Редно ли е според вас да не пускат с колела в...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот klmn » Сря Яну 02, 2008 10:14 pm

Alpina написа:
Викна ли полиция?
Само това ми отговори
Отговарям-полиция наблизо не видях (нищо че на 20 м от там има камери),трябваха ми около 3 мин. да се освестя от шока,защото си посмазах ръката,през това време селянина избяга вече и след това завъртях до БАС да ми изправят изкривеното ухо на обтегача.
Alpina написа::rofl: :rofl: :rofl:
И какво толкова смешно има в тази история?
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот PtD » Сря Яну 02, 2008 10:15 pm

Ами и от нас зависи да си го направим такова, каквото го искаме :agree:

А че не е пригодно за инвалиди си е дискриминационно престъпление.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Alpina » Сря Яну 02, 2008 10:18 pm

klmn написа:И какво толкова смешно има в тази история?


Че си оставил потенциален убиец да се измъкне безнаказано, но си прав, това не е смешно, трагично е :V:

Инак ако полиция имаше на всеки 20 метра, народа щеше да реве, че сме полицейска държава, естествено когато обаче ти трябва и няма - лиспвали :rofl: :rofl: :rofl:

Hint - 166, а вече и 112 ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот RAM-FR » Сря Яну 02, 2008 10:24 pm

:offtopic:
Alpina написа:Hint - 166

Мисля че ти обясних какво сната на 166

Alpina написа:а вече и 112 ;)

Забрави да кажеш че бачка само в София ;)

@bikerider И аз си дупча по 2 билета и доста хора го правят..... но ми се е случвало да ми кажат, че "нямам право" да си возя колелото в течащия мръсен чавдар....това беше докато не им казах, че съм дупчил билет и за колелото......
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alpina » Сря Яну 02, 2008 10:27 pm

:offtopic:

RAM-FR написа::offtopic:
Alpina написа:Hint - 166

Мисля че ти обясних какво сната на 166


Не споменах ли, че до сега съм получавал адеквано съдействие и доста бързо отреагиране от този телефон

RAM-FR написа:
Alpina написа:а вече и 112 ;)

Забрави да кажеш че бачка само в София ;)


Случката е станала в София ;)

:offtopic: 2
Какво толкова казах, та станах -60 :D
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот did » Сря Яну 02, 2008 10:34 pm

Alpina написа:Какво толкова казах, та станах -60 :D

Пишеш, все едно това не е колоездачен форум, а форум на BMW Alpina.

Тук дискусия трябва или не трябва да се допускат колоездачи в метрото не трябва да се води. Би трябвало всички да сме съгласни, че колоездачи там трябва да се ДОПУСКАТ по принцип.

Дали трябва или не трябва да се ползва тази услуга, колко трябва да се плаща и т.н. са съвсем отделни теми.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Alpina » Сря Яну 02, 2008 10:40 pm

Пиша така, защото смятам, че между които и да е 2 точки на метрото, има много по-подходящ алтернативен транспорт, с който да се прекара колело, без това да създава неудобство на други граждани и дори текова на самия колоездач.
Имайки предвид моментното състояние, маршрути и налични вагони/други превозни средства. Както и казаното от bikerider и от теб ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот PtD » Сря Яну 02, 2008 10:43 pm

Значи въпросът е как да го докараме до положение, в което метрото е най-удобния транспорт :idea:

(Понеже си е най-удобният и бърз градски транспорт)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Alpina » Сря Яну 02, 2008 10:49 pm

Когато го пуснат от Младост до Люлин, тогава съм съгласен, че има смисъл да качиш колело в него, ако открият и още 2 - 3 лъча съвсем, но не и до тогава.

Така че не ние, а друг трябва да го докара това положение, а после наредбата за превоз на пътниците в него не се променя чак толкова трудно. И въпреки всичко остава момента с това, че вагоните не са пригодени за целта ;) а това от никой не зависи и не може да се промени, поне в близките няколко години. Защото това положение е заложено още от преди 89г. ако не се лъжа :confused:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот klmn » Сря Яну 02, 2008 10:59 pm

Alpina написа:
klmn написа:И какво толкова смешно има в тази история?


Че си оставил потенциален убиец да се измъкне безнаказано, но си прав, това не е смешно, трагично е :V:

Инак ако полиция имаше на всеки 20 метра, народа щеше да реве, че сме полицейска държава, естествено когато обаче ти трябва и няма - лиспвали :rofl: :rofl: :rofl:

Hint - 166, а вече и 112 ;)
да се повторя-"трябваха ми около 3 мин. да се освестя от шока,защото си посмазах ръката,през това време селянина избяга вече"...както и да е,случката е оф-топик,но исках да кажа че е доста опасно да се кара по булевардите и за по несвикналите с малоумията по пътищата ще им е по здравословно (ако са от западната част на града) да се качат на метрото с байка,от Булбанк>затворената за коли Витошка>НДК>Южен парк>Хладилника>Витоша,избягвайки трафика.
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

удни

Мнениеот bikerider » Чет Яну 03, 2008 12:36 am

RAM-FR написа:@bikerider И аз си дупча по 2 билета и доста хора го правят..... но ми се е случвало да ми кажат, че "нямам право" да си возя колелото в течащия мръсен чавдар....това беше докато не им казах, че съм дупчил билет и за колелото......


Говорим за метро, не за СКГТ по принцип и за шофьорски своенравия...

И относно въртенето - преди да стане "демоде" да се върти тежък байк в града, нито един път не съм си позволил да се кача в градски транспорт, въртял съм и по 35км на ден. Дори некои сладури в БАС наричаха колелото ми "най-тежкото XC"...
Ти също въртиш в града с танка. И ти свалям шапка за това. И отново съжалявам, че такива като теб, мен, PtD и още много хора все пак сме малцинство. Но няма как да станем мнозинство, ако не проявяваме толерантност към хората, возещи се в метрото. Няма как ако насила се бутаме при тях с колела. Просто няма. Ако ни пука де...

@PtD: Анджак. И как да добутаме метрото до това състояние, как всички заедно да им набутаме средния пръст на управляващите, след като дори не сме склонни да проявим елементарна толерантност към ОСТАНАЛИТЕ в метрото. Това е азиатщина. Щото не е предвидено метрото, дай да се ръгам при останалите хора в знак на протест. Чудничко. Вместо да е обратното и всеки ден в СКГТ да получават по 1000 обаждания. Ама нали е по-лесно да се примирим и да го изкарваме на околните... не е това решение според мен и никога няма да бъде.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: удни

Мнениеот RAM-FR » Чет Яну 03, 2008 12:41 am

bikerider написа:Говорим за метро, не за СКГТ по принцип и за шофьорски своенравия...


Тук нещо не ми е ясно защо метрото не е част от СКГТ ?!

А това ми го каза не шофЕра, един контрольор докато ми късаше билетчетата :)
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Re: удни

Мнениеот bikerider » Чет Яну 03, 2008 12:47 am

RAM-FR написа:Тук нещо не ми е ясно защо метрото не е част от СКГТ ?!

Не зная дали правилника на СКГТ важи и за метрото. Дори и да важи ти сам си видял колко си спазват правилниците. Дори това е отново вода в моята мелница. Тоя хаос е резултат на именно такова дърпане на чергата без мисъл за околните. Няма как по същия начин да се оправи. Трябва да се шока канчето на управляващите, а не на пътуващите, които не искат колела в пътническия вагон/автобус. Плюс това пак го казвам - от 100 човека с колело, 95 няма да си мръднат пръста да спестят притеснение и/или мръсотия на околните в превозното средство. Знам го от лични наблюдения.

RAM-FR написа:А това ми го каза не шофЕра, един контрольор докато ми късаше билетчетата :)


Контрольорите пък изобщо не са никакъв фактор, защото са нещатни и си правят каквото искат... но съм убеден, че ако на спирките на рейсовете имаше прегради и контрола преди да се качиш, щеше да имаш същите проблеми като в метрото.

Явно само аз съм такъв балък, че да не се ръгам при хората и да си организирам собствен транспорт. А багажника ми побира три колела ;)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: удни

Мнениеот RAM-FR » Чет Яну 03, 2008 12:52 am

bikerider написа:Не зная дали правилника на СКГТ важи и за метрото. Дори и да важи ти сам си видял колко си спазват правилниците. Дори това е отново вода в моята мелница.
След като написах поста се поразрових малко из сайта на СКГТ и там пишеш доста неща за автобуси, трамвай, тролей, лифтове и още няколко неща но за метрото нищо не пише... а в сайта на метрото ..... също нищо не пише .....

bikerider написа:Явно само аз съм такъв балък, че да не се ръгам при хората и да си организирам собствен транспорт. А багажника ми побира три колела ;)


Кой как се уреди... още няколко месеца........ :V:
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Re: удни

Мнениеот Admin » Чет Яну 03, 2008 9:50 am

bikerider написа:Явно само аз съм такъв балък, че да не се ръгам при хората и да си организирам собствен транспорт. А багажника ми побира три колела ;)


Въпросът не опира до балъщина, а до възможности, както и до удобство. Но темата за това кой може да си позволи да ползва собствен транспорт и дали е удобно във всеки един случай, е малко встрани; както и въпросът дали е приятно човек да върти дори и 4км из софийските баири с пълна защитна екипировка; както и разни други такива въпроси - но поне дискусията си я бива ;)
Поне за мен в контекста на тази тема важното е дали има забрана за превозване на велосипеди в метрото или не. Ако няма, значи трябва ощетените да си търсят правата, а това невинаги е лесно, но пък е един от малкото начини нещо да се промени. Ако има забрана, тогава въпросът е изчерпан. Под забрана нямам предвид табела, поставена от някой на неясно основание, а текст в конкретна наредба или правилник. Ако второто липсва, тая табела би била чудесен повод за задаване на въпроси където трябва.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: удни

Мнениеот bikerider » Чет Яну 03, 2008 10:27 am

Admin написа:където трябва.


Именно.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bdz43r » Чет Яну 03, 2008 10:58 am

Метрополитен и СКГТ са съвсем отделни фирми с различни правилници.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1218
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Чет Яну 03, 2008 10:59 am

Както писах в предния ми пост - ПОКАЗАХА МИ НАРЕДБА за ползване на "МЕТРОТО" ЗАЛЕПЕНА НА БУТКАТА за билети - там изрично беше забранено превозване на Велосипеди!!!! И тъй като Метрото си е отделна фирма и не е част от СКГТ сигурно имат основания да имат отелна наребда и да я спазват! :)
Разбира се едно разрешение да се допускат велосипеди в метрото в интервала 10 - 16 часа (или по-малък, нямам точна засечка на голямата тъпканица) би било добър компромис според мен... От метростанция "Люлин" до Булбанк си е къмто 6 км, с метростанция "ОБЕЛЯ" отсечката стана сигурно към 10 км общо - един жител на Обеля би се зарадвал да спести 10 км въртене по един от в най-натоварените софийски булеварди. :idea:
Може да се пробваме да сложми предложения на сайта на Общинския съвет и на Метрото (ако имат форумна част с предложения). НЕ, че някой отговори на сайта на Общинския в написаните от мен въпроси относно бившата Велоалея на "Борис 3-ти" (питах "Защо вече е инвалидна и махнаха велосфетофарите?!").... :crap:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bikerider » Чет Яну 03, 2008 1:08 pm

bdz43r написа:Метрополитен и СКГТ са съвсем отделни фирми с различни правилници.


Мда, това отговаря на въпроса "Защо в рейса да може, а в метрото не" :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Чет Яну 03, 2008 1:28 pm

Малко противоречи на цитираната наредба, виж удебеленото ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Чет Яну 03, 2008 1:30 pm

PtD написа:Малко противоречи на цитираната наредба, виж удебеленото ;)


Ъъъ, бързам точно сега, кое удебелено?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Чет Яну 03, 2008 1:41 pm

Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Чет Яну 03, 2008 1:54 pm

how typical...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Чет Яну 03, 2008 2:29 pm

:agree:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот тучо чучо » Пет Яну 04, 2008 4:39 pm

jivkonik написа:Както писах в предния ми пост - ПОКАЗАХА МИ НАРЕДБА за ползване на "МЕТРОТО" ЗАЛЕПЕНА НА БУТКАТА за билети - там изрично беше забранено превозване на Велосипеди!!!! И тъй като Метрото си е отделна фирма и не е част от СКГТ сигурно имат основания да имат отелна наребда и да я спазват! :)
Разбира се едно разрешение да се допускат велосипеди в метрото в интервала 10 - 16 часа (или по-малък, нямам точна засечка на голямата тъпканица) би било добър компромис според мен... От метростанция "Люлин" до Булбанк си е къмто 6 км, с метростанция "ОБЕЛЯ" отсечката стана сигурно към 10 км общо - един жител на Обеля би се зарадвал да спести 10 км въртене по един от в най-натоварените софийски булеварди. :idea:
Може да се пробваме да сложми предложения на сайта на Общинския съвет и на Метрото (ако имат форумна част с предложения). НЕ, че някой отговори на сайта на Общинския в написаните от мен въпроси относно бившата Велоалея на "Борис 3-ти" (питах "Защо вече е инвалидна и махнаха велосфетофарите?!").... :crap:

Абе, остави, че някой може да спести някой километър - това едно на ръка... Какво да правим, когато има повреда по велосипеда? Карам всеки ден в годината и не се притеснявам от атмосферните условия, нито ме мързи да въртя в равна София. Обаче...
Представете си колко нелепо съм се чувствал няколко пъти, придвижвайки се като Флинтстоун с велосипеда от центъра до Люлин - единия път вкарах задния дерайльор в спиците и се наложи да подтичквам, бутайки се с крака и свалена до долу седалка. Другия път спуках гума, нямах резервна или лепенки, а беше късно и вулканизаторите не работеха.
Та така... :dunno:
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот jivkonik » Пет Яну 04, 2008 4:43 pm

тучо чучо :agree:
И аз съм имал такива ситуации, но лелката в Метрото ме отказа още при първия опит, въпреки очевадния проблем, както и да е ... прибрах се с други транспорти тогава.... :crap:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Krismars » Пет Яну 04, 2008 4:54 pm

Вие сте добрев ние тука във Варна е намислимо да вкараме колело в атобус, по никакъв начин. Шофьори и кондукурки като видят момче с колело веднага викат ти какво си мислиш че ще се качиш ли, така че тука е доста по-зле. Метро нямаме, не мога да кажа нищо по темата, освен да се изпрати молба до собственика на фирмата, или този, който "определя правилата".
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот MIRO A » Пет Яну 04, 2008 6:58 pm

Krismars написа:Вие сте добрев ние тука във Варна е намислимо да вкараме колело в атобус, по никакъв начин. Шофьори и кондукурки като видят момче с колело веднага викат ти какво си мислиш че ще се качиш ли, така че тука е доста по-зле. Метро нямаме, не мога да кажа нищо по темата, освен да се изпрати молба до собственика на фирмата, или този, който "определя правилата".


Това с писмото е добра идейка. ;)
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Пет Яну 04, 2008 9:32 pm

@ тучо чучо & jivkonik

И кво? Немате пет пари за такси? Ай са... ;)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот M1010X » Съб Яну 05, 2008 4:13 pm

Те пък таксиджиите както са си счупили краката от желание да качат велосипедист...
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта