ПРОФСЪЮЗ НА СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ !

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

ПРОФСЪЮЗ НА СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ !

Мнениеот Veteran » Пон Юли 17, 2006 11:22 pm

Приятели, нужно е да помислим за себе си и да се организираме. Организаторите си имат хиляди проблеми, спонсорите се грижат за парите си, а за нас...Трябва да прокараме идеята преди всяко състезание наш представител да обиколи трасето със съдия и организатор и да се отстранят проблемите. Нашият представител да бъде информиран как ще бъде разпределен наградния фонд. И тъй като постоянно си скапваме техниката добре би било да ползваме някакво намаление при купуването на части. Дайте предложения не само за морална но и за ефективна подкрепа!
Veteran
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Апр 28, 2006 9:32 am

Мнениеот tanya » Вто Юли 18, 2006 9:16 am

По тази идея наистина може да се помисли.
Първо предложение: Нека в наредбата за всяко всяко състезание се обявяват и наградите за всички стартове. Миналата година на почти всички състезания от веригата "Pro Bike" бяха описани и съответните награди. Тази година не съм видяла такова нещо. Така всеки състезател може да реши дали си струва да участва в дадено състезание. Не съм материалист и не карам заради награди, но участието в състезания си струва доста пари. Не знам колко са клубовете, чиито състезатели получават някаква помощ. Обикновено всеки трябва сам да си поема разходите за път, такси, нощувки и т.н. В крайна сметка май участието по състезания излиза доста солено. Без състезания отново ще има доста хора, които ще карат колело, но според мен няма да има спорт!
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Мнениеот bikerider » Вто Юли 18, 2006 9:29 am

[quote="tanya"]
Без състезания отново ще има доста хора, които ще карат колело, но според мен няма да има спорт!
[/quote]


:usclap::bowdown::rofl:

Извинявам се за офтопика, но сте ми малко смешни с този пожелателен уклон "нека", "трябва" и "дайте".

Да живей Комсомола! Дерзайте, молодци! :usclap:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Brave » Вто Юли 18, 2006 10:07 am

За да се създаде ПРОФСЪЮЗ на състезателите, е необходимо, да има професионални състезатели. При наградните фондове, които се предлагат, такива, няма и не може да има. За сега сте любители и просто няма как да се защитите чрез синдикат или съсловна организация. Смешно е. Спорта е на такова етап в България, че по-скоро всичко е на ниво ентусиазъм и хоби, за адекватно спонсорство не може и да става дума - все още няма пари във МТБ на българска почва. Какво - ще направите бойкот на Веломания, че не ви е дала по една вътрешна гума и накладки за BR-M475?
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот TOYAGA » Вто Юли 18, 2006 10:29 am

А защо не граждански комитет? Или направо партия?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот rogi » Вто Юли 18, 2006 12:23 pm

Краси,идеята е добра ,ако ние не си помогнем никой няма да го стори.Всички се надявахме че БКС ще пооправи нещата сас състезанията,по добра организация ,трасета,награден фонд,но уви бих казал че нещата се влошиха.
Това че няма професионални състезатели не промена нещата, идеята е валидна и мисля че може да се осъществи.Но това ще стане с хора които искат наистена този спорт да се развива.
Не допустимо е според мен един олимпийски спорт като ХС-то да е на такова ниско ниво и нищо да не се прави за неговото развитие .(не искам да омаловажавам ДН състезателите и техния труд с тези си думи )
rogi
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Юли 02, 2005 9:49 pm

Мнениеот tanya » Вто Юли 18, 2006 12:49 pm

Доколкото ми е известно задачата на една спортна федерация (каквато уж имахме) или в момента на Българския Колоездачен Съюз (дето уж го има) е да развива спорта. Да поддържа национални отбори и т.н. Някой тук да е чувал за национален отбор по XC? Щото аз не съм. А е истина, че това е олимпийски спорт. Яд ме е само, че има много талантливи момчета, които могат да карат здраво, искат да тренират и да се състезават. И ако някой си мисли, че те ей така протко си връткат кръгчета насам натам, много се лъже. Високите резултати идват с тежки тренировки, а опитът се трупа със състезания. Обаче sory, хлапета вашият труд и най-вече вашият талант ще продължава да си отива на вятъра, защото тук в България пари за спорт няма (е ако е футбол или пък бокс, борба - може и да се намерят). Дано поне по-дълго време устискате да карате с гол ентусиазъм.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Мнениеот bikerider » Вто Юли 18, 2006 1:02 pm

tanya, що не слезете от черешата за момент?

[quote="tanya"]
Българския Колоездачен Съюз (дето уж го има) е да развива спорта.
[/quote]


Точно така. Задачата е тяхна, също така и дефиницията за "развитие на спорта". Ако някой иска повече, да НАПРАВИ повече и толкова, а не само профсьюзи :crazy:, организации и прочие. Знаете приказката за "много вожд, малко индианец", нали?

[quote="tanya"]
Обаче sory, хлапета вашият труд и най-вече вашият талант ще продължава да си отива на вятъра, защото тук в България пари за спорт няма (е ако е футбол или пък бокс, борба - може и да се намерят). Дано поне по-дълго време устискате да карате с гол ентусиазъм.
[/quote]


tanya, имате ли поне елементарна икономическа грамотност освен комсомолската? Или просто сте се качила на пиедестала и роните сълзи за нереализираните таланти дето никой не им дава пари да се реализират??? Най-обичам някой като Вас като се закахъри за другите колко били зле... направо ми домилява... кажете как да се срещна с вас искам да ви целуна, такава доброта просто не бива да остава ненаградена... :bowdown:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот hlebarka » Вто Юли 18, 2006 8:35 pm

[quote="bikerider"]

Най-обичам някой като Вас като се закахъри за другите колко били зле...
[/quote]


:agree: Мен сегашното положение ме устройва - има магазини, в магазините има сносни части, не е като да няма и къде да се кара, какво повече. А състезателите ако смятат за нужно - да се организират.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот Veteran » Вто Юли 18, 2006 8:53 pm

На състезанието в Храбрино тази седмица стана страхотен състезателен инцидент, за щастие без тежки последици. Това предизвика сериозна полемика. При награждаването пък победителите в дисциплината крос- кънтри получиха медал докато техните колеги в спускането освен медала получиха от 50 до 200 лева и хубави аксесоари. Ние не се впечетляваме много много но по- малките питат кво е това разделение. Вярно е, че не сме професионалисти но все има неща които трябва да подминаваш. Сега типично по нашенски всеки се спасява сам.
Veteran
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Апр 28, 2006 9:32 am

Мнениеот EmZo » Сря Юли 19, 2006 12:13 am

[quote="hlebarka"]

[quote][i]
:agree: Мен сегашното положение ме устройва - има магазини, в магазините има сносни части, не е като да няма и къде да се кара, какво повече. А състезателите ако смятат за нужно - да се организират.
[/quote]


Абсолютно съм съгласен!
според мен това дето се каза по-горе, че като няма състезания нямало да има спорт е смешно направо.
Както и да е... така или ианче ми звучи безсмислено и малко ми се губят рамките на понятието спорт в конкретния случай.

Аз лично карам за удоволствие, и не мисля че някой е трябва да ми плаща или да ме стимулира за това. И изобщо да не се организират състезания аз пак ще си карам и страста ми към спорта или просто хобито ако искате го наречете, няма да се промени.

Радвам се когато се организират състезания, защото се събират много хора с които имаме общи интереси, и си прекарваме чудесно.
Доволен съм, защото се организират все пак някакви състезания приемер: "Паралелна Вселена" които предлагат прилична организация на отлична цена. Не може да ме ентусиазира толкова наградния фонд даже изобщо, колкото участието като цяло в едно такова мероприятие.
За нищожната цена от 66 български лева, три чудесни прекарани дни - това за мен е най-голямата награда.
И все пак дори и да го нямаше аз пак щях да карам. Дори сам. Просто защото ме радва адски много.

А относно националния отбор, честно казано не ме е особено грижа, дали ще има такъв или не. Какво прави той? Представя ни по света? Имаме си достаъчно други начини за реклама.
Какво значи че момчетата си пропиляват таланта? Щом карат и се наслаждават, то тогава не мисля, че пропиляват нещо. Напротив!

Да не говорим че когато големите пари влязът в някой спорт, той се покварва и изобщо основната идея се забравя.
Ето пресен пример е Tour de France.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот bikerider » Сря Юли 19, 2006 9:57 am

[quote="hlebarka"]
А състезателите ако смятат за нужно - да се организират.
[/quote]


Именно!

Винаги се намира по някой комсомолец в тая България, дето иска той да "организира" и за се започва с "хайде", "дайте", "нека", "трябва" и другите заклинания на "спасителите"...

@EmZo: :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот octane » Сря Юли 19, 2006 11:09 pm

Идеята за този профсъюз ми допада. Трябва да има някой, който да следи дали трасето е подходящо и добре обезопасено. Наградите винаги са били смешни, но вече бизнесът с поанинското колоездене се е разрастнал доста. Време е магазините и производителите/вносителите на планински велосипеди да отпуснат някакув по-сериозен награден фонд на състезанията. Отдавна отминаха времената, когато в България имаше 2-3 хубваи и скъпи колела и когато Rock Shox обяви, че е предвидила да се продадат два Boxxer-а в България, всички се чудехме кой ще ги купи (очаквахме да не се продадат и двата). Освен това всички знаеме колко струват хубавите велосипеди и тяхната поддръжка. За тези, който си мислят, че 200 лв е награда, много се лъжат. Могат да отворят някой електронен магазин и да проверят колко струват едни хубави външни гуми 2,6 или 3.0 и два чифта накладки за Hayes или GustavM.
Ако организаторите немогат да правят състезания, да не ги правят тогава, вместо да обещават цял шампионат. Познавам няколко човека, който имат скъпи машини и не участват умишлено в подобни шампионати, защото наградният фонд е смешен. Не че могат да се доберат до него, но с повече състезатели има повече атракция и повече публика. Следователно фирмите, които трябва да отпуснат повече пари са на по-голяма печалба.
Предлагам при следващото състезание, ако профсъюза реши, че трасето е прекалено опасно, или наградният фонд отново е малък, да организира бойкот на състезанието. Освен това профсъюзът трябва да изиска допинг контрол за състезателите, които са заели призови места и чак след като го издържат да им се дават наградите. В случай, че не го издържат, да им се отменат медалите и да се дадат на следващите в класирането.
Аватар
octane
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Дек 16, 2005 12:53 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот nk » Чет Юли 20, 2006 8:28 am

[quote="octane"]
Освен това профсъюзът трябва да изиска допинг контрол за състезателите, които са заели призови места и чак след като го издържат да им се дават наградите. В случай, че не го издържат, да им се отменат медалите и да се дадат на следващите в класирането.
[/quote]


Не знам дали имаш идея един истински допинг контрол колко струва и колко време отнема за да бъде направен.
nk
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 08, 2004 5:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Чет Юли 20, 2006 8:40 am

[quote="octane"]

Идеята за този профсъюз ми допада. Трябва да има някой, който да следи дали трасето е подходящо и добре обезопасено. Наградите винаги са били смешни, но вече бизнесът с поанинското колоездене се е разрастнал доста. Време е магазините и производителите/вносителите на планински велосипеди да отпуснат някакув по-сериозен награден фонд на състезанията. Отдавна отминаха времената, когато в България имаше 2-3 хубваи и скъпи колела и когато Rock Shox обяви, че е предвидила да се продадат два Boxxer-а в България, всички се чудехме кой ще ги купи (очаквахме да не се продадат и двата). Освен това всички знаеме колко струват хубавите велосипеди и тяхната поддръжка. За тези, който си мислят, че 200 лв е награда, много се лъжат. Могат да отворят някой електронен магазин и да проверят колко струват едни хубави външни гуми 2,6 или 3.0 и два чифта накладки за Hayes или GustavM.
Ако организаторите немогат да правят състезания, да не ги правят тогава, вместо да обещават цял шампионат. Познавам няколко човека, който имат скъпи машини и не участват умишлено в подобни шампионати, защото наградният фонд е смешен. Не че могат да се доберат до него, но с повече състезатели има повече атракция и повече публика. Следователно фирмите, които трябва да отпуснат повече пари са на по-голяма печалба.
Предлагам при следващото състезание, ако профсъюза реши, че трасето е прекалено опасно, или наградният фонд отново е малък, да организира бойкот на състезанието. Освен това профсъюзът трябва да изиска допинг контрол за състезателите, които са заели призови места и чак след като го издържат да им се дават наградите. В случай, че не го издържат, да им се отменат медалите и да се дадат на следващите в класирането.
[/quote]

А също така организаторите да осигурат добър масажист за всеки колоездач. Приятна женска/мъжка компания за вечерта с цел разпускане. Добра храна. Предлагам също нагарадите да са на стойност поне колкото кг е един състезател, така по тежките ще имат стимул. също така предлагам ..., а и нека да ...., най добре ще е ... да ... за мен.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Юли 20, 2006 9:40 am

[quote="octane"]
[b]Време е[/b] магазините и производителите/вносителите на планински велосипеди да отпуснат някакув по-сериозен награден фонд на състезанията.
[/quote]


ей беее аман от тия спасители и умници дето им се иска да казват какво да става... на гол тумбак чифте пищови. Аман от потомствени комунисти!!!

@SPA:
и джакузи и open bath... :D

@octane/root: препоръчвам ти да се кандидатираш за президент, тъкмо ще организираш спорта директно с укази...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот тучо чучо » Чет Юли 20, 2006 10:20 am

Бойкот, бойкот!!!:cussing:

Ето тия са ми любими - като не могат/ не искат нещо и веднага обявяват бойкот на състезанието.:crazy:
Интересното е, че скоро един от най-прославените ни състезатели се изказа по подобен начин за едно друго мероприятие. Абе на крив...
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот octane » Чет Юли 20, 2006 3:56 pm

bikerider, абе ти да нямаш магазин за колела, че да ги защитаваш така? Аз си мисля, че е доста гадно магазините да правят пачки покраи такива мероприятия, а за самите мероприятия да се стискат.
И освен това, някои мойе ли да ми кайе някой истински спонсор в България, който да е спонсорирал талантлив колоездач (Освен Боби Танев и съответно магазините и федерацията му)? Не смейте да казвате нито Velomania,нито BAS. Все пак говориме за таланти, а не за собствените си работници.
Аватар
octane
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Дек 16, 2005 12:53 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот тучо чучо » Чет Юли 20, 2006 4:11 pm

[quote="octane"]

тръттт... пръддддд....
[/quote]

Май пак някой пръдна?:dunno:
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Юли 20, 2006 5:15 pm

шмульо...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот C_Mo » Чет Юли 20, 2006 5:45 pm

[quote="octane"]

bikerider, абе ти да нямаш магазин за колела, че да ги защитаваш така? Аз си мисля, че е доста гадно магазините да правят пачки покраи такива мероприятия, а за самите мероприятия да се стискат.
И освен това, някои мойе ли да ми кайе някой истински спонсор в България, който да е спонсорирал талантлив колоездач (Освен Боби Танев и съответно магазините и федерацията му)? Не смейте да казвате нито Velomania,нито BAS. Все пак говориме за таланти, а не за собствените си работници.
[/quote]


Още ли с гордост лепиш стикери БФПК на Скота? Или клуб "Витоша" те спонсорира?
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Zozka » Чет Юли 20, 2006 6:30 pm

Абе Бай Октан, ти на колко си годинки бре? Нищо лично, ама не демонстрираш грам мисловна дейност. Айде живуркай си там...:thumb:
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот F1-MAN » Чет Юли 20, 2006 7:43 pm

[quote="octane"]

И освен това, някои мойе ли да ми кайе някой истински спонсор в България, който да е спонсорирал талантлив колоездач (Освен Боби Танев и съответно магазините и федерацията му)? Не смейте да казвате нито Velomania,нито BAS. Все пак говориме за таланти, а не за собствените си работници.
[/quote]


RAM Bikes, може и да не дават милиони на карачите си, но са спонсорали хора с колела, а може би и други неща, не съм толкова навътре. Не знам за Горгона, Велос и т.н., иначе Веломания е спонсорирала не само хора, които работят там. Въобще вземи слез от шосейката за един ден.....
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Юли 20, 2006 7:56 pm

[quote="F1-MAN"]

... вземи слез от шосейката за един ден.....
[/quote]


Нещо против шосейките? А? Проблем?! :(!:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Чет Юли 20, 2006 8:02 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote="F1-MAN"]

... вземи слез от шосейката за един ден.....
[/quote]


Нещо против шосейките? А? Проблем?! :(!:


[/quote]


Нищо, с удоволствие си ги гледам всеки ден. Това беше негово изказване по повод състезателите ни по ХС.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Чет Юли 20, 2006 8:03 pm

айде погоооооооооооооооооооооооо !!! :):hbang2:
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот TOYAGA » Чет Юли 20, 2006 8:09 pm

[quote="F1-MAN"]


Нищо, с удоволствие си ги гледам всеки ден. Това беше негово изказване по повод състезателите ни по ХС.
[/quote]


Тоя шосеен велосипед не е виждал с далекоглед, камо ли да се качва не него...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Чет Юли 20, 2006 8:10 pm

[quote="MAN6"]

айде погоооооооооооооооооооооооо !!! :):hbang2:
[/quote]


Ррррррр! Джаф-джаф! :lol2::lol2::lol2:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот EmZo » Чет Юли 20, 2006 8:45 pm

Вие всички сте позьори!
Октейн е прав, аз това колело за какво съм го взел бре. Пари трябва да се изкарват.
Докъто не започнат да дават хонорар на всеки участник, вместо участниците да плащат такси, обявявам БОЙКОТ! Ама бива ли такива работи? Искам освен хонорара да раздават по един чифт гуми 3.0 или поне 2.6! Ако пък на старта не раздават по 1-2 чифта наклатки за Хейс или Густаф еМ, изобщо няма да заставам на стартовата линия.
Може ли такива работи?! А?! Ше ми се подиграват организаторите с кренвирши и бира. Кажете с бира как се спира? Накладки трябват!
Предлагам Тейлър и Агента да застанат на по една масичка на Савейков (примерно) и да започнат да правят списъци с желаещи състезатели за спонсорство.
:banghead::bigeyes::cussing::drool::eek3::eek2:
:eek::gnasher::mummy::scared::snorkel::stupid:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот octane » Чет Юли 20, 2006 8:47 pm

C_Mo: "Още ли с гордост лепиш стикери БФПК на Скота? Или клуб "Витоша" те спонсорира?"

Точно за това говоря! Лепенката е стара и доста отдавна съм я лепил. Тогава времената бяха различни. Планинското колеоздене не беше толкова популярно, колкото е сега и магазините и вностиелите/производителите неправеха такъв оборот, какъвто правят сега. Нямам нищо против гореспоменатите да печелят пари от този спорт. Лошото е, че парите, които се дават за организация на състезания остават същите като преди. А колкото до клуб Витоша, те са ме спонсорирали с две фанелки (както всички останали, които са карали два сезона за тях). За съжаление последните 4 години не съм карал много често. Даже почти не съм карал и аз лично нямам претенций някои да ме спонсорира.
И още нещо за лепенката ... новият ми SCOTT няма лепенка на БФПК
Аватар
octane
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Дек 16, 2005 12:53 pm
Местоположение: София, България

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 179 госта