Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Admin » Вто Яну 19, 2016 12:04 pm

:clap:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот zImage » Вто Яну 19, 2016 9:40 pm

Благодарим ти, че проправяш пъртината! :bowdown:
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Чет Яну 28, 2016 10:38 am

Днес ходих до КАТ да ми видят и снимат багажника. Когато началникът на сектор "Пътна полиция" (изключително хрисим човек, евала!!!!!!) попита техника дали го е видял, отговорът беше "ама какво да му гледам, той си е истински багажник, с броня, светлини, със всичко" :D

Следва от ПП/КАТ да пратят заявление за одобрение до ГДНП, те да им върнат положителен или отрицателен отговор, ако е положителен - от ПП/КАТ изпращат писмо до производителя на табелите с поръчка за моята такава. После производителят връща писмо до ПП/КАТ, че табелата е произведена, те си я завеждат в номенклатурата и с ново писмо изискват от производителя да им изпрати табелата. Когато пристигне в КАТ, аз отивам и те ми я монтират.

Нещата започват да се изясняват, макар и самият ст. инсп. Рангелов, началникът на ПП София-област, да се оплаква от излишната тежест на процедурата. Отношението на служителите в КАТ - София област е повече от задоволително и въпреки всичкото отнето време, засега съм изключително доволен от развитието на казуса.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот LandShark » Нед Яну 31, 2016 11:27 pm

Въпроса ми може да се стори нелеп, но да си представим ситуация... имаме повече от един автомобил, всеки от тях с теглич. Понеже всеки един от автомобилите има различен номер, ще трябва да се изкарат трети номера за всеки един от тях. Дали ще може да се ползва един вело-багажник, като в зависимост от това на кой автомобил се слага, да му се монтира (без ходене до КАТ) съответната трета табела? Или може би табелите се занитват върху вело-багажника и не може току-така да се сменят? Ако е така ще излезе, че за всеки автомобил ще трябва да се купи отделен вело-багажник...
За поддръжката на велосипедите си от години се доверявам на Н.Костадинов. И никога не съм бил разочарован.
«Че животът е рай — казва той изведнаж, — за това аз вече отдавна мисля. — И тутакси притури: — Само за това и мисля.»
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Пон Фев 01, 2016 12:55 am

Третата табела не се занитва и може да бъде местена свободно. Съответно един багажник може да бъде ползван с различни табели.

Поне така твърдят техникът и шефчето на сектор "Пътна полиция" в КАТ София-област :) Като получа моя номер ще се знае със сигурност.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Plamen_EM » Пон Фев 08, 2016 11:11 am

Номерът не е ли за самия багажник?
Аз го ползвам на два автомобила и за двата ли ще трябва да му вадя номера?
Не е важно какъв велосипед караш, а с кого.
Аватар
Plamen_EM
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1762
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Пон Фев 08, 2016 11:16 am

Plamen_EM написа:Номерът не е ли за самия багажник?


Не. Багажникът няма оси, не подлежи на регистрация и съответно няма нужда от технически преглед, пътен данък и гражданска отговорност.

Plamen_EM написа:Аз го ползвам на два автомобила и за двата ли ще трябва да му вадя номера?


Да. Което някой ден трябва да стане лесно, стига да се намерят достатъчен брой нахъсани мазохисти като мен и да се преборим това да се случи :)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Plamen_EM » Пон Фев 08, 2016 9:56 pm

Жестоко! Знаех си, че е по-добре с фалшивите номера. Добре, че поне и двата автомобила са на мое име. Хубава работа, ама ... :banghead:
Благодаря за отговора! :)
Не е важно какъв велосипед караш, а с кого.
Аватар
Plamen_EM
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1762
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Вто Фев 09, 2016 12:45 am

Така или иначе повдигна въпроса за многото коли с един багажник...

Би трябвало да не ти дреме и да си изкараш колкото ти трябват номера, т.е. за всяка кола по един. Но реално процедурата в момента е изключително тежка (описах я 1-2-3 коментара назад) и би подействала супер демотивиращо на всеки нормален, работещ и уважаващ времето си човек. Предишната ми трета табела беше издавана в Холандия - поръчах я онлайн, преведох 25€ по банка и дойде по пощата на следващия ден, т.е. в рамките на деня бяха били пресата, залепили синята лента с надписа "BG" и я пратили. Но там картинката е малко по-друга - освен багажниците за велосипеди, с трета табела се дърпат и всичките ремаркета и каравани до 500 кг., съответно 99% от автомобилите си "дундуркат" постоянно една такава табела в багажника и си я щракват когато на каквото им потрябва.

Та, там има огромно търсене. Ако и тук всеки с кола, теглич и колело вземе да си купува такива багажници и да търси трета табела.... искат или не, процедурата по издаване ще се опрости от само себе си, най-малкото защото на държавните служители по дефиниция не им се занимава много-много. Засега аз съм прецедент - пипна ли заветната табела, пак ще започнат да ми свиркат по светофарите и да ме питат как съм я набарал - точно както преди няколко години ме гледаха странно и ме питаха откъде съм изровил такъв багажник (тогава още ги нямаше в България). Ще си задвижа "връзките" из няколко национални медии (плашили са ме с телевизор по няколко вело-въпроса вече), пък дано успея да изкрещя достатъчно силно, че да ме чуе народът и да им се метне на врата на полицайовете, та барем приклекнат малко :)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Вто Фев 16, 2016 11:46 am

Ами, позволете ми да ви я представя.... Първата законно издадена трета регистрационна табела за МПС в България :beer:

Изображение

Процедурата по издаване съм описал тук: http://isld.nl/103/treta-tabela/

Това, което не съм написал там, е че успяха да ми вдигнат кръвното на последното гише - стигна се до повишен тон и караници със сърдитата лелка, която твърдеше че е "трябвало да се сетя" какви документи да ми трябват, въпреки че никой не ми е казал. Но ги поувиках малко (или повечко) и си взех номера.

Ще станем и ние нормална държава, някой далечен ден..... само блъскане трябва! :smash:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

МЪЛЧАНИЕТО НА АГНЕТАТА

Мнениеот Plamen_EM » Пет Фев 19, 2016 4:20 pm

:) И какво стана сега?

Пет страници тема с умуване и философстване, човекът ви прокара пътека и вие - нищо. Защо не се радвате?

Защото се прецакахте. Остави, че вие се прецакахте, ами прецакахте всички.
Знаете ли кой единствен е доволен от постигнатото? Този, който произвежда регистрационните табели в България.
Защото вече, нито вие можете да услужите с багажник, нито на вас някой може да услужи.
Защото вече, багажникът за 1000 лева може да се ползва само и единствено на този автомобил.
Защото утре, когато продадете тази кола ще трябва отново да изиграете този танц с регистрацията на багажник.
Защото, ако имате две коли, на които го ползвате ...

Защото аз също се обадих в КАТ. Да ги попитам наистина ли толкова много държат, този който произвежда регистрационните табели да не умре от глад.
И знаете ли какво ми отговориха? За мен щели да направят изключение и да ми сложат нитовете само на номерата, без да ги хващат за багажника. Или преведено: Що пък да не те направим един нарушител. Защото, това вече си е чиста проба престъпление.

А колко гадно беше преди ... Отиваш в първата печатница, разпечатват ти един номер за около 10 минути, за което забележете ви взимат 4,50 лева и готово. И дори и някой катаджия да се амбицира и да ти напише акт, той е несъществен, защото нямаше законен вариант, а и на практика няма нарушение.

И понеже получих доста минуси в тази тема, ще си позволя да ви кажа: Това, че имате велосипед за 2,3,4 или 100 000 лева, че имате висок рейтинг във форума, че имате багажник за 1000 лева ... Тези неща, ама изобщо не ви правят умни.

Извинявам се за тона! :)
Не е важно какъв велосипед караш, а с кого.
Аватар
Plamen_EM
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1762
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 9:19 pm
Местоположение: София

Re: МЪЛЧАНИЕТО НА АГНЕТАТА

Мнениеот Петър Велков » Пет Фев 19, 2016 4:31 pm

Plamen_EM написа:А колко гадно беше преди ... Отиваш в първата печатница, разпечатват ти един номер за около 10 минути, за което забележете ви взимат 4,50 лева и готово. И дори и някой катаджия да се амбицира и да ти напише акт, той е несъществен, защото нямаше законен вариант, а и на практика няма нарушение.


Няма, ама има - нямам време в момента да се ровя по нормативните документи по въпроса, но съм 100% сигурен, че издаването, печатането и имитирането по какъвто и да е начин на регистрационни табели в България е престъпление. Затова аз бях заобиколил този проблем, поръчвайки си трета табела от Холандия.

И понеже получих доста минуси в тази тема, ще си позволя да ви кажа: Това, че имате велосипед за 2,3,4 или 100 000 лева, че имате висок рейтинг във форума, че имате багажник за 1000 лева ... Тези неща, ама изобщо не ви правят умни.


Чисто информативно - сегашният ми багажник (този от снимката с третия номер) струва 150 лв., а преди него ползвах по-прост модел, без излишни пластмаси по "бронята", който бях купил за 15€ втора употреба. Той е понастоящем собственост на мой приятел от Видин, който дундурка с него два велосипеда, купени от Кауфланд за по 150 кинта парчето. И който също скоро ще си има законна трета регистрационна табела.

Защото и той предпочита да си търси правата във все пак демократичната държава, в която живеем, вместо да блъска по масата в кварталната кръчма и да се оплаква на съмишлениците си колко е прецакан.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: МЪЛЧАНИЕТО НА АГНЕТАТА

Мнениеот airborneone » Съб Фев 20, 2016 11:47 pm

Петър Велков написа:
Plamen_EM написа:А колко гадно беше преди ... Отиваш в първата печатница, разпечатват ти един номер за около 10 минути, за което забележете ви взимат 4,50 лева и готово. И дори и някой катаджия да се амбицира и да ти напише акт, той е несъществен, защото нямаше законен вариант, а и на практика няма нарушение.


Няма, ама има - нямам време в момента да се ровя по нормативните документи по въпроса, но съм 100% сигурен, че издаването, печатането и имитирането по какъвто и да е начин на регистрационни табели в България е престъпление. Затова аз бях заобиколил този проблем, поръчвайки си трета табела от Холандия.


Писал съм преди 2 години по въпроса...
airborneone написа:
Чл. 345. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г.) Който си служи с
контролни знаци, издадени за друго моторно превозно средство, или със знаци,
неиздадени от съответните органи, се наказва с лишаване от свобода до една година
или с глоба от сто до триста лева.


Плаем_ЕМ като те спрат охранителна полиция и ти загубят 2+ часа пак ми обеснявай колко гениално ти е решението.
Случихме на нормален прокурор, които отказа да разпореди продължаване на следствието, иначе с табелата която бяхме направили можехме интересни глоби да си отнесем...
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Когато човек е глупав то е за дълго.

Мнениеот Plamen_EM » Нед Фев 21, 2016 5:26 pm

*********************************************************************************
Някога замислял ли си се, че ако законите се тълкуваха и прилагаха така, както ти го правиш - юристи щяха да стават непосредствено след втори клас? Това и преди две години ти го казах.
Я сега се опитай да отгатнеш, ако те хванат с разпломбирани номера, дали прокурорът пак ще е разбран?
Или за по-лесно не се напъвай. Колко му е да си купиш още един багажник, ******************.

Не мисля повече да се разправям с теб. Както и преди две години казах: Кой знае какво си им се отварял на полицайчетата, та са ти написали акт. Ама що не им прасна по един минус, та да те разберат кой си!

Извинявам се на другите читатели! :)

Admin: От мнението са премахнати обидните изказвания. Моля, следващия път спазвайте добрия тон, за да не замине цялото мнение.
Не е важно какъв велосипед караш, а с кого.
Аватар
Plamen_EM
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1762
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Когато човек е глупав то е за дълго.

Мнениеот Harka » Нед Фев 21, 2016 8:44 pm

Plamen_EM написа:Извинявам се на другите читатели! :)

Има защо. За пореден път се излагаш и пускаш неадекватни коментари.


@Петър Велков:

Благодаря за подробните обяснения. :agree: Сигурен съм, че ще са полезни за немалко хора.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Когато човек е глупав то е за дълго.

Мнениеот Петър Велков » Чет Фев 25, 2016 3:54 pm

Harka написа:Благодаря за подробните обяснения. :agree: Сигурен съм, че ще са полезни за немалко хора.


Обясненията са бял кахър :) Ама до тях за да се стигне....

Понеже процедурата продължава да не е публично достъпна, а ни се полага достъп до нея, а и понеже искам да обжалвам части от нея като незаконосъобразни*, днес драснах едно заявление и тия дни ще го занеса в ГДНП:

Изображение

*в Наредба I-45, чл. 10, ал. 9 пише, че третата табела се издава за конкретен автомобил, а не за конкретен багажник, което не предполага фиксирането на третата табела с нит към багажника. Отделно от това, фиксирането ѝ ме възпрепятства от правото ми да използвам багажника с други автомобили, били те моя или чужда собственост.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот evin » Пет Фев 26, 2016 11:37 am

По принцип нитът на КАТ се преработва лесно в демонтируем - виждал съм го даже във вариант с резба и гайка отзад. Да не мислите, че всеки ударен отзад автомобил после ходи до КАТ да му презанитят номера. Нататък е ясно. Още повече законово нарушение на се извършва, ако не броим свалянето на НЕПРАВОМЕРНО ПОСТАВЕНИЯ нит.
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Пет Фев 26, 2016 11:52 am

Има ли нужда да обяснявам каква е разликата между това да махаш/модифицираш нит и това въобще да не ти го слагат?
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот mdimovski » Нед Фев 28, 2016 11:07 pm

Евала, колега Велков! Така се прави!
От целия материал, който прегледах, ми стана ясно, че ти си от малкото хора, които наистина ПРАВЯТ нещо и го ПОСТИГАТ, защото както се казваше: "Едно е да искаш, второ е да можеш, 3-то и 4-то е да го направиш". За съжаление, голяма част от съфорумците, в частност голяма част от нас, българите, знаят само да искат, но не стигат до МОЖЕНЕ. Поради простия факт, че са свикнали само да роптаят и да си мерят приказките на по бира пред хоремака или още по-зле - сами пред екраните, оплювайки нещо по форумите, правейки се на тарикати и разбирачи по всякаква тематика.
Съгласявам се и с факта, че макар огромните усилия, с които си постигнал целта, актуалното положение по въпроса не е решен по най-добрия начин за момента (предвид факта че табелата се занитва), но това е обстоятелство, което искрено се надявам, че здравия разум в МВР (макар и малко останал) ще елиминира след време.
Исках само да те поздравя и да вметна 2 думи: това е цивилизования и правилен начин да си търсиш правата в една държава, макар и с толкова много бюрокрация и идиотизъм. Защото тарикатлъка и заобикалянето на законите никога не води до добро, след време ти се връща с огромна сила.
Надявам се да виждам все повече такива ЗАКОННИ номера, не защото искам да се заяждам, а защото според мен това е единствения правилен начин за справяне с проблема с невидимия от колелата номер на задния капак - отдавна измислено решение от по-умни от нас хора.
Със здраве и безаварийни километри! И браво за прокараната пътека, която със сигурност ще бъде отъпкана и разширена в магистрала :agree:
Аватар
mdimovski
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 3:13 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Plamen_EM » Сря Мар 09, 2016 12:54 pm

:D
Ще ме просълзите!
Не виждате ли, че авторът на темата лъже дори в заглавието?

Изобщо минава ли ви през акъла, че е по-добре да има нелеп, неработещ и ощетяващ ви закон?

Много погрешно тълкувате мненията ми, без изобщо да вниквате в тях.
Да, аз уважавам труда на колегата, който споделя каква е пътеката. Но тя - пътеката, води до по-лошо. Хубаво, че поне той (Петър Велков) го разбра. :beer:
По тази пътека, съм направил постъпления години преди да бъде пусната темата. Не защото съм много обществен, а защото имам такъв багажник и ме касае. И сега съм реагирал да променят наредбата, защото е неработеща, дори пречеща.

А това, че има модератор, който не разбира какво чете ... Не му е за първи път.
Не е важно какъв велосипед караш, а с кого.
Аватар
Plamen_EM
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1762
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Admin » Сря Мар 09, 2016 7:43 pm

Добре, че само ти разбираш нещата, та да ни отваряш очите! :D
Разбира се, че винаги е по-лесно човек да се приспособи към блатото, отколкото да направи нещо за изгребване на тинята в него.
Да, ще има преходен период, неясно колко дълъг, в който изваждането на такъв номер ще е ходене по мъките, като всяко нещо в тая държава, в която всички предпочитат да се нагаждат, вместо да променят, а особено пък държавата и нейните органи. И все пак това е добро начало към регулирането на нещо, което навсякъде по нормалния свят е регулирано и работи. Сигурно при нас ще стане по-трудно, но за да стане изобщо, трябва да започне отнякъде.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Plamen_EM » Сря Мар 09, 2016 10:04 pm

:) Благодаря!
Проблемът не е трудното вадене на номера. Проблемите са след това.
В момента сме на преходния етап, по-известен като - пирова победа.
Ама ще се борим, какво да правим. Аз, каквото мога правя по въпроса.
Не е важно какъв велосипед караш, а с кого.
Аватар
Plamen_EM
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1762
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Admin » Сря Мар 09, 2016 10:45 pm

:agree:
За съжаление живеем на място, където проблеми винаги има. За едни проблеми имаше, когато нямаше режим за трети номер. За други има сега. Дано след 2-3 години нещата да сработят достатъчно, за да няма изобщо проблеми.
И на мен ми се иска нещата да стават от първия път, ама особено при държавната администрация това в повечето случаи се оказва невъзможно.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Чет Мар 10, 2016 10:16 am

Plamen_EM написа:По тази пътека, съм направил постъпления години преди да бъде пусната темата. Не защото съм много обществен, а защото имам такъв багажник и ме касае. И сега съм реагирал да променят наредбата, защото е неработеща, дори пречеща.


Би ли пояснил - какви постъпления си направил години преди да бъде пусната темата и по какъв начин, с какво предложение, как си реагирал да бъде променена актуалната наредба?

Защото (според мен) самата наредба I-45 в момента е (почти) наред, може би изключвайки определението в чл. 10, ал. 10, че процедурата по издаване на трета табела се определя еднолично от някакъв шапкар. А за самата процедура няма как да си реагирал по какъвто и да е начин, защото никой не я беше изисквал преди мен, т.е. нямаш я написана черно на бяло (освен в блога ми, който за чеп за зеле не става от юридическа гледна точка).

Впрочем, в ГДНП лелката на гишето за административно обслужване на граждани въобще не знаеше какво е това, което ѝ нося (заявлението по ЗДОИ). Като ѝ казах, че искам достъп до обществена информация, тя ме пита "...ама това някаква обществена поръчка ли е?" :D

Та, да. До края на другата седмица трябва да получа въпросната процедура на хартия и тогава вече всички дружно ще можем да я обжалваме като незаконосъобразна и праволишаваща.

ПП: Интересна идея ми дадоха от сектор "Пътна полиция" в КАТ - София област. Да преведа на разбираем език аналогичната холандска процедура и да се опитам директно да я насадя тук. Тая надежди, че рано или късно ще се стигне и до там, но със сигурност ще отнеме време. Малък напредък в "холандска" насока е че вече ремаркетата до 750 кг. не се нуждаят от собствена застраховска "Гражданска отговорност", ами ползват тази на теглещия автомобил.

ПП2: Любо, никъде нещата не стават от първия път, просто трябва да има кой да мисли трезво и да ръчка в ребрата постоянно тия, дето ги мързи да си вършат работата :)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот joropc » Чет Мар 10, 2016 9:58 pm

Мдаа, на мен пък днес в КАТ ми поискаха TUV сертификатът, с който се продавал багажника, и който аз разбира се съм изхвърлил. Освен фактурата за покупка. По-лошото е, че не намерих от къде да го изпринтвам в сайта на Thule. Та така, търси се TUV за Thule Easy fold 931 назаем за два часа. :) В общи линии, каквото и да си говорим за българския КАТ, винаги стигаме до един извод - малоумни са.
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот airborneone » Пет Мар 11, 2016 9:10 am

joropc написа:Та така, търси се TUV за Thule Easy fold 931 назаем за два часа.

Може в SLS (http://www.sls.bg/) да имат в неделя ще имам път натам, ако имат мога да го снимам и да ти го пратя.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот joropc » Пет Мар 11, 2016 6:18 pm

airborneone написа:....ако имат мога да го снимам и да ти го пратя.

Много ще черпя! :beer:
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Пет Мар 11, 2016 6:25 pm

joropc написа:
airborneone написа:....ако имат мога да го снимам и да ти го пратя.

Много ще черпя! :beer:


...или изчакай да ми пратят вътрешния ред и да ти кажа дали имат основание да ти изискват подобно нещо. На мен не ми искаха.

Пък и да искат - още едно изискване за обжалване, колко му е.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот airborneone » Пет Мар 18, 2016 12:44 am

Молбата в КАТ София е внесена, до колкото разбрах има още 2ма изявили желание.
Очакваме продължение :nuts:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Пет Мар 18, 2016 7:29 am

Евалата!

Междувременно и Ради от хан "Мадона" се е обзавел: снимка :beer:
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: didkodidi, emo_gp, evilzet и 34 госта