Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот marsa » Съб Дек 07, 2013 9:22 pm

Очаквам скоро да караме с Google Glass Biker edition. Всъщност за какво ли ще ни е... направо по GPS локация да се определят предавките, отключване на амортисьори, снишаване на седло :idea:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот X_NRG » Вто Дек 17, 2013 3:19 pm

Оп.
Дойде време да избирам. Колчето 100% ще бъде Reverb, но въпросът е обикновено или Stealth.
Като изключим разликата в цената, притесненията ми за двата модела са:
За обикновения Reverb ме притеснява това, че маркучът се лашка свободно под седалката и има опасност да му се случи някаква случка. Иначе бонусът е, че колчето може да се сваля без да се разкоства хидравликата.
За Reverb Stealth модела опасението ми е, че 125мм прибиране няма да ми стигат за всяка една ситуация, така че понякога ще се налага да прибирам основата на колчето в самата седалкова тръба, което означава, че маркучът ще се нагъва в тръбата и има опасност от пречупване.
Някой има ли подобен опит със Stealth модела и също така има ли измислена (може и home-made) адекватна водеща система за маркуча на обикновения Reverb?
Благодаря. :beer:
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот eMcKu » Вто Дек 17, 2013 9:06 pm

X_NRG написа:Оп.
Дойде време да избирам. Колчето 100% ще бъде Reverb, но въпросът е обикновено или Stealth.
Като изключим разликата в цената, притесненията ми за двата модела са:
За обикновения Reverb ме притеснява това, че маркучът се лашка свободно под седалката и има опасност да му се случи някаква случка. Иначе бонусът е, че колчето може да се сваля без да се разкоства хидравликата.
За Reverb Stealth модела опасението ми е, че 125мм прибиране няма да ми стигат за всяка една ситуация, така че понякога ще се налага да прибирам основата на колчето в самата седалкова тръба, което означава, че маркучът ще се нагъва в тръбата и има опасност от пречупване.
Някой има ли подобен опит със Stealth модела и също така има ли измислена (може и home-made) адекватна водеща система за маркуча на обикновения Reverb?
Благодаря. :beer:

Вземи си Стелт 150 мм. Рамката ти има ли възможност за монтиране на Стелт такова ?
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот X_NRG » Сря Дек 18, 2013 9:31 am

Доколкото разбирам Stealth 150 не се предлага за колчета с дебелина 30.9мм, каквото е нужно за моята рамка, а дори да се предлагаше не съм сигурен дали поради по-малкия диаметър и по-дългото рамо няма да се окаже калпаво.

eMcKu написа:Рамката ти има ли възможност за монтиране на Стелт такова ?

Рамката е Banshee Rune 2013 и няма дупка за Stealth (моделът за 2014 е почти идентичен и има такава дупка), но производителят разрешава тази дупка да бъде разпробита в оторизиран сервиз. В БГ нямаме такъв, а и аз така или иначе нямам гаранция за рамката, така че смятам, че ще се справя и сам, но не това ме притеснява. Притеснението ми е, че няма да мога да смъквам колчето в седалковата тръба, защото ще нагъна маркуча.

Вчера започнах да хвърлям око и на KS LEV, при което дистанционното управление е закачено за долната част на колеца и не виси от седалката, което за мен е оптималното закачане. Това, че е с механичен спусък и че ще имам още 1 кабел външно не ме притеснява - рамката позволява да го прекарам доста адекватно. Единственият минус е по-високата цена, ама щом е в името на задника може и да направя този компромис.
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Сря Дек 18, 2013 11:04 am

Проблема на външния маркуч, не е толкова че може да го закачиш някъде, а че се гъне много кофти при смъкване на седалката и това рано или късно го отваря там където влиза в самия кол и започва да смуче въздух.
При първите версии на ревърба е жива трагедия. Сега съм си взел щутцера от версия 2 ... той е с едно допълнително затягане на маркуча и уж трябва да премахне тоя проблем, но най сигурно си остава ако маркуча не е закачен към подвижната част на колчето. А че може и да се скрие в рамката си е само още един плюс. Все си мисля, че тоя маркуч може да поеме нагъването и вътре в рамката от свалянато на колчето с с още 4-5 см. Повече от това вече надали ще са ти нужни.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот papinu » Чет Дек 19, 2013 10:09 am

Някой да има впечатления от Crank Brothers Kronolog?
Из англоезични форуми чета мнения на двата полюса :dontknow: .
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот X_NRG » Пет Яну 03, 2014 11:11 am

papinu написа:Някой да има впечатления от Crank Brothers Kronolog?
Из англоезични форуми чета мнения на двата полюса :dontknow: .


Това, което четох за него са по-скоро негативни мнения. Аз лично не харесвам идеята за механична система за застопоряване в която и да е точка от хода на колчето. Просто смятам, че ще има износване на зъбите, или там какъвто е механизмът за застопоряване, след което колчето ще започне да изпуска и да пропада. Може и да не съм прав, но не ми вдъхва доверие.

Иначе аз вече успях да напазарувам едно колче KS Lev 125mm и очаквам да пристигне скоро. :D Като система ми допадна повече и от двата Reverb-а на Rock Shox. Едно на ръка, че няма нужда да дупча рамката както при Stealth-а и второ, че бронята за жилото няма да се мандахерца когато колчето се смъква и вдига, както при обикновения Reverb, защото е захваната към долната му част. Другото е, че спусъкът е много по-дискретен и не стърчи въобще, т.е. риск от счупване -> минимален.
Ще споделя впечатления щом пристигне.
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот pascoff » Пет Яну 03, 2014 11:57 am

Продават в Trueriders едни колчета DSP Bighorn SHR, някой да е ползвал да изкаже мение? След заканата на Наката за тазгодишната ПВ мисля да се мотивирам да си купя такава благинка.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот xargs » Пет Яну 03, 2014 12:52 pm

Това сигурно си го видял - http://www.sicklines.com/reviews/dsp-bi ... -seatpost/

Доста ме блазнят тия колчета, ама все още не мога да приема мисълта, че давам 500лв за колче, повечето от които всъщност имат доста проблеми :-/
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот pascoff » Пет Яну 03, 2014 1:33 pm

xargs написа:Това сигурно си го видял - http://www.sicklines.com/reviews/dsp-bi ... -seatpost/

Доста ме блазнят тия колчета, ама все още не мога да приема мисълта, че давам 500лв за колче, повечето от които всъщност имат доста проблеми :-/


Мда, гледах го това ревю. Като цяло ми хареса (най-вече заради безпроблемната работа дългосрочно), но има някои недостатъци (сравнение с други решения), като по-малко ход 115мм и кабела за командата, който излиза от движещата се част на колчето.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот X_NRG » Пет Яну 10, 2014 11:44 pm

Вече съм горд собственик на KS Lev 125mm.

Направих няколко кръгчета по улицата с него и е доста приятно. Ето малко снимки:

Напълно прибрано:
Изображение

Напълно изкарано:
Изображение

Лостчето на кормилото (карбоново е и светкавицата е проникнала в материала, затова изглежда толкова долнопробно):
Изображение

Врътка за реглаж на жилото (+ 2 пора на земята):
Изображение

Ето и два клипа. В зависимост от това колко е натиснат спусъка, се регулира скоростта на разпъване. Накрая се чува тропване, но реално не е толкова силно колкото на клиповете. :D
Бавно:
http://youtu.be/v0i6GydfZQc
Бързо:
http://youtu.be/A4ndnfKYLBc

Общо взето съм доволен. Купих го 2ра ръка, изключително запазено.
За мен това колче има само предимства спрямо останалите на пазара, с изключение на цената за ново такова, но аз минах по-тънко. :)
Палчето може да се монтира на мястото на единия от lock-on-ите на ODI грипове, но аз предпочетох да го монтирам вдясно от него. Палчето може да се ползва както за ляво, така и за дясно. Това, което не ми хареса е, че бронята за жилото трябва да мине над лостчето за спирачката, защото в противен случай палчето ще е много вирнато - някак си грозно ми стои така, но "проблемът" е само визуален и вероятно само мой. :D
Бронята за жилото е хваната за долната част на колчето, което моментално го поставя пред обикновения Reverb, където маркучът се мандахерца, а също така е с "external routing", т.е. повечето рамки на пазара могат да го използват без да бъдат дупчени (както за RS Reverb Stealth). За дистанционното отключване се ползва най-обикновено жило за скорости. Не съм разглобявал мястото, където жилото е захванато за долната част на колчето, но в интернет има достатъчно снимки.
Може да се заключва във всяка една позиция от хода му.
Скоростта на връщане може да се "пипне" като се припомпи още въздух във въздушния патрон. Мястото за помпене става достъпно след като се свали седалката, защото се намира под релсите, но предполагам това е нещо, което се настройва веднъж и повече не се пипа. Лично на мен ми допадна така както пристигна.
Има си един недостатък - минимален луфт в разпънато, както и в сгънато състояние. Абсолютно сигурен съм, че не е от използване, ами си е фабрично, защото колчето е като ново. Четох, че доста други подобни колчета също имат някакъв минимален луфт, така че го намирам за нормално. При всяко положение въобще не се усеща, когато се кара, което е най-важното.

Остава да го изпробвам утре/другиден в полеви условия и да видим как ще се представи дългосрочно. От прочетени ревюта из интернет смятам, че няма да имам грижи.

:beer:
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот papinu » Съб Яну 11, 2014 5:48 pm

И аз в началото на годината се сдобих с нов регулируем кол KS Lev 150mm.
За съжаление все още не съм го 'извел на разходка' :).
@X_NRG много добре и точно е описал характеристиките на кола.

X_NRG написа:Има си един недостатък - минимален луфт в разпънато, както и в сгънато състояние. Абсолютно сигурен съм, че не е от използване, ами си е фабрично, защото колчето е като ново.
Четох, че доста други подобни колчета също имат някакъв минимален луфт, така че го намирам за нормално.

Кола като нов няма абсолютно никакъв луфт - това би трябвало да се отнася за всички марки и модели, когато са нови. И появата на луфт би трябвало да е в следствие от ползване - и отново това би трябвало да важи за всички марки и модели.
Kind Shock Lev Integra е модела, който съответства на RockShox Reverb Stealt. Разликата по м/у им е, че KS имат вариант с ход 150 мм.
Когато покарам няколко пъти и аз ще постна впечатленията си за кола :beer:
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот X_NRG » Съб Яну 11, 2014 7:14 pm

Днес го сръчках на Витоша. Работи както се очаква да работи. Не пропада след около 20 минути време каране седнал (повече от това не издържах да не го ръчкам нагоре-надолу), не се и разпъва след известно време спускане без да се сяда на седалката. 125мм ход ми бяха достатъчни за днешното каране, както предполагам и за 90% от каранията изобщо, но все ще има някое място, където ще усетя нуждата от малко повече ход, но тогава просто ще смъкна колчето. Ако го бях купувал ново, най-вероятно щеше да е 150мм вариант.

@papinu
Твоето колче разпъва ли се, когато е в прибрано състояние и вдигнеш колелото за седалката? Днес разбрах, че при мен се вдига, явно създавайки вакуум някъде в системата и когато пусна колелото, колчето се прибира отново до старата позиция. Ако е така "by design" ще го счета за недостатък, защото колелото не може да се вдига за седалката без тя да се разпъне максимално.
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Съб Яну 11, 2014 8:13 pm

X_NRG написа:Твоето колче разпъва ли се, когато е в прибрано състояние и вдигнеш колелото за седалката? Днес разбрах, че при мен се вдига, явно създавайки вакуум някъде в системата и когато пусна колелото, колчето се прибира отново до старата позиция. Ако е така "by design" ще го счета за недостатък, защото колелото не може да се вдига за седалката без тя да се разпъне максимално.


Ривърба също е така.
Освен че ме изненада първия път не ми пречи.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот papinu » Съб Яну 11, 2014 9:15 pm

X_NRG написа:@papinu
Твоето колче разпъва ли се, когато е в прибрано състояние и вдигнеш колелото за седалката? Днес разбрах, че при мен се вдига, явно създавайки вакуум някъде в системата и когато пусна колелото, колчето се прибира отново до старата позиция. Ако е така "by design" ще го счета за недостатък, защото колелото не може да се вдига за седалката без тя да се разпъне максимално.

Да, потвърждавам, че е така и за моя кол :agree:.
Признавам, че не го знаех :dontknow: и не бях забелязал това.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Сря Фев 05, 2014 10:43 pm

Нов играч със сериозна заявка ... http://enduro-mtb.com/en/exclusive-revi ... -seatpost/
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот TrayanNinov » Сря Фев 05, 2014 11:28 pm

outfaced написа:Нов играч със сериозна заявка ... http://enduro-mtb.com/en/exclusive-revi ... -seatpost/

20см - това си е доста. Обаче не мисля че ти трябват чак толкова. Не е като да е евтино. А и механично..... моя фаворит е reverb. Бюджетен вариант е моето колче KS Dropzone (200-250лв) от както го имам съжалявам че няма команда, а е с лостче. Изглежда все едно се подръпваш за та****** и определено не е най-удобното нещо. Колкото до работата му - перфектно е след като го сервизирах. Бях шокиран като ново колче, поръчано от немски сайт, дойде и не работеше както трябва. Бърз сервиз и е перфектно от тогава.
Аватар
TrayanNinov
 
Мнения: 91
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Вто Май 01, 2012 9:23 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот po_taka » Сря Фев 05, 2014 11:52 pm

защо не сте включили и братята китайци :)
Аз от моя т-марс съм много доволен, и цената му е доволна 135лв
Наложи се да му сменя жилото. Гресирам го на месец и половина, иначе почва да върви трудно.
За петте месеца ползване нямам оплаквания :D
Щом аз успях да го разглобя и сглобя, значи е достатъчно просто :^:

При моя наклон на седалката е малко кофти положението което има болта за затягане към релсата, не може да се ползва дълъг инструмент.

Изображение
Аватар
po_taka
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:21 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Admin » Чет Фев 06, 2014 8:54 am

Тоя T-Mars от T-Market ли го взе? :D
Шегата настрана, не знаех, че има и такива евтини алтернативи, а както разбирам от теб, не са и лоши за парите си... :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Фев 06, 2014 10:45 am

Направо без пари! :)
Намерих няколко варианта за 80-90$ с доставката!
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот antonpc » Чет Фев 06, 2014 11:01 am

HepBeH_XaMcTep написа:Направо без пари! :)
Намерих няколко варианта за 80-90$ с доставката!

Интересен вариант за US $75.35 и Free Shipping. 2013 New TMARS Adjustable Seatpost Seat Post , 31.6X425mm
Thank You, Bicycle :) “It is not the mountain we conquer but ourselves.” ~ Edmund Hillary / FunKyBikers
Аватар
antonpc
 
Мнения: 269
Рейтинг: 1551
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 8:23 am
Местоположение: Абсурдистан, София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот taurus13 » Чет Фев 06, 2014 11:21 am

Това Т-марс че ми изглежда с много нежна скоба за седалката. Така ли е и на живо?
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Чет Фев 06, 2014 11:56 am

Мдам ... китайците са се постарали да дадат максимум функция за минимум пари. Лостчето е супер измислено но като се изключи това си е съвсем приемливо. Аз бих му сменил лостчето обаче с такова на г.дропер или някоя самоделка, която да е малко по адекватна от тая пишка :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот joropc » Чет Фев 06, 2014 1:24 pm

outfaced написа:Мдам ... китайците са се постарали да дадат максимум функция за минимум пари. Лостчето е супер измислено но като се изключи това си е съвсем приемливо. Аз бих му сменил лостчето обаче с такова на г.дропер или някоя самоделка, която да е малко по адекватна от тая пишка :D

Ами те всъщност са копирали лостчето на CB Joplin едно към едно, което реално е най-малкият проблем на въпросното колче ;)
Изображение
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот outfaced » Чет Фев 06, 2014 2:14 pm

Е верно ли CB са измислили тая дивотия :bigeyes:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот X_NRG » Чет Фев 06, 2014 2:52 pm

След гледането на това клипче: http://www.youtube.com/watch?v=MLB26RyKThs , силно бих се притеснявал за камбанките си ако притежавам подобно колче... :crazy:
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот Morpher » Чет Фев 06, 2014 3:40 pm

Заедно с котарака от клипчето отиваме при доктора, да ни ги махат след използване на въпросното колче :D

И аз съм запланувал една такава придобивка и следя мненията Ви с интерес :)
Като гледам или KS или Reverb ще е, в зависимост от финансовото положение, когато дойде време:)
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот eMcKu » Чет Фев 06, 2014 4:45 pm

X_NRG написа:След гледането на това клипче: http://www.youtube.com/watch?v=MLB26RyKThs , силно бих се притеснявал за камбанките си ако притежавам подобно колче... :crazy:

Това е опцията катапулт при екстремни ситуации. :D
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Фев 06, 2014 7:53 pm

antonpc написа:
HepBeH_XaMcTep написа:Направо без пари! :)
Намерих няколко варианта за 80-90$ с доставката!

Интересен вариант за US $75.35 и Free Shipping. 2013 New TMARS Adjustable Seatpost Seat Post , 31.6X425mm



Една от първите придобивки на пролет ( след комплект накладки )
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Dropper Seatpost (впечатления, сервизиране и т.н.)

Мнениеот THEZOGGO » Пет Фев 07, 2014 12:05 am

http://singletrackworld.com/forum/topic ... eplacement

Полезна тема за този кол.

Иначе, някой знае ли какво е максималното тегло което може да носи кола?
Защото на някои аджъстъбъл колове, пише че са до 90 кг. Нещо такова ми се върти в ума и за РС Ревърб. Не, че като се кача на мекото колело заедно с раницата съм към 96 кг, но за момента Ревърба не е дал поражение. Иначе този TMARS ми допада само защото е 420 мм дълъг. Но теглото е убийствено, поне според мен. Ако го сложа на твърдака, теглото му ще стане 16.300 кг

Хм, малко гуглене и:

https://app.box.com/s/tojhs3rg7nnoo4qvyh6l - сървис менюъл
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 164 госта