Въпрос относно предстоящо първо преминаване на Е8

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Въпрос относно предстоящо първо преминаване на Е8

Мнениеот shoshinka » Вто Апр 30, 2024 8:28 am

Здравейте! Надъхвам се на премина Е8 с колелото това лято. За първи път ще ми е и искам да попитам опитните измежду вас дали могат да споделят как е маршрута. Може ли изцяло да се мине с колело? Има ли участъци където може да стане сериозно объркване? Както и дали тази карта е актуална? https://e8.velingradvoda.bg/map
shoshinka
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2020 4:28 pm

Re: Въпрос относно предстоящо първо преминаване на Е8

Мнениеот andriii » Вто Апр 30, 2024 9:03 am

Здрасти, супер е маршрута, впускай се. Това е моето преминаване: https://forum.bg-turist.com/viewtopic.php?t=14008
Рила я минах пеш, зада няма бутане и мъкнене на колело покрай Мусала. Но ако си ентусиаст си се прави и това. Иначе от Белмекен натам си се кара над 90 % от пътя, като на някой места не сме по марката а по възможни за колело/каране пътеки. :beer:

п.с.ако искаш по детайлно за някой участък мнение пиши на л.с.
andriii
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: Въпрос относно предстоящо първо преминаване на Е8

Мнениеот valentin.georgiev » Пон Май 13, 2024 10:45 am

Здрасти,
преди 2 години го правихме с приятели.
Първия ден (от Боровец до Юндола) до Белмекен почти няма каране (ние бяхме с колела). Препоръчвам ти, ако можеш да си го организираш колелото да те чака на Белмекен.
Другата ми препоръка е при Ин Кая да се отклниш от официалния маршрут и да пуснеш пътеката от Белинташ към Тополово (тук в Справочника трябва да я има). Вярно след това ще си покараш доста по асфалта, но лично за мен е по-добрия вариант от обикалянето до х.Сини Връх (почти не се кара).
Аватар
valentin.georgiev
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1627
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:24 am
Местоположение: София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: marinrr и 11 госта