Велопромоции в Лидл

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот DundyTheCroc » Съб Сеп 21, 2013 10:14 pm

Пускат ги на промоция, последния път до към 10 часа били свършили, аз ги взех точно като отвори магазина : :)
Аватар
DundyTheCroc
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 3:01 pm

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот skiman » Съб Сеп 28, 2013 9:47 pm

Нямам идея за тези в Лидъл читави ли са, но тези определено си заслужават:
http://www.slushalki.net/shop/uoki-toki/uniden-pmr-1189-2ck-detail
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Промоция в Лидл

Мнениеот hakama » Пет Мар 21, 2014 2:18 pm

Да подсетя, че от понеделник пускат вело-принадлежности в Лидл!
http://www.lidl.bg/cps/rde/SID-12975B66 ... htm?id=163

Какво ви е мнението за каските (за лек XC), мини-помпата, помпата с манометър (четох, че имал недостатък в накрайника, no той се сменя лесно). Чудя се коя от двете да взема, с малката сигурно не се помпа лесно.

Мисля и някаква смазка да купя, по 5лв са - дали си заслужават:
http://www.lidl.bg/cps/rde/SID-07B22F8F ... il&id=4751
Масло за вериги – 200 мл или
Силиконова смазка – 400 мл

:deal: Километража, който ще го пуснат е като последния, харесва ми че има два режима (Изи и адванс) , като с опция (Customize) - могат да се активират или деактивират някои параметри - т.е. да се оптимизира (има и режим Scan). :magnify: :peace:
Аватар
hakama
 
Мнения: 326
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Авг 12, 2007 2:23 pm
Местоположение: Sofia

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот t.kyosev » Пет Мар 21, 2014 3:56 pm

Приятел беше взел голямата помна и бързо се беше развалила. Ако все пак решиш да рискуваш пази бележката, поне в това отношение доколкото зная са коректни(най-добре копие от нея понеже след време избледняват).
Изображение
Аватар
t.kyosev
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1724
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 9:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот unsigner » Пет Мар 21, 2014 4:35 pm

Аз имам голямата помпа от година. Псувам по 5 минути всеки път като трябва да помпам френски вентил, нещо не мога да разбера с накрайниците - ама в края на краищата става.

PS. Френските вентили трябва да умрат.
unsigner
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1667
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 7:09 pm

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот ABSOLUT » Пет Мар 21, 2014 9:59 pm

Аз имам такава помпа от миналата им промоция, преди година-две.
Логиката на двойния накрайник е, че насочва въздуха към дупката със съпротивление. Иначе казано, ще помпате примерно авто вентил, вкарвате го в съответната дупка на накрайника и започвате да помпате, в тази дупка има съпротивление заради закачената гума и въздуха отива натам. Често се случва гумата да е толкова спаднала, че помпата да не хваща нищо и изглежда, че не работи. В този случай натискам монтираната външна гума от към вентила за да му запуша леко дупката и почва да се помпа.
Аватар
ABSOLUT
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Сря Мар 21, 2012 1:49 pm
Местоположение: София

Re: Промоция в Лидл

Мнениеот bobivg » Съб Мар 22, 2014 8:09 am

hakama написа:Какво ви е мнението за[b] каските (за лек XC)

Ползвам каската повече от две 2 години ежедневно в града и в планината. Мисля че до 50-60лв няма да намериш по-добра. За разлика от предходната ми евтина каска на драг на която пластмасовото покритие върху стиропора почна да се саморазпада от слънцето на първата година тая не е мръднала. Дефект засега единствено се появи на пластмасата пристягащи каската около главата. Причинната за това е по скоро в мен, защото не я закачах правилно обърната на раницата и при многократното прегъване от вибрациите пластмасата почна да се закъсва. Последва бърза репатрация със запалката на този участък и все още си я ползвам. Мигалката я ползвам единствено като замръкна след каране в планината и не съм с градското колело. Седи си ми в раницата за придвижването в града след карането.
Изображение
Аватар
bobivg
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 12:37 pm

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот hakama » Пон Мар 24, 2014 11:25 am

Взех каска и велопомпа (5лв), със стойката 135г) - последната я пробвах с 10-20 помпи и си работи добре.
Аватар
hakama
 
Мнения: 326
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Авг 12, 2007 2:23 pm
Местоположение: Sofia

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот t.kyosev » Пон Мар 24, 2014 5:38 pm

Сподели след няколко месеца дали още работи. ПрИмоцията така или иначе пак ще се завърти по някое време. Пожелавам ти да нямаш проблем с нея, а и да се появят поне можеш да си върнеш парите.
Изображение
Аватар
t.kyosev
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1724
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 9:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот petbul » Пон Мар 24, 2014 6:01 pm

http://shop.oragie.com/product_info.php ... a1300cda9f Ето това са яките радиостанции... Пробвани са от Разлог-центъра до хижа Яворов,което са 10тина километра по права линия,и нямаше проблем с връзката...
Аватар
petbul
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1221
Регистриран на: Съб Апр 02, 2005 6:11 pm

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот subritual » Пон Мар 24, 2014 6:38 pm

Колега, тези радиостанции са нелегални в България. Разрешени са PMR, а не GMRS, с мощност до половин ват.Тези и в щатите не са легални.
http://www.lz1fw.com/beginner/PMR446MHz/index.html Обърнете внимание на червения текст.
Един сигнал до КРС дели линка, който си дал да не работи повече.
Радио-комукационният ресурс трябва да се ползва най-малкото с внимание и образование, тъй като в тези обхвати работят и сателитни комуникации, а и не знам дали още не е собствоеност на Мобиком.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот petbul » Пон Мар 24, 2014 9:30 pm

Нямах представа,че е така,но не съм попадал на нищо,докато съм ги ползвал...
Аватар
petbul
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1221
Регистриран на: Съб Апр 02, 2005 6:11 pm

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот xcII » Пон Мар 24, 2014 10:42 pm

Ами ние не живеем в USA, а в БГСтан, т.е., аз бих нарушил закона, се пак тва са част от неофициалните ми привилегии, живеейки тук, нали :)

Струва ми се обаче, че GSM-a ми върши по-надежна работа в планината :)
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот subritual » Пон Мар 24, 2014 11:23 pm

petbul написа:Нямах представа,че е така,но не съм попадал на нищо,докато съм ги ползвал...

Не виновен тоя, дето е изял баницата, ами тоя дето му я е дал. Далеч по-кофти апаратури се продават свободно на практика. :beer:
xcII написа:Ами ние не живеем в USA, а в БГСтан, т.е., аз бих нарушил закона, се пак тва са част от неофициалните ми привилегии, живеейки тук, нали :)

:agree:
Има си има хора, дето топят напук и т.н. и когато си в грешка може да си го отнесеш.

xcII написа:Струва ми се обаче, че GSM-a ми върши по-надежна работа в планината :)

Дай да не почваме тая тема пак.Все пак, GSM-a e за обикновени потребители. ( не в лошия смисъл :beer: )
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот xcII » Пон Мар 24, 2014 11:40 pm

Така си е, аз съм от обикновените потребители с GSM и out-of-radio :) иначе, за pro радио любителите си важи едно мое предложение по-горе в темата :) :agree:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот hakama » Вто Апр 29, 2014 10:22 pm

OT 1 Maй:

http://www.lidl.bg/cps/rde/SID-3AD5442B ... htm?id=204 :beer:

Заплюх си раницата!
Аватар
hakama
 
Мнения: 326
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Авг 12, 2007 2:23 pm
Местоположение: Sofia

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот dviktor » Сря Апр 30, 2014 7:57 am

Харесах си късите панталони, и се чудя за машинката за почистване на вериги дали си заслужава :dontknow:
YT JEFFSY Pro 29 - GHOSTSHIP GREEN
Аватар
dviktor
 
Мнения: 136
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 7:42 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот uBaH » Сря Апр 30, 2014 8:27 am

Аз ще рискувам със стенда. И двата ми велосипеда са относително леки (< 11 кг), та се надявам да удържи.
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот Wheeler » Сря Апр 30, 2014 9:32 am

dviktor написа:Харесах си късите панталони, и се чудя за машинката за почистване на вериги дали си заслужава :dontknow:

Аз си бях взимал същата, само че не от Лидл. Сигурен съм, че е същата, даже беше в този комплект с обезмаслител и смазка. Според мен не си струва и за малко повече пари може да си вземеш по-добра. Също така преди 2 години си бях взел същата помпа от тукашния Лидл. Тя също не става според мен. Прекалено е тежка за да я носиш с теб, не е достатъчно сила и удобна за вкъщи. А и се счупи бързо.
Иначе стенда май си струва. Съжелявам, че преди месец си взех друг, който е доста по-тежък и некомпактен за повече пари. Ако знах, че Лидл ще пускат такъв, щях да изчакам.
Wheeler
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Пет Юли 15, 2011 3:36 pm

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот iPop » Сря Апр 30, 2014 9:51 am

Аз мисля да взема тулчето понеже досега каквото съм си купувал на powerfix все е хубаво
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот TheAnimal » Сря Апр 30, 2014 10:26 am

Ти хубаво ще си вземеш тулче, но замисли ли се, колко ще тежи в сравнение с по-скъпият му аналог на друга фирма?
Според мен, ще е осезаемо по-тежко.
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот taurus13 » Сря Апр 30, 2014 10:52 am

Пише радиостанции, чукам, влизам....то палатки, тулчета, помпи.... :D
Стенда изглежда добре пък ще видим. А за тулчето колко тежало - че колко по-тежко да е от най-лекото. Дето вика Колето, много по-лесно и евтино ми е да намаля 200 грама от теглото велосипед-колоездач, като ги махна от себе си, вместо от велосипеда. :lol:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот TheAnimal » Сря Апр 30, 2014 11:00 am

Ти пак ли в опозиция ще ми играеш?
Харесва ми, продължавай. :popcorn:
Ако това тулче е същото, каквото пускаха преди, вярвай ми бая е тежичко.
Честно казано, от Лидъл не бих си взела нищо за планина или колело. Но това са мои виждания.
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот subritual » Сря Апр 30, 2014 12:07 pm

TheAnimal написа:Честно казано, от Лидъл не бих си взела нищо за планина или колело. Но това са мои виждания.

И аз споделям тези виждания, но специално това тулче го препоръчах на няколко приятели, които са неделни околоезерни карачи.
То цялата линия е май предимно за такива ориентирана.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот MIKEY MOUSE » Сря Апр 30, 2014 7:18 pm

subritual написа:
TheAnimal написа:Честно казано, от Лидъл не бих си взела нищо за планина или колело. Но това са мои виждания.

И аз споделям тези виждания, но специално това тулче го препоръчах на няколко приятели, които са неделни околоезерни карачи.
То цялата линия е май предимно за такива ориентирана.


subritual,можеш да послушаш девойката, но аз се считам отново за задължен да Ви напомня / за N+1 пъти / какво ми казваше моят дядо /живя 101 години/ : На комунизин, жена и циганин ,вера да немеш! Повтарям се , но - само за размисъл. Ще изтърпя още един минус, надявам се този път без по кардинални последствия ... :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: радиостанции в Лидл

Мнениеот floydogi » Чет Май 01, 2014 9:06 am

Тулчето е 185 грама с калъфчето. Определено не е за професионални ремонти, но за зор заман в гората ще свърши работа. Раницата е много добра за парите си.
floydogi
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Мар 05, 2014 6:09 am

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот Ozzie » Чет Май 01, 2014 10:22 am

Позволих си, известна корекция в заглавието на темата, понеже дискусията стана доста обширна.
:beer:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот ABSOLUT » Чет Май 01, 2014 2:16 pm

Взех си стойката за велосипед и ми се струва добра изработка.
Краката могат да се разгъват много настрани и стойката не се клати (на снимките са разгънати до половината горе долу), чинийката за инструменти е много практична и има вграден магнит за да не се разпиляват гайките и болтовете.
Тръбите са дебели и тежки, пластмасовите части и те изглеждат стабилни.
То самия кашон си тежеше още в магазина, демек има м'трял.
Колелото ми, с тези скапани гуми, тежи към 17.5 кг и си седи доста стабилно на стойката, има леко поклащане, но е нормално.
Бих казал, че е напълно конкурентна на марковите такива, а за 55 лв. е направо подарък. Препоръчвам

Изображение

Изображение

Изображение

п.п. - тулчето нещо не ми хареса, стоманата ми изглежда евтина и ми се струва, че ще заглади ръбовете
- шорите за каране, до колкото видях, всъщност са 2 в 1. Панталонки с копче и цип, а в тях седят шортите с ластик, които са с интегриран памперс на д-то. По-скоро стават според мене.
Аватар
ABSOLUT
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Сря Мар 21, 2012 1:49 pm
Местоположение: София

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот subritual » Чет Май 01, 2014 4:45 pm

Може ли още малко да се отдалечи, че като гледам няма много място за въртене на педала..?
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: радиостанции и вело- промоции в Лидл

Мнениеот MIKEY MOUSE » Чет Май 01, 2014 5:50 pm

Моля за по-голяма отзивчивост. :praying:
Ще бъда малко по приказлив. Преди 3 години си купих от първите помпи в Лидл .Щастлив -след 3 помпения -приключи курса- фабричен дефект. Девойката на касата веднага взе да ми връща парите / ПРИ РЕКЛАМАЦИЯТА/. Казах ,че искам помпа - "Иди си избери". Изборът -само дефектни. След една година се появи нова серия, бях резервиран, но ...отзвуците бяха добри -купих си.Отнесох се пренебрежително, помпих с една ръка , изкривих стержена, оправих го ... и досега я ползвам- за френски вентили на шосе - 8 атм.
Днес купих от тези портативните- борих се дълго , вложих усилия колкото да напомпя гумите на Боинг , но... стигнах само до 5 атм.
Молбата ми: Моля всички ,които са си купили от този модел помпи да споделят впечатленията си - т. е . повредата е само при мен , или цялата серия е дефектна. Надявам се да не задръстим Форума с изказвания. Благодаря Ви предварително. :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 164 госта