Капла, шина и колело... С други думи, отново терминология.

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Капла, шина и колело... С други думи, отново терминология.

Мнениеот did » Съб Фев 25, 2012 7:12 pm

CartmaN написа:Имам предвит за шините !

Е то шини и капли е едно и също. Нормално е да не си разбрал така написана тема.

Admin: Тази тема възникна като офтопик в един от продуктовите раздели, но е твърде важна и макар че не за пръв път я обсъждаме, заслужава самостоятелно място тук, в Общ форум.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Капли за спускане

Мнениеот Stancho » Съб Фев 25, 2012 9:23 pm

@did моля те не заставай сериозно зад това, което си написал, защото е голяма грешка...

Към автора - и аз бих ти препоръчал готов комплект капли от ebay или другите сайтове. Наистина ако търсиш лекота няма да събереш по - лек вариант за по - малко пари от повечето предложения за готови изпълнения.
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Капли за спускане

Мнениеот Ozzie » Съб Фев 25, 2012 10:14 pm

Stancho написа:@did моля те не заставай сериозно зад това, което си написал...

'ми да речем, че и аз съм съгласен с него? :)

P.S. И поне още дузина човека.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Капли за спускане

Мнениеот VOLATGE » Съб Фев 25, 2012 10:29 pm

'ми да речем, че и не съм съгласен с него? :)

P.S. И поне още дузина човека.
Аватар
VOLATGE
 
Мнения: 816
Рейтинг: 1126
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 4:07 pm
Местоположение: София

Re: Капли за спускане

Мнениеот Stancho » Нед Фев 26, 2012 12:02 am

Извинявам се на автора за офф топик-а, но наистина не очаквах старши юзърите да ми разправят, че обръча на колелото (шината) е едно и също с цялото колело (капла, състояща се от шина, спици и главина)... Някакси цялата велоиндустрия го знае другояче, освен вас... :bigeyes:
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Капли за спускане

Мнениеот did » Нед Фев 26, 2012 12:25 am

http://www.t-rechnik.info/search.php?se ... 0%BB%D0%B0
http://www.mtb-bg.com/index.php/special/glossary
...


Неграмотници! И се наричате "велоиндустрия" :rofl:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Капли за спускане

Мнениеот VOLATGE » Нед Фев 26, 2012 8:52 am

Страшна лигня си... :thumb:
Аватар
VOLATGE
 
Мнения: 816
Рейтинг: 1126
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 4:07 pm
Местоположение: София

Re: Капли за спускане

Мнениеот Stancho » Нед Фев 26, 2012 10:25 am

Абе хора моля ви... От 4 години работя като продавач и съм минавал през всякакви магазини... Това е уникално, което правите тук... Дори и Нина от Веломанията на женския пазар, която е в бранша от почти 20 години вече, знае нещата другояче... Моля ви пак ви казвам не заблуждавайте хората...

Относно речника на форума - думата колело е много обща и не съвпада с терминологията на велосипедите. Думата Шина се отнася за обръча и е съставна част на каплата (за жалост обаче такъв термин в речника на форума НЯМА), а думата капла се използва за цялото колело... Както вече написах... Ако искате ми сложете и 5 минуса още, но определено това не ви прави по - наясно... :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

Все едно да кажете, че wheel и rim са едно и също на български, което не е така...

http://www.bikescenter-bg.com/index.php?step=module_action&modname=pricelist&lang=2&product_cat=357 Вижте кое наричат шина и кое не...
http://screambikes.eu/bg/154-kapli-shini Пак си направете сами справката...
http://www.dimibike.com/velosipedi-koloezdene/velosipedi-chasti/spici-shini-kapli-grupa.htm Пак...
И айде спрете да се заблуждавате, че не е така в цялата БГ велоиндустрия...

П.П. Къде е иконката facepalm...
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Капли за спускане

Мнениеот did » Нед Фев 26, 2012 11:17 am

Stancho, ако целта ти е да ми докажеш, че в българските веломагазини не знаят кое как се нарича, не си хаби усилията. Вярвам ти!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Капли за спускане

Мнениеот Fanatico » Нед Фев 26, 2012 11:22 am

Не че споря, а е и офтопик, но сякаш съм към тезата на Станчо.
За твърдящите, че са едно и също - ами тогава wheel и rim?

п.п. имам подготвен отговор, за който не съм сигурен и който може би ще се появи, но нека видим. :)
Аватар
Fanatico
 
Мнения: 1428
Рейтинг: 1942
Регистриран на: Чет Юли 23, 2009 10:09 pm
Местоположение: Варна

Re: Капли за спускане

Мнениеот Admin » Нед Фев 26, 2012 11:29 am

@stancho
Моите уважения, но в случая did е напълно прав. Терминът "капла" е съвсем грешно да се употребява за цялото колело. Капла и шина са едно и също. Още в една от първите статии в сайта това нещо е обсъждано: http://mtb-bg.com/index.php/special/spe ... alother002

Мога само да съжалявам, че за 10 години много от хората във велоиндустрията са били заети предимно с продажби, вместо (поне малко) и с усъвършенстване на техническата (си) терминология. Поставял съм въпроса пред такива хора, но странно, получавам отговор като твоя - "Ми те всички така му казват, не може да е другояче."

Не може, ама може и е! И точно заради това всеки интелигентен човек, ако знае кое е правилното, би предпочел да използва него, макар и с риск масата хора да го смятат за ексцентрик или нещо друго.

Надявам се само, че няма да възприемеш думите ми остро и лично към теб. Ти и една огромна част от потребителите в тази форум сте "жертви" на системата, която пък никак не иска да приеме някой да й казва, че греши. В случая отговарям на теб, защото усърдно браниш един абсолютно неправилен термин. А далеч по-ползотворно би било да разбереш, че продавачите и дори механиците във велоиндустрията, а също и цял куп "фактори" и "авторитети" в повечето случаи не са лица с техническо образование и хал хабер си нямат от тези неща, повтаряйки като папагали грешни термини и понятия. Тъжно е, но е факт. Оттам и потребителите ги преповтарят и т.н.

Аз също нямам техническо образование и се е случвало не веднъж да допускам грешки, дори груби. Сигурно продължавам да го правя и сега, тъй като винаги има нови понятия, нова материя. Когато ми бъде посочена грешката обаче, дори когато е ставало с обида или по груб начин, аз винаги проверявам нещата и започвам да използвам по-правилния термин. Изисква съвсем малко усилия и малко потискане на себелюбието.

Поради всичко това, аз имам и винаги ще имам по-голямо доверие на това, което пише в речниците и което съм научил от хора с техническо образование, отколкото на жаргона в магазините, сервизите и форума.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Капли за спускане

Мнениеот Admin » Нед Фев 26, 2012 11:33 am

Fanatico написа:За твърдящите, че са едно и също - ами тогава wheel и rim?


Отговорът е даден отдавна в цитираната горе статия, всеки с поне някаква техническа грамотност знае, че целият елемент се нарича колело и това е устойчивото му наименование във всички технически съоръжения - автомобили, мотори, машини, каруци... между другото "шина" май идва точно от металния обръч, който обхваща колелото на каруците, мисля, че той се нарича така. А "капла" е значително по-издържаният технически термин за този елемент от велосипедното колело.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Капли за спускане

Мнениеот Admin » Нед Фев 26, 2012 11:43 am

Ако случайно някой не е разбрал, а и за всички хора, които все пак искат да ползват правилната терминология, а не да робуват на ширеща се техническа неграмотност, повтарям неща, писани още преди 10 години:
Rim се превежда като "капла". Разговорно се нарича и "шина".
Wheel се превежда като "колело".
Погледнете в който и да е читав речник.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Капли за спускане

Мнениеот PtD » Нед Фев 26, 2012 12:02 pm

+1.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Капли за спускане

Мнениеот Alpina » Нед Фев 26, 2012 12:18 pm

Привет Stancho,

След като попаднах на тази тема и прочетох постовете ти и особено този:

Stancho написа:Абе хора моля ви... От 4 години работя като продавач и съм минавал през всякакви магазини... Това е уникално, което правите тук... Дори и Нина от Веломанията на женския пазар, която е в бранша от почти 20 години вече, знае нещата другояче... Моля ви пак ви казвам не заблуждавайте хората...


Би ли бил така добър да ме информираш къде работиш?

Защото работодател, който е позволил на толкова неграмотен служител да работи за него, не би трябвало да бъде доближаван особено много.
Не толкова заради неразбирането на значението на един основен термин, но и заради отявлено арогантното му държание, докато се опитва да убеди публиката в това, че черното е бяло на вместо да се запита дали случайно не греши и провери повторно информацията си - продължава да упорства в абсолютно грешната посока.

Всъщност може би по-скоро проблема не е в служителя, ами в работодателя, който преди всичко трябва да се грижи за това неговите служители да са правилно информирани за предоставяните/предлаганите от тях услуги и да осигурява достъп до адекватно обучение и информираност, преди те да бъдат допуснат до работа с клиенти или продукция. Защото това не е изолиран случай.

Всичко това води до заключението, че след като не би могъл да разбере потребител, който използва правилна терминология, това най-вероятно (да не кажа със сигурност) би довело до предоставянето на нежелани продукти и услуги. Това би могло да създаде крайно голямо неудобство за потребителя, особено ако в последствие му се налага да обяснява как са му продали круши, докато той е искал да получи кокоши яйца.
Също така е показателно за това, че служителят би работил в грешната посока дори след като му е намекнато че греши, бивайки напълно самоуверен (очевадно безпочвено) в знанията си, вместо да направи кратка, бърза и елементарна справка.

Благодаря предварително, за предоставянето на желаната от мен информация!
Аз лично смятам, че не би следвало да се ползват услугите на такива лица и за това сериозно желая да бъда информиран за това, от името на кои работодател в момента предлагаш услугите си!

Поздрави,
Александър
Последна промяна Alpina на Нед Фев 26, 2012 12:55 pm, променена общо 3 пъти
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Капли за спускане

Мнениеот VOLATGE » Нед Фев 26, 2012 12:25 pm

Да можеби сте прави, но това си е чисто книжовен език. Ако в пазар пуснеш обява с името "Купувам задно колело" или "Купувам комплект предно и задно колело", най-много да ти се присмеят. Даже и колело да е правилно, при жаргонния език нещата са съвсем други: Колело = велосипед.
Аватар
VOLATGE
 
Мнения: 816
Рейтинг: 1126
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 4:07 pm
Местоположение: София

Re: Капли за спускане

Мнениеот M1010X » Нед Фев 26, 2012 12:30 pm

Може ли тази дискусия (ако ще продължава) да я пратите в отделна тема, за да не разводняваме текущата?

По дискусията :D В случая нямам твърда позиция, по-скоро ми е интересно да разбера в кой терминологичен речник (а не просто английско-български) е описано това? Няма да имам нещо против да го прочета там :) Причината да се замисля по този въпрос е фактът, че на английски лесно се прави диференциацията между wheel и rim, защото там wheel не се ползва като синоним на bicycle - за разлика от при нас. В разговорния ни език, ако попитам "какво колело караш", никой няма да ми каже dee-max - убеден съм, че дори Admin, Ptd, did и Ozzie ще ми опишат някак-си целия си байк. Тоест, ако ще сме толкова стриктни в употребата на термините (което всеки инженер, вкл. и аз, подкрепя), е редно всички теми с думата "колело" в заглавието (когато се има предвид велосипед) да бъдат коригирани - и авторите им да бъдат уведомявани за грешката, която правят. Което, на всеки му е ясно, е абсурдно.

Затова, ако имате възможност, покажете терминологичен речник, в който това е дефинирано точно и ясно - ако има такъв, чудесно, ще знаем кое е наистина правилното и всеки подобен случай ще бъде препращан към него. В противен случай, тази дискусия е приятна и забавна, но няма никаква книжовна и/или практическа тежест.

П.П. Баси, толкова ли бавно пиша, че няколко човека успяха да се набутат пред мен :) Или просто мисля бавно... :banghead:
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Re: Капли за спускане

Мнениеот Admin » Нед Фев 26, 2012 12:33 pm

@VOLATGE
Значи трябва да се примиряваме с простотията и неграмотността? Не, благодаря.
Освен това в България официално се ползва книжовният език. И толкова по-жалко за тези, които не го знаят, а нямат и интерес да го усвоят.

@M1010X
Засега предпочитам да се развие именно като офтопик тук, тъй като има вероятност така повече потребители да я прочетат (знам, че ти звучи абсурдно, ама ме мързи за дълго обяснение, но си има такова). А после, разбира се, ще бъде отделена в Общ форум. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Капли за спускане

Мнениеот Admin » Нед Фев 26, 2012 12:44 pm

Иво, did е посочил линк към един технически речник (онлайн базиран).
Вкъщи имам и един Картинен речник на Duden - и там rim е капла.
Може да видиш в европейския лексикон за велосипеда. На стр. 20: http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.en.publications.120
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Капли за спускане

Мнениеот Stancho » Нед Фев 26, 2012 12:55 pm

@admin - Мисля че тук има един интересен момент, който стабилно се пропуска... В много науки преди са се наричали нещата по един начин, а сега са другояче... Явно и при велосипедите се получава така. Само не мога да разбера защо така ми упорствате като дори и вие (ти, did и т.н.) използвате същите грешни термини в повечето случаи??? Защо по всички сайтове наляво и надясно го пише грешно? Защо всички магазини използват грешни термини?

Някак си това къде работя (мисля, че от бая време е ясно къде е това) и това какво всички използват като термини много не ми се връзват и също така не ми се връзва идеята, че нищо не разбира по - голямата част от велообществото, което използва тези термини, споменати от мен...

За правотата - мойте извинения -> може да сте прави, но някакси се разминаваме вече...
Накрая да започнем освен с английските понятия да работим да не се залъгваме???

П.П. След малко разравяне в линковете, които е дал @did и няколко други места за капла излиза следното: частта, на която се поставя гумата на велосипед, кола и т.н. Това определение чисто технически е верно и за шина и за капла. Вече кое наистина е вярното - аз мисля да използвам наложеното в момента и това, което използват повечето хора, най - малкото, за да си говорим на един език...
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Капли за спускане

Мнениеот did » Нед Фев 26, 2012 1:09 pm

Значи щом "повечето хора" са неграмотни, то е редно и грамотните да станат неграмотни, така ли?

Не, благодаря! Просто за мен неграмотните ще си останат неграмотни, при това - нахално и упорито неграмотни.

Същото като "капла" е положението с "обтегач" и поне още няколко НАЛОЖЕНИ ПОГРЕШНО от неграмотниците термини.

Войнстващо невежество, аргументиращо се с масовост, се нарича ЧАЛГА.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Капли за спускане

Мнениеот Stancho » Нед Фев 26, 2012 1:13 pm

Само като спомена чалга ми стана ясно, че май няма особен смисъл спора... Кой както реши да си ги нарича - моя начин го е диктувал опита, а не аз самия. Щом вече обръщаме нещата към стилове музика и т.н. - ок вие си знаете -> Мойте Извинения към автора и вас за оффтопика, че темата малко стана като тази за името на шестограма (или както е правилно да му се вика).

Между другото за задните скорости май вече се наложи английското наименование като спасение от твоето оплакване. Или поне сред по - младите я наблюдавам тази тенденция. Май трябва да се случи и със сегашното положение и да ни е мирна главата.

П.П. Ясно, че мнения много, но вие си решавайте кое е правилно за вас! :agree: Видях кой какво мисли и ми е ясно как ще се развият нещата вече.
П.П. 2 Писах и на @did за да избегна спама, но няма да стане.
Целта на различните езици е да помогнат на хората да общуват помежду си нали? В този ред на мисли, за да е в услуга на обществото дадения език се променя и усъвършенства с всяка минута, думите се доуточняват какво значат, създават се нови и така всичко се развива. Преди 10 години е било правилно това в статиите ти, то и сега е правилно - не споря! Но вече хората използват друга терминология, която им служи по - добре и по - улесняващо. Пример за това е промяната на значението на думата "капитал" в развитието на икономиката от древността, когато е възникнала. Същото е и при велосипедите. Но пак казвам всеки има право да използва каквото сметне за правилно, аз използвам това, което ми е наложено (защото както повечето знаете, работниците изпълняват, а не командват). Вече изводите са си за вас и пак съжалявам за развалената тема на автора...
Последна промяна Stancho на Нед Фев 26, 2012 1:29 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Капли за спускане

Мнениеот did » Нед Фев 26, 2012 1:17 pm

Няма правилно за теб и за мен. Има правилно и неправилно. И... чалгата не е само музика, а и мироглед.

Твърдения от типа "Да, така е правилно по принцип, ама повечето хора правим иначе, значи нашето е по-правилно" е идеален пример за чалга-мислене.

Помисли защо в науката нито една теория не се решава дали е правилна чрез гласуване!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Капли за спускане

Мнениеот Admin » Нед Фев 26, 2012 1:18 pm

stancho, не, ние не ги използваме погрешните термини. Можеш да преровиш всички статии в сайта например и всичките ми мнения във форума, и няма да намериш да наричам колелото на велосипеда капла.
Пак казвам, допускал съм грешки, но до момента, в който някой ми ги посочи. Като знам кое грешно, старая се да ползвам правилното.
Нямам никакво намерение да се съобразявам с ширеща се неграмотност. Напротив, боря се с нея, доколкото мога, включително и с мненията по тази тема, и със статиите в сайта и т.н. Вярно, капка в морето, за съжаление, но не мога просто да кажа "Ами то мнозинството употребява грешни понятия, затова и аз така." По тоя начин само градим общество на незнаещи и на неграмотни хора.
Така че никакъв интересен момент няма.
И освен всичко друго, да, капла и шина може да се ползват като синоними, но капла не означава колело - тя е част от него.
И да, правилното е шестограН.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Капли за спускане

Мнениеот VOLATGE » Нед Фев 26, 2012 1:20 pm

Да, но едва ли може да се реши със статии от преди 4 и 10 години. :agree:
Аватар
VOLATGE
 
Мнения: 816
Рейтинг: 1126
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 4:07 pm
Местоположение: София

Re: Капли за спускане

Мнениеот did » Нед Фев 26, 2012 1:34 pm

Техническата терминология не се мени за 10 години. Тя не се мени и за 100. Просто отвреме навреме се появяват групи хора, които си вярват, че понеже са много, може да променят терминологията. Единственото, което постигат е, да демонстрират неграмотност.

Що не идете да попитате някой мотоциклетист "Бате, каква е главината на каплата ти бе?" :rofl:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Капли за спускане

Мнениеот Admin » Нед Фев 26, 2012 1:41 pm

VOLATGE написа:Да, но едва ли може да се реши със статии от преди 4 и 10 години. :agree:

Е със сигурност няма да се реши и с позиция "Повечето хора така го пишат, затова е правилно."
Точно тук е ролята на всеки от нас - когато разбере, че нещо е правилно, а друго не е, да се постарае да ползва правилното и не само това, ами да обяснява и на хората около него кое е правилното. В един идеален свят това би довело до повишаване на грамотността и знанията. В един не-идеален свят като нашия те по-скоро намаляват...
А за статиите... какво сега, да седна да ги публикувам наново ли? Речникът в сайта, статиите в "Специализирано" - това са все базови, основополагащи материали, даже няма да е грешно да кажа, че голяма част от информацията в тях се дължи на натрупвания именно тук, във форума. Иначе казано, това не са някакви случайни писания и драсканици и би било добре хората да ги четат малко по-внимателно. Има поне 3 (три) такива статии, в които се разглежда въпросът за капла и колело. Колко още се очаква да напиша, за да влезе нещо в главите на хората? :dontknow:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Капли за спускане

Мнениеот Stancho » Нед Фев 26, 2012 1:45 pm

Сложи ги на видно място в сайта и тогава ще има по - значителен резултат, защото повечето юзъри съм сигурен, че сега разбират за тях. Ако искаш така масово да промениш обществото, за което те подкрепям, сложи едно линкче на началната страница, което да е видимо между другите статии, за да може с отварянето да те провокира както рекламите... Така ще имаш успех. :agree: :peace:
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Капли за спускане

Мнениеот did » Нед Фев 26, 2012 1:56 pm

И понеже явно тази тема скоро ще се отдели като самостоятелна, моля да обърнете внимание, че "обтегач" не е синоним на "дерайльор", независимо че неграмотните веломагазини твърдят обратното.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Капли за спускане

Мнениеот Stancho » Нед Фев 26, 2012 2:01 pm

did написа:И понеже явно тази тема скоро ще се отдели като самостоятелна, моля да обърнете внимание, че "обтегач" не е синоним на "дерайльор", независимо че неграмотните веломагазини твърдят обратното.


Ако ще почваме така - подготви се малко с терминологията, защото неграмотните магазини използват израза задни скорости...
За капла и т.н. съм склонен да отстъпя, но хайде кажи сега, кое е правилното според инжинерите, че неграмотните не сме на ясно...
Оптегач не се използва като термин при нас, освен за едни ролчици, които се слагат на рамката... Другото е или водач или задни скорости.
Последна промяна Stancho на Нед Фев 26, 2012 2:59 pm, променена общо 1 път
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 77 госта