Откраднати велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот nikitoMTB » Съб Юли 07, 2007 9:06 pm

То редполагам всеки има да каже по нещо,но нали сме от добрите :D
Аватар
nikitoMTB
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 1804
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:08 am
Местоположение: Шумен/София

Мнениеот perfor » Съб Юли 07, 2007 9:11 pm

Няма добри или лоши. Има богати и всичко останало.....
Ich trinke um meine Probleme zu ertrinken, aber diese Bastarde koennen schwimmen!
Аватар
perfor
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 3:19 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nikitoMTB » Съб Юли 07, 2007 9:40 pm

perfor написа:Няма добри или лоши. Има богати и всичко останало.....

:D :agree:
Аватар
nikitoMTB
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 1804
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:08 am
Местоположение: Шумен/София

Откраднат байк

Мнениеот Flyaway » Нед Юли 08, 2007 11:12 pm

Откраднат е байк в събота. Ще помоля ако някой го види или има информация за него да пише на лични или да се обади в полицията.
Беше вързан пред Мултирама до Славейков. Даже има запис от камерите как го краде гадния боклук, но полицията едва ли ще успее да направи нещо. Страшно много работа си вършех с това колелце и сега ми е много криво.

Изображение
Flyaway
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 08, 2007 11:00 pm

ROBIFIR Baretta 24" /нестандартен/ - изчезна!

Мнениеот albenadz » Сря Юли 11, 2007 11:21 pm

ROBIFIR Baretta 24" - за съжаление нямам снимка, но най-характерното за колелото е сменена предна вилка -моделът е без амортисьори, но допълнително беше монтирана въпросната предна вилка с амортисьор /26"/. Основният цвят на велосипеда е бял, а новата вилка е черно-сребриста! По принцип тя е за друг модел и ясно си личи, че е слагана допълнително.

Само за информация - откраднат е на 11.07.2007 посред бял ден /около 12.30 часа/! Място на престъплението: София, жилищна сграда на бул. "Гоце Делчев" и то от вход, който се заключва винаги, и още - беше закрепено с катинар за парапета на стълбището, на площадката точно пред вратата на апартамента, в който живеем /и само да вметна, че днес 15-тина минути преди това е откраднат и велосипедът на съседа от горния етаж!/. Очевидно бандитите не спят!

Ако ви предложат такъв велосипед, да знаете, че е краден!
А ако това се случи или пък някъде го видите и искате да ми помогнете, можете да съобщите на [email protected]
albenadz
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 10:08 pm

Re: ROBIFIR Baretta 24" /нестандартен/ - изчезна!

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Чет Юли 12, 2007 8:08 am

albenadz написа:Очевидно бандитите не спят!


... и вероятно живеят в същия вход, където и ти! За това подсказват обстоятелствата по двете кражби.
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

ROBIFIR Baretta 24" /нестандартен/

Мнениеот albenadz » Чет Юли 12, 2007 11:09 pm

Невъзможно е да е човек от входа! Живеем само сред пенсионери, "стриктни" бивши военни, вече на възраст и голяма част от тях едва ходят. Има само 2-3 по-млади семейства. Но най-вероятно е някой, който по един или друг повод е влизал във входа и е видял колелата. Нашето стоеше там една година, а на съседа повече от 10 години! Крадецът е бил момче на 15-16 години и въпросният съсед го е видял, подгонил го е, тичал след него, но онзи избягал /Става въпрос за един от по-младите ни съседи! Да не си помислите, че дядо пенсионер тича като спринтьор./. Съседът ми има две колела. Едното е откраднато, а другото успял да спаси. Тъкмо излязъл от апартамента, когато крадецът го нарамвал и тръгвал да слиза по стълбите...Но го захвърлил пред нашата врата и си плюл на петите. Написах това само като любопитна информация. Ако го бяха откраднали на улицата, нямаше да ме е толкова яд!

Знаете ли къде в София се предлагат велосипеди "втора употреба" - има ли магазин? 99% да отида там и да поогледам ще е безсмислено, но все ми се ще да го направя. Ако знаете, напишете ми. Благодаря предварително!
albenadz
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 10:08 pm

Издирвате ли следните колела:

Мнениеот albenadz » Нед Юли 15, 2007 8:44 am

Не разбирам от марки и др. подобни относно велосипеди, но ако са ви изчезнали посочените долу колела, мога да дам малко информация:

"Спринт" - черен, голямо и хубаво колело, много скорости, черна седалка /вече не е такава/, черни пластмасови капли с някакви надписи,....

"Робифир Барета" - сигнално червен цвят

"????" - не запомних марката, но ми направи впечатление цветът - жълто-зелен металик, колелото не е от най-големите

и др.

Пишете на лични или на [email protected]
albenadz
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 10:08 pm

Re: Издирвате ли следните колела:

Мнениеот z1gZag » Нед Юли 15, 2007 9:06 am

albenadz написа:Не разбирам от марки и др. подобни относно велосипеди, но ако са ви изчезнали посочените долу колела, мога да дам малко информация:

"Спринт" - черен, голямо и хубаво колело, много скорости, черна седалка /вече не е такава/, черни пластмасови капли с някакви надписи,....

"Робифир Барета" - сигнално червен цвят

"????" - не запомних марката, но ми направи впечатление цветът - жълто-зелен металик, колелото не е от най-големите

и др.

Пишете на лични или на [email protected]

А от къде я имаш тая информация ?
z1gZag
 
Мнения: 1003
Рейтинг: 1915
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:31 am

Мнениеот pishkata4 » Нед Юли 22, 2007 5:31 am

Dobro utro dnes kum 3-5 4asa sutrinta be6e otkradnat ot kvartal reduta,bql ram fr,s manitou kingpin vilka,4erveni kapli remerx grand-rock,dokolkoto znam v SF bike s podoben montaj nqma,be6e otkradnat ot jili6ten blok s ebasi vhodnata vrata i tn ama kakto i da e,ako nqkoi go merne pls, da mi izvesti ili da go zeme prosto i 6te ima vaznagrajdenie za nego,a ako zadurji subekta s nego 6te ima o6te po golqmo...... a puk az li4no 6te mu vkaram po 5 patrona v kolenata
pishkata4
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 8:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Гост » Нед Юли 22, 2007 6:38 am

pishkata4 написа:Dobro utro dnes kum 3-5 4asa sutrinta be6e otkradnat ot kvartal reduta,bql ram fr,s manitou kingpin vilka,4erveni kapli remerx grand-rock,dokolkoto znam v SF bike s podoben montaj nqma,be6e otkradnat ot jili6ten blok s ebasi vhodnata vrata i tn ama kakto i da e,ako nqkoi go merne pls, da mi izvesti ili da go zeme prosto i 6te ima vaznagrajdenie za nego,a ako zadurji subekta s nego 6te ima o6te po golqmo...... a puk az li4no 6te mu vkaram po 5 patrona v kolenata



Боби,брато това е много гадно..... :V: ако го мерна тоя ще му боядисам канчето и ще ти дам машината ;) :beer: -ебати тъпата история :(
Гост
 

Мнениеот pishkata4 » Нед Юли 22, 2007 10:37 am

a mersi ama pone ako go vidi6 go zadru6 bate sao tva az ve4e sum subral hora.......
pishkata4
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 8:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Гост » Нед Юли 22, 2007 11:12 am

pishkata4 написа:a mersi ama pone ako go vidi6 go zadru6 bate sao tva az ve4e sum subral hora.......


Ами споко....Аз днес и без това ще съм и цяла София и ако го видя 1.ще го пребия и след това ще ви го пратя ;)
Гост
 

Мнениеот YMKASHY » Сря Юли 25, 2007 3:43 am

pishkata4 днес забелязах подобно такова баик4е в квартал Хаджи Димитър почти до фантастикото :bigeyes:
но за съжеление чак сега прочетох твоя призив :crap:
Земете се поразходете по този квартал да неби да си мернеш машината
караше го някав висок леко тъмен с къса коса мъж,беше пооръфан и се зачудих от каде такава машина :dunno:
ако бях прочел че са ти свили баика щях да напраа нешту
разходете се на там
ако го откриеш пожелавам за тоя де го е земал е тфа и много други ТРАВМИ :fight: :gnasher: :headach:
Аватар
YMKASHY
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1113
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 4:56 pm

