Велопромоции в Лидл

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Нед Мар 31, 2013 11:47 pm

hitar_potter написа:Не може да нямат гаранция.

На такива продукти по принцип им дават 3 години, та се зачудвам, че никъде не са споменали за такава, обикновено не пропускат :D
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот DundyTheCroc » Пон Апр 01, 2013 10:44 am

Три години е гаранцията с касова бележка, днес и аз си взех, но още не съм тествал, зареждам батериите първо:)
Аватар
DundyTheCroc
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 3:01 pm

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот subritual » Пон Апр 01, 2013 1:00 pm

Свършиха вече.
Казват, че ако се обадите на потребителския телефон, може и да ви запазят за утре. Всички са полудели,чух за 30 комплекта купени наведнъж.
Аз също отнесох един, макар и да имам над 15 токита.
Заслужават си, приемника е селективен, изходната мощност е максимална-около 500mW. Добра модулация и микрофон.Имат функция за сканиране на CTCSS и DCS кодове,и се справят добре с това. Механически здрави и в комплекта влизат акумулатори.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Пон Апр 01, 2013 7:17 pm

Подтвърждавам, в Лидл - Хаджи Димитър няма наличности, споделете ако ги намерите някъде :D
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот Morpher » Пон Апр 01, 2013 7:24 pm

От миналия път не са продадени още обявите от Продавалник...

http://prodavalnik.com/uoki-toki-silver-crest-i17960001

Заради такива мизерници тогава не успях, да се добера, а днес бях на ръба... Останаха 10тина бройки в слатинския магазин.
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот PtD » Пон Апр 01, 2013 8:17 pm

Във Варна има още, информация от 1-ва ръка. :wavey:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Пон Апр 01, 2013 10:36 pm

Софиянците сме прецакани :D Вече ги няма даже и на сайта !
Сори за :offtopic: , ноо палатките заслужават ли си ? Някой с такава, впечатления ? Чудя й се, че ми се правят многодневни преходи, но за цена/качество и налични алтернативи незнам :dontknow:
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот spirov92 » Пон Апр 01, 2013 10:54 pm

^_WhitE_DeMoN_^ написа:Сори за :offtopic: , ноо палатките заслужават ли си ? Някой с такава, впечатления ? Чудя й се, че ми се правят многодневни преходи, но за цена/качество и налични алтернативи незнам :dontknow:
От друг форум: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=53514#53514 От палатките, дето се продаваха в Метро на подобна цена, имам подобни впечатления. Ако се очаква дъжд, си носи найлон, с който да я покриеш.
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот xcII » Вто Апр 02, 2013 12:09 am

Радиостанции и Планинско колоездене се съотнасят кат Бикини и Кеч.. ;)


ed.: те просто нее вършат работа в пресечен терен. Поне не любителските.
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот sash03 » Вто Апр 02, 2013 5:49 am

Здравейте, вчера попаднах на въпросните уоки-токита в Лидл и си купих понеже всички си купуваха, на практика не ми трябват, ако някой прецени, че му трябва да ми пише, ще му го дам на цената, на която сам ги купил - 22 кинта, само, че ще трябва да си плати транспорта, защото са в Монтана, иначе по темата, в градски условия от сграда в сграда има обхват над 1 км, без пряка видимост между сградите.
sash03
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1295
Регистриран на: Пет Юли 11, 2008 12:18 pm

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот Slade » Вто Апр 02, 2013 8:13 am

Не само радиостанции нямаше вчера към 17. Нямаше и компютърчета, помпи и скрипец. Имаше няколко изостанали каски (изглеждат много ниско качество), гадния багажник за топка и дреболии като инструментчета тип мултитул, фарчета и стопчета.
Относно радиостанциите - пак ще ги пуснат, като получат следващата партида от Китай.
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот subritual » Вто Апр 02, 2013 10:56 am

xcII написа:ed.: те просто нее вършат работа в пресечен терен. Поне не любителските.

Те и професионалните не вършат работа без ретранслатор.
Иначе зад баир може и да не ловят, но ако групата не е много голяма и разкъсана мисля,че не са излишни.
Освен това, когато гората се раззелени, поглъща много сигнала на UHF, каквито са PMR-ките.
Ако имаше безлицензна честота на двуметровия обхват, положението щеше да е по-добро.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот unsigner » Чет Апр 04, 2013 1:02 pm

Ще подам оплакване срещу Лидл в Комисията за защита срещу дискриминация - велокомпютъра не признава изконното ми човешко право да тежа трицифрено число килограми!
unsigner
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1667
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 7:09 pm

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот KUM4o » Чет Апр 04, 2013 1:09 pm

Може, :). Те са точно 3 цифри за килограмите. Какво забелязах за километража, когато карате нощем и натиснете бутона за осветление, поне при мен скоростта замръзва и докато свети показва едно и също число дори и да променям скоростта си реално. Едно негативно качество е, че под 3км/ч не отчита и ако се движите под тази скорост няма да отчита нищо.
Аватар
KUM4o
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 4:42 pm
Местоположение: Мездра

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот subritual » Чет Апр 04, 2013 5:42 pm

KUM4o написа:Едно негативно качество е, че под 3км/ч не отчита и ако се движите под тази скорост няма да отчита нищо.

Сещаш ли се за някой модел, който може?
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот KUM4o » Чет Апр 04, 2013 5:48 pm

subritual написа:
KUM4o написа:Едно негативно качество е, че под 3км/ч не отчита и ако се движите под тази скорост няма да отчита нищо.

Сещаш ли се за някой модел, който може?

Ами имам един километраж, купен от пазара за 10лв, който дори при 2км/ч отчита. Но реално това не е от голямо значение, защото ако не можеш да се движиш по-бързо от 2км/ч хич няма да ти е нужен километраж. Иначе вече доста км му врътнах и е отличен и доста точен.
Аватар
KUM4o
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 4:42 pm
Местоположение: Мездра

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Чет Апр 04, 2013 9:47 pm

:offtopic:
Относно скоростомерите - ползвам един такъв от миналогодишната серия (ръбестите, с подсветката и прекалено изнесената стойка), дни след като си го взех му се отчупи пластинката държаща батерията, след което го човкирах какт си требе - стойката се разлетя на множество парченца, които без много труд и мисъл се напаснаха обратно...
От Lidl бяха така любезни да ми го подменят, без да обръщат внимание на деругите по дисплея.
Сега, вече след около година експлоатация, стойката съм я чупил/лепил няколко пъти, днес разбрах и че батерията е за смяна, но имайки предвид къде/как/колко карам и колко се е вял на жиците си (с част от стойката) - доволен съм ! :D

Само ми липсва датчик за каданс, ама няма пълно щастие, за тия пари толкова !

Он-топик: Няма ли някой да сподели по-подробни впечатления от радиостанциите ? Работа, изработка, батерии, туй-онуй ?
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот hitar_potter » Чет Апр 04, 2013 10:00 pm

Еми, аз намазах два комплекта радиостанции. Ще свършат идеална работа за каранията с нашата група. Батериите са 600 mAh, не съм тествал колко издържат, защото днес ги получих. За парите си, са отличен продукт. Изработката изглежда на ниво - пластмасата изглежда твърда и хубава, не са „разхалтени“. Слушалките също работят добре, имат бутонче. Функцията VOX ( за автоматично предаване при говорене ) не работи добре, обаче. Имат възможност да слушат на два канала (но предават само на единия - освен, ако току-що от другия канал не са те потърсили), което за мен е приятна опция. Изглеждат защитени от леко намокряне, но капакът за батериите не е подсигурен срещу влага. Качеството на звука също е добро, но не съм тествал до колко далеч „държат“.

За парите си са страхотни, дето се вика, само батериите и слушалките струват толкова..
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот xcII » Чет Апр 04, 2013 10:51 pm

subritual написа:
xcII написа:ed.: те просто нее вършат работа в пресечен терен. Поне не любителските.

Те и професионалните не вършат работа без ретранслатор.
Иначе зад баир може и да не ловят, но ако групата не е много голяма и разкъсана мисля,че не са излишни.
Освен това, когато гората се раззелени, поглъща много сигнала на UHF, каквито са PMR-ките.
Ако имаше безлицензна честота на двуметровия обхват, положението щеше да е по-добро.


Групата, винаги ни е разделена по маршрута, ама винаги. Листата не са проблем, но както отбеляза, Баирите Са проблем, при радиостанциите.. 100% проблем, при това или по :) не това е моя опит с тея машинки..

Според мен обаче, те са идеални за делтапланерство, както и земеделство
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот subritual » Чет Апр 04, 2013 10:52 pm

Vox-а се ползва с команда, примерно "Хоп", след което продължаваш да говориш.Трябва да задействаш прага и да изчакаш закъснението. По тегаво е когато си на скорост и духа в микрофона.За такива случаи аз ползвам ларингофон. :agree:
xcII написа:Листата не са проблем

Ако пробваш повече обхвати,като започнем през 27Mxц, после 50, 144, та до 400 и нагоре ще намериш разлика.Всяка съдържаща вода маса поглъща пропорционално на честотата радиовълните.
Впрочем, ето идеалната според мен схема за колело: http://www.earhero.com/tactical-audio/slim-wireless-ptt-transmitter-and-receiver.html
Бутонът се монтира на кормилото.
Ако някой намери за не много пари да свирка, че аз се опитах да си направя подобно нещо, но срещнах някои пречки.
Е, разбира се, ако говорите повече. Аз когато карам сам ми се приказва чат-пат с хора :)
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот xcII » Чет Апр 04, 2013 11:09 pm

subritual написа:Vox-а се ползва с команда, примерно "Хоп", след което започваш да говориш.Трябва да задействаш прага. По тегаво е когато си на скорост и духа в микрофона.За такива случаи аз ползвам ларингофон. :agree:
xcII написа:Листата не са проблем

Ако пробваш повече обхвати,като започнем през 27Mxц, после 50, 144, та до 400 и нагоре ще намериш разлика.Всяка съдържаща вода маса поглъща пропорционално на честотата радиовълните.


Отново, MTB означава пресечен планински терен. Със или без листа, баирите направиха наште радиостанции Motorola безполезни. На 100%, безполезни. Затова и не носим с нас де..
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот b1k3ra » Пет Апр 05, 2013 8:13 am

xcII написа:Отново, MTB означава пресечен планински терен. Със или без листа, баирите направиха наште радиостанции Motorola безполезни. На 100%, безполезни. Затова и не носим с нас де..


Човека говори за любителски станции със сериозни мощности и антени (като спомена за 27, 50 и 144 MhZ). Къде изобщо слагаш ПМР Мотороли и си вадиш изводи на база тестове само с тях?
Като че ли планинското колоездене е първото в историята на човечеството занимание, което се практикува на пресечен терен и има нужда от комуникация там...Това всичките там военни, горски и т.н. длъжностни лица ползват Вайбър може би щото е хълмисто?

Не е хубаво така категорично да се отхвърля нещо само на база ограничен личен опит...
XC setup: Ram XC1 26", 2х10, SR Suntour Axon RL - 10.29 kg
Road setup: Ram XC1 26", Java carbon rigid fork, Schwalbe Kojak 1.35 - 9.465 kg
b1k3ra
 
Мнения: 210
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 7:15 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот subritual » Пет Апр 05, 2013 10:14 am

Не искам да задълбавам повече в тази тема,но ще кажа още няколко неща.
@xcII има право, но не мога да се съглася, че станциите са 100% неизползваеми. Радиовълните са като звука, на места като извикаш има ехо, на други няма. Различните честоти си имат характеристики и много неща са от значение. Например дори ако антената е в хоризонтално или вертикално положение.Що се отнася до мощностите, по-високи резултати са възможни със станции с добри приемници, хубава изчислена антена ( гумена) и мощност около 5 вата. Понякога може да се ползва отразен сигнал в отсрещните ридове(като ехото), особено ако са по-голи. А ако се използва репитер на някой висок връх, тогава радиостанцията в много случаи е по-надеждна от телефоните. Напоследък, все повече посредством VoIP приложения са възможни далечни връзки между 2 или повече репитера.
Това всичкото разбира се е по-навътре в любителската тематика, но с тези 22 левови станции, мтб-карачите могат да пестят батерия на телефона си, да имат конферентнонст и бързина на комуникацията с цената на още 132 гр. към теглото на багажа. Макар и не безотказно.
Като се замисля, досега не съм попадал в ситуация, в която да не мога да се чуя с останалите. При група от 4-12 човека сме се движили по определен маршрут и на всяко било се събираме преди спускането. Все се намира някой да попита накъде е пътя, друг да каже, че е спрял. В повечето случаи се чуваме, макар и с прекъсвания на сигнала. Но не се разкъсваме на повече от 2км.
Има още един момент, навярно съм го споменавал- по високите места гъмжи от сигнали. Когато приемникът не е много добре направен, станцията оглушава, чува други неща и това пречи. Не е добра идея да ползвате и кодовете (38, CTCSS и DCS). Това са екстри, които са по-полезни в града. Така ако има шум, смущения или други разговори на канала просто преминете на друг.
Най-удачно е да държите станцията на едната си презрамка с антена,максимално отдалечена от тялото и рамото.При слаб сигнал: единият от двамата е добре да не се движи.Другият може да търси "коридор". Когато се чува по-добре също го и чуват по-добре.Търсете по-оголени и високи места. :D
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот hitar_potter » Пет Апр 05, 2013 10:45 pm

T.e. в планината - без кодове? Каква е разликата между хоризонтално и вертикално разположена антена?
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот KUM4o » Съб Апр 06, 2013 5:37 am

Антената има кръгова диаграма, като омни антените при WiFi, и когато е разположена хоризонтално скъсяваш значително обхвата и.
Аватар
KUM4o
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 4:42 pm
Местоположение: Мездра

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот subritual » Съб Апр 06, 2013 6:43 pm

Диаграмата е кръгова,но в случая става дума за поляризацията.
http://www.youtube.com/watch?v=jKtSSdOLrYw
В клипа е показано, как едното радио излъчва хоризонтално, а другото вертикално.
При въпросните уоки-токита дължината на вълната е около 67см.
Теоретично в гората би трябвало да се работи по-добре на хоризонтална поляризация, заради дърветата.
http://www.youtube.com/watch?v=Fu-aYnRkUgg (В случая е показана комбинация.)
hitar_potter написа:T.e. в планината - без кодове?

Ами, ако сте без кодове вероятно ще има случайни шумове, но вероятността да чуеш отслабналия кореспондент е по-голяма. Кодовете, забавят отключването на "скуелча" (шумоподавителя) и при прекъсващ и слаб сигнал по-скоро няма да чуете нищо.Освен това, при наличие на друг разговор или смущение, няма да можете да го чуете,но то ще пречи да чуете кореспондента ви.
Като цяло тази функция е сложена за комфорт,но работи добре, когато сигналите са силни и кореспондентите са близо един до друг,като ги предпазва от съседни групи разговарящи.Също така тези скуелч тонове не защитават кореспонденцията, разговорите могат да бъдат чувани от 3ти страни.
Ако ги ползвате все пак, слагайте по-голямо число (близо до 38)
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот xcII » Съб Апр 06, 2013 11:01 pm

b1k3ra написа:
xcII написа:Отново, MTB означава пресечен планински терен. Със или без листа, баирите направиха наште радиостанции Motorola безполезни. На 100%, безполезни. Затова и не носим с нас де..


Човека говори за любителски станции със сериозни мощности и антени (като спомена за 27, 50 и 144 MhZ). Къде изобщо слагаш ПМР Мотороли и си вадиш изводи на база тестове само с тях?
Като че ли планинското колоездене е първото в историята на човечеството занимание, което се практикува на пресечен терен и има нужда от комуникация там...Това всичките там военни, горски и т.н. длъжностни лица ползват Вайбър може би щото е хълмисто?

Не е хубаво така категорично да се отхвърля нещо само на база ограничен личен опит...


:agree: Съгласен съм със забележката ти. Категоричността винаги е грешна.

Радиостанциите са безполезни в mtb приложение не на 100%, а на 75%- (тея 25% полезност идват от карането по билото) :8D:

Но аз с GSM-a си имам обхват в 90% от времето по маршрута (т.е. 10% безполезност в сравнение със 75% безполезност при радиостанциите). Поради тази причина съм на 100% сигурен, че нема да си закича още едно устройство на кръста, за да мога да говоря безплатно с приятелчето, когато имам визуален контакт с него, в 25% от времето..

Апропо, в темата се коментират некви машинки от Лидл за 22лв. Наште скапани Мотороли, макар и преди 3-4г. струваха около 80-100 $ и беха нещо като Ice Scream в областта на любителските радиостанции..

Със същите радиостанции пробвах връзка в зимна планина, т.е. нямаше никви листа (не си спомням дали хоризонтално или вертикално я държах, обаче). Е, нямаше и връзка също, в момента в който нямаше eye contact..

Разбира се, технолгиите се развиват, мойте впечетления са отпреди както отбелязах 3-4г. и може вече да не са релевантни (съмнява ме, обаче.., все пак принципа на действие не се е сменил на тея машинки). Нека, колегите споделят след време, ще ми е интересно да чуя отзиви за радиостанциите от Лидл, пък ако са положителни, мога и аз да си купя :P :8D: :agree:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот Vel0-Mania » Вто Юли 02, 2013 1:52 pm

Във сайта на "Лидл" само,че немския, май ще има промоция на велоаксесоари !

Изображение

Дано :smash:
Vel0-Mania
 
Мнения: 183
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 9:16 pm

Re: Принадлежности от Лидл на добри цени?

Мнениеот рада » Вто Юли 02, 2013 3:54 pm

MIKEY MOUSE написа:
hakama написа:Привет колеги, не съм писал от доста време. :blush:

Гледам в Лидл, от днес имат разни благинки на доста добри цени, чудех се някой ако си ги е взел/видял вече - да сподели дали си заслужават?
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-958 ... date=22995

Хвърлил съм око на километража, помпата, очилата, комплекта ключове и евентуално каската. Каски с такава цена вършат ли работа?

Ще се огранича до 1-2 неща. :beer:
Повдигача го имам но не съм го тествал още.

Поздрави.

Във връзка с горното да попитам:Всички тези очила -под /примерно / 20-30 лв имат ли UV защита и как се познава ,освен меренето в оптиката. Защото се познава и когато караш на слънце и те заболят и зачервят очите , но вече е късничко. Моля Ви ,който е запознат -да даде по-подробна информация. Благодаря ВИ! :wavey:

Преди доста години в ЕС влезе закон, според който ВСИЧКИ очила, които имат лепенка за защита, имат такава. Не зависи къде са произведени, а къде се продават. Купувала съм очила от сергийка и съм ги носила да ми ги проверят - отговарят на лепенката.
Ръкавиците са хубави и на хубава цена, смятам да се обзаведа с едни, че след дъждовете имам кори вместо ръкавици. :D
рада
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1244
Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:41 am
Местоположение: София

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот pif4o77 » Съб Юли 13, 2013 12:39 pm

Някои накупи ли си нещо от Лидъла, аз отидох и си взех едан фанелка от сивите, още от вън я облякох и толкова ми хареса че се върнах и си взех още една, плата наистина е супер, и въобще не спарва, цял ден бях с нея и с колело и на работа и не ме изпоти, а като караш вятъра духа през нея :)
Купих си и компютъра, не че нямам ама за 15 лева що да не е безжичен, първите ми впечатления бяха отлични, до момента в които не открих че след като мине в стенбаи не се събужда сам след като подкараш колелото, както се държат останалите ми компютри на другите колелета. Тоя иска да му натиснеш някои бутон за да тръгне, гадна работа, инак има камара функции и наи хубавото че има потребителски профил, може да си нагласиш само квото ти е кеф него да показва на дисплея, без излишни информации. Явно и се смущава чат пат от нещо щото по едно време ми показа максимална скорост 86 км в час :crazy: :D Ама ще го видим :)
pif4o77
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 6:59 pm
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 127 госта