Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот jayblack » Чет Фев 03, 2022 8:59 pm

Drunken MadLoud написа:Дойде време да поръчвам dropper-а. Исках да е Bike Yoke Revive 185мм, но поради някои стечения на обстоятелствата и наличности, избора ми се свежда до Race Face Turbine R 175мм (честно казано определено не ми се дават толкова пари) или Crank Brothers Highline 7 150мм последната генерация. Както при всички други производители, винаги има позитивни и негативни мнения. Бих искал да чуя вашите мнения или опит, ако някой разполага с Crank Brothers Highline 7 dropper-a. 150мм ход мисля, че ще са ми достатъчни предвид карането ми, единствено леко ме притеснява, че седалковата тръба на рамката ми е къса и с дължина 420мм, но би трябвало да няма проблеми. Исках да си взема колче с поне 160мм ход, но и 150мм бива. Въпроса е дали да са близо 800 кинта за Race Face-a (Fox) с командата, или 530 за Crank Brothers-a с командата...естествено ме блажни втората опция :D. Благодаря ви предварително. :beer:

Highline-a е наличен и в размери 170мм и 200мм. Даже в момента е на промоция - https://www.bike-discount.de/de/crankbr ... telstuetze. €147. Относно командата може да погледнеш в алиекспрес/ибей ZTTO, като изработка е доста по-добра от повечето команди.
Pinkbike написа:... fork that is as sensitive as an emo teenager kid.
Аватар
jayblack
 
Мнения: 510
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Alexi » Чет Фев 03, 2022 9:09 pm

последния модел Турбина е реално фокс перформънс ,пак зависи от цената но е добро и стабилно колче ,при мен вече 1 сезон безпроблемен .. добър избор са и БрандХ ,последните модели е елиминиран фабричния аксиален луфт и са подобрили малко командата и скобата - имам предно поколение на 3 години ,няма грижи
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Drunken MadLoud » Чет Фев 03, 2022 9:17 pm

Знам да, но пак казвам че някои обстоятелства свеждат избора и опциите ми до това. Първоначално бях решил да е максималния ход за колче, който може да поеме тази рамка(185мм), но и реших че карането ми не го изисква и това е достатъчно също...но не по-малко. Според мен Highline-а и като цена бива. Обмислях и Shimano-вските PRO, но там нещата ми се струват още по несигурни. За BrandX знам, че са добри като съотношение цена/качество, но действително съм чел че идват със или отварят доста луфт в последствие...
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Drunken MadLoud » Чет Фев 03, 2022 9:28 pm

jayblack написа:
Drunken MadLoud написа:Дойде време да поръчвам dropper-а. Исках да е Bike Yoke Revive 185мм, но поради някои стечения на обстоятелствата и наличности, избора ми се свежда до Race Face Turbine R 175мм (честно казано определено не ми се дават толкова пари) или Crank Brothers Highline 7 150мм последната генерация. Както при всички други производители, винаги има позитивни и негативни мнения. Бих искал да чуя вашите мнения или опит, ако някой разполага с Crank Brothers Highline 7 dropper-a. 150мм ход мисля, че ще са ми достатъчни предвид карането ми, единствено леко ме притеснява, че седалковата тръба на рамката ми е къса и с дължина 420мм, но би трябвало да няма проблеми. Исках да си взема колче с поне 160мм ход, но и 150мм бива. Въпроса е дали да са близо 800 кинта за Race Face-a (Fox) с командата, или 530 за Crank Brothers-a с командата...естествено ме блажни втората опция :D. Благодаря ви предварително. :beer:

Highline-a е наличен и в размери 170мм и 200мм. Даже в момента е на промоция - https://www.bike-discount.de/de/crankbr ... telstuetze. €147. Относно командата може да погледнеш в алиекспрес/ибей ZTTO, като изработка е доста по-добра от повечето команди.

Доколкото виждам става въпрос за Highline 3, а аз обмислям покупка на Highline 7. Благодаря ти все пак, че си отделил време да потърсиш добри оферти. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот jayblack » Чет Фев 03, 2022 9:54 pm

Не мога да говоря за надеждността на highline 7, имал съм само reverb и знам, че в близкото бъдеще няма да си купя колче, което не е с патрон. След всичките проблеми с ривърба се отказах от него и си купих brandX, патроните са по €35 в един италиански сайт, вече съм поръчвал на приятели. Ривърба беше B1, смених му ifp-то с такова от C1, смених му и металните втулки с тефлоново покритие с такива на igus, палцова команда и нищо. Стане ли студено или пък да трябва да пътува обърнато на тавана на колата и веднага почваха проблемите.
Pinkbike написа:... fork that is as sensitive as an emo teenager kid.
Аватар
jayblack
 
Мнения: 510
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот martin.radev » Пет Фев 04, 2022 6:58 am

Аз съм с Ривърб В1 вече 3та година и като изключим една профилактика на 8мия месец - досега не ме оставял никъде, никога не съм имал проблеми с него.
На студено се забавя хода, но затова има регулация на скоростта..Просто го правя по-бърз като е студено (под 0 градуса)

П.С: признавам, никога не съм го държал за повече от 20на минути (докато работя нещо по него) със гумите нагоре.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот imarh » Пет Фев 04, 2022 11:34 am

jayblack написа:brandX, патроните са по €35 в един италиански сайт


Може ли?
imarh
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1414
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:04 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Alexi » Пет Фев 04, 2022 11:49 am

Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Drunken MadLoud » Пет Фев 04, 2022 5:06 pm

Поръчах Highline 7-цата. Надявам се да не съм се "наиграл" много, но ми се вместваше перфектно в бюджета, а и уж има предимно читави отзиви. Исках си Bike Yoke Revive-a, но с тия наличности и цени ми идваше малко нанагорно...ясно е че ще по-добрия и надежден вариант, но какво да се прави. Ще ви изкажа впечатления, като го поразцъкам достатъчно. Благодаря ви пак за мненията. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Alexi » Пет Фев 04, 2022 5:31 pm

цената е двойна на БрандХ ,а надеждността най вероятно - наполовина ,ако не са подобрили нещо спрямо предните версии .. не бих си го причинил но щом те влече :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Drunken MadLoud » Пет Фев 04, 2022 5:48 pm

Напълно съм съгласен, но реших да се пробвам. Ще видя колко им важи 4 годишната гаранция...уж. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Melir » Сря Фев 16, 2022 8:24 am

Здравейте хора, имам нужда от малко помощ, че нещо не мога да се справя със сметките. Искам да купя хидравлично колче за жената и съм се спрял на Brand X. В момента на жената колеца е около 300мм и го кара почти до долу, като в седалковата тръба влизат около 210мм. Гледам Brand X налични колчета има само 125мм и 150мм, и ме притеснява, че това 125мм ще дойде прекалено високо за нея, какво мислите вие, да търся ли 100мм или да взимам 125ммм?
Прикачени файлове
Brand-X-Ascend-Dropper-Seatpost-125mm-150mm-Dropper-Seats-posts-Black-2017-6.jpg
(222.76 KiB) 141 пъти
Whyte T-130 RS
Аватар
Melir
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Май 27, 2020 9:12 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Alexi » Сря Фев 16, 2022 8:38 am

за какво и е дропър за 50 мм ( като махнеш от 90мм основата на колчето толкова ще останат ) .. има такива дропъри 50мм но според мен няма смисъл ,водят се СХ .. рамката която кара и е голяма
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Melir » Сря Фев 16, 2022 9:16 am

Ами не и е голяма рамката, просто се страхува да кара с висока седалка все още, затова искам да сложа хидравлично колче.
Whyte T-130 RS
Аватар
Melir
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Май 27, 2020 9:12 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Admin » Сря Фев 16, 2022 9:54 am

Melir написа:Ами не и е голяма рамката, просто се страхува да кара с висока седалка все още, затова искам да сложа хидравлично колче.

Т.е. ако правилно разбирам, тя в момента го кара по-ниско, отколкото е правилно за нейния ръст, нали така?
Ако е тъй, значи трябва да направиш следното - вдигате сегашния кол до нивото, на което седалката е с подходяща височина за нейния ръст; мериш колко е разстоянието от ръба на горната тръба до релсите и го кръщаваме Х; после гледаш размерите на коловете, за които се чудиш, и вадиш от общата дължина (която е B+5, или още по-сигурно, от L+5) тези 210 мм, които могат да влязат в рамката, и ако това, което остане като дължина (да го наречем Y), съвпада или е по-малко от Х, съответният кол ще е подходящ за нея.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Melir » Сря Фев 16, 2022 9:58 am

Да, точно така, кара го с толкова ниска седалка, че дори на нея и се иска да е малко по-високо, но все още се страхува. Благодаря така ще направя.

Благодаря много, значи точно 100мм кол ще трябва, 125мм идва с около 30мм по-голям.

Следва второ питане, някой може ли да препоръча нещо сходно на Brand X което да мога да открия в размер 100мм?
Whyte T-130 RS
Аватар
Melir
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Май 27, 2020 9:12 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот _SoRa_ » Сря Фев 16, 2022 12:00 pm

Здравейте.
Харесах си колче, но употребявано от ebay.uk
Цената е с около 120 лв. по-малко от ново (ново е 170 евро, а ибей ще дойде около 190-210 лв.).
Продавача е със 794 продажби и 100% положителни отзиви.
Но ... ето какво ми писа за колчето:
Hi
it’s in full working order, taken off a 2 year old e bike with only 33 miles on it.

Thanks

Щом байка е на 2 г., то и колчето е на толкова.
Заслужава ли си?
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Boyan1984 » Сря Фев 16, 2022 1:16 pm

Melir написа:Да, точно така, кара го с толкова ниска седалка, че дори на нея и се иска да е малко по-високо, но все още се страхува. Благодаря така ще направя.

Благодаря много, значи точно 100мм кол ще трябва, 125мм идва с около 30мм по-голям.

Следва второ питане, някой може ли да препоръча нещо сходно на Brand X което да мога да открия в размер 100мм?

Добре де, тя колчето може да си го кара и наполовина извадено, като свикне просто си го пуска целия ход. Или аз нещо бъркам :dontknow:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Alexi » Сря Фев 16, 2022 1:35 pm

_SoRa_ написа:Здравейте.
Харесах си колче, но употребявано от ebay.uk
Цената е с около 120 лв. по-малко от ново (ново е 170 евро, а ибей ще дойде около 190-210 лв.).
Продавача е със 794 продажби и 100% положителни отзиви.
Но ... ето какво ми писа за колчето:
Hi
it’s in full working order, taken off a 2 year old e bike with only 33 miles on it.

Thanks

Щом байка е на 2 г., то и колчето е на толкова.
Заслужава ли си?

не .. за тия пари се взима нов БрандХ
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Melir » Сря Фев 16, 2022 2:47 pm

Boyan1984 написа:Добре де, тя колчето може да си го кара и наполовина извадено, като свикне просто си го пуска целия ход. Или аз нещо бъркам :dontknow:


Ами притесненията ми са, че 125мм колчето ще бъде прекалено високо, когато е в максимално разпънато положение и реално ще трябва да го използва винаги сгънато. Не знам защо си мисля, че колчето в максимално разгънато положение трябва да достига оптималната височина на каращия, може би аз съм в грешка. Инъче Brand-X са намалени с малко в chainreaction в момента.
Whyte T-130 RS
Аватар
Melir
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Май 27, 2020 9:12 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Boyan1984 » Сря Фев 16, 2022 3:52 pm

Вкарвате докъдето може в седалковата тръба, прибирате колчето, после лека полека си го гласи докъдето й е удобно и те така. Няма ли да стане? Аз съм със същото.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Mitov » Сря Фев 16, 2022 5:01 pm

Alexi написа:
_SoRa_ написа:Здравейте.
Харесах си колче, но употребявано от ebay.uk
Цената е с около 120 лв. по-малко от ново (ново е 170 евро, а ибей ще дойде около 190-210 лв.).
Продавача е със 794 продажби и 100% положителни отзиви.
Но ... ето какво ми писа за колчето:
Hi
it’s in full working order, taken off a 2 year old e bike with only 33 miles on it.

Thanks

Щом байка е на 2 г., то и колчето е на толкова.
Заслужава ли си?

не .. за тия пари се взима нов БрандХ


В байк центъра бяха пуснали колчета на RFR на промоция по 240лв. Аз взех 2бр. 150мм и като ги гледам са 100% BrandX/TranzX, даже на инструкцията пише същото. Първото колче го ползвам безпроблемно вече 8-9 месеца, а съм 115кг. Можеш да следиш сайта, вероятно ще ги пуснат пак на промоция.
Колкото по-добре се вижда деколтето, толкова по-трудно се помни лицето!
Аватар
Mitov
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Яну 23, 2020 2:58 pm
Местоположение: София, България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот _SoRa_ » Сря Фев 16, 2022 7:09 pm

На мен ми трябва за външно минаваме на бронята.
Отделно сега мерих седалковата тръба и колчето за седалка. Понеже рамката има чупка мястото за колчето е 200-205 мм., а от скобата за заключване до релсите на седалката е пак 200-205 мм. Не знам дали Brand x 2 31,6 125/400 мм ще са подходящи? Хода може ли да се регулира, т.е. да не използвам 125 мм, а 100-115 мм.?
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Mitov » Сря Фев 16, 2022 8:38 pm

Не съм попадал на кол с регулация на хода, на мойте със сигурност няма такава възможност.
Колкото по-добре се вижда деколтето, толкова по-трудно се помни лицето!
Аватар
Mitov
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Яну 23, 2020 2:58 pm
Местоположение: София, България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Drunken MadLoud » Сря Фев 16, 2022 10:42 pm

_SoRa_ написа:На мен ми трябва за външно минаваме на бронята.
Отделно сега мерих седалковата тръба и колчето за седалка. Понеже рамката има чупка мястото за колчето е 200-205 мм., а от скобата за заключване до релсите на седалката е пак 200-205 мм. Не знам дали Brand x 2 31,6 125/400 мм ще са подходящи? Хода може ли да се регулира, т.е. да не използвам 125 мм, а 100-115 мм.?

Здравей, тук може би имаш избор, а и доставката ти и е доста по евтина. Пак си е BrandX/TranzX. Поръчваш през Добри от Champion Bike Shop. По някаква причина не мога да приложа линк. HiBike е сайта, марката е Procraft. Вероятно правя реклами, но се опитвам да помогна. Ако админа прецени, да го затрие мнението. Лека вечер. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот _SoRa_ » Чет Фев 17, 2022 12:58 am

Здравей. За това колче ли става дума? https://www.hibike.bg/procraft-d-sp-r-v ... 6883330779
В bike24 e 100е и напоследък доставката е много бърза. В неделя направих поръчка и днес ще я получа.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Drunken MadLoud » Чет Фев 17, 2022 8:10 am

Здравей, за същото колче става въпрос. Не бях погледнал в Bike24, защото дълго време нямаха наличности. За бързината на доставката им...варира. Във всеки случай ще е по бърза от Hibike. Като цени от Hibike около 115-116 евро с доставката, от Bike24 близо 119 евро с доставката. Зависи колко ти се чака. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот _SoRa_ » Чет Фев 17, 2022 8:28 pm

Admin написа:
Melir написа:Ами не и е голяма рамката, просто се страхува да кара с висока седалка все още, затова искам да сложа хидравлично колче.

Т.е. ако правилно разбирам, тя в момента го кара по-ниско, отколкото е правилно за нейния ръст, нали така?
Ако е тъй, значи трябва да направиш следното - вдигате сегашния кол до нивото, на което седалката е с подходяща височина за нейния ръст; мериш колко е разстоянието от ръба на горната тръба до релсите и го кръщаваме Х; после гледаш размерите на коловете, за които се чудиш, и вадиш от общата дължина (която е B+5, или още по-сигурно, от L+5) тези 210 мм, които могат да влязат в рамката, и ако това, което остане като дължина (да го наречем Y), съвпада или е по-малко от Х, съответният кол ще е подходящ за нея.

Колко трябва да е разликата между X и Y за да бъде едно колче с подходящ ход, т.е. да не се окаже, че е прекалено малък?
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Admin » Вто Фев 22, 2022 4:26 pm

Melir написа:
Boyan1984 написа:Добре де, тя колчето може да си го кара и наполовина извадено, като свикне просто си го пуска целия ход. Или аз нещо бъркам :dontknow:


Ами притесненията ми са, че 125мм колчето ще бъде прекалено високо, когато е в максимално разпънато положение и реално ще трябва да го използва винаги сгънато. Не знам защо си мисля, че колчето в максимално разгънато положение трябва да достига оптималната височина на каращия, може би аз съм в грешка.


Не си в грешка, точно така е. На личния ми велосипед в момента колът в максимално разгънато положение идва с 1 см по-високо от необходимото и трябва преди всяко дълго изкачване да го сгъвам с този 1 см - не е трудно, но е доста досадно.

_SoRa_ написа:Колко трябва да е разликата между X и Y за да бъде едно колче с подходящ ход, т.е. да не се окаже, че е прекалено малък?

Не може да се каже еднозначно, защото зависи от височината на уширената част на долната тръба - там, където са уплътненията. При някои колове тази част е по-висока, при други по-ниска. При чертежа в поста на Melir тази част е 27 мм. Така че колкото по-близки са X и Y, толкова повече ще е възможният ход, но няма да е еднакъв за различните марки/производители.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот _SoRa_ » Вто Фев 22, 2022 5:09 pm

Admin написа:[

Не може да се каже еднозначно, защото зависи от височината на уширената част на долната тръба - там, където са уплътненията. При някои колове тази част е по-висока, при други по-ниска. При чертежа в поста на Melir тази част е 27 мм. Така че колкото по-близки са X и Y, толкова повече ще е възможният ход, но няма да е еднакъв за различните марки/производители.

До две седмици ще разбера.
Поръчах дропър с обща дължина 305 мм. и ход 80 мм.
Рамката е чупка и побира 180 мм. От горната тръба до релсите са 180-190 мм. От тези 190 мм искам да свалям 50-60 мм., а не до край. Та прецених, че няма нужда цялата долна част на дропъра да е в рамката.
200 мм е разстоянието от дъното до горният пръстен. 70 мм е минимума на колчето.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: andriii, martin.radev и 28 госта