За какво са ни задните дискови спирачки всъщност? :dunno:

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот airborneone » Съб Яну 27, 2007 11:55 am

Няма да чета поселдните няколко поста, съжалявам ако е казано.
Задната ти трябва колкото и предната, но зависи от стила.
За блокирането, грешката е в твоя телевизор, както и на всички , които твърдят, че задната само блокира! Имаш същия проблем с бб7, оправя се с хубави лостчета ( сд7) . А приказки, че задната може само да блокира са много смешни.
п.п.
имало е случаи в които наклона на терена не ми е позволявал употреба на предна, и участъка е бил сръвнително дълъг, така че не може да се ниме, пък след него да се спира.
Айде :beer:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот Isidor » Пон Яну 29, 2007 6:14 pm

бре, бре, бре, не очаквах толкова мн отговори :) :agree:
Човекът, който трябваше да ми донесе вилката от София сякаш се изпари, а му бях оставил 20лв. капаро :(!: . Вече почти една седмица ме върти на малкия си пръст и магазина му седи затворен. Не му е за пръв път да ми бави поръчките. Преди вилката планирах да си взема задна дискова(BR-M525), каквато ми е И отпред всъщност. Проблемът е, че в ScreamBikes пише, че задна такава е 139.90лв. + 14лв. естествено заради по-големия преходник(заден 160мм) и цената отива на 153.90лв. с ДДС. Казах му на човека да я поръча, той се обади пред мен на Веломания и те ни казаха една цена от 180, 190лв като доставката не е включена :bowdown: :bowdown: :crazy: :crazy: :crazy: . Та питам ви аз - Тия нормани ли са, защо така?
Нали трябва да добавя само 14лв за преходник? И затова се отказах от спирачката и се настроих за xcr-lo ;) .
Предполагам, че е затворил бакалийката си заради времето,... :dunno:
Дано като се постопли малко да отвори и ако не ми е донесъл вилката, :(!: взимам си капарото и ще я поръчам спирачката от нета :D АМА МН МИ ЧУДНА ТАЯ РАБОТА С ЦЕНАТА ОТ +-200лв все пак само преходника трябва да се добави, той маркуча си е с една и съща дължина :crap:
@ALL ок убедихте ме, че трябва и задна дискова, просто ми беше чудно за какво ни е, за по сериозните карачи дисковете са си направо задължителни :)....., а тая работа със щеките- аз не съм професионалист, но като ви идвам на гости в Боровец карам без щеки, само ми се пречкат :D МЕРСИ НА ВСИЧКИ ЗА ОТГОВОРИТЕ :) :) :beer:
Rides: Santa Cruz Heckler with Fox DHX 5.0
Аватар
Isidor
 
Мнения: 812
Рейтинг: 1533
Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 6:15 pm
Местоположение: Middletown, Connecticut, USA

Мнениеот bikerider » Пон Яну 29, 2007 8:16 pm

успех :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот kww » Пон Яну 29, 2007 11:13 pm

лелелелелелеле колко глупости а то знаете ли 4е преди време и ока4ване амортесьори не е имало на колелата да не им е пре4ило и само да ви питам дали сте забелязали някоя рамка за дх да има уши за в-бреик и да не е от преди сто години :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
kww
 
Мнения: 401
Рейтинг: 1687
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: за стрийт

Мнениеот bluskanie » Вто Яну 30, 2007 11:39 am

Downrider[Shade] написа:зависи от стила но задната спирачка е нещо нужно и едновременно задължително за стрийт! ;)

:hbang2:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

хо-хо-хо

Мнениеот k0cTaHeB » Сря Яну 31, 2007 3:26 pm

kww написа:лелелелелелеле колко глупости а то знаете ли 4е преди време и ока4ване амортесьори не е имало на колелата да не им е пре4ило и само да ви питам дали сте забелязали някоя рамка за дх да има уши за в-бреик и да не е от преди сто години :rofl: :rofl: :rofl:


Дам... забелязал съм наличието на такава рамка. Марката е Scott (колкото и да те очудва) моделът е FX-DH. Рамката едва ли е от 100 години и е чудесно позната на почти всички. Имам приятел който в момента кара с такава рамка (беше я спечелил от някъде... :dunno: )
И ми направи впечатление че има уши за в-брейк. Ако и сега мислиш че те лъжа... мога специално за теб да направя снимки и да ги постна в темата. Така че споко с пребързаните заключения :nono:
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот penzo » Пет Фев 02, 2007 3:12 pm

bikerider написа:@Isidor: За какво са им на скиорите щеки всъщност? :dunno:


а на боксьорите за какво са им ръкавици, по - добре да си земат стимуланти :bigeyes:

скоро си купих предна дискова и за все още лекото ми каране си усещам необходимостта и от задна такава, особено при зимно каране ;)
Изображение
Аватар
penzo
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Пон Ное 07, 2005 8:44 pm
Местоположение: Bonn

Мнениеот bikerider » Пет Фев 02, 2007 3:34 pm

penzo написа:
bikerider написа:@Isidor: За какво са им на скиорите щеки всъщност? :dunno:


а на боксьорите за какво са им ръкавици, по - добре да си земат стимуланти :bigeyes:


ти пък сега, не им отнемай едничката гордост на хероите... :popcorn:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Newone » Пет Фев 02, 2007 4:03 pm

Isidor написа:бре, бре, бре, не очаквах толкова мн отговори :) :agree:
Човекът, който трябваше да ми донесе вилката от София сякаш се изпари, а му бях оставил 20лв. капаро :(!: . Вече почти една седмица ме върти на малкия си пръст и магазина му седи затворен. Не му е за пръв път да ми бави поръчките. Преди вилката планирах да си взема задна дискова(BR-M525), каквато ми е И отпред всъщност. Проблемът е, че в ScreamBikes пише, че задна такава е 139.90лв. + 14лв. естествено заради по-големия преходник(заден 160мм) и цената отива на 153.90лв. с ДДС. Казах му на човека да я поръча, той се обади пред мен на Веломания и те ни казаха една цена от 180, 190лв като доставката не е включена :bowdown: :bowdown: :crazy: :crazy: :crazy: . Та питам ви аз - Тия нормани ли са, защо така?
Нали трябва да добавя само 14лв за преходник? И затова се отказах от спирачката и се настроих за xcr-lo ;) .
Предполагам, че е затворил бакалийката си заради времето,... :dunno:
Дано като се постопли малко да отвори и ако не ми е донесъл вилката, :(!: взимам си капарото и ще я поръчам спирачката от нета :D АМА МН МИ ЧУДНА ТАЯ РАБОТА С ЦЕНАТА ОТ +-200лв все пак само преходника трябва да се добави, той маркуча си е с една и съща дължина :crap:
@ALL ок убедихте ме, че трябва и задна дискова, просто ми беше чудно за какво ни е, за по сериозните карачи дисковете са си направо задължителни :)....., а тая работа със щеките- аз не съм професионалист, но като ви идвам на гости в Боровец карам без щеки, само ми се пречкат :D МЕРСИ НА ВСИЧКИ ЗА ОТГОВОРИТЕ :) :) :beer:

Maлее..... :bigeyes: :bigeyes:
Колега не е проблем, че не разбираш от ски и от МТБ/планинско колоездене/, проблемът е, че едва ли не се чувстваш горд, от което... :crazy: :crazy:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Пет Фев 02, 2007 8:29 pm

Бля бля бля... един тон ГЛУПОСТИ...
Как "за какво са ни?"
За контри... :nono:
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bored » Съб Фев 03, 2007 9:01 pm

Мързеше ме да прочета всичко, но у първите постове не забелязах една малка подробност, която за тези които тепърва упгрейдват велосипедите си от по-нисък клас към по-висок (по-постепенно) може да не им е ясна, кяото се отнася и за двата вида спирачки, дискова и в-брейк.
Голямо значение оказва и самата външна гума, правилно подбрана за стила на каране, защото у крайна сметка точно тя свързва колелото с повърхноста на която караме, тоест ако сложим найлоново-пластмасова гума за 10 лева (консуматив който бързо свършва при някой и немогат да си позволят редовно да дават по 30 лева) и спирачка за 200-300 лева, разликата при ъпгрейда от в-брейк за 30 лева и дисковата няма да е уснователно голяма спрямо кинтажа който е ухакан...
Надявам се да не съм повторил някой. ;) :beer:
Аватар
bored
 
Мнения: 576
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Нед Авг 08, 2004 7:46 pm
Местоположение: Димитровград.

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: themaddog и 12 госта