Bike Revolution Вело Алеи Critical Mass

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот kotka12 » Пет Апр 14, 2006 7:10 pm

Проблемът е основно в неебателността на хората за другите. Не може да виждаш, че ще блъснеш някого и просто да продължиш с колата, а пък той ако спре-спре, ако не-ми ти си с тон и половина по-тежък, да се оправя както може.
Още веднъж казвам, че когато се въведе стриктен полицейски контрол върху ВСИЧКИ - велосипедисти, пешеходци, автомобилисти, нещата полека-лека ще си дойдат на мястото. Оня ден една жена се изненада, когато спрях на кръстовище и я пуснах да пресече. Стоеше и ме гледаше около 10 секунди. Накрая и посочих знака СТОП, който важеше за мен и тя направо притича през улицата. Пълен потрес.
Освен това по пещеходната зона на Стара Загора е прекарана имаркирана алея за велосипеди, скейтборд и всякакви такива. Ако си мислите, че телетата не вървят по нея, жестоко се лъжете.
Просто трябва яко глобяване на ВСИЧКИ нарушители.
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот PtD » Пет Апр 14, 2006 7:16 pm

@kotka12

Моите адмирации. 100% съм съгласен :thumbu:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Съб Апр 15, 2006 11:00 pm

Добре де, всички които се изказаха са прави -
и тия дето искат алеи и тия дето убеждават, че има по-голями приоритети от алеите.

Ама аз не мога да разбера няма ли да умре тоя соцрефлекс да чакаме всичко от държавата. Критерия е прост - можем ли велосипедистите да съберем пари или да вземем целеви заем за подобен инфраструктурен проект? Колко сме? Наистина е безсмислено, нямам намерение да повтарям казаното преди мен.

Та, delyan-е, мисля че си подранил. Времето е преходно, велосипедите са играчки, а велоалеите - лукс на фона на беднотия. Пък има и друг момент, хубаво нека си представим, че махваме с пръст и се появяват велоалеи. А кой ще следи за реда по тях и да не ходят двуноги овце по тях?
По тая логика трябва всеки човек да се следи, за да не пречи на колоездачите. Ония 45 години успешно доказаха, че не става по тоя начин. Казаха преди мен за манталитета - ако този проблем не се реши всички друго е като пясъчна кула - строим, строим, мине някой и го бутне. И ние пак строим, строим...

Съгласен съм, че е нужна Critical Mass, но това не е във Вълчовите митинги и революции, а просто в каране. Тогава дето се вика дори Шимано може да финансира част от подобен проект.

Та дотогава - нека да караме и толкоз.

@kotka12: :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Нед Апр 16, 2006 9:46 am

и за да не останете с впечатление, че проблемът с велоалеите е напълно решен дори в държави като Германия, ето една [url=http://bikedir.com/usr/did/pics/p1.jpg]снимка от вчера[/url]

Снимката е правена на плиткото (фотографа вече е на сухо). Около 500 метра от велоалеята покрай Рейн бяха на 30-40 сантиметра под водата и беше много забавно да гледаш как някои карат боси върху педали с шипове и охкат ли охкат... Аз предпочетох да си изпера обувките :)
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта