Приятелски съвет към всички.

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Приятелски съвет към всички.

Мнениеот frantishek » Чет Сеп 06, 2012 9:38 am

Наложи ми се да си сменя лапата с по-дълга. И тъй като не знаех на къде ще ме отвее работата реших да си я купя от български сайт та по-бързо да пристигне. Поразгледах и си харесах като прецених и вътрешна гума да си взема. Та правя поръчката от Нико Байкс и чакам да ми звъннат за потвърждаване. Когато се чухме по телефона сичко беше ок. Обаче тъй като ми беше втора поръчка от този магазин въобще не ми мина през ума да им кажа да чекнат отметката да проверя преди да платя. Па и си викам тия наште търговци вече не са марсолкьовците дето бяха и няма да имам проблем. Да ама не. Нито в сайта нито при потвърждаването по телефона не ми беше казано че ще ми пратят използвана лапа. При което аз щях да откажа поръчката. Все пак искам да е чисто нова не втора употреба! А и отделно на сайта им поръчах вътрешна гума 26х1,9-2,3 тъй като ползвам гуми от 1,9 до 2,25. По телефона го казвам това нещо а от Нико Байкс ми изпращат 26х1,9-2,125. И тука се осраха. Писах им веднага мейл и изпратих снимки. Обаче от магазина ми разправат че съм в грешка и ги лъжа. Написаха ми да им върна нещата но в същият ден (събота) когато взех пратката ми се наложи да изляза извън България и нямах техническото време да им върна нещата. Прибрах се снощи късно и затова чак сега ви пиша. А и пък вече не искам да имам никакво вземане даване с тия тъпанари. Но цялата работа е там че им се доверих че ще са коректни както при първата ми поръчка и не ги заставих да ми предоставят първо да прегледам какво ми пращат и после да платя. И друг път съм си поръчвал лапа по нета обаче си идва с оригинална опаковка а тея ми пращат лапата завита в бабъл найлон. На снимките ясно се вижда (макар че са любителски) до къде вкарана лапата в стержена на вилката също така и че има нараняване по главите на болтовете.
Написах ви какво е станало не за да ви се оплаквам и да ми съчувствате а да имате яснота какво е станало преди да ви посъветвам да внимавате с българските он-лайн магазини. Тези различия са си между мен и Нико байк. А вас просто ви съветвам когато си поръчвате нещо от български сайт задължително и винаги независимо дали им имате доверие и че не ви е първа поръчка от сайта да си искате преглед преди да платите на куриерите. Все още търговците в България не знаят как се прави бизнес! Реват че нищо не става в България но това е заради самите тях. Това е! Внимавайте какво и от кой си поръчвате!

Изображение

Изображение
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот muho » Пет Сеп 07, 2012 8:54 am

Мисля че имаш правото да върнеш стоката в 7 дневен срок от покупката, това за дистанционни покупки, може да провериш какво може да направиш на 0 700 111 22.
muho
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:09 pm

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот frantishek » Пет Сеп 07, 2012 10:25 am

Знам за връщането а и те самите ми предложиха. Но не е там работата. Тук става въпрос за доверие и уважение към клиента. Не ми беше съобщено че един от артикулите е втора употреба! А аз им имах доверие че работя с хора! Както написах това си е между мен и Нико байкс.
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот Ozzie » Пет Сеп 07, 2012 11:24 am

frantishek написа:Знам за връщането а и те самите ми предложиха.


'ми тогава що мрънкаш като ощипана и недолюбена госпожица?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот taurus13 » Пет Сеп 07, 2012 11:37 am

Е, та нима е коректно да ти пращат каквото не си поръчал и щото можело да го върнеш, виждаш ли всичко е наред - ами загубеното време на клиента, разправиите и липсата на доверие. :disagree:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот frantishek » Пет Сеп 07, 2012 12:28 pm

Ozzie написа:
frantishek написа:Знам за връщането а и те самите ми предложиха.


'ми тогава що мрънкаш като ощипана и недолюбена госпожица?


Не мрънкам. А просто изложих фактологията. На два пъти съм написал че това си е между мен и магазина!
А ако бях написал само че съм имал доверие на магазин а пък те са се осрали още колко въпроса щяха да ми се зададат за да обясня точно какво се е случило?! И тогава дали нямаше да ме питаш кви глупости пиша?! В първото си писмо до тях има изпратих снимки и искане да ми покрият както стойността на закупените неща и куриерските услуги. Но според тех е правилно да ми възстановят само стойността на частите. Та аз кво съм виновен че не ме предупредиха че възнамеряват да ми пратят използвана лапа?! И след като така некоректно постъпват с мен аз съм си в правото да ми покрият абсолютно всички разходи. При което въпроса щеше да е приключен и нямаше да създам такава тема.
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот darki » Пет Сеп 07, 2012 12:38 pm

Ozzie написа:
'ми тогава що мрънкаш като ощипана и недолюбена госпожица?


`Ми, щото е грубо нарушение на всякакви добри търговски практики да ти се продава УПОТРЕБЯВАНА стока за нова. Да не говорим, че самият сайт със заложените цени и визуализираната стока си е вид търговски договор, а както е прието, когато има неизправна страна идва ред на неустойките:D Таквизи ми работи пише в ЗET и ЗЗП. А вече връщането или замяната на стока си е направо задължение не опция пак според нормативната база. Има ли връщане на "некоректна" стока значи има нарушение, а има ли нарушение следва думичката ОБЕЗЩЕТЕНИЕ !!! ;-) Търговията е много тънък занаят не е за всеки !!! ;-)
darki
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1555
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 12:57 pm

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот Stancho » Пет Сеп 07, 2012 7:30 pm

Мисля, че на всички ви е ясно, че ви обслужват хора, а те не са безгрешни. Случило се е да сбъркат и са готови да ви съдействат по установените начини, за да получите каквото желаете. Ситуациите не са приятни, но си има начин за реакция и винаги може да се измисли начин всички да останат доволни. Интересно ми е да видя какво ще е развитието на ситуацията. :popcorn:
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот frantishek » Пет Сеп 07, 2012 7:51 pm

Развитие няма да има. Нищо няма да им връщам! И прекъсвам секакви контакти с магазина. Смених си болтовете с чисто нови и даже съм я монтирал лапата. Немам време и нерви да се занимавам с тия пичове.
И да! Знам че ме обслужват хора но те не дадоха никакви признаци че са допуснали грешка.
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот bobivg » Пет Сеп 07, 2012 9:05 pm

Ozzie написа:
frantishek написа:Знам за връщането а и те самите ми предложиха.


'ми тогава що мрънкаш като ощипана и недолюбена госпожица?

А ти що питаш?
Последна промяна bobivg на Пет Сеп 07, 2012 9:14 pm, променена общо 2 пъти
Изображение
Аватар
bobivg
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 12:37 pm

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот Ozzie » Пет Сеп 07, 2012 9:11 pm

'щото се прави на ощипана и недолюбена госпожица
аз щях да върна лапата, щом е имало такова предложение от страна на магазина

P.S. Предварително благодаря за минуса. Радвам се, че има хора на които не се харесват мненията ми.
:beer:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот frantishek » Пет Сеп 07, 2012 9:30 pm

frantishek написа: В първото си писмо до тях има изпратих снимки и искане да ми покрият както стойността на закупените неща и куриерските услуги. Но според тех е правилно да ми възстановят само стойността на частите.Та аз кво съм виновен че не ме предупредиха че възнамеряват да ми пратят използвана лапа?! И след като така некоректно постъпват с мен аз съм си в правото да ми покрият абсолютно всички разходи.


Ози изглежда това не си го прочел. Та при такава ситуация ти би ли се съгласил. Куриерските бяха 6+ лева. А и 2 лева да беха защо те да не си ги поемат при условие че изцяло е техна грешката и наглостта да ме лъжат.

Ozzie написа:P.S. Предварително благодаря за минуса. Радвам се, че има хора на които не се харесват мненията ми.
:beer:

И аз съм награден с минус. :D
Последна промяна frantishek на Пет Сеп 07, 2012 9:36 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот bobivg » Пет Сеп 07, 2012 9:30 pm

Това не променя по никакъв начин практиката на магазина дори и това да са изолирани случай. А тази практиката е ясна и добре позната, не разбирам защо ги защитаваш! В случая се разчита, че на 100 човека поне 20 няма да са като теб. А от останалите 80 поне 50 ще преглътнат измамата заради разходите за куриери.
Изображение
Аватар
bobivg
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 12:37 pm

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот frantishek » Пет Сеп 07, 2012 9:34 pm

Па най малкото са градски. Затова ги защитата. :peace:
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот bobivg » Пет Сеп 07, 2012 9:39 pm

Това ми я ясно исках да се по-напъне и да изсмуче от пръстите си някакво друго обяснение.
Изображение
Аватар
bobivg
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 12:37 pm

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот Ozzie » Пет Сеп 07, 2012 9:40 pm

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
хем имате права, хем не искате да си ги ползвате и не настоявате на вашето, а после мрънкате по форумите
какво да ви кажа още?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот bobivg » Пет Сеп 07, 2012 10:24 pm

Т и не знам какво може да ми кажеш още, но аз мога да ти кажа, че има и друг тип хора различни, с различно мислене от твоето, които в ежедневието си не се опитват да прецакат клиента, а се опитват да направят най-доброто за него!!!! Когато човек се занимава професионално с нещо и предлага най-доброто на своите клиенти в областта, в която се занимава очаква, че и услугите от които се нуждае той също ще са от професионалисти, а не от дребни мошеници и да му се налага за всяка дреболия да чете дребния шрифт.
Това ,че имаш правото да разкриеш измамата в определен срок по какъв начин променя отношението на търговеца към клиента?
Изображение
Аватар
bobivg
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 12:37 pm

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот edinmilion » Пет Сеп 07, 2012 10:28 pm

Не мога да разбера, какво е това реване в Общ форум...клиентите от цяла България видиш ли да се оплакват на воля тук?!? Това да не ви е стената на плача, ами нали си има тема за недоволни клиенти, защо не писа там :dontknow: Изакай се там и всички защитници да хулят на воля видиш ли как не от всеки става търговец и там всичките му други съвети за беш към чужбина и тъй нататък... :evil:
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот xcII » Пет Сеп 07, 2012 10:31 pm

Никога не съм поръчвал от БГ интернет магазин. Знам как е обаче с amazon.com. Една загубена поръчка за 6 керливи лв. е повече от 6000лв., според мен. Аmazon.com са го доказали как, просто няма недоволни клиенти, дори те (Клиентите!) да са криви и затова (amazon.com) са N1 в световен мащаб в online търговията. Другите се стремят към тях или остават в Дълбоката Провинция, не в световен мащаб само... :beer:

Да не бъдем толкова критични, в БГ има отлични метереологични условия и природа, след време ще има и обслужване. Дано не отнеме толко време колкото Метрото.
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот karmakarma » Пет Сеп 07, 2012 10:50 pm

Озие ти си ебаси българина... :rofl:
karmakarma
 
Мнения: 39
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Юли 02, 2012 1:48 pm

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот xcII » Пет Сеп 07, 2012 10:58 pm

edinmilion написа:Не мога да разбера, какво е това реване в Общ форум...клиентите от цяла България видиш ли да се оплакват на воля тук?!? Това да не ви е стената на плача, ами нали си има тема за недоволни клиенти, защо не писа там :dontknow: Изакай се там и всички защитници да хулят на воля видиш ли как не от всеки става търговец и там всичките му други съвети за беш към чужбина и тъй нататък... :evil:


Баш ТУК му е мЯстото, а ти се из*кай на сЕло, щото с тВа селско мислене сме на опашката на Балканския полуОстров :D :agree:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот Сашо » Съб Сеп 08, 2012 12:01 am

Подозирам, че не е само лапа, а някой си разпродава цялото старо колело на части като за ново. Хитро. А модератора мрънка да не мрънкаме по въпроса. Мила родна картинка.
Аватар
Сашо
 
Мнения: 308
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 10:13 am

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот zandor » Съб Сеп 08, 2012 11:09 am

Сашо написа:Подозирам, че не е само лапа, а някой си разпродава цялото старо колело на части като за ново. Хитро. А модератора мрънка да не мрънкаме по въпроса. Мила родна картинка.

Вероятнно е така, мен най много ме озадачава двусмислената реакция тук, въобще една типична бг реакция "да се посмееме на балъка, а й не само да се посмееме, ами да му помогнеме да се чувства като още по голям балък"!
Има хора който за подобно изпълнение като с тази лапа, отиват в магазина и чупят без да говорят!!!Кое е правилното?
Абсурдна ситуация, вероятно дължаща се на абсурдно самонадеян и неквалифициран в отношението към клиента персонал на магазина!
Можеха спокойно да я пуснат като "пробвана" с 5% намаление!
zandor
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юни 28, 2011 11:11 am

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот Insight » Съб Сеп 08, 2012 4:59 pm

Тая тема ми прилича малко на "Как ще ги стигнем Олигофренците"... ми аз лично изобщо не ги и гоня... за мене фактите са, че НИко са допуснали грешка и са направили всичко възможно да я поправят... това за мен е достатъчно за доброто име на една фирма. Не вярвам някой специално да си е казал "Я да пробутаме скапаната употребявана лапа на тоя пич!!". По-скоро допускам, че е правена някаква проба с тази лапа и след това е демонтирана.... най-вероятно на някой друг претенциозен клиент, дето не знае какво иска.

Ако си харесам нещо от тях, тази тема по никакъв начин няма да повлияе на решението ми да купувам или не!
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот TeDo_BaPHa » Съб Сеп 08, 2012 9:57 pm

karmakarma написа:Озие ти си ебаси българина... :rofl:



Чете се "Ози" :eyebrow:.
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот h17 » Нед Сеп 09, 2012 11:29 am

Шса научите вие :banghead:
Български магазини: само в много краен случай! При равни цени и ако не е много спешно: немски онлайн магазини бол :beer:
(Да не говорим, че в повечето случаи са и по-евтини)
h17
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Вто Май 24, 2011 10:11 am

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот msniki » Нед Сеп 09, 2012 8:55 pm

h17 написа:Български магазини: само в много краен случай! При равни цени и ако не е много спешно: немски онлайн магазини бол :beer:
(Да не говорим, че в повечето случаи са и по-евтини)

Глупости!
Примерно Ridespot са нещо доста по различно. Има price match, това значи пак на същите пари ще вземеш тази част както от примерно немски магазин.
Преди време пуснах поръчка за дребно нещо (бъмпери за боскер), но ми трябваше и компресия.
Звъннах им да ги питам имат ли, отговориха ми че ще потърсят. На другия ден ми обаждат че имат в наличност. Като Цената беше по ниска дори от магазините в Сащ или Англия. А като се има предвид че тази компрсия за боксер я няма офицялно в он-лайн магазина им.
Това е начина да запазиш клиент.
Естествено бях доста доволен от ridespot. Пак ако ми трябва нещо ще търся Ridespot. При всяка поръчка от тях съм нямал проблеми.
Това че Никобайкс в момента са се издънили, не значи че всички бг магазини ще си позволят такова отношение.(пример ridespot)
Не вземам страна просто няма смисал срещу всички бг магазини да се казва че са лоши. Като само 1 от тях е направил грешка.
От Никобайкс бях и преди изненадан.
Поръчвам от он-лайн магазина им обувки и лапа като пише че са налични, на другия ден ми казват че ги няма в наличност.
Един вид си изгубих времето с тях, понеже не си обновяват он-лайн магазина.
Не е кой знае какво като оплакване, просто казвам да се има едно наум относно он-лайн магазина им.
От 2 поръчки от никобайкс:
1-та всичко перфектно. Бързо, коректно и даже ми бяха предложили те да ми наплетат каплата без доплащане.
2-та по горе съм написал .
Като бях на живо в магазина им се отнесоха коректно от Никобайкс поне служителите му, въпреки че самия Нико ме изгони навън от магазина което беше странна и смешна ситуация и не го приех на серизоно. Но сериозно ме изненада уж съм клиент....
Като цяло добър и коректен магазин е Никобайкс , просто има отделни недоразумения понякога. :dontknow:
:agree:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот doodko » Пон Сеп 10, 2012 9:02 am

edinmilion написа:Не мога да разбера, какво е това реване в Общ форум...клиентите от цяла България видиш ли да се оплакват на воля тук?!? Това да не ви е стената на плача, ами нали си има тема за недоволни клиенти, защо не писа там :dontknow: Изакай се там и всички защитници да хулят на воля видиш ли как не от всеки става търговец и там всичките му други съвети за беш към чужбина и тъй нататък... :evil:



Колкото повече шум се вдига и на колкото повече места, толкова по-добре и толкова по-бързо ще получим (като клиенти) някакво нормално ниво на обслужване! Примери в положителна посока имам, но да не излизам от темата.

frantishek написа:Развитие няма да има. Нищо няма да им връщам! И прекъсвам секакви контакти с магазина. Смених си болтовете с чисто нови и даже съм я монтирал лапата. Немам време и нерви да се занимавам с тия пичове.
И да! Знам че ме обслужват хора но те не дадоха никакви признаци че са допуснали грешка.


:crazy: Да ти изпратят използвана вместо нова лапа ми звучи много странно и не точно като "грешка". Жалко, че няма да си търсиш правата докрай, защото утре пак ще направят някоя "грешка" и ще се надяват клиента да няма време и да не му се занимава...
Аватар
doodko
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:37 pm
Местоположение: София

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот GuanGT » Съб Сеп 15, 2012 1:33 pm

Най- вероятно е смъкната от някое сглобено колело :)
Аватар
GuanGT
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1176
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 9:14 pm

Re: Приятелски съвет към всички.

Мнениеот chekapera » Съб Сеп 15, 2012 3:43 pm

Май наистина е смъкната от сглобено колело, но все пак е обидно.Аз от тях не бих си взел.
chekapera
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1191
Регистриран на: Съб Апр 23, 2011 10:16 am

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта