Редно ли е според вас да не пускат с колела в...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот TOYAGA » Съб Яну 05, 2008 5:15 pm

Всичко е въпрос на подход и мотивация.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот M1010X » Съб Яну 05, 2008 5:38 pm

Както и на желание от тяхна страна да се постигне разумен компромис.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Съб Яну 05, 2008 6:10 pm

При правилен подход и мотивация субективните желания са без значение.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот tweety » Нед Яну 06, 2008 12:13 am

според мен не трябва да има такава забрана, но не трябва и да се прекалява с возенето с колело в метро,аз специално не се возя по метро защото съм в бояна и ми е мн удобно надоло после навръщане е по трудно,но не говорим за мен.Аз единствено се качвам на превозно средство с колелото като се качвам на витоша и пак не си дупча билет нито за мен нито за колелото,според мен е по добре да я няма забраната и да няма нещастни контрольори които да се заяждат с теб затова че си се качил с колело!!!! :D
Аватар
tweety
 
Мнения: 459
Рейтинг: 934
Регистриран на: Вто Дек 25, 2007 6:08 pm
Местоположение: България София

Мнениеот PtD » Нед Яну 06, 2008 2:25 am

Чудя се къде може да се събере колело в едно средностатистическо такси... Дали да го вържем за светещия надпис отгоре? Или да го набутаме в газовата бутилка, заемаща половината багажник? А защо просто да не сгънем колелото на две и да го напъхаме на задната седалка?


Ааа... сетих се защо - защото без да свалим двете колела И вилката, няма как да се получи.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот TOYAGA » Нед Яну 06, 2008 11:07 am

PtD написа:Чудя се къде може да се събере колело в едно средностатистическо такси... Дали да го вържем за светещия надпис отгоре? Или да го набутаме в газовата бутилка, заемаща половината багажник? А защо просто да не сгънем колелото на две и да го напъхаме на задната седалка?


Ааа... сетих се защо - защото без да свалим двете колела И вилката, няма как да се получи.


Звучиш убедително... Несъмнено можеш да заставиш и метрото да те извози!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MIRO A » Нед Яну 06, 2008 11:19 am

Ех не разбрахте начи :dunno: :dunno: :dunno: Хората му викат ИНФРАСТРУКТУРА и НЯМА Я В БЪЛГАРИЯ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :nono: :nono: :nono:
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот Reactor » Нед Яну 06, 2008 11:29 am

tweety написа:според мен не трябва да има такава забрана, но не трябва и да се прекалява с возенето с колело в метро,аз специално не се возя по метро защото съм в бояна и ми е мн удобно надоло после навръщане е по трудно,но не говорим за мен.Аз единствено се качвам на превозно средство с колелото като се качвам на витоша и пак не си дупча билет нито за мен нито за колелото,според мен е по добре да я няма забраната и да няма нещастни контрольори които да се заяждат с теб затова че си се качил с колело!!!! :D

И как ще разберем,кога сме прекалили с возенето на колело в метрото?Плащаш си за колелото и си го возиш цял ден ако искаш.Има алергични хора към животинки,но се возят и кучета и котки/нямам нищо против,налага се/.В крайна сметка няма прекалено или не,има позволено или забранено със съответната мотивация,която трябва да е разумна и разбираема.
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот MIRO A » Нед Яну 06, 2008 11:35 am

Reactor написа:
tweety написа:според мен не трябва да има такава забрана, но не трябва и да се прекалява с возенето с колело в метро,аз специално не се возя по метро защото съм в бояна и ми е мн удобно надоло после навръщане е по трудно,но не говорим за мен.Аз единствено се качвам на превозно средство с колелото като се качвам на витоша и пак не си дупча билет нито за мен нито за колелото,според мен е по добре да я няма забраната и да няма нещастни контрольори които да се заяждат с теб затова че си се качил с колело!!!! :D

И как ще разберем,кога сме прекалили с возенето на колело в метрото?Плащаш си за колелото и си го возиш цял ден ако искаш.Има алергични хора към животинки,но се возят и кучета и котки/нямам нищо против,налага се/.В крайна сметка няма прекалено или не,има позволено или забранено със съответната мотивация,която трябва да е разумна и разбираема.


На всичкото отгоре животните не спазват дори и ред някакъв и безпокоят орицата, а колелцето си седи мирно в ъгъла и само присъствието му е проблема. Но все пак тва е БГ. Всичко необичайно не е добре дошло.
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот klmn » Нед Яну 06, 2008 3:42 pm

^В метрото не пускат кучета,в друг транспорт съм возил моето,но с намордник и билетче и за него.
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот cichlidi » Нед Яну 06, 2008 6:32 pm

Мена са ме гони ли от автобус на градския, тролей и още кво ли не......
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот SpoileR » Пон Яну 07, 2008 10:18 am

cichlidi написа:Мена са ме гони ли от автобус на градския, тролей и още кво ли не......


и мене...като се напраааа на животно и...
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот cichlidi » Пон Яну 07, 2008 4:02 pm

Не сома! Още на спирката докато чакам и реиса или квот ще да е идва шофьора още преди да е спрял и отворил вратите ми маха с пръст, че неможе! :(!:
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Пон Яну 07, 2008 4:25 pm

Ако става дума за превозно средство за СКГТ, любезно попитай шофьора за името, запиши си номера на превозното средство и часа на случката, както и спирката... После си има едно телефонче за оплаквания ;)

В повечето случаи като го попиташ за името и омеква...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот cichlidi » Пон Яну 07, 2008 5:24 pm

PtD написа:Ако става дума за превозно средство за СКГТ, любезно попитай шофьора за името, запиши си номера на превозното средство и часа на случката, както и спирката... После си има едно телефонче за оплаквания ;)

В повечето случаи като го попиташ за името и омеква...

Ооооо мерси ще пробвам.
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот Antares » Пон Яну 07, 2008 9:17 pm

И в края на крайщата не мога да проумея едно...
Имате финансовата стабилност, да карате и поддържате двайсет килограмови трактори, достигащи петцифрена цена, да си купите седем килограма екипировка доближаваща и подминаваща четирицифрена сума, а нямате пари да си вземете една кола за уикендите... до лифта?
Майка ми си взе един дърт кадет за петстотин лева... Нискобюджетния и нискокласов велосипед, който сглобявам в момента е подминал тази сума... със части втора употреба...
Недоумявам къде е проблема...

Редакция:
@bikerider :rofl: :rofl:
Последна промяна Antares на Пон Яну 07, 2008 9:28 pm, променена общо 1 път
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Яну 07, 2008 9:27 pm

Antares написа:Недоумявам къде е проблема...


Да ти кажа ли? Феномена се нарича "на свинче звънче".
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот vampire » Пон Яну 07, 2008 9:38 pm

Бе то нашата идея е кат спука гума да го бутна вътре или кат ме мързи.Нямам години за книжка :bawling: .Маика ми в момента е с две коли,баща ми с една и пак бих тръгнал по градския транспорт.Но ние сме в БГ И НИЩО НИКОГА НЯМА ДА СЕ ОПРАВИ наи много нас да ни оправят :D Демек не ни сравняваите с Германия и тн и не очакваите че от градския транспорт ни четат форума и утре даже безплатно ще се возиме :beer: Това е БЪЛГАРИЯ бе хора не свикнахте ли :crazy:
vampire
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 1:19 pm

Мнениеот M1010X » Пон Яну 07, 2008 11:07 pm

Едно време мода го вкарвах в Ладата на задната седалка :D Но за човек, който няма книжка по една или друга причина, ако трябва да върти с такова колело 4-5 км, за да стигне до мястото, на което да кара trial, пък после и да се върне, мисля можете да се досетите, че е абсурдно решение. И остава градският транспорт (разбира се, трябва да се отчете и фактът, че trial колело е доста по-чисто от dh такова, което току-що е слязло от Витоша; пък и един мод е колкото Зайка :)) Хеле пък ако трябва да стигне от Люлин до колодрума...
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Пон Яну 07, 2008 11:20 pm

Antares написа:И в края на крайщата не мога да проумея едно...


Има време, шсъ сетиш. Като постоиш час-два в задръстването, докато в това време другарчетата отдавна са стигнали с метрото където е трябвало. :)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Пон Яну 07, 2008 11:23 pm

vampire написа:Това е БЪЛГАРИЯ бе хора не свикнахте ли :crazy:


Не.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пон Яну 07, 2008 11:23 pm

PtD написа:Като постоиш час-два в задръстването


въпрос на ориентация и реакции :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Пон Яну 07, 2008 11:25 pm

Antares написа:...
Недоумявам къде е проблема...


Малко офтопик ще стане, но проблеми можеш да търсиш в следните насоки:
- липса на възраст за придобиване на свидетелство за управление на МПС
- поддръжката на една кола, дори и най-евтината, не е толкова евтина, колкото може би си представяш
- конкретно за Витоша (и не само) невинаги е особено удобно да се "закотвиш" заради колата само на едно място - има толкова много пътеки.
- и други сигурно има.

За мен това няма особено отношение към темата. Ако наредбите позволяват в превозните средства на СКГТ да се качват велосипеди при спзването на определени условия, не мисля, че е наша работа да се занимаваме с въпроса защо едни или други хора биха се възползвали от тази възможност. :dunno:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Вто Яну 08, 2008 12:25 am

Хкхм, метрото :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Вто Яну 08, 2008 12:53 am

bikerider написа:Хкхм, метрото :)


С него май приключихме още на предишната страница ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Вто Яну 08, 2008 1:14 am

Така де...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот RAM-FR » Вто Яну 08, 2008 2:01 am

Admin написа:
Antares написа:...
Недоумявам къде е проблема...


Малко офтопик ще стане, но проблеми можеш да търсиш в следните насоки:
- липса на възраст за придобиване на свидетелство за управление на МПС
- поддръжката на една кола, дори и най-евтината, не е толкова евтина, колкото може би си представяш
- конкретно за Витоша (и не само) невинаги е особено удобно да се "закотвиш" заради колата само на едно място - има толкова много пътеки.
- и други сигурно има.

още малко :offtopic: това същото мисля че го написъх и аз на предишната страница. Освен това какво стана с идеята "по-малко коли, повече чист въздух" ?

За метрото... като стигне до младост.... тогава ще му мисля сега ни ми върши работа
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: NeNo, reddevil и 19 госта