Редно ли е според вас да не пускат с колела в...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот PtD » Нед Дек 30, 2007 4:27 pm

teodor_peev написа:тука не е германия и няма Специални места дет да си остаиш колелото


Хм. Дори и да имаше, не виждам кой човек с колело за над 100 лева би си го оставил на Специалното място.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот teodor_peev » Нед Дек 30, 2007 4:27 pm

TOYAGA написа:
bluskanie написа:Ми ако разстоянието от дома до началната спирка е голямо, както и между крайната спирка и работата? Тогава кво става?


Не ползваш велосипед, драги. Не ти ли се струва логично?

Добре де ако хипотетично разстоянието от къщата ти до спирка и после от спирката до работното място е повече от 10км и нямаш друг начин за транспорт???Кфо праим тогаа?
да знаитие ора вече драгалево е понятие за време ...... намира се между понеделник и юли месец -RAM-FR
teodor_peev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 694
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 11:21 pm

Мнениеот Alpina » Нед Дек 30, 2007 4:39 pm

Ако се погледнете от страни - изглеждате като, хаиде няма да давам определения.

Но това че имате велосипед, не значи, че всичко и всички в света трябва да съобразяват с този факт, да ви се кланят и огаждат.
Нормално е да искаме велоалеи, които да не са за паркиране, нормално е да поискаме места, където да може да оставяме колелата си на сигурно и да не ги мислим, докато работиме, но всяко нещо си има граници.

Когато не можеш да се предвижваш с него - не го ползвай!
Смешно е да си тръгнал с колело на някъде и да го возиш само.
Причличате на "добре облечените бизнесмени" със ку багажниците, за да останалите виждат, че имат ски, макар никога да не са се качвали на такива.

Да, на истина на всеки може да се случи да закъса, но това са частни случаи, а и не е извинение, да нямаш резервна гума или лепенки.
Но и така да е, трамваите са доста по-приспособени за превоз на колела, от колкото е метрото ни, а след като то не е предвидено за тази цел - не смятам, че е редно някой мързел да ми се пречка с колелото си вътре!

Тропайте с крак и ревете, че няма вагони за возене на колела, но сте смешни, че сте тругнали с тях, само за да ги показвате, а не карате.

А това да минаваш през центъра от Хладилника до Люлин си е глупаво и не е оправдание умомората, има реис 111 ;)
@Nymphetamine, правилника е, че за всяко парче багаж над 60х40х40 се опалща билет.

teodor_peev написа:Добре де ако хипотетично разстоянието от къщата ти до спирка и после от спирката до работното място е повече от 10км и нямаш друг начин за транспорт???Кфо праим тогаа? :asshole: :asshole: :asshole: :flamethr: :flamethr: :asshole: :asshole:


Дай пример :asshole:
Последна промяна Alpina на Нед Дек 30, 2007 4:41 pm, променена общо 1 път
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Alpina » Нед Дек 30, 2007 4:44 pm

PtD написа:
teodor_peev написа:тука не е германия и няма Специални места дет да си остаиш колелото


Хм. Дори и да имаше, не виждам кой човек с колело за над 100 лева би си го оставил на Специалното място.


Във Фано (Италия), почти всеки се придвижва с велосипед и го оставя където намери за удобно, защото няма
teodor_peev написа:няма Специални места дет да си остаиш колелото
, ако му е изчезнал, най-много някой друг да го взел на заем, за да се прибере, оставяйки го на видно място.

Да ама там не е срамно да караш колело за под 100лв ;)
Та ако това е целта, не виждам защо трябва да ходиш до спирката с колело за 1300?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот bluskanie » Нед Дек 30, 2007 4:57 pm

Слушах Гойко Митич да разправя по телевизора (пак) нещо за някакъв проект за велосипеден транспорт. Май имаше и тема тук някъде, ама не четях... Та щял да влага в готини колела, които ВСЕКИ да може да ползва :rofl: Ма голям е симпатяга тоя :D

И се сетих веднага за една гола рамка, която виси, вързана с верига за един стълб на графа срещу пазара :rofl:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот SpoileR » Нед Дек 30, 2007 9:16 pm

ДУу'ре бее...хуууу..... има и хора дето (ПРИМЕРНО) не им се кара в тяхния квартал (по-еди какви си причини) и искат да карат по центъра...
(не визирам себе си...мене ми е кеф на Витоша...ПРИМЕРНО)

та,

Живеят нЕкаде си ама не им се върти до центъра (щоТ ги Мързи или пък живеят на някой БАИР и не им се връща въртейки....ииии други такива глупости) иии....и те така....

Тогава какво? Като не иска, АКО ЩЕ!- нЕма да кара КАТО НЕ ИСКА? Така ли? :)

Това са глупости... наистина освен ако не е окаляно много колелото, не виждам проблем да може да се качи (дори и да дупчи 2 билета ако трябва...) :dunno:

Вярно... до лифта веднъж не ни пуснаха с колелата в автобуса...

Изнервихме се ама ....като нЕма- нЕма...
Въртяхме от "Хладилника" до Драгалевци(Лифта) и така....щеш нещеш т'ва е...


Take it or leave it.
My way or the highway...

Ако толко' много ти се кара, ще направиш каквото се налага, а не каквото ти се иска.
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот PtD » Нед Дек 30, 2007 9:20 pm

Alpina написа:Във Фано (Италия), почти всеки се придвижва с велосипед и го оставя където намери за удобно, защото няма Специални места дет да си остаиш колелото, ако му е изчезнал, най-много някой друг да го взел на заем, за да се прибере, оставяйки го на видно място.


Само малко въпросче: в Италия с левове ли се разплащат? :eyebrow:

Не случайно казах 100 лева.

Пък и в Италия тези на публичните паркинги са евтинджоси тип градско колело. И дори и там се крадат. На един колега от Парма му откраднаха 3 колела за 1 година. Вярно, че той просто си го опира на стената до офиса.

Да обобщя: въобще не става дума кой кара скъпо и кой евтино колело, става дума за това, че за българската действителност не считам за безопасно да се оставя каквото и да е колело на публично място без надзор. Но колело за 50-100 лева можеш да го прежалиш, ако на тази цена имаш удобството да се придвижваш комбинирано метро/автобус/колело.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот RAM-FR » Нед Дек 30, 2007 9:59 pm

последните 2-3 дълги поста не съм ги чел че нещо ме мързи. До някъде съм съгласен със SpoileR, въпреки че като искат да карат в града да повъртят не е чак толкова голям тоя град (15 км макс от единия край до центъра) освен това в града не се кара с кой знае каква екипировка. Но варианта събота сутрин да въртиш от Люлин/Младост до Хладилника с цялата екипировка някакси не ме блазни много много (въпреки че го правя) много по-лесно и приятно е да се качиш на автобусчето. или пък другия вариант караш горе недай си боже падаш по-сериозно едвам стигаш до цивилизация и кво почваш да въртиш 15-20 км защото в хубавата ни страна е забранено да се возиш в метрото ?!?! абе вие нормални ли сте ?!?!


Едит: абе тая тема не е ли за общ ?
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот dracunculus » Нед Дек 30, 2007 10:26 pm

Ами, без да се заяждам с Toyaga, мога само да кажа, че точно в Мюнхен в S- Bahn съм се возил не малко и не е като да нямаше колела. В метрото бяха доста по- малко, но имаше и никой не им забраняваше да са там.
dracunculus
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1760
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 2:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот rarekin » Нед Дек 30, 2007 10:43 pm

От това, което прочетох, не ми стана съвсем ясно, дали дискусията е относно транспортирането на велосипеди в метрото или за транспортирането им в публичния транспорт (метро,наземната железница, автобуса) изобщо.

Все пак да попитам тези, които смятат, че могат да използват публичния транспорт за превоз на велосипеда си при нормални обстоятелства (тук не визирам повреда във велосипеда):
- Колко от вас са се качвали на превозно средство (визирам основно автобусите, но в случая със софийското метро това важи и за метрото, тъй като аз не съм забелязал във вагоните му да има специално място за превозване на велосипеди) и, натъквайки се на хора транспортиращи със себе си обемисти товари, не са се подразнили от неуместността на това им действие?
- Колко от вас си носят четка и лопатка, за да почистят след своето колело, преди да слязат от автобуса?
- Колко от вас смятат, че местата (когато ги има) предвидени за транспортиране на велосипед са там, за да послужат в случай на крайна нужда (както при повреда)?
- Колко от вас смятат, че е редно, хора, които (хипотетично) отиват на работа/на гости или просто се прибират в къщи, да са в контакт/близо до предмети, които в повечето случаи са мръсни и определено не безопасни при контакт?
- Колко от вас смятат, че е въпрос на култура да се съобразят със заобикалящите ги ( а и да преценят действията си съобразно логиката, но не тази, която диктува фразата "АЗ ИСКАМ") ?

P.S. И за да не излезе, че съм нещо пристрастен да кажа, че основно се придвижвам с велосипед в града и имам редки пътувания в градския транспорт (което не пречи да се впечатля от проблемите, които (все още) съществуват при него)
P.P.S. В метрото, съм виждал колоездач само веднъж. Беше някакъв чернокож, който имаше относително чист бегач и който събра доста неодобрителни погледи........мястото: Ню Йорк, 174 улица ( линия 5 ) за тези, които не знаят - дълбоко във "вражеска" :D територия.
P.P.P.S. Ползвал съм метро в Ню Йорк, Москва, Лондон, Париж, Франкфурт ( S-bahn и U-bahn ), tramlink-ове и пр., тъй че смятам опита си за относително добър. София е в списъка, но не я включих, тъй като смятам, че тук още не се е развила метро-култура.
Последна промяна rarekin на Нед Дек 30, 2007 10:46 pm, променена общо 1 път
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот japana » Нед Дек 30, 2007 10:44 pm

ПФУ... ижас с мойта тема изпокарах хората в форума... :dunno:
FOX!
Аватар
japana
 
Мнения: 80
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Съб Апр 22, 2006 11:49 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Дек 30, 2007 10:53 pm

Споко! Не е твоята тема. Не са хора. И не е форум. ;)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Нед Дек 30, 2007 10:54 pm

@rarekin, да, разбира се, че возейки се в публичен транспорт, бил той автобус, трамвай, тролей, метро, влак или тук-тук, следва да се съобразяваме и да не пречим на останалите пътници - да не се качваме в пикови часове, със замърсен велосипед и т.н.

Тук се говори дали по принцип трябва да се допускат велосипеди в метрото или не. И докато, както видяхме, в повечето обсъждани случаи не само се допускат, но има и специални улеснения за тях, то в българското метро всяка лелка на входа има право да си тълкува правилника за обществения транспорт както си иска. Дали е правилно?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Alpina » Нед Дек 30, 2007 10:56 pm

PtD написа:Само малко въпросче: в Италия с левове ли се разплащат? :eyebrow:

Не случайно казах 100 лева.


Не случайно казах 100лв ;)

PtD написа:Пък и в Италия тези на публичните паркинги са евтинджоси тип градско колело. И дори и там се крадат. На един колега от Парма му откраднаха 3 колела за 1 година. Вярно, че той просто си го опира на стената до офиса.

:agree:

Както навсякъде в света.

PtD написа:@Тук се говори дали по принцип трябва да се допускат велосипеди в метрото или не. И докато, както видяхме, в повечето обсъждани случаи не само се допускат, но има и специални улеснения за тях, то в българското метро всяка лелка на входа има право да си тълкува правилника за обществения транспорт както си иска. Дали е правилно?


Значи, хайде да спреме с "българското метро" "немското"...

Извинявайте, но не можете да ми сравнявате въртене на педалите за 5 спирки с метрото или 5-6км, със 20, или примерно 40км в другите страни, ако беше така - да, ок нека има разрешение за колела.
Но тука не ти се налага да въртиш 10км, след това приемно за вземеш метро за 30 и още 5 пак въртене, до мястото, където искаш да стигнеш ;) В нашия случай метрото е едно смешно малко разстояние :)

@RAM-FR
Извинявай, но от Люлин до Хладилника с метро :rofl: :rofl: :rofl:
Хайде стига сте се излагали - 111 ;)

Ако е Центъра - Люлин, има 309, 310.... сумати начини на транспорт, където е разрешено и по-подходящо качването на колелото.

Сори, ама не мога да си представя, къде във метрото, ще е подходящо да го сложиш, без да пречи :dunno:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот RAM-FR » Нед Дек 30, 2007 11:08 pm

rarekin написа: - Колко от вас си носят четка и лопатка, за да почистят след своето колело, преди да слязат от автобуса?

А ти носиш ли си когато се качваш с калните обувки ?

@Alpina... няма невъзможни неща :)
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alpina » Нед Дек 30, 2007 11:10 pm

RAM-FR написа:@Alpina... няма невъзможни неща :)


Каза някой и осра тавана ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот PtD » Нед Дек 30, 2007 11:22 pm

Не виждам защо да делим метрото от другите видове градски транспорт? :dunno:

Защо с рейса да може, а с метро - не?

П.П. Освен това "10 км" са субективно понятие. Едно е да ги ходиш пеша, друго е да ги караш с шосеен бегач, съвсем трето е да ги въртиш с някой танк 20 кг, с гуми 2.7 с ееей такива бодили в пълно бойно снаряжение с шлем и броня. Който не е пробвал, по-добре да не се изказва неподготвен ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот rarekin » Нед Дек 30, 2007 11:29 pm

@PtD

Дали е правилно кое?
В софийското метро (поне от изключително редките ми пътувания с него) не съм забелязал да има специално отредени за велосипеди пространства. Следователно, независимо от това колко досадно ни е на нас, трябва да се съобразим с този факт и не зависи от "всяка лелка" да НЕ използваме метрото, по простата причина, че, ако качим и велосипеда си, вероятно ще отнемем от пространството ,отредено за пътуващите. Друг е въпроса ако се НУЖДАЕМ от превоза на метрото поради форсмажорни обстоятелства (контузия, повреда в колелото и др.). Вярвам, че при този случай въпросната "лелка" ще прояви нужното разбиране не само по чисто човешки причини, а и защото е получила нужното обучение на работното си място. Такава е действителността в България. Ако трябва да се решава този въпрос ТУК би трябвало да има яснота, че не "лелката" е виновна за недопускането на колоездачи в метрото, а тези, които не са предвидили място за такива, когато са преценявали :evil: :deal: , чия оферта за вагони да изберат. Това не значи, че, след като има такъв пропуск, всеки може да го посочва и, позовавайки се на него, да самоуправства като твърди, че неговата логика е по-правилна, защото има примери в други страни, които я подкрепят . Между другото да отбележа, че историята на възникването на едно или друго събитие от комуналния живот в различните точки на планетата според мен има строго специфичен характер и невинаги е адекватно обяснение/ оправдание за възникването му другаде. В този контекст да отбележа, че споменатите места за велосипеди са възникнали (според мен), за да облекчат живота на пътниците в метрото а не за да създават улеснения за колоездачите, които го ползват "occasionally". Т.е. според мен велосипедистите не са някаква привилегирована група а просто такава, на която са и създадени условия да не се "пречка" на истинската целева група на метротранспорта. И това в страни, където има високоразвита градска велокултура (смятам, че тук за MTB изобщо не става дума) и потенциалните потребители на тази услуга са доста повече (в относителна стойност).

P.S. "ЗА" това съм да има места за велосипеди в метрото.
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот PtD » Нед Дек 30, 2007 11:35 pm

@rarekin :agree:

Но и в другите превозни средства няма подходящи места за велосипеди. В такъв случай би трябвало въобще да не превозваме велосипеди в градския транспорт?

Освен това за градския транспорт си има Наредба, която определя условията за превоз. Там никъде няма изрична забрана за превоз на велосипеди. Уточнява се, че за багаж над определени габарити пътникът е длъжен да дупчи допълнителен билет, както и че не може да се превозват опасни товари или такива, които замърсяват превозното средство. За метрото не съм забелязал да има *отделна* наредба, така че би следвало и там да е разрешен превозът на велосипеди при спазване на горните условия. Не знам какъв е конкретният случай на автора на темата, но в немалкия си опит с превоза на милото ми возило в автобуси, трябва да се съглася, че някои служители в градския транспорт се изживяват като полубогове и трябва да ги уцелиш в настроение, че да благоволят да те качат. Напълно допускам въпросната лелка да е била от тях.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот rarekin » Нед Дек 30, 2007 11:52 pm

За съжаление на Велообществото сме далеч от времето (може би на толкова на колкото е и установяването, че от МТБ феновете може да се печели добре и появяването на някоя частна инициатива), когато към местата, които са предназначени за практикуване на MTБ, ще има публични превозни средства, които да обслужват въпросните фенове.
Засега в автобусите в България не съм видял специални места за велосипеди, което означава, че въпроса стои точно както при метрото.
Що се отнася до Наредбата - вярвам, че в повечето случаи един велосипед (особено МТБ, особено след каране) спокойно може да се впише в описанието опасен предмет замърсяващ превозното средство.
А за пословичната "любезност" на някои служители от СКГТ мисля че всички знаят от личен опит или поне са чували.
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот PtD » Пон Дек 31, 2007 12:03 am

За да не бъдем голословни, нека приведем и наредбата:
http://www.skgt-bg.com/Regulations/1.htm

В случая велосипедите биха могли да бъдат класифицирани по чл. 13, т.1 и т.5. Не задължително, а евентуално.

Наредбата важи за:

Член 1. С настоящата Наредба се определят цените и условията, при които транспортните оператори за масов градски транспорт (МГТ) на територията на Столична община (СО) извършват превоз на пътници с трамваен, тролейбусен, автобусен, метрополитен и друг транспорт.

Член 2. Наредбата е единна и задължително се прилага от всички оператори за МГТ на територията на СО, извършващи превози по регулярно установени от СО маршрути.


Ако лично на мен ми се прииска да си возя колелото в метрото, ще се пробвам, а ако ми откажат, ще се обадя на телефона за оплаквания, както правя, когато имам противоречия с шофьорите на автобусите. Ще ги наклепам, един вид.

Търсете си правата, хора!
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Ayrton Senna » Пон Дек 31, 2007 12:07 am

ДА ви питам, в закона колелото и бебешка количка като багаж с размери над 60х40х40 ли се води? Защото бях чел някъде /а дали не и самия закон :dunno: , но в момента не мога да се обоснова/, че не само превоза на колело в гр-Адския транспорт не е забранен, а ми също като количка не изисква дупченето на билет!?

Иначе за метрото - ами който му се занимава отива да пробва с колелото да мине, и като му кажат "с Колело неможе" ще ги накарате да ви го покажат в закона това "с колело не може в метрото". Разбирам метрото да беше с по-дълга отсечка, но мен ми е по-бързо с колело, отколкото с какъвто и да било земен и подземен гр-Адски транспорт. Признавам обаче, и аз съм се въползвал от трамвай при -1 градуса , когато почва да вали мокър сняг, става кално, мокро студено, варианта да карам бавничко и да замръзна, да се намокря го замених с качване в трамвай за 10на спирки /всеки който кара зимата знае какво значи бавното каране ;) /
В този случай обаче ,както и във всеки друг когато ми се е случвало да се качвам в гр-Адски с колело /колкото и да е било рядко/ го правя единствено ако няма много хора и ест има начин да го вкарам в онези широките пространства без да нацапам нищо и никого! Следователно е възможно така да се прави, че на никой да не нарушавам удобството или да го цапам. Тогава защо трябва да е забранено?
Shadow fingers rise above
Iron fingers stab the desert sky
Oh, behold the power of man
Are your minds ready for the fall
Ayrton Senna
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Пон Дек 18, 2006 12:14 am

Мнениеот Admin » Пон Дек 31, 2007 12:56 am

Тая тема верно съвсем сериозна стана, мисля че Бла-бла не е най-подходящото място за нея. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот rarekin » Пон Дек 31, 2007 1:23 am

@Ayrton Senna

...накарате да ви го покажат в закона това "с колело не може в метрото"..


Това, че закона (или както е в случая Наредбата) не споменава изрично велосипеди, не означава, че не се отнася до тях когато "изпълняват" определени критерии за недопустимост в градския транспорт (вкл. метрото).



....когато почва да вали мокър сняг, става кално, мокро студено, варианта да карам бавничко и да замръзна, да се намокря го замених с качване в трамвай за 10на спирки


Колкото по-кално става толкова е по-голяма вероятността да изпълниш условието за недопускане в превозното средство поради това, че ще го замърсиш!


...го правя единствено ако няма много хора и ест има начин да го вкарам в онези широките пространства без да нацапам нищо и никого


Представи си сега следното: тъй като става студено и мокро хората, които отиват някъде, се ориентират към транспорта за по-приятно/безболезнено придвижване. За кратко време се събират доста хора, които се качват на трамвая (това си е естествено и си се случва най-редовно при такива условия) и ти се оказваш "затворен" заедно с мокро/калното си колело в тълпа от пътуващи. Според теб дали ще представляваш проблем за околните?

...Следователно е възможно така да се прави, че на никой да не нарушавам удобството или да го цапам. Тогава защо трябва да е забранено?


Абсолютно ВЪЗМОЖНО е. Въпроса е - ДАЛИ винаги ще направиш правилната преценка за това дали ще притесняваш останалите пътуващи. Както всяка лична преценка и тази си има предимства и недостатъци. Например аз нямам нищо против да се качват велосипеди в градския транспорт на София, НО всеки, който създава пречки пред нормалното му използване (и поради погрешна лична преценка) да си понесе отговорността (включително и финансовата).
А иначе както сам се убеди дали е позволено/забранено е въпрос на организация/решения/култура/финансови възможности/нормативна база и пр. :agree:
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот bikerider » Пон Дек 31, 2007 1:43 am

Дали е редно да се пускат колела в метрото - редно е.

Дали е редно да се пускат колела в ТОВА метро - не, не е редно, защото не е предвидено. Оттам нататък, който е недоволен, да си търси правата, като електорална единица. Но не защо не са го пуснали, а защо не е е предвиден специален вагон. Това е.

@PtD: не взимам страна, но би ли ме осветлил, къде по света си видял да се возят DH машини в обществен транспорт? Сигурно в Щатите?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Пон Дек 31, 2007 2:08 am

bikerider написа:Дали е редно да се пускат колела в ТОВА метро - не, не е редно, защото не е предвидено.

Е, тогава и в автобусите не трябва да пускат ;)

би ли ме осветлил, къде по света си видял да се возят DH машини в обществен транспорт?


Честно да си призная, по света не съм виждал никъде някой да кара DH колело в града. ;) Но щом е колело, няма да има проблем. Пак опираме до правила, а щом ги спазваш (а ти ги спазваш!) - никой няма основание да се заяде.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот screamBoy » Пон Дек 31, 2007 2:22 am

шибани инвалиди ^_^
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот bikerider » Пон Дек 31, 2007 10:14 am

PtD написа:
bikerider написа:Дали е редно да се пускат колела в ТОВА метро - не, не е редно, защото не е предвидено.

Е, тогава и в автобусите не трябва да пускат ;)


Да, не трябва. За да се насочи недоволството от шибания градски транспорт накъдето трябва, а не срещу тези, които искат малко ред.

PtD написа:Честно да си призная, по света не съм виждал никъде някой да кара DH колело в града. ;)

Именно, именно, виж как се разбираме :)

@screamBoy: не си забавен. За инвалидите е помислено.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот pro.BiK3r » Пон Дек 31, 2007 11:59 am

Да и на мен ми се случи да не ме пуснат в метрото но споредмен това трябва да се промени :(!:
София ! Продавам чисто нова платка RAM памет (1Gb Ddr400) за компютар и ведео карта Radeon 9500-128 mb цена по договаряне ! ! !
Аватар
pro.BiK3r
 
Мнения: 72
Рейтинг: 1086
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 8:22 pm
Местоположение: Bulgerian

Мнениеот SpoileR » Пон Дек 31, 2007 12:04 pm

Ayrton Senna написа:
Иначе за метрото - ами който му се занимава отива да пробва с колелото да мине, и като му кажат "с Колело неможе" ще ги накарате да ви го покажат в закона това "с колело не може в метрото".


Ми...принципно да....но преди ЩРАКАЛКИТЕ има табелка с задраскано колело (или нещо от сорта).

Ще ти кажат, т'ва виждаш ли го? Не съм го слагал аз, оплачи се на който го е слагал...I JUST WORK HERE....

И няма и да се занимават повече...

пп (дори и този труд не знам дали ще си направят...)
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта