Композитни рамки

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот batman » Чет Апр 13, 2006 9:48 am

[quote="TOYAGA"]

Говори ми... На всеки пет минути говориш различни неща...

Смешко :D
[/quote]

Сладур, различните неща се отнасят до само едно мое твърдение. Материята е обемиста и късаме напосоки оттук-оттам, затова си неориентиран.
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот MAN6 » Чет Апр 13, 2006 9:50 am

на дължина като ги премерите обмисляте ли да ги мерите и на дебелина?? :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 13, 2006 9:57 am

Може. Може да ти дадем да ги оцениш и на вкус... ;)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот velco » Чет Апр 13, 2006 10:03 am

Giant твърдят, че ползват "air bladder" технология.
http://www.giant-bicycles.com/uk/050.00 ... 000.asp#40

Не знам какви са тези големи машини и автоклави и свръхпрецизни инструменти (да, бе!), известната ми технология за ламиниране включва температури до 50C (напр. 24ч на 21C последвани от 12ч на 50C), и колкото там налягане създава проста вакуумна помпа (напр. тази http://www.rietschle.co.uk/rtpumps/web/ ... 48003E91A1 , цена в UK около 300 паунда).
(Като целта на създаваното налягане и да се премахнат мехурчетата въздух между слоевете (за да няма после деламинация) и да се премахне излишната епоксидна смола, която тежи без да допринася за здравината. При ламинация с фибростъкло обикновено няма нужда от вакуумиране, при карбон и кевлар обикновено има, особено когато формата е по-сложна).
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Чет Апр 13, 2006 10:11 am

[quote="TOYAGA"]

Може. Може да ти дадем да ги оцениш и на вкус... ;)
[/quote]


не ме влече ролята на дегустатор... разходете се до "хигиената" по-добре ;)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 13, 2006 10:25 am

Браво velco, напредваш! Навлязъл си дълбоко в материята...

[size=167]Goo[color=red][b]o[/b][/color]ooooooooooooooooooooooooooooooooogle[/size]
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 13, 2006 10:27 am

[quote="MAN6"]
разходете се до "хигиената" по-добре ;)
[/quote]


:agree:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Апр 13, 2006 12:52 pm

[quote="batman"]

Между другото карбона не е от най-перспективните композитни материали и това, което се наблюдава в [b]някои вело-продукти е повече модно залитане[/b], а не обоснована необходимост.
[/quote]

Е те тука специалиста направо се изказА. Бравус.
Сигурно си чувал за weight-weenies, сигурно си чувал за съотношение тегло/здравина... ма кво ли се бъркам, аз нищо не разбирам...

Хората му го написали, че материала има здравина близка до тази на стоманата, но не - това е само мода. Еми ок, некои хора следват модата, други остават демоде доживот. Изборче :nuts:

Иди обясни на Selle Italia, че седалките им са модни залитания. Ще ти се смеят доста. Да не говорим, че от мода до мода има разлика. Тази специално мода е дооооста функционална, не мислиш ли? Или си спрял да въртиш и дрънкаш глупости колкото да не е без хич? :nuts:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот batman » Чет Апр 13, 2006 2:09 pm

[quote="bikerider"]

[quote="batman"]

Между другото карбона не е от най-перспективните композитни материали и това, което се наблюдава в [b]някои вело-продукти е повече модно залитане[/b], а не обоснована необходимост.
[/quote]

Е те тука специалиста направо се изказА. Бравус.
Сигурно си чувал за weight-weenies, сигурно си чувал за съотношение тегло/здравина... ма кво ли се бъркам, аз нищо не разбирам...

Хората му го написали, че материала има здравина близка до тази на стоманата, но не - това е само мода. Еми ок, некои хора следват модата, други остават демоде доживот. Изборче :nuts:

Иди обясни на Selle Italia, че седалките им са модни залитания. Ще ти се смеят доста. Да не говорим, че от мода до мода има разлика. Тази специално мода е дооооста функционална, не мислиш ли? Или си спрял да въртиш и дрънкаш глупости колкото да не е без хич? :nuts:
[/quote]


И ти си сладур! Дочети втората част написана от мен: [color=red]"[size=167]Попитайте се защо Шимано и милитари-индустрията упорито избягват карбона?[/size] Ето тук ще се отвори още една голяма тема и няма да има кой да я затвори скоро." [/color]и ако евентуално си отговориш правилно на въпроса, няма да се ръчкаш повече между къчовете.

Усещам, че пак ще трябва да се разлива мастило с кофите. ОСТАВА и да ми ОСТАНЕ време за това. ;)
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот did » Чет Апр 13, 2006 2:37 pm

[quote="batman"]

Дочети втората част на писаното от мен: [red]"[size=167]Попитайте се защо Шимано и милитари-индустрията упорито избягват карбона?[/size] )
[/quote]

Лаишко предположение:

Щото милитари индустрията иска здрави и надеждни в краткосрочен план изделия, при които стареенето в резултат на механични въздействия няма толкова голямо значение. Важни са показателите докато е ново. Важно е да е леко, здраво, евтино. Важно е да не се скапва, докато стои в склада. Когато го извадят от склада то ще фърчи там най-много 10-12 минути нещото и после ще гръмне. Защо да се прави от по-скъпи и по-сложни за обработка материали? Пък и цената не е без значение. Вече ако говориш за детайли за системно натоварване, като части за самолети и т.н., в грешка си ако си мислиш, че не се употребява карбон.

А що Шимано избягват карбона... хм. Ако имах маркетинговата им документация щях веднага да ти отговоря. Пък и не съм много сигурен, че го избягват. Просто имат по-други предпочитания в определени случаи.

А доколко карбона е "стара" технология и скоро ще бъде заменена от "новите" фибростъклени композити... Аз мисля, че по-скоро ще омешат разните влакна в подходяща пропорция и структура в близкото бъдеще, отколкото да се оформи ясно предпочитение към някой конкретен вид. Едните са по-еластични, други са по-здрави или не стареят, трети са пък невероятно евтини... Такива мешаници от 2-3 вида влакна ги има и сега, но някои производители им казват "карбон", други "фибростъкло" (тва го измислят в маркетинговите отдели), щото на крайния потребител хич не му дреме какви точно нишки има в продукта, който си е купил и дали са ги мотали около балон, втвърден въздух, стиропор или около нищо, стига този продукт да е здрав и надежден (и да излиза евтино на производителя, т.е. на потребителя).

Иначе, доколкото си спомням от филма, костюмът на Батман и колата му и къщата му и компютърът му бяха от фибростъкло и той беше много доволен. Може пък това да е бъдещето. Who knows??? :dunno:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 13, 2006 2:39 pm

[quote]Усещам, че пак ще трябва да се разлива мастило с кофите.[/quote]


Аре тоя път да ни го спестиш, а? В замяна ще ти дам две БЕЗПЛАТНИ идеи. Земи ги излей тия кофи в притурка към BG BIKE, че да му утроиш тиража! Или пък ги сподели с Corratec, че да ги внедрят в серийно производство! :agree:

Квошкайш? Яко келепирец може да падне! :banana:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот batman » Чет Апр 13, 2006 6:26 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote]Усещам, че пак ще трябва да се разлива мастило с кофите.[/quote]


Аре тоя път да ни го спестиш, а? В замяна ще ти дам две БЕЗПЛАТНИ идеи. [color=red]Земи ги излей тия кофи в притурка към BG BIKE, че да му утроиш тиража[/color]! [color=red]Или пък ги сподели с Corratec, че да ги внедрят в серийно производство![/color] :agree:

Квошкайш? Яко келепирец може да падне! :banana:
[/quote]


1. Първата безплатна идея е откровен [color=red]FAKE[/color], защото е пробвана и не се утрои тиража, а сaмo изрева много народ, че нищо не разбира или разбира, но недостатъчно. Писани са подобни неща - например за работата на задното окачване, като осветление по въпроса поискахме лично от Пипин Озборн (човекът е конструирал окачването VF4B на Banshee и беше любезен да ни напише едно пространно обяснение за възможните видове геометрия, опорни точки, степен на компресия и т. н.). С Пипин се запознахме и полафихме на щанда на Banshee (Eurobike).

2. Втората безплатна идея е тоже откровен [color=red]FAKE[/color], защото е сметка без кръчмар.
Идеите няма за какво да ги споделям с Corratec, щото те са сравнително напред с материала и извадиха една от първите серийни карбонови рамки тип "One piece" (такава е рамката на моделното семейство Revolution). Нарича се Revolution точно по тази причина, защото е пробив в технологията за карбонови рамки и не е изработена по "tube-to-tube" или "formulaOne", което не пречи карбоновите им шосейки да се правят "tube-to-tube", но там причината е друга - тръбите е необходимо да се разкрояват, защото всяка такава рамка се прави по персоналните размери на купувача. Понаучих доста работи за карбона покрай Corratec (пуснаха ме да снимам тук-там), за което определено не им се сърдя. :D

Народът го е казал: Акъл нещЪ - пара ми дай! Мерси за безплатното, ноооо... келепир нЕма!!!
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот batman » Чет Апр 13, 2006 6:39 pm

[quote="did"]

[quote="batman"]

Дочети втората част на писаното от мен: [red]"[size=167]Попитайте се защо Шимано и милитари-индустрията упорито избягват карбона?[/size] )
[/quote]

Лаишко предположение:

Щото милитари индустрията иска здрави и надеждни в краткосрочен план изделия, при които стареенето в резултат на механични въздействия няма толкова голямо значение. Важни са показателите докато е ново. Важно е да е леко, здраво, евтино. Важно е да не се скапва, докато стои в склада. Когато го извадят от склада то ще фърчи там най-много 10-12 минути нещото и после ще гръмне. Защо да се прави от по-скъпи и по-сложни за обработка материали? Пък и цената не е без значение. Вече ако говориш за детайли за системно натоварване, като части за самолети и т.н., в грешка си ако си мислиш, че не се употребява карбон.

А що Шимано избягват карбона... хм. Ако имах маркетинговата им документация щях веднага да ти отговоря. Пък и не съм много сигурен, че го избягват. Просто имат по-други предпочитания в определени случаи.

А доколко карбона е "стара" технология и скоро ще бъде заменена от "новите" фибростъклени композити... Аз мисля, че по-скоро ще омешат разните влакна в подходяща пропорция и структура в близкото бъдеще, отколкото да се оформи ясно предпочитение към някой конкретен вид. Едните са по-еластични, други са по-здрави или не стареят, трети са пък невероятно евтини... Такива мешаници от 2-3 вида влакна ги има и сега, но някои производители им казват "карбон", други "фибростъкло" (тва го измислят в маркетинговите отдели), щото на крайния потребител хич не му дреме какви точно нишки има в продукта, който си е купил и дали са ги мотали около балон, втвърден въздух, стиропор или около нищо, стига този продукт да е здрав и надежден (и да излиза евтино на производителя, т.е. на потребителя).

Иначе, доколкото си спомням от филма, костюмът на Батман и колата му и къщата му и компютърът му бяха от фибростъкло и той беше много доволен. Може пък това да е бъдещето. Who knows??? :dunno:
[/quote]


Сам го каза: "Лаишко предположение".
Някоя друга вечер ще да се обяснява...

:offtopic:Бтв, бай Хито те поздравява и каза, че си забягнал по Германско и все ме пита за аватара ти: "Абе какво е онова кръгче дето му е на устата? А аз все не мога да му дам смислен отговор, така че му кажи ти.
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот did » Чет Апр 13, 2006 6:39 pm

:offtopic:

вчера гледах в един магазин тук новата рамка на Коратек от фибростъкло. Наистина е мноо яка!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Чет Апр 13, 2006 6:40 pm

[quote="batman"]


:offtopic:Бтв, бай Хито те поздравява и каза, че си забягнал по Германско и все ме пита за аватара ти: "Абе какво е онова кръгче дето му е на устата? А аз все не мога да му дам смислен отговор, така че му кажи ти.
[/quote]

ям стоножка. снимката я е правил Ицо, питай го ако не вярваш.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот batman » Чет Апр 13, 2006 6:48 pm

[quote="did"]

:offtopic:

вчера гледах в един магазин тук новата рамка на Коратек от фибростъкло. Наистина е мноо яка!
[/quote]

Епа я уще лани (миналата година) я карах бре! Само дето моята си беше карбонена.
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот did » Чет Апр 13, 2006 6:48 pm

[quote="batman"]

Само дето моята си беше карбонена.
[/quote]

ретроооо, ретро!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот batman » Чет Апр 13, 2006 7:18 pm

[quote="did"]

[quote="batman"]

Само дето моята си беше карбонена.
[/quote]

ретроооо, ретро!
[/quote]


Под сурдинка казано - истината е в титана! Другото е сволочь!
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот did » Чет Апр 13, 2006 7:22 pm

[quote="batman"]


Под сурдинка казано - истината е в титана! Другото е сволочь!
[/quote]

въй, недей така! да наричаш Коратек сволочь...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот batman » Чет Апр 13, 2006 7:25 pm

[quote="did"]

[quote="batman"]


Под сурдинка казано - истината е в титана! Другото е сволочь!
[/quote]

въй, недей така! да наричаш Коратек сволочь...
[/quote]

...включително и Коратек, но без титановите им рамки...
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот Мajnata » Чет Апр 13, 2006 7:30 pm

a 6то 6имано не поллзжат титан
Samo qmboool!!!
Аватар
Мajnata
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Чет Юли 22, 2004 11:57 am

Мнениеот batman » Чет Апр 13, 2006 7:39 pm

[quote="Мajnata"]

a 6то 6имано не поллзжат титан
[/quote]

Ползват, но още не е паднало информационното ембарго за частите, за които иде реч.
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот did » Чет Апр 13, 2006 7:44 pm

[quote="batman"]


Ползват, но още не е паднало информационното ембарго за частите, за които иде реч.
[/quote]

Батмане, недей така! Почвам да се плаша от тебе...

наричаш Коратек "сволочь", държиш някво ембарго на Шимано... има нещо тука.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот batman » Чет Апр 13, 2006 7:59 pm

[quote="did"]

[quote="batman"]


Ползват, но още не е паднало информационното ембарго за частите, за които иде реч.
[/quote]

Батмане, недей така! Почвам да се плаша от тебе...

наричаш Коратек "сволочь", държиш някво ембарго на Шимано... [color=red]има нещо тука[/color].
[/quote]


Световна конспирация се нарича, жертва на която е целия български народ!!! Ама ти се спаси, като избяга при фашистите!!!
Аре стига УФФФФФФФ-топик!
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот did » Чет Апр 13, 2006 8:01 pm

а ти що продаваш фашистки рамки в България, а?

при тва само "сволочь"

ама верно стига офтопик, че трябва да ходя да ям.

Я се стегни и докато ме няма разкажи как се правят карбоновите рамки по най-най-съвременен начин, че утре да имам нещо полезно и интересно за четене.

ЕDIT:
ако не е за пред хора, обясни ми на PM.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Пет Апр 14, 2006 9:35 am

хм... няма нищо.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот velco » Пет Апр 14, 2006 9:42 am

[quote="did"]

хм... няма нищо.
[/quote]

Начало, меню в ляво: http://www.netcomposites.com/education.asp

Прозводствени процеси, меню в ляво: http://www.netcomposites.com/education.asp?sequence=53

Интересно четиво ...
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пет Апр 14, 2006 9:53 am

@velco::beer:

аз чаках кофа мастило от Батман за най-най-най-най-новите технологии от първа ръка, но и твоите линкове са полезни.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Пет Апр 14, 2006 12:27 pm

[quote="batman"]


1. Първата безплатна идея е откровен [color=red]FAKE[/color], защото е пробвана и не се утрои тиража, а сaмo изрева много народ, че нищо не разбира или разбира, но недостатъчно. Писани са подобни неща - например за работата на задното окачване, като осветление по въпроса поискахме лично от Пипин Озборн (човекът е конструирал окачването VF4B на Banshee и беше любезен да ни напише едно пространно обяснение за възможните видове геометрия, опорни точки, степен на компресия и т. н.). С Пипин се запознахме и полафихме на щанда на Banshee (Eurobike).

2. Втората безплатна идея е тоже откровен [color=red]FAKE[/color], защото е сметка без кръчмар.
Идеите няма за какво да ги споделям с Corratec, щото те са сравнително напред с материала и извадиха една от първите серийни карбонови рамки тип "One piece" (такава е рамката на моделното семейство Revolution). Нарича се Revolution точно по тази причина, защото е пробив в технологията за карбонови рамки и не е изработена по "tube-to-tube" или "formulaOne", което не пречи карбоновите им шосейки да се правят "tube-to-tube", но там причината е друга - тръбите е необходимо да се разкрояват, защото всяка такава рамка се прави по персоналните размери на купувача. Понаучих доста работи за карбона покрай Corratec (пуснаха ме да снимам тук-там), за което определено не им се сърдя. :D

Народът го е казал: Акъл нещЪ - пара ми дай! Мерси за безплатното, ноооо... келепир нЕма!!!
[/quote]


Драги ми батмане!

Начи първо искам да те помоля да не ми обясняваш точно на мен кой е Пипин Гологлави, щото тоя човек го познавам от времената на (великия стар) Syncros, когато bike-изложенията и фестивалите мязаха на среднопосетени средношколски купони, а във Вилинген и Гарда практически всеки можеше да си лафи и да лочи бира с която си поиска „знаменитост”... Ти доколкото си спомням миналата година научи къде е Гарда и трябваше да ти обяснявам с пластелин и показалка къде е на Меки барчето... [i][b]"Полафихме"[/b][/i]... Смешко! В тоя форум има и поне още един човек, който си е лафил с Пипин барем един месец, докато му натамънят „Писъка” точно както му е кеф...

Второ, смея да твърдя, че притурките биха могли да утроят тиража на дадено издание само ако са добре направени. Разбира се, въпросният тираж не трябва да е [b][color=red]FAKE[/color][/b] :D:D:D и трябва да подлежи на увеличаване...

Трето, чувствам се длъжен да те информирам, че си в ГОЛЯМО ЗАБЛУЖДЕНИЕ по отношение на Corratec и техните „революционни” технологии. Т. нар. рамка “Revolution” НЯМА НИЩО ОБЩО с [i][b]„първите серийни карбонови рамки тип "One piece"[/b][/i]. А НЯМА НИЩО ОБЩО, защото конструкцията й според брошурката на Corratec, която гледам в момента, е [i][b]„Monocoque Carbon front triangle, wishbone stay”[/b][/i] – яко „ретро” по собствените ти думи от вчера. Нещо повече – „революционната” технология за производството на въпросните рамки е чист outsourcing от страна на iko, така че е леко некоректно въобще да се твърди, че е на Corratec. И за капак, същата носи името... TCM! :D:D:D Интересно колко общо има между крайния резултат от нейното прилагане и ширпотребата в магазините „Всичко до 1 лев”, имайки предвид, че методът „[b]T[/b]ubing, [b]C[/b]asting, [b]M[/b]olding” звучи като „Цепим, лепим и вулканизирам”... :rofl::rofl::rofl: Изумително е и бръщолевенето ти титанови рамки на Corratec, след като би следвало добре да знаеш какъв е техният брой, предназначение и наличност на пазара...
Като цяло създаваш яко [b][color=red]FAKE[/color][/b] впечатление като официален представител на Corratec... Как мислиш, дали г-н Ирлбахер ще бъде amused да научи за твоята бездънна компетентност? :uhh:

Абе въобще... приятен weekend! :D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Апр 14, 2006 2:17 pm

@TOYAGA:
що се абиш с тоя Fаке, той Алеко го е казал отдавна... :D

[quote="TOYAGA"]
В тоя форум има и поне още един човек, който си е лафил с Пипин барем един месец, докато му натамънят „Писъка” точно както му е кеф...
[/quote]


аха, аха, ама ти нищо не знаеш. сега се чуваме секи ден, лафим си сабахлем, изобщоо... :nuts::rofl:

@batman: ай и от мене приятна почивка и много поЗдрави на Робин...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта