papinu написа:Всички фотохромни плаки видимо 'потъмняват' и това е в принципа им на действие.
edit: Щеше да е добре да има и една снимка на калъфчето, което е споменато като недостатък.
За затъмняването и аз така бях чувал - явно обаче при този цвят на стъклата очите ми не успяват ясно да определят кога са по-светли и кога по-тъмни. Говоря за случаите, когато гледам очилата отстрани. Когато гледам през тях, промяната очевидно е достатъчно плавна в рамките на половин минута, за да не я "виждам", но е факт, че и при по-слаба светлина, и при по-силна ми беше много добре пред очите.
За калъфа си прав - просто не е бил в мен при правенето на снимките. За да не губя време сега да го снимам, ето няколко снимки от интернет, на които се вижда как изглежда (макар и с други модели на Julbo):
http://i655.photobucket.com/albums/uu27 ... boCase.jpghttp://www.rainydaymagazine.com/RDM2012 ... lboBig.jpghttp://trailrunnernation.com/wp-content ... IM0803.jpghttp://ecx.images-amazon.com/images/I/8 ... L1500_.jpgКутията е стандартна за повечето модели на марката и не че нещо ѝ има, върши си работа, но просто като сложа очилата вътре, имам чувството, че мога още едни да събера.

щеше да ми е доста по-полезна, ако беше по-компактна, за да мога да я нося и в раницата за каране - сега просто е разхищение да я сложа нея, при положение че заема място колкото една дреха.