Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот moridinbg » Сря Май 04, 2022 7:52 am

Наясно са, също подлежи на санкция, при това по-сериозна за преправен номер. Минаваш метър за сега.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот psychocrew » Вто Юни 14, 2022 1:43 pm

Здравейте, вчера и аз си взех номера с червените букви и цифри. Не бих писал този отговор ако не беше загрубяло толкова положението при приемането на документите. Накратко ще разкажа: след като изпратих съпругата ми(като собственик на колата) да подаде исканите документи (документ за собственост на багажника и заявление в свободен текст), се оказа ,според инспектора, че трябвало да има снимка и на монтирания багажник с табелата за светлините и монтаж на номера. Както може да се досетите денят вече беше изгубен. След разправии по телефона ми казаха, че може да изпратя нещата по ел. поща, както и направих. След няколко дни се обадих и се оказа, че такива документи изобщо не съм изпращал (нямали дори писмо от мен !?!).
Попитах дали може аз да подам документите (въпреки че не съм собственик на автомобила) и ми отговориха че може, съответно при отиването ми в КАТ, инспекторът ми посика копие от големия талон на колата .... ТУК изпаднах в състояние с което оправдават в Щатите изтребилите и разчленили пълен с хора физкултурен салон. След значително хокане на висок тон (меко казано) от моя страна, посиках инспектора да ми покаже черно на бяло къде се изисква копие от талона при подаване на заявлението. Тъй като не успя да го намери (след около 20 минути търсене, явно очакваше да се откажа и да си тръгна), ми прие документите във вида в който ги бях занесъл. Получих си входящ номер и след съответното чакане (час и половина) ми го монтираха вчера. Това заради което пиша случилото се е да не се оставяте да ви правят на малоумни, а си отстоявайте правата. Не позволявайте на неначесани мързели (цензурирам се да не използвам думите които ми хрумват понеже ще ми изтрият мнението) да си правят своеволия, в крайна сметка НИЕ им плащаме заплатите. Да добавя, че случката се развива в КАТ Пловдив (най-вероятно доста от вас вече са оприличили случката със своята). Забравих да спомена, че към инспектора днес подавам жалба заради отношението си. Прилагам връзка с копие на жалбата, ако някой иска да се запознае подробно със случилото се или е бил свидетел на подобен произвол и също иска да подаде жалба:
https://drive.google.com/file/d/1i6KtMsMGTVRl45Mujbd4eXLj16_Plty1/view?usp=sharing
Моят съвет е: Не оставяйте да им се размине на такива, колкото повече жалби толкова по-малко ще си позволяват.
psychocrew
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1449
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 8:26 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот psychocrew » Сря Юни 15, 2022 3:17 am

psychocrew написа:... Прилагам връзка с копие на жалбата, ако някой иска да се запознае подробно със случилото се или е бил свидетел на подобен произвол и също иска да подаде жалба:
https://drive.google.com/file/d/1i6KtMsMGTVRl45Mujbd4eXLj16_Plty1/view?usp=sharing
...


В допълнение към последното, жалбата трябва да съдържа още: ЕГН, адрес, телефонен номер и ел. поща(препоръчително, за да не ви пращат писмо по български пощи) за обратна връзка.
psychocrew
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1449
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 8:26 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот satiricon » Пет Авг 11, 2023 1:18 pm

Благодяра на писалите в темата беше ми много полезна.

Днес си взех и аз номера от КАТ Бургас процедурата е както е описано вече:
Молба в свободен текст , документ за придобиване на багажника и една снимка на багажника - аз я взех от нета.
На молбата трябва написан телефонен номер за обратна връзка.
Тоди комплект се дава на постовия в първата сграда той ви дава входящ номер , след около две седмици ви се обаждат че сте готови да си взевете номера.
Мятате багажника в багажника на колата и с малкия и големият талон се нареждате на гишета от 1 до 6 давате двата талона и лична карта и казвате за какво сте както и че сте се обадили да ходите да си вземете номера.
После чаката 15на минути плащате малко над 40 кинта и отивата отзад да си вземете номера, хората от гаража искаха да ми видят багажника и след като се убедят че е фабрично предвиден за поставяне на номер сте готови.
satiricon
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Май 27, 2022 10:57 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот moridinbg » Чет Сеп 14, 2023 5:46 pm

Пак ми се налага да вадя трети номер, този път с първите два. Минавам само да се оплача - тези писали наредбите и гласяли процедурите са пълни кретени. Първо минаваш по реда за нови нормални номера - там 10-15 дена. После се пускаш на ново за изваждане на третия номер. Още 10-15 дена. Пълни идиоти.
2000км по-западно за 45 минути си подадох заявление, платих си на касата и от другата страна на улицата ми пресоваха номерата...
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот opelcrumper » Сря Ное 01, 2023 4:27 pm

satiricon написа:Благодяра на писалите в темата беше ми много полезна.

Днес си взех и аз номера от КАТ Бургас процедурата е както е описано вече:
Молба в свободен текст , документ за придобиване на багажника и една снимка на багажника - аз я взех от нета.
На молбата трябва написан телефонен номер за обратна връзка...

Здравейте, а каква е процедурата, ако закупя употребяван багажник (или внос от чужбина) и нямам такъв документ за покупка (платен на ръка)? Може ли да бъде регистрирано изобщо, понеже аз се усъмних, но има изгодни варианти в този случай препродажба? :look:
opelcrumper
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 27, 2023 10:15 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот opelcrumper » Сря Ное 08, 2023 4:00 pm

Може ли някой да сподели мнение? :beer:
opelcrumper
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 27, 2023 10:15 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот airborneone » Сря Ное 08, 2023 6:01 pm

Досега, общо 3 пъти, винаги са ми искали документ за произход на багажника.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот psychocrew » Сря Ное 08, 2023 8:33 pm

opelcrumper написа:
satiricon написа:Благодяра на писалите в темата беше ми много полезна.

Днес си взех и аз номера от КАТ Бургас процедурата е както е описано вече:
Молба в свободен текст , документ за придобиване на багажника и една снимка на багажника - аз я взех от нета.
На молбата трябва написан телефонен номер за обратна връзка...

Здравейте, а каква е процедурата, ако закупя употребяван багажник (или внос от чужбина) и нямам такъв документ за покупка (платен на ръка)? Може ли да бъде регистрирано изобщо, понеже аз се усъмних, но има изгодни варианти в този случай препродажба? :look:

Ето това е което аз приложих като документ, което между другото спокойно може да използвате при всяка покупка на вещи втора ръка, понеже повечето от тях нямат документи за собственост.
dogovor.jpg
dogovor
(248.51 KiB) 125 пъти

Понеже когато купувах багажника нямах идея, че ще ми потрябва, договорът в крайна сметка е подписан от приятел, но дори и да решат да правят проверка той ще потвърди.
psychocrew
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1449
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 8:26 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот opelcrumper » Пет Ное 10, 2023 4:25 pm

psychocrew написа:
opelcrumper написа:
satiricon написа:Благодяра на писалите в темата беше ми много полезна.

Днес си взех и аз номера от КАТ Бургас процедурата е както е описано вече:
Молба в свободен текст , документ за придобиване на багажника и една снимка на багажника - аз я взех от нета.
На молбата трябва написан телефонен номер за обратна връзка...

Здравейте, а каква е процедурата, ако закупя употребяван багажник (или внос от чужбина) и нямам такъв документ за покупка (платен на ръка)? Може ли да бъде регистрирано изобщо, понеже аз се усъмних, но има изгодни варианти в този случай препродажба? :look:

Ето това е което аз приложих като документ, което между другото спокойно може да използвате при всяка покупка на вещи втора ръка, понеже повечето от тях нямат документи за собственост.
dogovor.jpg

Понеже когато купувах багажника нямах идея, че ще ми потрябва, договорът в крайна сметка е подписан от приятел, но дори и да решат да правят проверка той ще потвърди.

Ясно, благодаря. Това ми трябваше като инфорнашия. За съжаление багажника който бях харесал вече е купен, но ще търся друг Thule. :)
opelcrumper
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 27, 2023 10:15 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот hitar_potar » Нед Ное 19, 2023 4:51 pm

Какво Туле си изтървал? За теглич? За 2, 3 байка?
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот opelcrumper » Вто Дек 05, 2023 9:18 am

hitar_potar написа:Какво Туле си изтървал? За теглич? За 2, 3 байка?

EUFAB 12010LAS - това ми изпадна втора употреба от Германия за 2 байка. Отново го спечелих и ще чакам доставка. Ще видим дали си заслужава цялата операция + 30кг плащане шипинг
opelcrumper
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 27, 2023 10:15 pm

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта