За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Admin » Чет Ное 18, 2010 7:19 pm

did написа:Не бързай да правиш нищо! Почини си, покарай, прочети пак написаното и тогава умувай.


Не бързам. И без туй вече ме заболя главата, а тепърва трябва да започвам истинския си работен ден, след като дотук не съм написал нито ред от двата маршрута, които мислех да отметна днес.
Между другото, утре ме няма, така че ще коментирате без мен.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот naka76 » Чет Ное 18, 2010 7:48 pm

Sky_Knight написа: Състезания, Официални карания и Мероприятия (извън първите две категории) :)


Поне според мен първите две да са заедно.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Antares » Чет Ное 18, 2010 7:52 pm

С риск отново да ме попитат за дилъра ще се включа пак.

Нали темата беше за популяризирането на колоезденето? Нали това с води обща идея? С всеки нов клуб - нов подфорум? Ми я си представете един човек влиза за пръв път във форума, цъква и гледа сто подфорума. Щото броя на клубовете ще продължи да нараства. Докато прочете всичките теми във всеки, докато отсее кои са ВСЪЩНОСТ за каране, докато от тях извади малкия процент информация - може да се откаже от спорта като цяло. Или поне на търсенето на сродни души тук. В момента ми се струва, че нещата се гледат прекалено много от гледните точки на отделните клубове, но не мисля, че е задължително всеки един колоездач да е член на поне клуб, за да може да се организира с други хора и да кара. Продължавам да мисля, че е добре, да не се разделя толкова форума. Щото аз може днес да съм с тонове свободно време и да мога да прегледам всичко и да наспамя всичко, но голяма част от хора, както и доста от писалите тук нямат това време.

Мисля си следното - да се въведе по-строго модериране на секцията с мероприятията. Имаме си едно "бла-бла", нека там да остане информативно. А с рейтинга по 5 не може да се окаже сериозен контрол. Понеже модераторите с право ще ме замерят с нещо - готов съм да помогна с модерирането, ако ми се гласува доверие. Нека темите наистина носят информация, нека всеки човек, попаднал във форума за пръв път да може да види - я, другата събота ще карат едикъдеси и да добие информация, а не кой колко бири изпил на предишното каране, кой му влезли кравешки дарове в устата при спускането и т.н. фонов шум.

А за секциите - мисля си, че не е нужна повече от една за клубовете. И нека наистина темите за карания на отделните клубове да съдържат информация за каранията. И конкретно зададени въпроси и информативни отговори. Лошо няма - да има отделна секция за състезания, отделна секция за по-мащабни карания като толкова дискутираното, като Богдановците и т.н. Но нека си останат Мероприятия като тема. Чудесна идея е интерактивен календар, примерно с възможност на отделни хора да добавят мероприятия там, примерно с линк за съответстващата тема в Мероприятия. И който се интересува - цък, следи темата, пита. Но да не стигаме до крайности.

Айде, стига спам от мен. Отивам да видя позабравените си кривоспицни другари ;) :beer:
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот RedHawk » Чет Ное 18, 2010 8:12 pm

RedHawk написа:Ако пък толкова е назрял момента за раделяне и оформяне на нов раздел, защо името му
не си остане "Мероприятия" както досега и в него новите подфоруми. :)
Това си е мое виждане де, защото съм свикнал с името Мероприятия, а и
според мен не пречи под това име да са обединени подфоруми като :
състезания, карания, клубове /общности/. :)


Да допълня така - защо трябва да премахваме Мероприятия / с който като заглавие не само аз, а и доста
хора са свикнали/ , за да го разпилеем на хиляда подфорума - добре нека и да са хиляда ако е нужно, но
да са обединени пак в Мероприятия - всички изброени разделяния все пак са Мероприятия нали? :dontknow:
Повтарям се ама като гледам накъде се насочват нещата може да се окаже че в един момент, за да стигна
до търсената информация трябва да навъртя километри със скрола на мишката.
Може да не съм доразбрал ама така си ги представих нещата :

Мероприятия / Състезания, Карания, Клубове .............. и т. н. /

Другия вариант :

Мероприятия
Състезания
Клубове
.....
.....
......
......
......
......
......
т. н.

Първия - един ред и в него всичко

Втория - то си личи :look:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот azsa-bachinito » Чет Ное 18, 2010 8:38 pm

:offtopic:
vpravov написа: Още ми седи в паметта едно изказване на съфорумник "аз във вашите теми не пиша, вие не пишете в моите".

Това го помниш, но как се чупят колела и няма виновни не нали?

Това изказване подкрепя широкообсъжданата възможност за нововъведения във форума, въз основа на които аз евентуално бих имал модераторски права (в случай, че подетото от мен начинание бъде признато за реално съществуващ и жизнеспособен организъм и съм разбрал правилно предстоящите промени в организацията на форума) върху клубна тема и не бих допускал нагли намеси на лица - параноици от една доста по-голяма група с много по-голяма членска маса и ресурси, разполагаща със свое обособено място във форума и по никакъв начин неограничена да си организира мероприятията, набира нови членове и да извършва други свои дейности - примерно. По този начин съвсем спокойно и легално ще съм във състояние да възпрепятствам опитите за подривна дейност на моето начинание, които не бяха прекратени въпреки отправения директен призив.
Също бих искал да се аргументираш какво точно те притеснява във въпросното изказване.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Чет Ное 18, 2010 8:44 pm

azsa-bachinito написа::offtopic:
vpravov написа: Още ми седи в паметта едно изказване на съфорумник "аз във вашите теми не пиша, вие не пишете в моите".

Това го помниш, но как се чупят колела и няма виновни не нали?

Това изказване подкрепя широкообсъжданата възможност за нововъведения във форума, въз основа на които аз евентуално бих имал модераторски права (в случай, че подетото от мен начинание бъде признато за реално съществуващ и жизнеспособен организъм и съм разбрал правилно предстоящите промени в организацията на форума) върху клубна тема и не бих допускал нагли намеси на лица - параноици от една доста по-голяма група с много по-голяма членска маса и ресурси, разполагаща със свое обособено място във форума и по никакъв начин неограничена да си организира мероприятията, набира нови членове и да извършва други свои дейности - примерно. По този начин съвсем спокойно и легално ще съм във състояние да възпрепятствам опитите за подривна дейност на моето начинание, които не бяха прекратени въпреки отправения директен призив.
Също бих искал да се аргументираш какво точно те притеснява във въпросното изказване.


Благодаря за поста.

Вече няма нужда да убеждавам Любо, че идеята за "клубни подфоруми" е нелепа.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот azsa-bachinito » Чет Ное 18, 2010 8:54 pm

Боклука за едни е злато за други - въпрос на гледна точка. Важното лично за мен е да не ми бъдат нарушавани правата в качеството на ползвател на форума - да имам пространство, в което да мога да разпространявам информацията, която искам да стигне до обществеността, без тя да бъде цензурирана или ограничавана по някакъв начин при спазването на определените правила и норми - примерно извършването на професионална търговия и тн. Също за мен е важно да се спазва една етика, която явно е само в моята глава щото съм откАчен. Моето мнение е, че евентуалните нововъведения биха помогнали именно за спазването на тази етика - неутрализирането на дразнещите елементи дори да го наречем. И искам дебело да подчертая, че въобще не говоря за разделяне на МТБ-общността, както се представя от други лица. Поправете ме ако бъркам, но съществуването само под една да я наречем контролна шапка се нарича тоталитаризъм - губи се елемента на основното право на избор.

И конкретно към теб ДИД. Ако аз се регистрирам във форума на ВК "Крива спица" и започна да спамя сериозно, каква ще е реакцията на администриращите форума?
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Чет Ное 18, 2010 8:59 pm

:agree: :D

bikerider написа:
Harka написа:Оттук нататък съм сигурен, че който тръгне да организира нещо, ще го премисли пет пъти преди това.


Аз не съм толкова убеден :)


:evil:

azsa-bachinito написа:И конкретно към теб ДИД. Ако аз се регистрирам във форума на ВК "Крива спица" и започна да спамя сериозно, каква ще е реакцията на администриращите форума?

Не може да се регистрираш.

Предвид твоите амбиции, препоръчвам ти да си направиш собствен форум и ти желая успех!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот azsa-bachinito » Чет Ное 18, 2010 9:04 pm

did написа::
azsa-bachinito написа:И конкретно към теб ДИД. Ако аз се регистрирам във форума на ВК "Крива спица" и започна да спамя сериозно, каква ще е реакцията на администриращите форума?

Не може да се регистрираш.

Предвид твоите амбиции, препоръчвам ти да си направиш собствен форум и ти желая успех!


Не си запознат с моите амбиции дори и на 1%. А в случая си отрязал главата на ламята направо през кокълчетата на краката.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Reactor » Чет Ное 18, 2010 9:39 pm

4getcredo написа:Подкрепям did и mouse. Според мен няма нужда от клубни форуми. Разделението между "състезания" и "карания" е достатъчно. Дългата дискусия изигра своята роля.

За да не пиша неща,които вече са написани - подържам същото мнение!

Harka написа: .....ако някой беше отправил добронамерена и градивна критика

:agree: Винаги съм се надявал точно на това!
Грешките имат свойството да се забелязват най добре отстрани!
Трябва да бъдат споделяни за да не бъдат повтаряни!
На всеки му е приятно да прочете положителни отзиви за труда си.
Това означава,че сме постигнали целта и сме доставили удоволствие на хората участвали в Мерорпиятието.
Но това не носи градивност.
Има музикални Критици,Театрални,Литературни и т.н.
Нужна е и тук!
Критиката трябва да я има защото само така,грешките могат да се поправят!
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот kibikoff » Чет Ное 18, 2010 9:43 pm

Admin написа:
прословутият казус, с който се занимаваме от няколко дни. Когато синтезирах в едно изречение как съм видял нещата, повечето хора побързахте да ми припишете неразбиране, някакви емоции и т.н. Припомням: "Голяма част от "старите кучета" се дразнят от това, че едни "млади палета" възприемат планинското колоездене и говорят за него и действат много активно по начин, който е съвсем различен от този на "старите кучета" и никак не им харесва." Явно ще се наложи да доизясня това изречение. Това, което правеше Краси Великов до момента (под въздействие и на голям ентусиазъм, и на професията му), бе прилагане на нов подход, много по-маркетингов и рекламен, отколкото някога сме виждали. Това бе възприето като прекаляване, пресоляване, натрапване и т.н. от повечето от най-влиятелните хора в този форум и ето, че се стигна до настоящата тема.


Любо,
цялата дандания започна заради това, че много хора не желаят пощенската им кутия*(респективно, любимият им форум) да е запълван с адскса реклама на това и онова, да му звънят на вратата и да му предлагатат какво ли не(събития, афътрпартита, училища, сезонни забави), многофункционални уреди, пейнкилъри и прочие ... директния маркетинг съкс

МТБ-БГ си е нашата обща къщичка, която ВСИЧКИ искаме да запазим чиста и подредена( или поне така си мисля).


Не мисля, че към настоящият момент "Мероприятия" има нужда да бъде променян. Надявам се "шумъ" там да затихне. Вирусът да бъде излекуван.

:beer:
kibikoff
 
Мнения: 1428
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот hitar_potter » Чет Ное 18, 2010 10:03 pm

Пфф.. На някои май зимата не им се отразява добре. Ама аз нещо не можах да разбера к'ъв е проблемът на Harka в крайна сметка: Че има 4 м.ъ.р.д.а.-теми или съдържанието им. Ако го дразни съдържанието, никой не го кара да чете. Ако го дразнят 4-те (общо) теми - :crazy: . Наистина, на мен също в някакъв момент ми дотегна донякъде шумотевицата около цялата работа, но не дотолкова, че да го смятам за някакъв толкова голям проблем. Лично според мен, е напълно неуместно секция „мероприятия“ да претърпява каквито и да е промени. А пък състезанията си имат специално място в сайта.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот tanya » Пет Ное 19, 2010 10:22 am

Лично на мен Мероприятия си ми харесва и в този си вид. Да, многото теми за Мърдагаскар в един момент ми станаха досадни. Не са ме дразнили, просто ми бяха досадни. Решението беше просто - не ги четях. Бих приветсвала единствено разделяне на Мероприятия на две части: Състезания и Карания. Всичко останало ми идва наистина в повече. И какъв би бил смисълът да обявявам всяко мое каране в отделна тема? Лично за мен няма никакъв смисъл - никой от София или Пловдив няма да дойде да покара с мен в района на Търговище, нищо че може да съм измислила супер готин маршрут. Просто разстоянията са твърде големи. От друга страна, ако някой има път насам и има желание да покара с нас, може спокойно да пише в нашата тема и да се уговорим. По същия начин, ако аз имам ходене до Варна или Благоевград примерно, мога да пиша в техните теми и знам, че ще си намеря лесно компания за каране там. Никой няма да ми каже "Няма да те приемем". От моята гледна точка и от моята позиция, в този си вид Мероприятия е много по-функционален, отколкото всеки един да обявява отделно всяко каране.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот mouse » Пет Ное 19, 2010 11:13 am

tanya написа:Лично на мен Мероприятия си ми харесва и в този си вид. Да, многото теми за Мърдагаскар в един момент ми станаха досадни. Не са ме дразнили, просто ми бяха досадни. Решението беше просто - не ги четях. Бих приветсвала единствено разделяне на Мероприятия на две части: Състезания и Карания. Всичко останало ми идва наистина в повече. И какъв би бил смисълът да обявявам всяко мое каране в отделна тема? Лично за мен няма никакъв смисъл - никой от София или Пловдив няма да дойде да покара с мен в района на Търговище, нищо че може да съм измислила супер готин маршрут. Просто разстоянията са твърде големи. От друга страна, ако някой има път насам и има желание да покара с нас, може спокойно да пише в нашата тема и да се уговорим. По същия начин, ако аз имам ходене до Варна или Благоевград примерно, мога да пиша в техните теми и знам, че ще си намеря лесно компания за каране там. Никой няма да ми каже "Няма да те приемем". От моята гледна точка и от моята позиция, в този си вид Мероприятия е много по-функционален, отколкото всеки един да обявява отделно всяко каране.

+1 :agree:
Аватар
mouse
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 11:12 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот vlassadar » Пет Ное 19, 2010 12:10 pm

Танче, отношението ти много ми харесва. Много хора са нервни тук, а това се отразява и на останалите и изобщо доведе до целия шум. Аз си бях свикнал да ми седят х-те на брой теми, които не ме интересуват, но с един бърз поглед се намират и останалите, които могат да ме интересуват. И сега това разделение ме демотивираше да се заравям и да чета целия спам по всяка клубна тема, затова май напоследък разчитах само на обаждания и на срещата в сряда за предстоящото най-интересно. А като си представя някой, който дори не ни/ви познава... шанса да "кацне" на каране дори обявено като за "начинаещи" е почти нула. Винаги тия неща стават с приятели от компанията. С едно още по-дълбоко разделение почти ще спра да чета този раздел, и единствената "полза" ще е, че няма да ми се моткат няколко заглавия пред очите

Всъщност ако си останат така, както са Мероприятията, и се въведе разбира се доброволен Календар със запис за всяко отделно каране, ще има бърз достъп за това какво е уговорено вече като каране. Да, не всеки и не винаги ще се отбелязват всички карания, защото често е добре бройката да не е твърде голяма или е сложно с колите или се изисква по-стегнато каране, естествено, че не може да бъде задължително и не трябва.

Или другия вариант - дори да има по 10-20 нови теми за конкретни карания всяка седмица, да си имат раздел "Актуални мероприятия" или нещо в този смисъл, идеята за формата на заглавията много ще ни улесни, а подредбата на темите може да е на календарен признак - най-близките събития - най-отгоре, а най-далечните - най-отдолу, независимо от активността. Като отмине - автоматично се премества в раздел "Отминали мероприятия", в който продължава да се обсъжда. Отделно клубните теми могат да са си в раздел "клубни теми" където да си се пише както досега - без висок процент полезни постове... нещо като чат-стая
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот mouse » Пет Ное 19, 2010 1:07 pm

vlassadar написа: А като си представя някой, който дори не ни/ви познава... шанса да "кацне" на каране дори обявено като за "начинаещи" е почти нула. Винаги тия неща стават с приятели от компанията.


Отделно клубните теми могат да са си в раздел "клубни теми" където да си се пише както досега - без висок процент полезни постове... нещо като чат-стая


Тъй като вече казах позицията си по въпроса смятах повече да не пиша в темата,но този пост ме предизвика.Как човек който сам казва че нито чете нито участва в така организирани карания може да има толко категорично мнение за тях? За сведение, при каранията за "начинаещи" "кацналите" непознаващи ни са около 50% от групата ,което си е нещо нали? А така наречените "клубни теми" които съвсем не са чисто"клубни" в ролята си на организатори на голям процент от каранията обявявани във форума, са с много по-голям процент полезни постове от много други теми.
Всъщност този е поредния пост от човек който подкрепя идеята за преструктуриране без самия той да чете, или да участва в "Мероприятия" с организиране на нещо.Искрено се надявам че този/тези от които зависи крайното решение за промяна, при слагането на везните на "за" и "против", ще вземат под внимание "за" и "против" на тези които всъщност са активните в "Мероприятия" .
Аватар
mouse
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 11:12 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Sky_Knight » Пет Ное 19, 2010 1:43 pm

naka76 написа:
Sky_Knight написа:Състезания, Официални карания и Мероприятия (извън първите две категории)


Поне според мен първите две да са заедно.


vlassadar написа:Или другия вариант - дори да има по 10-20 нови теми за конкретни карания всяка седмица, да си имат раздел "Актуални мероприятия" или нещо в този смисъл, идеята за формата на заглавията много ще ни улесни, а подредбата на темите може да е на календарен признак - най-близките събития - най-отгоре, а най-далечните - най-отдолу, независимо от активността. Като отмине - автоматично се премества в раздел "Отминали мероприятия", в който продължава да се обсъжда.


За мен лично с оглед на повечето мнения в темата и съжденията на изказалите се обособява следното пренареждане на "Мероприятия":

1. Официални мероприятия (тук влизат състезания и организирани карания/мероприятия от по-мащабен тип)
2. Актуални карания (по предложението на vlassadar, комбинирано с моето за заглавията на темите, независимо от активността, подредбата ще е по календарен принцип)
3. Отминали карания (определен брой дни след отминаване на карането, то се премества в този форум; подредбата отново е по дати, независимо от активността)

Думата "карания" може да се замени с нещо, което сметнете за по-подходящо. Клубните теми ще изчезнат във вида си, в който съществуват и няма да има никакво деление нито на географски, нито на организационен принцип.

И големите разстояния не са чак такъв проблем ;)

Edit:

@did Безспорен факт. Но това не означава, че не може да бъдат обединени (т.2 и т. 3) и да се подреждат по дати на събитието без оглед на активността, нали? Пак смятам, че ще е много удобно. Естествено остават проблемите с внезапни промени и т.н. :)
Последна промяна Sky_Knight на Пет Ное 19, 2010 2:36 pm, променена общо 1 път
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Пет Ное 19, 2010 2:25 pm

Разделянето и подредбата на точки 2 и 3 няма как да стане автоматично със сегашния софтуер.

ъъъ... Владо, видя ли линка, който пуснах в отговор на последното ти мнение?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Ное 19, 2010 2:29 pm

mouse написа:Всъщност този е поредния пост от човек който подкрепя идеята за преструктуриране без самия той да чете, или да участва в "Мероприятия" с организиране на нещо.Искрено се надявам че този/тези от които зависи крайното решение за промяна, при слагането на везните на "за" и "против", ще вземат под внимание "за" и "против" на тези които всъщност са активните в "Мероприятия" .


Напълно съм съгласен.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3987
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Sky_Knight » Пет Ное 19, 2010 2:41 pm

@mouse, Pr3d4t0R

Пропускате момента, че вие като активни ползватели сте свикнали на този начин на работа/писане във форума. Това далеч не означава, че външен човек не може да прецени адекватно дали всъщност няма по-добър начин, който би улеснил и вас самите. Даже обратното. Човек, който е необременен с впечатления от досегашната организация може да даде повече обективни идеи от някой, който е свикнал. Това е като да шофираш с ръка на скоростния лост постоянно. Не е правилно, ама си свикнал и ти е удобно. Идва някой и ти казва, че трябва двете ръце да са на волана и може да е прав, но понеже не шофира същия модел автомобил, бива отсвирван (моделът автомобил символизира форума ;) )
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот bikerider » Пет Ное 19, 2010 2:49 pm

Цялата концепция за организация на контента с някви все по-сложни йерархии от форуми, подфоруми, графства, княжества, вилаети и прочее е сбъркана изначално. С минимални промени в софтуера (имам конкретни предложения) може да се мине към плоска йерархия и търсене по тагове (обява за продажба, обява за покупка, въпрос за механик, въпрос за консултант, новина, ивент, състезание, клубна обява, виц, тъп въпрос, спам и прочее и прочее). Хиляди пъти по-лесно е да се поддържа списък от тагове/дейности, отколкото сложна йерархия от места за всяка отделна дейност. Фокуса се мести от това къде да постваме на това какво постваме и толкоз. Предимствата и гъркавостта би трябвало да са очевидни за всеки търсил нещо в Гугъл. Съзнавам, че няма да стане заради промените в софтуера, но всичките тези спорове каква точно да е новата, още по-сложна йерархия за мен са безсмислени. Каквото и да е, ако е по-сложно, значи ще е по-зле за търсене и ориентиране. Да не говорим за нови, по-остри конфликти. По-сложната йерархия не гарантира, че тези ситуации няма да се повторят, напротив - гарантира, че ще се повторят. Освен всичко друго задава лимит на обема информация, който може да бъде намерен за единица време, тоест задава горна граница на развитието на форума.

Edit: ако някой се интересува от конкретните ми идеи, ще споделя. Засега предпочитам да огранича шума на bikerider в канала.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот mouse » Пет Ное 19, 2010 4:44 pm

Sky_Knight написа:@mouse, Pr3d4t0R

Пропускате момента, че вие като активни ползватели сте свикнали на този начин на работа/писане във форума. Това далеч не означава, че външен човек не може да прецени адекватно дали всъщност няма по-добър начин, който би улеснил и вас самите. Даже обратното. Човек, който е необременен с впечатления от досегашната организация може да даде повече обективни идеи от някой, който е свикнал. Това е като да шофираш с ръка на скоростния лост постоянно. Не е правилно, ама си свикнал и ти е удобно. Идва някой и ти казва, че трябва двете ръце да са на волана и може да е прав, но понеже не шофира същия модел автомобил, бива отсвирван (моделът автомобил символизира форума ;) )

Позволи ми да не се съглася с теб.Свикването няма нищо общо с удобството .Аз намирам каранията към които бих се присъединила като чета в мероприятия.И изобщо не ми е трудно да ги намеря.Как да приема, че човек който не се интересува от такъв тип организирани карания и не ги чете, може да ми каже че не ми е удобно да ги намеря ? ОК, ако се разделят като тип карания в самия форум "мероприятия"....това съм съгласна че може да ги направи по-удобни за намиране.Но с клубни подфоруми в които да се чете за мероприятия предназначени за всички,не виждам удобство.И аз като Дид ако "Нашата група" се напъха в клубен подфорум няма да пиша там пък ако ще Reactor да ми се разсърди. :D Хей момчета усещам аз как ще ми докарате развод с този форум :rofl:
Аватар
mouse
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 11:12 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Bolverk » Пет Ное 19, 2010 5:27 pm

Да си призная за "форумен плъх" за какъвто се смятам от време на време нямам достатъчното желание да прочета тази тема. А по-точно цялата. От толкова четене обаче от което да ми писне главата видях следното, и понеже тази тема и без това не е нищо повече от това "дай да помрънкаме" не намирам за грешно да се включа в общият спам (каквото всъщност е едно мрънкане)

Първо обаче преди да почна да предупредя четящите и кибиците - моля спестете си малко от собственият труд и не ми отговаряйте. Няма да порчета повече нещо в тази тема и това което ще направите просто ще отиде нахаус.

Така след като почетох три страници от тази тема (първите две и последната) установих колко малко информация всъщност се съдържа в 7 страници форумно творчество.
При това 7 страници за 4 дни имате идеята да поставяте разни рекорди явно.

Всъщност видях че тук се създават 2 страни който се карат и дразнят взаимно. Това накратко му викам Срамота. Срамотата се състо в идеята на разни хора да обявят планинското колоездене за "частен" спорт и да си го дърпат само за себе си все едно са им взели детското юрганче. Срамота е че има и хора, който им се вързват и по този начин превръщат нещата в панаир.

Сега наистина съм очуден до колко ниско може да се падне:
PTD - о ти форумен оратуре защо ти се срамиш да се наречеш байкър - това дума за мерзските глупави безмозъчни елементчета плъзнали по планините в търсене на кюфтета ли е ? И всички като него какво ви е ? Да не би да не са останали пътеки за вас ? Явно не са за да сте тук да пишете 7 страници в 4 хубави дена.
Колкото до думичките "байкър" по своят характер измислена дума няма как да се хареса на някой. Да тя е омразна омразна ми е като думата "запалянко" за мен значеща "сеерджия" и сложена на един ред с много други безмислени думи. Затова и я използвах. За да разбереш че ако се опитваш да обиждаш хората то се обиждаш себе си. Всеки качил се на колело трябва да подкрепя другият и какво е грешното на тази концепция ?

Да се трепем. Харесва ми то и това си е начин на физическа умора, но да се плюем Не. Това е загуба на време, което е най-ценното ни претежание.

Колкото до обратната страна хората застанали да защитават масовостта и голямото желание за каране. Сред вас има по-добри и по-лоши в това изпълнение. И какво стана нещо прекалено добро може да се превърне в нещо лошо. Чуйте малко гласът на опозицията той си има и свойте прави места.
Краси, човеко малко се оля. Прекаленият ентусиазъм и парадност могат да доведат до отвръщение. Всяка идея трабва да бъде поставена на обмисляне за да се види може ли да издържи и чак тогава да бъде пусната на свобода. Училището за начинаещи беше грешка. То е възможно но не просто като пусната на самотек мисъл видя се не издържа. И не издържа не защото имаше много недоброжелатели, не издържа защото нямаше кой да я подкрепи. Ти си в началото на пътя и да аз го подкрепям но нека всичко да става полека. Дай да видим зимният Мърдагаскар. Той ще е достатъчно труден за организиране. Едно по едно стъпка по стъпка.

Не случайно дадох пример с запалянковците. Визирам конкретни - футболните. Защо ли ? Ами защото е най-масовият спорт в България. Хубав ли е ? Ами кой не е ритал топка в някой момент от живота си. Лош ли е ? Ами да има си достатъчно лоши страни. А лесен ли е за организиране ? Всъщност знаете ли че не толкова лесно да намериш достатъчно голямо равно място. Трябва да го направиш или някой да го е направил такова преди теб. И всъщност цялата тази глупост за футбола я казвам за да ви покажа хората който го спортуват. Какви са те ? ВСЯКАКВИ. Чичковци, лапета и мъже, жени и всички те не са профисионалисти. Спортовте по своят характер са масово явление. Те не могат да се запазят в тайна за някой си. Ако това стане означава че всъщност самият спорт е умиращ.
Какво се опитвам да кажа ли ? Че популяризирането и масовостта не са лоши неща. Че винаги има "плява" когато има повече хора в един спорт.

Чудя се обаче на борбата ви ? Не мога да разбера толкова ли ви е в повече тестостерона че дори и хубавото каране не може да ви го успокой че трябва да си спретнете някой спор за да ви олекне но да и развали настроението ? Всъщност няма смисъл ама никакъв в това да разцепвате една малка общност и да се правите на велики. Няма смисъл от борба за това да бъдете по-чувани от другият. Няма смисъл да се борите срещу нещо добро просто защото в него има нещо грешно. Правилното е да отидите да остраните грешното и да запазите доброто, а не да стреляте по цялото с цел да го унищожите.

Колкото до форумното преразпредление, сортиране - това изкривено искане да се образуват подфоруми та да не ги гледате защото ви пречат. На първо място същото е и с темите. А на второ място ще трябва а споделя мнението на Bikerider ( боже написах го и ще се мразя за това ), но това да направиш нещо по-сложно е само път към това да е по-неефективно. Да като цяло е форма на Егоизъм да поискаш махането на нещо защото ти пречи.

П.П. Върнете се към началото на поста ми прочетете каквото съм написал за отговорите и знаейте това си ми е личното мнение и като такова ако толкова много ме харесвате и искате обезателно да си попишете за/с мен има ли лични съобщения. Може даже да ви отговоря.
Времето убива !
Надеждата умира последна - заедно с теб !
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Sky_Knight » Пет Ное 19, 2010 6:46 pm

mouse написа:Позволи ми да не се съглася с теб........Но с клубни подфоруми в които да се чете за мероприятия предназначени за всички,не виждам удобство.И аз като Дид ако "Нашата група" се напъха в клубен подфорум няма да пиша там пък ако ще Reactor да ми се разсърди. :D Хей момчета усещам аз как ще ми докарате развод с този форум :rofl:


Позволявам :P Но аз също съм на това мнение за клубовете и мисля, че достатъчно ясно го казах в предходните си мнения. За справка - виж ъммм, не горното, ами по-горното ми мнение :D

А за обективността и свикналостта и съветите от външни лица. Смятам, знаеш, че в световен мащаб една от големите индустрии е тази на консултантските услуги. В случая не е ясно дали говорим за професионален консултант, но ако приемем, че е така, то разбираш, че нещата придобиват съвсем друго измерение. Някои мои клиенти ми казват, ама аз съм свикнал да работя еди как си. И след 2 месеца работа по новите "неудобни" методи, осъзнават, че нещата изобщо не стоят така... Та и тук си мисля, че не е правилно така кардинално и решително да отхвърляте "чужди/външни" предложения. :beer:
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Plamen_EM » Пет Ное 19, 2010 8:38 pm

7 страници и над 200 мнения заради това:
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?p=677809#p677809
За да се достигне до това:
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?p=599075#p599075
При положение, че ако има проблем във форума, той е описан съвсем точно и разбираемо тук:
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?p=325339#p325339
Моето мнение е, че има какво да се направи.
Не е важно какъв велосипед караш, а с кого.
Аватар
Plamen_EM
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1762
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 9:19 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Пет Ное 19, 2010 10:50 pm

Ох... Нека не връщаме дискусията на ниво "2007 година". Тогава беше друга ситуацията, макар че принципните въпроси са си същите. След ония дискусии се появи "рейтинга" и той реши част от проблемите. Други проблеми си чакат решение и за тях не трябва да се търсят 3 годишни рецепти.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот STAFF » Пет Ное 19, 2010 11:24 pm

:rofl:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Пет Ное 19, 2010 11:28 pm

Ако все още стои въпроса с клубните подфоруми, дайте право на клубовете, които са наистина клубове, само ако ТЕ ПОИСКАТ, да им се направи подфорум.

Другото би било административно налагане на ограничения върху хората, заради които всъщност този форум съществува.

:offtopic:
Ех, откога чаках предишния пост... :beer:
сега очаквам следващия...


_______________________________________
това е политически некоректно менние.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот naso » Съб Ное 20, 2010 3:07 am

Много сте сериозни бе маа му стара! :)
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот sergeh » Съб Ное 20, 2010 6:02 am

По същество умуванията тук са за намиране на мярата между това, форумът да бъде само с една тема (абсолютно плоска структура - исторически не съществувала, доколкото във форума винаги е имало разделение по раздели, но възможна и съдържаща се в предложението на bikerider за тагове) и (иерархично) разделяне на Х части. Очевидно практиката е наложила Х да е по-голямо от 1.

В частния случай "Мероприятия" имаме ситуация, в която наближаваме набирането на критична маса за разделяне и структуриране на темата и минаване от плоска структура към иерархия/разделяне. Според мен рано или късно това ще стане.

За да се вземат положителните страни и на двата начина на организация, предлагам да помислим и за следното компромисно решение а ла "и вълкът сит, и агнето цяло", което, в допълнение, няма да изисква сериозни допълнителни ресурси и нов софтуер (платформа):

Да се запази общата тема "Мероприятия", в която да има само по един обобщаващ пост, представящ темата в структурираната подробна част (възможно с определени изисквания за структурата му - дата и място в заглавието, линк към подробната тема и т. н.) и да се направи разумно структуриране на съдържанието на "Мероприятия" в подтеми. По този начин ще има място, където човек може да прегледа обобщено информацията, без да е небоходимо да обикаля сто теми и същевременно това място няма да се разводнява от прекалено много информация.

С две думи "Мероприятия" да стане като съдържание на книга - отваряме го и преглеждаме за какво става въпрос и ако намерим интересна глава - отгръщаме и четем подробно.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта