Велопромоции в Лидл

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот Tb30 » Чет Май 01, 2014 8:24 pm

Аз взех такава помпа. Макса ми е 4 и не съм правил опит да ги мина но до 4 никакъв проблем. Бавно се помпи, почти толкова бавно, колкото мини ръчна помпа за 10лв. Толкова е неудобна за крак, че се помпи по-бързо с ръка. Според мен ако помпя с крак контузията ще изпревари счупването на помпата. Но за 8лв е добре въпреки, че сигурно ще събира прах. Взех и стенд, той е далеч по-добре, заслужава си. Шортите също са добри, дори вече карах с тях.....валя ме и градушка, като мога да потвърдя, че за това не помагат :D
Tb30
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 9:23 pm

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот hitar_potter » Чет Май 01, 2014 10:29 pm

Мики, какво очакваш от тая помпа? Само като я погледна и ми става ясно, че това максимално налягане от 7 бара е недостижимо. По-добре я върни, ако искаш да напомпваш до такива налягания, ползвай голяма помпа или по-читава ръчна такава, с по-малка дебелина на тръбата..
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот ABSOLUT » Чет Май 01, 2014 11:33 pm

@subritual
Може да се дръпне навън още около 2 см, на третата снимка се вижда до къде е зоната за захващане.
А иначе и педалите са си широки.
Аватар
ABSOLUT
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Сря Мар 21, 2012 1:49 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот KUM4o » Чет Май 01, 2014 11:47 pm

Поради липса на момпа с подходящ накрайник за френски вентил, днес и аз си взех тази малката помпа. Впечатленията са ми добри като за малка помпа, напомпах гумите на шосейката до 6атм., можеше и още, но от накрайника започва да изпуска много леко въздух след 6атм.
Аватар
KUM4o
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 4:42 pm
Местоположение: Мездра

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот dviktor » Пет Май 02, 2014 6:40 am

Взех късите гащи, вече ги сефтосах да дъжд :D и общо взето са читави.
YT JEFFSY Pro 29 - GHOSTSHIP GREEN
Аватар
dviktor
 
Мнения: 136
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 7:42 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот MIKEY MOUSE » Пет Май 02, 2014 6:42 am

hitar_potter написа:Мики, какво очакваш от тая помпа? Само като я погледна и ми става ясно, че това максимално налягане от 7 бара е недостижимо. По-добре я върни, ако искаш да напомпваш до такива налягания, ползвай голяма помпа или по-читава ръчна такава, с по-малка дебелина на тръбата..


Благодаря! До тук си абсолютно прав,само че да изместя малко темата/Модераторите да притворят очи/. Голямата ми грижа е накрайник за френски вентили. Преди време пуснах тема за това - препоръчахте ми чужди сайтове с цени на един накрайник равни на десетина бройки от въпросната помпа. Та ,за това си купих въпросната помпа , но тя издиша от всякъде - не може да се ползва само накрайника. Очаквам съветите Ви за този вид накрайник. Благодаря Ви! :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот taurus13 » Пет Май 02, 2014 9:47 am

В пПактикер и Баухаус има едни кутийки с няколко вида адаптори за около 3,5 лв по спомен - там има и адаптор от авто към френски вентил.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот APD » Пет Май 02, 2014 7:41 pm

В Кауфланд също.
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот ssl » Пет Май 02, 2014 10:31 pm

Вчера си взех раница :love: и ръкавици, пък да видим :)

Изображение
ssl
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:01 pm

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот Чоко и Боко » Съб Май 03, 2014 8:29 am

Какви са отзивите от машинката за почистване на верига и многофункционалния инструмент?
Аватар
Чоко и Боко
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:18 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот iPop » Съб Май 03, 2014 8:41 am

Чоко и Боко написа:Какви са отзивите от машинката за почистване на верига и многофункционалния инструмент?


Инструмента не е лош, но машинката му за избиване на верига е тотален шит- не е направена от хром ванадиум и се криви. Аз смених 3 инструмента :crazy:
Иначе машинката за почистване на верига е добра-доволен съм от нея :)
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот subritual » Пон Май 05, 2014 11:29 am

Мда, тъй като много се отклонихме от темата за радиостанции :D , ето още едно приложение на стойката за велосипед, с което не на съседния баир, ами на съседния континент ви чуят (на къси вълни :D )
Изображение
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/10271579_10202261108030170_4755642401304665433_n.jpg
:beer:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот Morpher » Пон Май 05, 2014 9:20 pm

Аз също си взех стенд и машинка за почистване на верига. И от двете съм доволен за парите им!
Преди 2 месеца, точно преди сглабянето на новото колело, си направих сам стенд и срещнах известни трудности в направата на скобата, която държи колелото. Реших да взема този от Лидъл дори само заради тази скоба, но всъщност се оказа, че той е толкова добре нарпавен за парите си, че сърце не ми дава, да го разкостя :D
Иначе розовата гнеч, която върви с машинката за верига е малко зле, но за тази цел има Мелио по магазините :)
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот gongor » Пон Май 05, 2014 9:25 pm

Относно стойката за велосипед - учудващо добра е за цената си! Не вярвах, че в Lidl може да излезне уред, който да е толкова масивен и стабилен... Според мен си заслужава парите. Някой беше питал дали се въртят свободно педалите - на моя cross apex се въртят, че и остават едни 20 и повече сантиметра до вертикалната ос! Скобите са пластмасови и е вероятно те да са проблемни за в бъдеще, но те най лесно се заменят с метални такива :) Разбира се, досега не съм имал друга подобна стойка освен менгемета и може да преувеличавам малко. :evil:

Искам да попитам колегите, които са закупили олекотената раница - читава ли е? Изпробвали ли сте я на път, защото ми се струва, че с някой и друг инструмен ще си замине за 2-3 излизания?
Имаше и багажници, но забравих да ги огледам, те дали стават за пренасяне на 10-15 литрови туби с вода? :idea: :lol2:

Иначе минах през доста премеждия, докато я открия. Някой беше изкупил последните бройки в повечето магазини и добре, че се сетих да отида до центъра, където няма много колоездачи. :roll2:
gongor
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Мар 29, 2014 10:51 am

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот taurus13 » Пон Май 05, 2014 11:22 pm

subritual написа:Мда, тъй като много се отклонихме от темата за радиостанции :D , ето още едно приложение на стойката за велосипед, с което не на съседния баир, ами на съседния континент ви чуят (на къси вълни :D
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hph ... 4249_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/10271579_10202261108030170_4755642401304665433_n.jpg
:beer:

Ееееее...тая антена колко метра е и как се крепи са тая стойка - ако духне малко или кацне некоя гарга, няма ли се прекатури. :D
От какво е направена тая антена?
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот vpravov » Пон Май 05, 2014 11:47 pm

Задължително при пазаруване в уИдъл(особено, ако е от по-малките), питате персонала, дали имат наличен продукта, който търсите, преди да хукнете към другия магазин. При три от четирите "промоционални" продукта, които съм купил от тях - бяха изчерпани на щанда, но бяха налични в склада, при това в големи количества. Не знам защо не реагират на време да си заредят щанда(мързел, недобро следене и тн.). Освен това(знам го от приятел, който работи в централния им офис - сиреч не е лично проверено, но ми е препоръчано от него) в деня на промоцията имате право да звъннете на безплатния им телефон и да поръчате да ви доставят до конкретен магазин продукта, който е изчерпан. :agree:
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот taurus13 » Вто Май 06, 2014 12:15 am

Това за поръчката ми го предлагаха веднъж в нашият лидл - казаха, че могат да проверят в кой магазин има стоката и да ми я доставят до някой ден(дори да е в привинцията някъде)....само че мен ми беше по-лесно да ида до един по-забутан техен магазин, където имаше наличност. Но всъщност те могат да ви кажат и в кой магазин има наличност, така че да не обикаляте София.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот Chavi » Вто Май 06, 2014 8:34 am

gongor написа:Имаше и багажници, но забравих да ги огледам, те дали стават за пренасяне на 10-15 литрови туби с вода? :idea: :lol2:

Взех си багажника, изглежда сериозен. За 10-15 литрова туба надали ще стане - дават му максимум 5 кг полезен товар, което мисля е характерно за този тип багажници (захват към колчето, не към задния триъгълник).
Аватар
Chavi
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1332
Регистриран на: Съб Окт 06, 2012 6:40 pm
Местоположение: Кърджали

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот kris87 » Вто Май 06, 2014 11:05 am

аЗ си взех очилата.Малко са ми големи,ама за 15 лв все пак биват.
KROSS LEVEL R3 2014
Аватар
kris87
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 08, 2012 12:15 pm

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот Любо » Вто Май 06, 2014 11:43 am

Докато ние спиме , хората завъртяха бизнес : http://olx.bg/instrument-za-velosiped-s ... -i48445083 :D
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот marsa » Вто Май 06, 2014 1:06 pm

Това е нищо, стенда го има за 200 :nuts:

Аз имам един въпрос към тези, който са взели въпросния стенд. Стягата, която държи хоризонталната тръба между държача за велото и вертикалната част на стенда доколко силно може да стяга? Интересува ме трябва ли велосипеда да почти "уравновесен", или примерно ако го хвана за колеца в хоризонтално положение, предницата ще увисне? Или въпросната стяга би издържала? Т.е. това нещо държи ли, или увисва като панта?
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот Ивайло » Вто Май 06, 2014 1:24 pm

taurus13 написа:Това за поръчката ми го предлагаха веднъж в нашият лидл - казаха, че могат да проверят в кой магазин има стоката и да ми я доставят до някой ден(дори да е в привинцията някъде)....само че мен ми беше по-лесно да ида до един по-забутан техен магазин, където имаше наличност. Но всъщност те могат да ви кажат и в кой магазин има наличност, така че да не обикаляте София.


На втория ден от промоцията в най-близкия ми Лидл байк стендовете бяха изчерпани и, да, казаха, че по принцип могат да се обадят и да ми доставят от друг магазин, но не и в почивен ден (беше 2 май). Просто отидох до магазина срещу минералните чешмички на Централна баня, където имаше останали много стендове.
Аватар
Ивайло
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 7:52 pm

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот gongor » Вто Май 06, 2014 1:52 pm

marsa написа:Това е нищо, стенда го има за 200 :nuts:

Аз имам един въпрос към тези, който са взели въпросния стенд. Стягата, която държи хоризонталната тръба между държача за велото и вертикалната част на стенда доколко силно може да стяга? Интересува ме трябва ли велосипеда да почти "уравновесен", или примерно ако го хвана за колеца в хоризонтално положение, предницата ще увисне? Или въпросната стяга би издържала? Т.е. това нещо държи ли, или увисва като панта?


Всички стяги са пластмасови. Като си качвах моя (много над 20 кила) го оставях в равновесно положение, щото уреда е нов и не искам да се счупи. С две думи- страх ме е да пробвам! Иначе хоризонталната тръба е направена грапава в участъка за стягата, за да има още по-голямо сцепление. Като цяло при силно затягане на болтовете се наблюдава малко разтегляне (като гума) и предполагам, че с лек байк би издържало, но за сегашната ми каруца не бих пробвал. Просто с годините съм чупил какви ли не пластмасови сглопки с болтове след пренатягане. Като започна да си сглобявам новия байк ще видя дали ми е удобно, ако не е - в първата железария си взимам други скоби :)
Цялата вертикална част като цяло е изключително стабилна и самата тя си заслужава. Точно от тази стяга и от "щипката", която хваща велосипеда, се получава сучене/клатене на байка (заради мекия материал), но за мен не е никакъв проблем да се клатушка малко.

Между другото уреда е удобен и за фото статив, като малката тръба с щипката се наниже директно в основата :clap:



Ивайло написа:На втория ден от промоцията в най-близкия ми Лидл байк стендовете бяха изчерпани и, да, казаха, че по принцип могат да се обадят и да ми доставят от друг магазин, но не и в почивен ден (беше 2 май). Просто отидох до магазина срещу минералните чешмички на Централна баня, където имаше останали много стендове.


И аз от там го взех, но преди това никъде не ми предложиха дори да се обадят за проверка... Може би е трябвало да подходя по-нахално :nono: И да знаете, че вчера късно вечерта там имаше още 4-5 бройки на щанда, а може и на склад да имат още.
gongor
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Мар 29, 2014 10:51 am

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот taurus13 » Вто Май 06, 2014 2:23 pm

Ей, ако искате много стабилна стойка. дето ще държи велосипеда във всякви положение има еднa фирма - http://www.hramar.com/index.php?page=pr ... ecord_id=7 :eyebrow:
Значи тръби 48 мм, жабки всекви, кеф ти въртящи, кеф ти криви, кеф ти усукани..., за по-малко пари, такава стойка можеш си спретна, че и кросов мотоциклет може да удържи.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот APD » Вто Май 06, 2014 3:37 pm

Да бяха написали и цените в сайта. Или и тия процедират като другите - страх ги е да си публикуват цените, за да не би конкуренцията да ги види и да им направи дъмпинг.
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот marsa » Вто Май 06, 2014 5:51 pm

Цени:
http://www.lidl.bg/cps/rde/SID-77BA9D69 ... htm?id=204

Впрочем се отказах от тоя стенд, от доста време съм запланувал да си направя масивна стойка, която да захвана директно за стената и да се отваря настрани. Верно, че стационарната стойка има недостатъка, че байка не е достъпен от всички страни, но пък има потенциала да е много по-стабилна, евтина и най-важното - ръчно изработена.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот subritual » Вто Май 06, 2014 6:07 pm

Мда, и аз си мисля вече няколко години да си направя,може дори от стойка за телевизор да се модифицира,ама еу на,сега грабнах тази.Още нямам опит,но си мисля,че е основно за смазване на веригата и работа по скоростите.Както и да го мисля,не е нещо супер небходим,или греша?
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот APD » Вто Май 06, 2014 6:31 pm


Не тези, а на храмар (линка от taurus13).
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот marsa » Вто Май 06, 2014 6:49 pm

Абе мани ги тия, само като видиш че съдържанието на секцията "продукти" е
Код: Избери целия код
text here
ти става ясно, че дъмпинга им е последната грижа.

subritual поглези се малко със стенд и ще видиш колко улеснения предлага - всичко може да ти бъде на нивото на ръцете и що-годе неподвижно. Естествено има процедури, дето искат байка да е на земята, но за повечето асемблаж и настройки си е приказка.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот taurus13 » Вто Май 06, 2014 9:00 pm

Аз си направих стойка още преди 4 години, с много мерак. После установих, че хич не ми трябва - 90% от ремонта по велосипеда ми е по-удобно да правя, когато си е на земята. Иначе стойка може, ама ако виси от тавана и хваща байка за седалковата тръба(вместо седалков колец) + още едно рамо за горната тръба, за да не се върти, катп да има паразитен лост към този предния, който да фиксира при нужда и кормилото. И това трябва да има обход от всички страни. Аз обаче нямам свободни 9м2 площ за целта. Тия стойки лидълски и подобни други ги приемам повече като закачалка за велосипеда вкъщи и за да си смажеш веригата или регулираш скоростите.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 165 госта