Marzocchi 2007: Pics, Prices and Specs

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот bikerider » Пет Юли 14, 2006 4:21 pm

[quote="TOYAGA"]
И все пак... От това, което казваш излиза, че Fox-овския "oil bath" няма нищо общо с "оpen bath" схемата на Marzocchi. Tака ли е?
[/quote]


Технически погледнато: определено, защото при Марцоки маслото влиза и излиза от патрона свободно, а същевременно при по-дългоходовите вилки има и дупка в крака да излиза при втулките, та когато вилката се сгъне, маслото излиза от патрона, излиза през дупката и се стича по тръбата и след като вилката се разгъне смазва втулките, демек смазочния цикъл е на сгъване-разгъване (дори да я няма дупката), докато при Fox смазочния цикъл е каране и после обръщане :lol:

Маркетингово погледнато: краката се смазват с масло и при двете системи, ама oil bath спестява тегло в сравнение с open bath :lol:

Edit: има и един друг аспект, за който Fox мълчат като риба - охлаждането на вилката. На практика такова няма. Това разбира се има значение повече за 40, отколкото за еднокоронните модели, но все пак...

абе cheat отвсякъде... същото като SPV...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Пет Юли 14, 2006 4:28 pm

Реално погледнато: При това положение не виждам с какво еднa Fox 100X превъзхожда еднa Manitou R7. Баси, мноо як тоя маркетинг бе!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Юли 14, 2006 4:34 pm

[quote="TOYAGA"]

Реално погледнато: При това положение не виждам с какво еднa Fox 100X превъзхожда еднa Manitou R7.
[/quote]


Арката е отпред :rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот karuzo » Пет Юли 14, 2006 4:35 pm

da ne me nari4a6 shmulo kato ne rasbira6 ot vilki
Това е текстови блок, който може да бъде прикачан в края на съобщенията, които пускате.
Аватар
karuzo
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 8:21 pm
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Пет Юли 14, 2006 4:40 pm

[quote="TOYAGA"]


Баси, мноо як тоя маркетинг бе!
[/quote]


Аз кво ви казвах:D;)
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Юли 14, 2006 4:55 pm

[quote="karuzo"]

da ne me nari4a6 shmulo kato ne rasbira6 ot vilki
[/quote]


не шмуло, шмульо :rofl::rofl::rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Пет Юли 14, 2006 4:56 pm

[quote="karuzo"]

da ne me nari4a6 shmulo kato ne rasbira6 ot vilki
[/quote]


Oт вилки може и да не разбирам, ама Шмулювците ги разпознавам от километри. Ти си превъзходен екземпляр!

@ bikerider

Aaa, тука не си прав. SPV не е сheat - много хубаво си бачка даже. Само трябва да разбереш какво точно можеш да искаш и как точно да си го поискаш... ;)

@ F1-MAN

Та какво казваш си казвал?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Юли 14, 2006 5:02 pm

[quote="TOYAGA"]
SPV не е сheat - много хубаво си бачка даже.
[/quote]


Че той и Фокса си бачка много хубаво ;)

Cheat наистина звучи двусмислено, имах предвид по-скоро компромис с определени характеристики за сметка на други - SPV е същия компромис като тоя oil-bath. Мани, че като се сетя за SPV и ме хваща яд - още не мога да прежаля Stratos Id...:smash:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот F1-MAN » Пет Юли 14, 2006 5:04 pm

[quote="TOYAGA"]


@ F1-MAN

Та какво казваш си казвал?
[/quote]


Ааааа неща пак да почвам, с bikerider имахме един спор за новите технологии при велосипедите, нуждата от тях и това по какъв начин ни се представят.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Юли 14, 2006 5:12 pm

[quote="F1-MAN"]

[quote="TOYAGA"]


@ F1-MAN

Та какво казваш си казвал?
[/quote]


Ааааа неща пак да почвам, с bikerider имахме един спор за новите технологии при велосипедите, нуждата от тях и това по какъв начин ни се представят.
[/quote]


Aха...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Пет Юли 14, 2006 5:23 pm

@ bikerider

Ееее то в живота сичко е така - за да получиш, требе да дадеш рииииииишшши... :beer:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Юли 14, 2006 7:20 pm

@TOYAGA:
Ще му дам аз на "big red S" Майки един балкански *** в **** ако ми падне в ръчичките....

@F1-MAN: ако си спомням правилно спора с теб беше за нововъведенията по принцип и цените им. Тук говорим конректно за Fox и Marzocchi. Хайде да не смесваме нещата... :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Пет Юли 14, 2006 9:21 pm

[quote="bikerider"]

@TOYAGA:
Ще му дам аз на "big red S" Майки един балкански *** в **** ако ми падне в ръчичките....
[/quote]


А ти видЕ ли кви шокове и вилки е зел да праи?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот flex » Пет Юли 14, 2006 9:39 pm

Баси няма нито Shiver нито Monster... и затова почвам да ги намразвам :banghead::banghead::banghead:
Chuck Norris smells what the Rock is cooking... because the Rock is Chuck Norris' personal chef.
Аватар
flex
 
Мнения: 736
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 9:21 am
Местоположение: /dev/zero

Мнениеот Admin » Пон Юли 17, 2006 4:30 pm

Само да вметна, че при RS Pike (а предполагам и при другите вилки на марката с Motion Control смазването на тръбите е реализирано по този начин. Има си патрон с маслото, което се грижи за амортизацията, но той е затворен. Има и малко масло във всеки от ботушите, както има и едни дунапренени семеринги (ако правилно съм разбрал, те също са прахови, както и силиконовите над тях), които е хубаво да са напоени с масло. Така че наистина, лекото тегло си има цена и често е за сметка на нещо друго. Въпросът е какъв процент от крайните потребители могат да усетят, че маслото за смазване примерно се е загряло? Аз нито мога, нито мисля, че някога ще мога. То какво ще му стане (на него или на вилката) ако позагрее? (говоря за смазващото масло между тръбите).
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Юли 17, 2006 5:09 pm

[quote="Admin"]
Въпросът е какъв процент от крайните потребители могат да усетят, че маслото за смазване примерно се е загряло?
[/quote]


Както изтъкнах в предния си пост, разглеждам тези разлики в чисто технически план. В потребителски план е ясно, че на повечето хора дори няма и да им направи впечатление.

Относно нагряването - ясно е, че говорим за продължително каране. Ясно е, че не може да се говори за fade, щото става дума за смазочните качества. За мен единствения ефект би бил евентуално изтъняване на масления филм (което силно зависи от самото масло) и по-лесното му стичане долу в краката. Дали това е добре или зле може да се каже категорично, но единствено от техническа гледна точка. От потребителска гледна точка както сам казваш въпроса е силно относителен - втулките все пак са консуматив.

Иначе дунапренчетата не изпълняват роля на семеринги, щото не стискат плътно тръбата, по-скоро изпълняват роля на акумулатор на масло, тоест грижат се да смазват тръбите с маслото, с което са напоени. Задълбах в тия дунапренчета, защото ми прави впечатление, че Fox са първите, които откровено препоръчват нещо, което съм споменавал и преди - нуждата от обръщане на колелото/вилката за известно време за да се напоят дунапрените със стеклото се долу масло.
А това ако не се прави води до влошаване на работата на вилката, особено на малки препятствия. Единствено това целях да изтъкна пред форума - системата е хубава, осигурява драстично намалено тегло, но всичко си има цена.

Моля поста ми да се приема като част от техническо-образователна дискусия отколкото като потребителско-религиозна реклама на Marzocchi :)


Edit: Всъщност дискусията с TOYAGA започна с моето мнение на какво се дължи относително голямото тегло на Marzocchi вилките, а не на какво се дължи ниското тегло при системата с дунапрените. Освен това, когато говорих за нагряването изрично споменах, че става дума за downhill употреба, тоест за висока честота на сгъване и разгъване.

И всъщност, по принцип увеличеното нагряване на краката (забележимо според мен само при DH употреба), води до увеличено нагряване на патрона, съответно и до леко нагряване на маслото в патрона. Обаче дали това би могло да доведе до fade или не си е чиста спекулация, щото зависи от един милион параметри. На теория отговора е да - би могло. Това и коментирах.

Практическата (потребителска) страна слабо ме интересува, защото колкото потребители, толкова и стилове на каране, толкова и мнения има по въпроса, но благодаря за уместното включване! :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Пон Юли 17, 2006 5:39 pm

Профано-прагматично включване след изчерпателното разяснение на Марто. За мен изнесената за Fox информация значи едно - когато дойде време да сменям настоящия Scareb, ще пратя гъза си в рая... :D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Юли 18, 2006 7:44 am

@ bikerider Маслен радиатор си требе, па и дзъбна помпа да маже фтулките под налягяне, иначе...:D:beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Юли 18, 2006 9:32 am

Няма проблем, само да дойде полимерната революция :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Пет Юли 28, 2006 11:47 pm

[url=http://www.mtb-bg.com/link.php?news/news00372-290706.htm]вече можете да видите всички модели за 2007г. в сайта[/url]
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот airborneone » Съб Юли 29, 2006 9:55 am

[quote="Admin"]

[url=http://www.mtb-bg.com/link.php?news/news00372-290706.htm]вече можете да видите всички модели за 2007г. в сайта[/url]
[/quote]

:thumb::D
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот Besen na Kolelo » Съб Юли 29, 2006 10:13 am

[quote="Admin"]

[url=http://www.mtb-bg.com/link.php?news/news00372-290706.htm]вече можете да видите всички модели за 2007г. в сайта[/url]
[/quote]


аресват ми :) :)
I spit on the face of the people who don't want to be cool
Аватар
Besen na Kolelo
 
Мнения: 1342
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Съб Юли 29, 2006 1:35 pm

Само не разбрах откъде дойде тва "короната е от титанова сплав" в описанието на Corsa... :dunno:

BTW, според жабарите вилката тежи 1,57 кг. Не е зле... :)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот elfa » Съб Юли 29, 2006 2:39 pm

[quote="Admin"]

[url=http://www.mtb-bg.com/link.php?news/news00372-290706.htm]вече можете да видите всички модели за 2007г. в сайта[/url]
[/quote]


Вилките са много яки и много ме кефят:bouncy:, въобще добра работа са свършили Marzocchi, а аз съм тръгнал да си купувам вилка Rock Shox(в комплект с колело:spin:, но това е друг въпрос...)!
Super са си вилките:D!!!
Да видим кой ще се сдобие скоро с вилка на Marzocchi за 2007 година:beer:!!!
elfa
 
Мнения: 591
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Съб Юли 02, 2005 10:42 pm
Местоположение: Bulgaria, Sliven

Мнениеот Ozzie » Съб Юли 29, 2006 8:46 pm

[quote]Препоръчителни цени: хххх лв.[/quote]
кхъм- кхъм... Чичо, чичо, защо кашляш?:thumb:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот naso » Нед Юли 30, 2006 12:39 pm

хахахах абе всичко е много хубаво ама с тея цени дето са праснали от marzochi незнам кой ще си купи хахах еле па тая WC то дето е колкото едно колело ;) ахахха иначе са хубави сигурно! ;)
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот bikerider » Нед Юли 30, 2006 4:30 pm

Да бе, те и фераритата струват ужасно много, не знам кой ли ще си вземе? :crazy:

Сериозно, вилките са много хубави. Мен лично ме впечатли това, че са върнали болтовете в короните, за да не се оскъпява излишно евентуален ремонт, хидравликите и те са доста пипнати откъм реглажи и функционалност. Marzocchi ме изненадват много приятно тази година и се радвам да видя такова раздвижване при тях... определено има какво да се види във всички сегменти.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Ozzie » Нед Юли 30, 2006 6:28 pm

То да не се пошегува човек бе bikerider.:nuts:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот afterburner » Нед Юли 30, 2006 7:39 pm

[quote="bikerider"]

Marzocchi ме изненадват много приятно тази година и се радвам да видя такова раздвижване при тях... определено има какво да се види във всички сегменти.
[/quote]


И аз съм впечатлен, но според Marzocchi 2008-ма ще е годината с най-впечатляващите нововъведения :) Нямам търпение ;)
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Нед Юли 30, 2006 9:36 pm

[quote="TOYAGA"]

Само не разбрах откъде дойде тва "короната е от титанова сплав" в описанието на Corsa... :dunno:[/quote]


"Steer tube & crown: Alloy XC/ Ti Crown".
Това пише в документа (оформен е като презентация), с който аз разполагам. Може би имат предвид само покритието (макар че навсякъде в графите на таблицата се говори предимно за материали, а не за покрития), ако съм разбрал погрешно, извинявам се. :) Някой, който да е сигурен каква е короната на Corsa? :dunno:;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 167 госта