Велоалеи? Велосдружения?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот bdz43r » Пет Фев 20, 2009 10:58 pm

silvertm написа:1)повтарям се в темата, но ако никой не настоява за създаването на велосипедни алеи, такива няма да се появят никога.
Това настояване води само до неизползваеми "велосипедни" алеи (подхвърлен кокал), които служат единствено за наливане на средства в нечии джобове. Настояващите трябва да се включват, когато устройствените планове се обявяват за обсъждане с конкретни предложения (различни от "искаме алеи").
Развиването на велосипедна инфраструктура е дългосрочна цел и трябва да залегне в политиката на общината и да се предвижда във всички проекти и реконструкции, не да се подменя плочника на съществуващите пътеки.
Admin написа:Доколкото зная, значителна част от тях (нямам време да ровя за числа, но в новинарските сайтове имаше информация) не са изразходвани заради забавеното проектиране и незапочналото изграждане на велоалеята по бул. "Цар Борис ІІІ" и се прехвърлят в бюджета за тази година.
Нали не мислиш, че алеята по Цар Борис ІІІ ще е нещо различно от сегашната, построена преди 60 години?
Последна промяна bdz43r на Пет Фев 20, 2009 11:02 pm, променена общо 1 път
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1218
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Фев 20, 2009 11:02 pm

@Admin: Може и да греша, в който случай те са идиоти. Резултата е един и същ.

За доказателствата си прав - не ми прави чест да говоря така. Взимам си думите назад. Лошото чувство, обаче, остава.

Не ми се дълбае в причините Велоеволюция да не се разграничат от изпълнителите на плачевните смешки наречени "велоалеи". Най-малкото би било редно да се стремят да запазят имиджа си, ако наистина са сдружение мотивирано да промени нещо. Не го правят.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Пет Фев 20, 2009 11:40 pm

bdz43r написа:Настояващите трябва да се включват, когато устройствените планове се обявяват за обсъждане с конкретни предложения (различни от "искаме алеи").
Развиването на велосипедна инфраструктура е дългосрочна цел и трябва да залегне в политиката на общината и да се предвижда във всички проекти и реконструкции, не да се подменя плочника на съществуващите пътеки.


Велоеволюция точно това се опитват да постигнат, доколкото ми остава време да следя дейността им. Не забравяй обаче, че инвеститор е общината, така че приемането на политика и реализирането й зависи главно от нея.

Нали не мислиш, че алеята по Цар Борис ІІІ ще е нещо различно от сегашната, построена преди 60 години?


Прав си. Вероятно просто ще подновят настилката и ще турят една цветна лента, която да разделя велосипедната част от пешеходната. Решението да се започне с тази алея е на общината и, ако не ме лъже паметта, датира още от преди създаването на Велоеволюция. Според мен причините общината да започне с тези две велоалеи са именно в това, че така й е най-лесно - на практика се пооправя нещо, което си го има и в момента - чиста работа, без риск от недоволни шофьори и т.н. Не одобрявам подобен подход на общината. Бих предпочел първо да се изградят велоалеи в направелнията, където липсва удобна (дори и да е неспециализирана) инфраструктура, но това, разбира се, е по-трудният за изпълнение вариант - не се учудвам, че общината се дърпа за него.

@bikerider
Исках да обърна внимание само на тази част от изказванията ти (за участието в някакво източване, за нерегламентирано финансиране и т.н.), тъй като я смятам за некоректна. :agree:
За другите неща нямам никакво намерение да споря, тъй като те са си въпрос на лично мнение (твоето е такова, моето е друго), пък и темите с такива спорове (включително и тази) вече бая са набъбнали. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот silvertm » Съб Фев 21, 2009 1:05 am

Daniel Panev написа:
silvertm написа:2)твърде скромни ми се виждат необходимите средства за велосипедни алеи, за да бъдат част от каквато и да било "схема за източване". Говоря за чиста логика, нямам информация от кухнята.

Бегай на очен лекар ;) Сега сериозно - за велоалеите в София (по спомени) за миналата година имаше заделени от бюджета 5 200 000 евро. Предполагам, че тия парички са 100% изразходвани...

А пък по мои впечатления това е общата заделена сума за цялата планирана велосипедна инфраструктура в София - онези прословути шест лъча от района на Съдебна палата. При това сумата е в лева. Тя включва и всякакви прилежащи шукаритети, включително и тротоарно строителство. Основната част от тези неща е трябвало да се изградят през 2008г.

Работата е там, че при пътното строителство по традиция се краде в огромни количества. Изпълнителят е "Софстрой".
Хората от "Велоеволюция" освен че лобират, задават и въпроси от типа на:

"- в отчета за 2008 г. при ПОИМЕНЕН СПИСЪК ЗА ИЗГРАЖДАНЕ И РЕКОНСТРУКЦИЯ НА УЛИЦИ И ТРОТОАРНИ НАСТИЛКИ е отчетено "Изграждане и ремонт на тротоари в районите "Люлин" и "Младост" и велоалеи" – означава ли това изградени велоалейни мрежи в кварталите Люлин и Младост или се има друго предвид?

- в отчета за 2008г. при ПОИМЕНЕН СПИСЪК ЗА ИЗГРАЖДАНЕ И РЕКОНСТРУКЦИЯ НА УЛИЦИ И ТРОТОАРНИ НАСТИЛКИ е отчетен разход в т.5 – „Изграждане на велосипедна алея от пл."Македония" до спирка "Шипка" в размер на 421 550 лв. Проверката на място показва че подобна инфраструктура не е изградена. В какво точно се изразява този разход?

- разходите за двете велоалеи предвидени за изграждане през 2008 г. са прехвърлени изцяло за 2009г. без да е отчетен разходът за изграденото по бул. „Евлоги Георгиев”. Защо? /Приложение 3.7: Поименен списък за изграждане и реконструкция на тротоарни настилки за 2009 г./

- перото за велоалеи е наречено "Програма за изграждане на велосипедна инфраструктура" но освен старите планове не съдържа възможности за цялостно планиране, консултиране и залагане на допълнителни мерки за подобряване на велосипедното движение.Такива възможности са предвидени ли са в друга част на бюджета?"
и т.н.
(от: forthenature.org )


bdz43r написа:
silvertm написа:1)повтарям се в темата, но ако никой не настоява за създаването на велосипедни алеи, такива няма да се появят никога.
Това настояване води само до неизползваеми "велосипедни" алеи (подхвърлен кокал), които служат единствено за наливане на средства в нечии джобове. Настояващите трябва да се включват, когато устройствените планове се обявяват за обсъждане с конкретни предложения (различни от "искаме алеи").
Развиването на велосипедна инфраструктура е дългосрочна цел и трябва да залегне в политиката на общината и да се предвижда във всички проекти и реконструкции, не да се подменя плочника на съществуващите пътеки.

Ами те май точно това правят:

http://www.bikevolution-bg.org/lanes.html
silvertm
 
Мнения: 306
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 12:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Съб Фев 21, 2009 9:36 am

Велоеволюция написа:Опасни кръстовища:

12/2/2008 19:11:36 НДК - Евлоги Георгив и Фритьоф Нансен

Каква е опасността:
Скоро ще завърши строителството на вело алеята по бул. Евлоги Георгиев, но при НДК тя завършва в нищото. Като стигнеш до там или трябва да мъкнеш колелото през подлеза или да пресечеш заедно с колите. Аз пресичам с колите. Не е прекалено опасно, но все пак не го препоръчвам на по неопитните.

Мерки:
За да има смисъл от вело алеята трябва тя да се свърже с алеята която започва от Хилтън и с моста на влюбените. Това може да стане чрез специален вело светофар, който да е паралелен на светофара за автомобили. Мога да уверя скептиците, че на старта велосипеда ускорява по-бързо от колите.


Ще си спестя коментарите.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот silvertm » Съб Фев 21, 2009 6:02 pm

bikerider написа:
Велоеволюция написа:Опасни кръстовища:
...


Ще си спестя коментарите.

А не бива ;)
По всичко изглежда, че това е читателско предложение към "Велоеволюция", а не предложение на "Велоеволюция".
silvertm
 
Мнения: 306
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 12:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Нед Фев 22, 2009 1:28 am

Да, знам това - личи си.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Antediluvian » Нед Фев 22, 2009 2:10 pm

Daniel Panev написа:
Antediluvian написа:...


Това са 2 часа дневно, които са си само мои - мога да слушам музика, да си чета книга или просто да мисля за свои си работи - време, което няма как да вместя в графика си по друг начин. И не - градският транспорт съвсем не е толкова мизерен, колкото се опитваш да го изкараш - повярвай ми, ползвал съм го по-скоро от теб. Явно нещата опират до лични приоритети...


:bigeyes:

За едно си прав - често работата ми включва навъртане на голям километраж по задачи като често и нося нещо.

Тези 2часа , за които говориш "само за теб си" предпочитам да не ги споделям с още 100тина човека... най-често 15 квадратни метра...

А за това
Daniel Panev написа:
Antediluvian написа:...


И ако погледнеш малко по-далеч от носа си ще видиш, че градският транспорт в София ти дава много повече, отколкото ти взема :)




:crazy: :crazy: :crazy: без коментар. Аз приключвам с темата. Чакам да се оправи времето, че най-сетне да покарам това колело :D
"Never underestimate the power of stupid things in large numbers!"
Аватар
Antediluvian
 
Мнения: 408
Рейтинг: 1761
Регистриран на: Пон Мар 03, 2008 2:54 am
Местоположение: София

Мнениеот Daniel Panev » Нед Фев 22, 2009 2:20 pm

Antediluvian написа:А за това
Daniel Panev написа:
Antediluvian написа:...


И ако погледнеш малко по-далеч от носа си ще видиш, че градският транспорт в София ти дава много повече, отколкото ти взема :)




:crazy: :crazy: :crazy: без коментар. Аз приключвам с темата. Чакам да се оправи времето, че най-сетне да покарам това колело :D


Е че коментирай го де - не бъди стеснителен.
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikezilla » Пон Фев 23, 2009 12:39 am

Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот hakama » Пон Мар 30, 2009 10:10 am

Бих искал да попитам при нормално каране, колко пъти повече (или %) се повишава консумацията на кислород? В сравнение с ходенето пеш?

Не знам защо ще я делят на две ленти велоалеята на Борис, като до локалното има тротоар ,даже по-широк от велоалеята?!?

ПП: Някой път като не ми е на кеф профучавам с над 30км/ч на сантиметри от пешеходците на алеята,(някой се обръщат недобронамеро зад мен...) - много ме ДРАЗНЯТ ,тая сган :(!:
Аватар
hakama
 
Мнения: 326
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Авг 12, 2007 2:23 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Admin » Пон Мар 30, 2009 11:59 am

hakama написа:ПП: Някой път като не ми е на кеф профучавам с над 30км/ч на сантиметри от пешеходците на алеята,(някой се обръщат недобронамеро зад мен...) - много ме ДРАЗНЯТ ,тая сган :(!:


:nono: :nono: :nono:
Няма причини да те дразнят, защото до момента алеята не бе регламентирана като велосипедна! Поне аз не съм видял нито знак, нито маркировка, което означава, че алеята си беше многофункционална - и за колело, и за пешеходене, и за каквото друго се прави на една алея. Така че поведението ти не е никак похвално и заради такива като теб сигурно и някои пешеходци наричат колоездачите "сган".
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот hakama » Пон Мар 30, 2009 12:02 pm

Admin написа:
hakama написа:ПП: Някой път като не ми е на кеф профучавам с над 30км/ч на сантиметри от пешеходците на алеята,(някой се обръщат недобронамеро зад мен...) - много ме ДРАЗНЯТ ,тая сган :(!:


:nono: :nono: :nono:
Няма причини да те дразнят, защото до момента алеята не бе регламентирана като велосипедна! Поне аз не съм видял нито знак, нито маркировка, което означава, че алеята си беше многофункционална - и за колело, и за пешеходене, и за каквото друго се прави на една алея. Така че поведението ти не е никак похвално и заради такива като теб сигурно и някои пешеходци наричат колоездачите "сган".


Хмм, не се бях замислил ?! А този тротоар за какво е направен тогава?

Ще преразгледам въпроса след ремонта на алеята ;) засег аще се въздържам.
Аватар
hakama
 
Мнения: 326
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Авг 12, 2007 2:23 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот bikerider » Пон Мар 30, 2009 1:41 pm

@hakama: купи си звънец!
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот silvertm » Пон Мар 30, 2009 2:59 pm

bikerider написа:@hakama: купи си звънец!

По паважа колите такава гюрултия вдигат, че в повечето случаи е безполезен. А при разстоянието, на което звънецът започва да се чува, пешеходците се стряскат :bigeyes:
Намалява се, или се заобикаля отдалеч - това е.
Така ще бъде и след разделянето на алеята на зони още доста време.
silvertm
 
Мнения: 306
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 12:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Мар 30, 2009 3:03 pm

silvertm написа:Намалява се, или се заобикаля отдалеч - това е.


Това не изключва нуждата от звънец, тромба и подобни сигнални устройства. Записано е ясно в ЗДП. Още едно потвърждение, че самите велоалеи не са решение - те са средство.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот hakama » Пон Мар 30, 2009 9:13 pm

bikerider написа:
silvertm написа:Намалява се, или се заобикаля отдалеч - това е.


Това не изключва нуждата от звънец, тромба и подобни сигнални устройства. Записано е ясно в ЗДП. Още едно потвърждение, че самите велоалеи не са решение - те са средство.


Намислил съм тромба да си купя, ще видя какъв ще е резултата :popcorn:

Между другото днес се разходих в парка до Славия, и направих една снимка на ремонтната дейност, като гледам ще я разширяват с 0.5-1м , което е добре, в предвид че ще са две зони (ленти) ! :beer:

Някой знае ли кога трябва да я пуснат в експоатация?

Изображение
Аватар
hakama
 
Мнения: 326
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Авг 12, 2007 2:23 pm
Местоположение: Sofia

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот jivkonik » Сря Юни 17, 2009 2:08 pm

Ибрееее тия ква АЛЕЯ направиха на Борис 3- ти.
Асфалт като писта гладък, че даже и жълта линия теглиха по средата, са остава пак да нарисуват инвалидните колички по алеята и ще умра от смяхххх
:rofl: :rofl: :rofl:
IMAG0072.jpg
(215.84 KiB) 152 пъти
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот тучо чучо » Сря Юни 17, 2009 2:22 pm

Нема бе, вчера пред х-л Родина монтираха и велопаркинг, значи е за балами като нас. :^:
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот LIL » Сря Юни 17, 2009 2:25 pm

Днес минах по въпросната алея, освен знака за инвалидни колички, тук таме имаше нарисувано и по едно велосипедче :) но наблюдавах един интересен феномен- Почти не срещнах пешеходец, който да се движи в отредената им половина, всичко живо джиткаше по колоездачното УЖ платно и много внимаваха да не излязат от там :D
Аватар
LIL
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1789
Регистриран на: Пет Мар 20, 2009 10:40 am
Местоположение: София

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Bero » Сря Юни 17, 2009 2:36 pm

Аз минавам всеки ден от там. Настилката засега е перфектна, но се надявах за пешеходци да остане пешеходната пътека от другата страна на локалното платно. Отредената лента за велосипедисти ми се струва тясна при разминаване, но така или иначе съм сигурен, че нито велосипедисти нито пешеходци ще спазват маркировката. Явно ще трябва да се пазим един друг.
"You are not stuck in traffic. You are traffic."
Аватар
Bero
 
Мнения: 75
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 12:32 pm
Местоположение: София

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот тучо чучо » Сря Юни 17, 2009 2:47 pm

Естествено, че трябва да се пазим взаимно.
Поради простата причина, че досега нямаше определени места за колоездене (алеи), никой няма изграден навик, или дори усет, за това къде да върви/кара.
Ще е необходимо любезно да подкарваме недосетливите пешеходци докато започнат и сами да се сещат. :(!: :evil:
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот PtD » Сря Юни 17, 2009 4:35 pm

Ще е необходимо любезно да подкарваме недосетливите пешеходци докато започнат и сами да се сещат


Да, например с това:

http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=26998

:eyebrow: :eyebrow: :eyebrow:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот jivkonik » Сря Юни 17, 2009 4:52 pm

Току що се разходих по въпросното съоръжение. За съжаление освен с отлично поставения асфалт, бордюри и отводнителни шахти не може да се похвали с нещо повече.... :crap:

IMAG0073.jpg
(305.15 KiB) 167 пъти


Маркировкате е меко казано ПРЕТУПАНА - само на НАЙ-ГОЛЕМИТЕ кръстовища има поставен знак и рисунка върху алеята обозначавща велосипедната лента!!! След 20 метра каране по алеята слаломирайки сред народа тотално губиш представа коя е твоята лента! Ако не се качиш на голямо кръстовище върху нея ИЗОБЩО не можеш да познаеш коя част е твоята...
ТРЯБВАШЕ рисунките да са поне през 20 - 40 метра - като минеш на 1 см от серящия с кучето си, ходещия или идиотски велосипедиращ Шмульо поне да му теглиш една майна и да му посочиш картинката, където трябва да е!
Сега само му теглиш майна и оня се чуди :dontknow: за какво?!

Велосипедните стойки - НЯМАМ ДУМИ за безумнотго им поставяне - виж снимката!!! НЕ само че ПРЕЧАТ на минаващите колела, а могат да бъдат ЖИВОТОЗАСТРАШАВАЩИ в тъмната част на денонощието!!!! :banghead: :banghead: :banghead: Ако се постави 1 колело на стойката - запушва ЦЯЛАТА ВЕЛОЛЕНТА!!! Отново архитерктурно-проектантско-изпълнителско "изсиране" на идеята за прилична Велоалея. Какво пречеше да се вземат 2 квадратни метра от зелената площ между алеята и пътното платно, да се сложат 6 тротоарни плочки и да се закотви това желязо там?! :dontknow:

Единственото ми успокоение е, че предполагам скоро ще бъде "усвоено" от малцинствата това безумно тръбно съоръжение и поне няма да пречи... :8D:

А.... за 30 мин ходене по алеята бях изппреварен от няколко пърдящи и вонящи скутерчета включитлено и голям мощен кросов мотор!!! :crazy: :crazy: :crazy: :(!:

Чакам скоро автомобилистите да намерят и те подходящи места за качване по нея.... :crazy: :crazy: :crazy:

Много сме далеч още от правилното изграждане и използване на подобни съоръжения, на сегашния етап направо са излишно харчене на пари и отбиване на номера.... :crap: :bawling:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот did » Сря Юни 17, 2009 9:51 pm

http://dnevnik.bg/mms_novini/2009/06/16 ... _veloalei/

:rofl: :rofl: :rofl:

Прочетете темата отначало. Няма такъв смях :rofl:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот bluskanie » Сря Юни 17, 2009 10:34 pm

Тва са триалски алеи...


ИскАхте алеи, на ви алеи :lol:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот contty » Сря Юни 17, 2009 10:53 pm

Както пише в коментарите под снимката: "Абе големи сме начи плювачи... това е "змейка" за убиване на скоростта и повишаване майсторския клас. " :rofl:
кратка схватка и наново ескадроните летят...
Аватар
contty
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 1:07 pm
Местоположение: София

Това ме разби

Мнениеот vlassadar » Чет Юни 18, 2009 10:15 am

http://psabev.blogspot.com/2009/06/blog-post_17.html

Ето само една, останалите си струва да се разгледат с текста :rofl:

Изображение
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: Това ме разби

Мнениеот bikerider » Чет Юни 18, 2009 3:23 pm

:rofl:

От ВП би трябвало да са горди с отрочетата си... колкото и да отричат, че са техни.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Велоалеи? Велосдружения?

Мнениеот Alpina » Чет Юни 18, 2009 4:14 pm

И сега като има толкова хубава велоалея, вероятно ще съм "длъжен" да карам по нея, а не по лентата за коли?
Хайде не мерси на такива "удобства"...
Неверотно измиване на ръцете и качествена работа. :clap:

Инересно защо обаче не се правят велоалеи там където може, а се правят там където неможе... :confused:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: andriii и 12 госта