Мнениеот POWER555 » Вто Юли 31, 2007 5:22 pm

Хора какво да ви кажа,масово се краде и то най-нахално :bigeyes: За втори път правят опит да ми крадат старото колело и за втори път гоня един и същи крадец. :crazy: Колелото го държа заключено за един голям железен профил между етажите(можете да видите за каква трошка става въпрос някъде назад из мненията ми).Единият път се случи около 18 часа следобед.Оставям си колелото между етажа и си викам да си оставя раницата и тогава ще го заключа.В момента в който влизам в банята няма и една минута чувам асансйора на моя етаж и ко да видя някакъв тръгва да ми гепи колелото(смятайте какво нещо със асансъора се качва :^: ) :bigeyes: Отворих аз вратата и тръгнах да го гоня но го изгубих след ъгъла.Втория път беше във 6 часа сутринта.И пак дойде до етажа със асансъора :dunno: Тогава обаче беше заключено и само успя да пререже заключващото устройсто но тогава не го гоних защото щяха да ме помислят за луд :dunno: .И това всичкото за една трошка.Аз немога да си представя ако колето струва примерно 1000лв и нагоре.Въобще не трябва да си оставяте колелата по дървета и други места.За няколко секунди и сте без колело. :(!:
POWER555
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 3:09 pm

Мнениеот MeTyYyY » Нед Авг 05, 2007 10:29 pm

преди час са откраднали колелото на 1 приятел:RAM HT II(тъмно сив),вилка Rock Shox Tora 289(черна),шини Single Track,спирачки Avid BB7 185 rotors,курбел Truvativ Hussefelt 2007 2.1+BG & Shiftguate,кормило Zoom,седалка Tioga,команди Sram X7(лявата е сива дясната черна),гуми Maxxis Minion DHF 2.5-Minion DHR 2.35
Колелото е като ново а курбела го монтирахме днес :V: :V: :V: :V: :V:
MeTyYyY
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1647
Регистриран на: Нед Дек 17, 2006 8:09 pm
Местоположение: Sevlievo

Мнениеот Krismars » Нед Авг 05, 2007 10:36 pm

Ибахти ташака :V: Поне кажи от кой град си и къде е станало :V:
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот MeTyYyY » Пон Авг 06, 2007 12:35 am

в Севлиево но е много вероятно колелото да се появи за продажба/разпродажба в София
MeTyYyY
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1647
Регистриран на: Нед Дек 17, 2006 8:09 pm
Местоположение: Sevlievo

Мнениеот People = Shit » Пон Авг 06, 2007 1:15 am

Много ясно че ще се оплаквате нон стоп тука ... трябва да сте луди
за да си заебете колелото било то заключено или не !! Никога не бих си
оставил байка без надзор ама никога ! Чудих се 1 път дали да не
направя един номер да си заеба байка някъде пред някое магазинче
обаче аз да дебна от вътре :qright: :dark: :flamethr: :shooter: :uzi: :sniper:
Изображение
Аватар
People = Shit
 
Мнения: 525
Рейтинг: 1755
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 5:44 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот screamBoy » Сря Авг 08, 2007 11:04 am

не помага, на Мила като й взеха първото ли второто ли опитахме хем беше на тъмно и но файда

ето и в чужбина е зле :
http://www.youtube.com/watch?v=5TNTq3nh ... ed&search=
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

RAM HT2

Мнениеот boriooo » Сря Авг 08, 2007 11:43 am

ОТКРАДНАТО Е КОЛЕЛО RAM HT2 НА 05.08.07 ОТ СЕВЛИЕВО!

РАМКА - 17`` SN\AV06830550 ЦВЯТ ГРАФИТ
ВИЛКА - ROCKSHOX TORA 289 4ERNA
КАПЛИ - SINGLE TRACK
СПИРАЧКИ - AVID BB7 185mm КЪДРАВИ ДИСКОВЕ НО РАЗЛИЧНИ МОДЕЛИ НА AVID
КОМАНДИ - SRAM X-7 ЛЯВА СРЕБРИСТА И ДЯСНА ЧЕРНА
ОБТЕГАЧ - SRAM SX5 ЧЕР
ГУМИ - MAXXIS MINION DHR 2,35 \ DHF 2,5
КУРБЕЛИ - TRUVATIV HUSSEFELT 2007 + SHIFTGUIDE
СЕДАЛКА - TIOGA ЧЕРНА С 2 БЕЛИ НАДПИСА ОТЗАД
ЛАПА - ZOOM
КОРМИЛО - ZOOM DH

КОЛЕЛОТО БЕШЕ В ПЕРФЕКТНО СЪСТОЯНИЕ.

МОЛЯ НЯКОЙ АКО ИМА ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОЛЕЛОТО ДА СЕ ОБАДИ НА ТЕЛ: 0887138995 ОБЯВЕНА Е НАГРАДА ОТ 300 ЛВ.

СЪЩО И АКО НЯКОЙ СЕ УСЪМНИ В НЯКОЯ ОТ ПОСОЧЕНИТЕ ЧАСТИ ЧЕ МОЖЕ БИ Е КРАДЕНА ДА МИ СЕ ОБАДИ!!!
ЩЕ ПОЛУЧИ ЧИСТО НОВА ТАКАВА В ЗАМЯНА НА ЗАКУПЕНАТА ВТОРА РЪКА!
boriooo
boriooo
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:26 am
Местоположение: Sevlievo

Мнениеот bastas » Съб Авг 11, 2007 6:26 pm

ОТКРАДНАТО Е КОЛЕЛО TREK 6500 ZX НА 9-ТИ АВГ. ОТ МАЗЕ В ЦЕНТЪРА НА СОФИЯ
Изображение

ЗА РАЗЛИКА ОТ СНИМКАТА ИМА ПРЕДНА ВИЛКА MARZOCHI ZOKES (СТАР МОДЕЛ)
, БЕЗ РОГАТА Е И ГУМИТЕ СА НОВИ RUBENA 2.25 ; 2.10
МОНТАЖ: STX
ПРЕВКЛЮЧВАЧИ: ALIVIO
СПИРАЧКИ:TEKTRO

КОЛЕЛОТО Е КУПЕНО ПРЕДИ 2 ГОДИНИ ОТ ДЖЕНКО (НА СТАРО) , 2 ПЪТИ Е БИЛО НА ОБИКОЛКАТА НА ВИТОША :)
НЕ МИСЛЯ ЧЕ ИМА ДРУГО ТАКОВА В БЪЛГАРИЯ(ПОНЕ НЕ СЪМ ВИЖДАЛ)

АКО ИМАТЕ НЯКАКВА ИНФОРМАЦИЯ -0895557937
bla
bastas
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Съб Авг 11, 2007 2:17 pm

....

Мнениеот Blago » Пет Авг 17, 2007 6:43 pm

днес към обяд пред софарма в илиенци бе откраднато колело Cross Montana-2003г. (виж снимките). Има звънец, който не работи мн добре.
Към него имаше и дебела верига (като тези за казанчета), но вече вероятно са я хвърлили, макар че на мястото липсваше (как ли са я срязали... :V: )

Мисля, че няма мн такива, тъй като беше специален модел, а и с тези два цвята.
Ако някой е видял нещо(или пък се появи в някоя заложна къща) или да ми пише на ICQ-то, или на GSM 0886 13 74 59 -Благовест
. Благодаря предварително


Изображение
Изображение

Повечето са мисля този цвят, а и откраднатото няма рога
Изображение
Blago
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 6:30 pm

Мнениеот TENDER » Сря Авг 22, 2007 8:29 am

Откраднат е "Drag Hacker" - син, най- ниската рамка. Откраднат е от "Матрицата" на малките "пет кюшета" тази нощ.

Описание:

синя рамка- най-ниския модел

вилка -Suntour DURO E , сребриста, без стикери

шини - Alexrims DP20

предна главина- RockMachine

задна главина- Formula CL91 http://eshop.dimibike.com/product_info. ... ucts_id=39

спици- DT

спирачки - дискови хидравлични DEORE BR-M 525, преден ротор 160мм на 6 болта, заден ротор 160мм на CL

курбели - евтини, стоманени, отвън са в сива пластмаса

педали- VP от около 16лв с винтчета
преден дерайльор - оригиналният е, не знам точно какъв

обтегач - Shimano TOURNEY (оригиналният)

верига- Shimano DURA ACE

лапа - ZOOM (къса)

кормило - SCOTT Strike 2.0, рязано 60см.

ляв грип- оригинален

лява команда - Shimano Gripshift (оригинална)

десен грип- YETI , монтора се с шестогран

дясна команда- DEORE

гуми- някви евтини

седалка - оригиналната, към върха и липсва малко парче, мисля че беше от лявата страна

колче- KALIN

Отличителни белези - рамката е доста ожулена на челото от веригата с която си заключвам колелото, а непосредствено под седалката направо е олющена. Рамката няма ухо за дискова спирачка. Спирачката е монтирана посредсвом собственоръчно направен адаптер от метален лист, прикрепен към рамката с болтове и гайки. Доста е грубоват и вече малко ръждясъл. Ако не го свалят, не може да остане незабелязан.

100 лв. награда на този който ми помогне да си върна колелото.
GSM 0898522933
TENDER
 
Мнения: 793
Рейтинг: 1823
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 5:41 pm

Мнениеот Ayrton Senna » Сря Авг 22, 2007 10:53 am

Извинявай,вътре ли го беше оставил? Брех точно тази нощ бях там...за 1ви път от 2 месеца , вечерта имам предвид до към 23
Shadow fingers rise above
Iron fingers stab the desert sky
Oh, behold the power of man
Are your minds ready for the fall
Ayrton Senna
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Пон Дек 18, 2006 12:14 am

Мнениеот L-E-G-O » Сря Авг 22, 2007 1:08 pm

намерих велосипед (пред удома :dunno: ). Колелото стоя 4 поредни нощи и реших, че най-добре да го прибера. Севлиево до психоболницата (битака).
Вода и RAM тръгнат ли ... нямат спиране
Аватар
L-E-G-O
 
Мнения: 264
Рейтинг: 1367
Регистриран на: Нед Авг 06, 2006 6:35 pm
Местоположение: Севлиево

Мнениеот shepo » Сря Авг 22, 2007 2:40 pm

:bigeyes:
shepo
 
Мнения: 955
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 9:49 am
Местоположение: България , София

Мнениеот TENDER » Сря Авг 22, 2007 2:55 pm

TENDER написа:Откраднат е "Drag Hacker" - син, най- ниската рамка. Откраднат е от "Матрицата" на малките "пет кюшета" тази нощ.

Описание:

синя рамка- най-ниския модел

вилка -Suntour DURO E , сребриста, без стикери

шини - Alexrims DP20

предна главина- RockMachine

задна главина- Formula CL91 http://eshop.dimibike.com/product_info. ... ucts_id=39

спици- DT

спирачки - дискови хидравлични DEORE BR-M 525, преден ротор 160мм на 6 болта, заден ротор 160мм на CL

курбели - евтини, стоманени, отвън са в сива пластмаса

педали- VP от около 16лв с винтчета
преден дерайльор - оригиналният е, не знам точно какъв

обтегач - Shimano TOURNEY (оригиналният)

верига- Shimano DURA ACE

лапа - ZOOM (къса)

кормило - SCOTT Strike 2.0, рязано 60см.

ляв грип- оригинален

лява команда - Shimano Gripshift (оригинална)

десен грип- YETI , монтора се с шестогран

дясна команда- DEORE

гуми- някви евтини

седалка - оригиналната, към върха и липсва малко парче, мисля че беше от лявата страна

колче- KALIN

Отличителни белези - рамката е доста ожулена на челото от веригата с която си заключвам колелото, а непосредствено под седалката направо е олющена. Рамката няма ухо за дискова спирачка. Спирачката е монтирана посредсвом собственоръчно направен адаптер от метален лист, прикрепен към рамката с болтове и гайки. Доста е грубоват и вече малко ръждясъл. Ако не го свалят, не може да остане незабелязан.

100 лв. награда на този който ми помогне да си върна колелото.
GSM 0898522933


това са единствените актуални снимки които имам

http://img05.imgshare.eu/i/rumenrumen/d ... _45ba9.jpg
http://img05.imgshare.eu/i/rumenrumen/d ... _bb85c.jpg
TENDER
 
Мнения: 793
Рейтинг: 1823
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 5:41 pm

Мнениеот TENDER » Чет Авг 23, 2007 8:06 am

нашия човек е вече в полицията. Но от тук нататък какво мога да очаквам? На камерите се вижда как прави оглед, и излиза през изхода за клиенти. Малко по-късно когата персонала отива да продължи да чисти, предната капла на колелото изчезва от полежрениеобе
TENDER
 
Мнения: 793
Рейтинг: 1823
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 5:41 pm

Мнениеот nikitoMTB » Чет Авг 23, 2007 1:02 pm

Затова е по-добре да си стягаш каплите с гайки :^: ;)
Аватар
nikitoMTB
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 1804
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:08 am
Местоположение: Шумен/София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта