но честно казано не мога да се справя с избора, или пък със сглобяването.
Ако може да ми препоръчате и фирма, която се занимава с тов, също би било полезно.

Благодаря предварително!
dvamataludi1
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Яну 04, 2023 2:31 pm

Re: Помощ за сглобяване на колело

Мнениеот the_rookie » Пон Мар 20, 2023 11:17 pm

През последните 2-3 месеца се появиха няколко такива теми! След "задаване на задачата" субекта отсреща повече не издава признаци на живот, та вероятно и тая ще изтече така! И все пак,... каква е целта на евентуалната покупка?
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Помощ за сглобяване на колело

Мнениеот dvamataludi1 » Вто Мар 21, 2023 8:59 am

Привет,
Основната цел е за забавление, раздвижване и като цяло помощ с отславане.
В последните няколко седмици изчетох подобните теми във форума, но поради липсата на всякакъв опит не мога да се справя.
Опитах се да намеря и готово колело за да не се налага никакви модификации, но и тук ударих на камък. Бюджетът ми е 3-4000лв

Благодаря
dvamataludi1
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Яну 04, 2023 2:31 pm

Re: Помощ за сглобяване на колело

Мнениеот the_rookie » Вто Мар 21, 2023 10:43 am

Като цяло сте се насочили в грешна посока с посоченото колело! Карането за отслабване изисква много часове на седлото, а понякога си е доста монотоно занимание! Събирането на колело, подходящо за целта от нула, е процес който ще отнеме време и допълнителни средства. Аз бих тръгнал от някаква база която евентуално да надграждам. Според мен https://www.kalkhoff-bikes.com/de_de/kh0130005v2022-endeavour-xxl е добро начало! Колелото е проектирано с повишена товароносимост до 170 кг. Не е със супер компонети, но с течение на времето нещата могат да се подобрят. Мисля че ще е подходящо за условията и ще покрие целите! Лошото е че наличностите са ограничени! Колко сте висок?
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Помощ за сглобяване на колело

Мнениеот ммк » Вто Мар 21, 2023 2:20 pm

dvamataludi1 написа:Привет,
Основната цел е за забавление, раздвижване и като цяло помощ с отславане.
В последните няколко седмици изчетох подобните теми във форума, но поради липсата на всякакъв опит не мога да се справя.
Опитах се да намеря и готово колело за да не се налага никакви модификации, но и тук ударих на камък. Бюджетът ми е 3-4000лв

Благодаря


Отслабва се с диета и правилно хранене, понякога активностите те натоварват и ядеш повече покрай тях и не отслабваш.
Така че за забавление и раздвижване е добра употреба. С колелото не мога да помогна уви, но бюджетът е добър, ще намериш нещо, 130 кг не ми се виждат чак толкова много, нещо здраво на старо ще ти върши работа за малки пари първоначално.
ммк
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 10:15 am

Re: Помощ за сглобяване на колело

Мнениеот dvamataludi1 » Вто Мар 21, 2023 2:43 pm

Диетата е на лице и килограмите бяха доста повече, сега вече може да си позволи да почне да кара. Основно за кеф си е.

the_rookie, благодаря...височината е 178 см някъде. По мои изчисления рамката би вършила работа и размер Л :)
dvamataludi1
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Яну 04, 2023 2:31 pm

Re: Помощ за сглобяване на колело

Мнениеот the_rookie » Сря Мар 22, 2023 12:08 pm

dvamataludi1 написа:....По мои изчисления рамката би вършила работа и размер Л :)

Сега погледнах и виждам че с размера нещата в таблицата изглеждат подозрително нелогични! Възможно е да е допусната някаква грешка в страницата им. Хубаво е да се уточни със сигурност информацията преди поръчката (ако се поръчва такова)! Къде ще се кара, а кой град? (ако искате да ми отговорете, направете го с лично съобщ.)
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Помощ за сглобяване на колело

Мнениеот Gworan » Сря Мар 22, 2023 4:53 pm

ммк написа:Понякога активностите те натоварват и ядеш повече покрай тях и не отслабваш.

Ами, то точно в това е "голямата тайна", да имаш малко повече воля, и в комбинация с физическа активност да изразходиш повече калории от колкото ще изядеш. Колелото може да бъде много добър вариант за тренировка, коментирано е вече мнооого в други теми, и мисля че автора на тази спомена, че вече е попрочел из форума.

dvamataludi1 написа: Бюджетът ми е 3-4000лв

За тази сума мисля че няма никакъв смисъл да се занимаваш със избиране на части и сглобяване, особено като още всичко ти е ново. Има много прилични колела с твърда рамка, даже няма смисъл и да стигаш до тавана на бюджета.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Помощ за сглобяване на колело

Мнениеот dvamataludi1 » Чет Мар 23, 2023 8:30 am

Благодаря на всички за съветите! В кранйа сметка един съфорумец ще помогне със сглобяване на колело :)
dvamataludi1
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Яну 04, 2023 2:31 pm

Re: Помощ за сглобяване на колело

Мнениеот the_rookie » Чет Мар 23, 2023 9:24 am

dvamataludi1 написа:Благодаря на всички за съветите! В кранйа сметка един съфорумец ще помогне със сглобяване на колело :)

И все пак е добре да споделите подробности за конфигурацията, та в крайна сметка и други в подобна ситуация да се възползват от темата! Отделих време с идеята да бъда полезен с нещо за някой, търсещ адекватно решение на проблем. Намерено е и друго решение, което от практично-техническа гледна точка живо ме интересува! Бих се радвал да разбера повече за него (може и чрез лично съобщение).
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта