Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Sartor » Чет Май 15, 2014 3:04 pm

:offtopic: Вече малко се отклоняваме от темата. Имаше друга тема, в която се обсъждаха превозите на багажници отгоре и отзад - и двете си имат предимства и недостатъци. :offtopic:

Питах, човек / познат, който се занимава с регистрация на автомобили и такива особени случаи. Ако открие нещо, ще споделя веднага - за момента нямало законен начин да си извадиш 3та табела. :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот airborneone » Чет Май 15, 2014 6:11 pm

Мира,
не е въпроса в предпочитанията. Честно казано с 2/3 колела отгоре при страничен вятър е доста опасно, нещо което се случва доста по-често от ПТП отзад.
Ще издиря документа и ще пиша малко по-късно детайли около него.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Alpina » Чет Май 15, 2014 7:51 pm

Daniel Panev написа:Извинявайте за тъпия въпрос, ама можеш ли да управляваш МПС без преден номер?


Предният е задължителен, ако колата има предвидено място за него.
Има обаче един друг момент - когато няма такова - пак трябва да имаш преден номер, но той може да е просто лепенка със съответният мащаб, но не и размер. ;)

Мога да изровя всичките текстове в закона и бла-бла - но по-очеваден пример от всички коли от рали шампионата ни няма:
http://www.gong.bg/uploads/news_images/ ... 352579.jpg
http://images.ibox.bg/2010/08/18/todor% ... 60x305.png
http://bgrallyhd.com/wp-content/uploads ... G_2948.jpg

В събота, ако някой ме подсети може да потърся точните текстове в закона, защото само задният е задължителен като форма и размер (има стандарт за него). :)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот airborneone » Чет Май 15, 2014 9:08 pm

Чл. 345. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г.) Който си служи с
контролни знаци, издадени за друго моторно превозно средство, или със знаци,
неиздадени от съответните органи, се наказва с лишаване от свобода до една година
или с глоба от сто до триста лева.


Иначе казано да не ти се вижда номера е нарушение на правилника за движение по пътищата, но да си направиш табела със същия номер като колата е престъпление по Наказателния Кодекс...

Пламене, много ти поздрави 'решението на проблема' :wavey:

В момента нито може да се направи табелка с рег номер - защото е нарушение по НК и НЕ можеш да излезеш от страната с таква нито може да се кара без да се вижда задния номер.
Пак казвам, който иска да помогне за истинското решаване на проблема да пише и да започнем работа.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот xargs » Чет Май 15, 2014 9:24 pm

airborneone +1

Много печатници дори биха отказали направата на такива номера, тъй като биха станали съучастници в престъпление.

примерите с рали автомобилите не легитимират употребата на напечатани номера - те също се разминават, защото полицаите обикновенно са благосклонни.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот airborneone » Чет Май 15, 2014 9:57 pm

xargs написа:Много печатници дори биха отказали направата на такива номера, тъй като биха станали съучастници в престъпление.

В печатницата, която направих моите 'номера' представих копие от талкона и писменно заявление, че няма да се използва за нарушения на закона / монтиране върху други автомобили

xargs написа:примерите с рали автомобилите не легитимират употребата на напечатани номера - те също се разминават, защото полицаите обикновенно са благосклонни.

До колкото знам те нямат право да се придвижват на самоход.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Alpina » Чет Май 15, 2014 10:19 pm

Тоше, аз бих помогнал, просто за идеята.

Но ето какво гласи действащото сега законодателство:

http://www.kat.mvr.bg/act_I-45.htm

Чл. 10.
(1) За всяко регистрирано превозно средство се предоставят табели с регистрационен номер.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2002 г., доп. - ДВ, бр. 40 от 2008 г.) Формата, размерите, шрифтът, както и изискванията към светлоотразяващите табели се определят с Българския държавен стандарт (БДС 15980 и БДС ISO 7591) и Регламент (ЕО) № 2411/98 на Съвета от 3 ноември 1998 г.
(3) Табелите с регистрационен номер се предоставят на собствениците за ползване срещу заплащане на стойността им и такса, която се събира в системата на Министерството на вътрешните работи по Закона за държавните такси.
(4) Табелите с регистрационен номер се монтират на местата, определени от производителя.
(5) Табелите с регистрационен номер се закрепват отпред и отзад (или само отзад) перпендикулярно на средното надлъжно сечение на превозното средство, а когато това е невъзможно - в лявата част, така че да се осигури тяхната видимост и осветеност нощно време. При закрепването не трябва да се нарушава формата на табелата, целостта на графиката и символите на номера.
(6) Табелите с регистрационен номер се закрепват по начин, непозволяващ неправомерното им демонтиране.
....

Това е във връзка с идеята дадена от Daniel Panev, обаче може и да не помогне напълно в случая.
Има обаче още един текст, в който се гласеше, че може да се сложат табелки и знаци, ако са съгласувани със звената на Пътна полиция.

Също така - може би трябва да подходим в друга посока - отново регистрацията на багажника, но с друг номер. Т.е. подобно на ремарке. До колкото видях - може би Тошо се беше опитвал да го направи, но го бяха върнали - ако не се лъжа, ако даден продукт е минал технотест в европейския съюз - това вече важеше и за българския КАТ.

За последващо обслужване на документите на подобно "ремарке" се занимавате веднъж на 10 години.

Може да отидем и на мястото, което JD посочи и да се поинтересуваме как стоят нещата там - защото със сигурност ще знаят какво може и какво не може.

Относно твърденията, че отзад било опасно, защото някой щял да блъсне колелата и после рев - ами то за това има застраховки - не знам някой да е чаааак толкова материално привързан към колелата.
Вече ако някой е безрасъден и не осигурява видимост към светлините си - е негов проблем, но има решения и за това. ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот joropc » Пет Май 16, 2014 6:38 am

А аз да попитам...
До сега съм влизал в Гърция само с велосипеди на покрива. Как стои там въпросът със "скритите" табели при заден багажник? Питам, защото мен в Солун ме глобиха 340 евра, че имам тиглич, но понеже не съм закачил нищо на него е трябвало да го сваля, а аз не бях, демек гърците са си таковали мамата.Свалиха ми предният номер и докато не платих глобата "на гише" не ми го дадоха, та убих там половин ден в търсене, къде точно да я платя. За парите е друга тема.Таа, някой да се е сблъсквал с византийските закони свързани със заден багажник? Законна ли е третата табела?
Сега, това че някой е минал метър и не са го спрели, нищо не значи, нали. ;) Какви обаче са законовите правила там?
Тц, тц, някой пък чак ми сложи минус за предното ми мнение :D
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот airborneone » Пет Май 16, 2014 8:43 am

Трябва да се провери, но в повечето европейски държави махането на задния номер не е престъпление, когато се премества на такова 'ремарке'.
До колкото си спомням преди години гърците махаха задния номер на колите и прибиране в България беше свързано с още една глоба на КАТ заради падналата пломба :xx(:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот papinu » Пет Май 16, 2014 12:23 pm

Реших да потърся и говоря по този проблем с някой от дилърите на Thule за България.
Обясниха ми следното:
Запознати са с проблема, който е от 8 години и повече. Правили са запитване в КАТ и официално няма решение, но КАТ им 'дали' препоръка как да процедират. Ако закупиш багажник за велосипеди със задни светлини и място за регистрационна табела те (Bultrade - магазини SLS) ти предоставят PVC табелка, която да се монтира на багажника и с перманентен маркер да се изпише четливо регистрационния номер на автомобила. КАТ признават, че това не е законно, но е като негласно споразумение за избягване на този 'Параграф 22'. Ако те спрат полицаи и сверят написаното на табелата с рег. номер на автомобила те пускат ако всичко е наред.
За Гърция конкретно положението е почти същото. Гърците много държели да се виждат задните светлини на автомобила, което при тези багажници е налице. При проверка те също сверяват написаното на табелката и рег. номер и ако всичко е наред те пускат по живо и здраво.
От Бултрейд ми казаха, че през всичките тези години са нямали оплакване от техен клиент по този проблем било то тук в България или конкретно в Гърция.
Като допълнение само в някои страни в Европа е регламентирано изваждането на трета рег. табела, но как е в останалите не можаха да ми обяснят.

Ясно съзнавам, че това са приказки на търговец, но все пак е някакво становище как може да се процедира тук в България, и в частност в Гърция. Също така това е само решение за момента, но не трябва да остават така нещата.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот taurus13 » Пет Май 16, 2014 12:30 pm

joropc написа:А аз да попитам...
До сега съм влизал в Гърция само с велосипеди на покрива. Как стои там въпросът със "скритите" табели при заден багажник? Питам, защото мен в Солун ме глобиха 340 евра, че имам тиглич, но понеже не съм закачил нищо на него е трябвало да го сваля, а аз не бях, демек гърците са си таковали мамата.Свалиха ми предният номер и докато не платих глобата "на гише" не ми го дадоха, та убих там половин ден в търсене, къде точно да я платя. За парите е друга тема.Таа, някой да се е сблъсквал с византийските закони свързани със заден багажник? Законна ли е третата табела?
Сега, това че някой е минал метър и не са го спрели, нищо не значи, нали. ;) Какви обаче са законовите правила там?
Тц, тц, някой пък чак ми сложи минус за предното ми мнение :D

Мда...това с тегличите е известно за Гърция - трябва да може да се демонтира и прибира, когато не теглиш. Интересно според тях, носенето на багажник за велосипеди на теглича, дали ще се тълкува като употреба по предназначение или пак ще те глобят. Щото....аз мога и каса бира да речем да си сложа на теглича да носи.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот subritual » Пет Май 16, 2014 2:15 pm

Това за написаното с маркер звучи съвсем резонно.
Относно клипа, сега се загледах, че маршрута е по пътя за Гърция, което пък значи, че и куките съвсем закономерно се приравняват към южните си колеги.
Все пак хора с финансови възможности над минимума пътуват по този път и щом могат да си позволят гръцка глоба, могат и българска :beer:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот puleto » Пон Май 19, 2014 3:25 am

Daniel Panev написа:
airborneone написа:
Daniel Panev написа:Знам какво визираш, Тошо, ама се чудя дали е забранено да си сваля предния номер и да го плесна на багажника...

Хмм ми реално погледнато е абсолютно забранено махането на задния номер. Предния не е пломбиран....

Именно! :beer:

Прителката ми удари колата и ми се обади. Аз отидох на място и докато и пишеха акт прибрах в багажника предната броня, че беше паднала. Катаджията каза да откача номера и да го сложа на таблото, но да не карам колата защото все пак е незаконно, макар че все пак нямало да се заяждат другите колеги пред вид обстоятелствата. Без преден номер ще те спира всеки който те види.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот kdobrev » Пон Май 26, 2014 9:30 am

Това някой от нас ли е?

Изображение
Прикачени файлове
10314451_10203904610956994_839549525652184695_n.jpg
10314451_10203904610956994_839549525652184695_n.jpg (118.86 KiB) Прегледано 15667 пъти
Аватар
kdobrev
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 10:35 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот puleto » Сря Май 28, 2014 8:53 pm

Това на джипчето е печатан номер който е незаконен, но полицаите малко си затварят очитв, защото водача демонстрира добросъвестност и стремеж към ред. Правят го всички автобусни фирми които пришиват към задницата на автобуса багажник и ходят дори и в чужбина. Формално обаче си е незаконно. Човека предполагам, че го е видял точно от автобус и се е светнал. Принтира се на цветен принтер и се ламинира и си готов. АКо нямаш стойка за номер на скелето за колела, можеш да го захванеш с някакви каишки на видимо място на най- задното колело. Така демонстрираш че не се криеш и си е хитро.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Exorcist » Пет Май 30, 2014 9:00 am

http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMater ... dMat=85188

Наредба за изменение и допълнение на Наредба № I-45 от 2000 г. за регистриране, отчет, пускане в движение и спиране от движение на моторните превозни средства и ремаркета, теглени от тях, и реда за предоставяне на данни за регистрираните пътни превозни средства
...........
§ 6. В чл. 10 се правят следните изменения и допълнения:
1. Алинея 4 се изменя така:
„(4) Табелите с регистрационен номер се монтират в пунктовете за регистрация от служители на отдел/сектор „Пътна полиция“ при СДВР/ОДМВР на местата, определени от производителя. Монтаж на табели с регистрационен номер извън звената „Пътна полиция“ се допуска при идентификация на ПС извън пунктовете за регистрация и идентификация по реда на чл. 6, ал. 2, както и за ПС, за които не се изисква идентификация.“
2. Създават се ал. 9 и 10:
„(9) За ПС, на които се монтират багажници за превоз на товари, закриващи задната табела с регистрационен номер и имащи място, определено от производителя за монтаж на регистрационен номер, се издава трета табела с регистрационен номер. Третата табела с регистрационен номер отговаря на БДС 15980 и се издава за конкретно МПС със съдържание на номера на регистрираното МПС и с добавена допълнителна цифра в долния десен ъгъл.
(10) Редът за издаването на табелите по ал. 9 се определя от директора на ГДНП.“
..............
Преходни и заключителни разпоредби
§ 27. Наредбата влиза в сила от деня на обнародването й в „Държавен вестник“.
§ 28. Разпоредбите на § 6, т. 2, с която се създава ал. 9 в чл. 10, и § 17 влизат в сила от 1 юни 2015 г.
...........
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Admin » Пет Май 30, 2014 11:37 am

Уау! Това е една много добра новина! :clap:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот buran » Пет Май 30, 2014 12:20 pm

Хубава новина за хората с такива багажници, само дето влиза в сила след 1 година..
buran
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 1:33 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Slade » Пет Май 30, 2014 1:41 pm

И ако съм прочел внимателно, също не урежда въпроса с багажниците, които нямат предвидено (фабрично) място за номер, какъвто е случаят инициирал темата. Кофти
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот papinu » Пет Май 30, 2014 2:28 pm

Slade написа:И ако съм прочел внимателно, също не урежда въпроса с багажниците, които нямат предвидено (фабрично) място за номер, какъвто е случаят инициирал темата. Кофти

Закона отпреди е уредил това - скриваш ли си регистрационната табела и/или задните светлини си в нарушение.
Раздел XXIV.
Особени правила при превоз на пътници и товари
Чл. 127.
(1) Превозваните товари трябва:
1. да не създават опасност за участниците в движението;
2. да бъдат укрепени и да не се влачат по пътя;
3. да не ограничават видимостта на водача и да не нарушават устойчивостта и управляемостта на пътното превозно средство;
4. да не закриват светлините, сигналните устройства, опознавателните знаци, табелите с регистрационни номера, огледалата за виждане назад и сигналите, подавани с ръка.
(2) Товарите, които може да бъдат разпилени, както и тези, които блестят и създават опасност от заслепяване, трябва да бъдат покрити.
(3) Когато товарът излиза отстрани на най-издадената част от превозното средство с повече от 0,20 метра, а отпред или отзад - с повече от 1 метър, товарът се обозначава с червен флаг, а при движение през нощта - с бял светлоотразител или с бяла светлина отпред и с червен светлоотразител или с червена светлина отзад.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот papinu » Пет Май 30, 2014 2:53 pm

Може това да е решение за багажниците за монтаж на задната врата без светлини и предвидено място за поставяне на рег. табела :dontknow:

Изображение
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Admin » Пет Май 30, 2014 10:07 pm

Да моят багажник няма предвидено място за номер, но се продават едни такива приставки с фарове и място за номер, които се окачват на багажника и се свързват с буксата на теглича. С най-голямо удоволствие ще си купя такава приставка най-късно след една година. :^:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Ozzie » Пет Май 30, 2014 10:23 pm

Admin написа:С най-голямо удоволствие ще си купя такава приставка най-късно след една година. :^:

и аз
и аз
освен ако 15.06.2015 не е техническа (печатна) грешка :emlaugh:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот puleto » Нед Юни 01, 2014 8:19 am

Негласно правило е че най- важните светлини на автомобила са стоп светлините. По тях задно движещия се намалява скоростта. Ако са закрити не само че има риск да те удари, а ще ти повреди колелото и на всичко отгоре ще е виновен. Затова багажника отзад си е пълна глупост, но не пиша за да рекламирам багажници, а от шофьорски опит. Също са ми странни някакви размисли за каране със 120 км/ час с колела независимо на тавана или на теглича, както и за разход на гориво. Формулата е линейна до няколко м/с и след това става квадратична както някой беше писал. Но основната идея е да идеш някъде и да си транспортираш колелото до там, а не да идеш за норматив. Колелата независимо къде са извън колата са извън габаритен (на колата) товар и трябва да са обозначени по подходящ начин. Никой не ми отговори на въпроса дали колелата не се цапат при дъжд ако са на теглича!
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Insight » Пон Юни 02, 2014 10:06 am

puleto написа:===== Никой не ми отговори на въпроса дали колелата не се цапат при дъжд ако са на теглича!=========

Untitled.png
Untitled.png (501.9 KiB) Прегледано 21224 пъти


Опитай се да си представиш тази ледено-кална гняс, която тук е само около декланшора и жилото, хубаво и дебело наслоена по цялото колело.... представи ли си я?
Ей така изглеждаха колелата след едно пътуване от троянско до София при мокър сняг със заден вело-багажник с ремъци (не за теглич, но аз разлика не виждам).
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот puleto » Вто Юни 03, 2014 5:25 am

Точно затова питам и се чудя какво им харесват хората на задните багажници. Аз знам на какво ми става задната врата на колата, а за колело виждаме. Отгоре на покрива едва ли е толкова зле. Благодаря за снимката.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот po_taka » Вто Юни 03, 2014 7:50 am

Това колко "хвърля" отзад зависи и от колата. Например Фиат Мареа отзад е 1см гняс постоянно, но на рено сценик 2 няма абсолютно никаква мръсотия.
На задните багажници якото им е че са евтини - туле за 3 колела - 175лв.
Горни греди ~300лв + 3 багажника по 125лв = 675лв
Аватар
po_taka
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:21 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот thechosen » Вто Юни 03, 2014 8:11 am

po_taka написа:На задните багажници якото им е че са евтини - туле за 3 колела - 175лв.
Горни греди ~300лв + 3 багажника по 125лв = 675лв


В зависимост от колата сметката за задния багажник може да е доста нагоре като сложим и цената на теглича.
Аз преди седмица правих сметки и при мен излезе по-евтино да си взема греди и багажници за отгоре в сравнение с теглич и багажник за него.
Това разбира се си е до кола и човек. Аз например държах ако вземам багажник за теглич да позволява отваряне на задната врата за да имам достъп до багажника, както и теглича да е с лесно махане на топката ако се наложи.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот xuxu » Вто Юни 03, 2014 10:49 am

thechosen написа:Това разбира се си е до кола и човек. Аз например държах ако вземам багажник за теглич да позволява отваряне на задната врата за да имам достъп до багажника, както и теглича да е с лесно махане на топката ако се наложи.


Точно на това държах и аз - теглич 750 + 250 за багажник :-(
xuxu
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 28, 2010 8:06 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот puleto » Сря Юни 04, 2014 10:07 pm

xuxu написа:
thechosen написа:Това разбира се си е до кола и човек. Аз например държах ако вземам багажник за теглич да позволява отваряне на задната врата за да имам достъп до багажника, както и теглича да е с лесно махане на топката ако се наложи.


Точно на това държах и аз - теглич 750 + 250 за багажник :-(

Понеже вече не сме в темата ще пиша и аз. 2004 г. си купих нова Фабия. Без да се замислям питах за теглич и той се оказа 900 лв. оригинален за Пасат, Голф, Шкода Ауди и т. н. Надлъжните на покрива греди които се наричат "подготовка за багажник" ама без багажник струваха 700 лв. Така или иначе аз не бързах и зарязах и двете предложения. Имах парите, но ми се стори неефективно да ги давам. Намерих си напречни греди за колата, приставка за ски, приставка за колела, мога да монтирам и кутия и всичко беше около 300 лв. без кутията. Съпротивлението не ме интересува защото с три колела отгоре не карам с повече от 90 км./ час а и колата е дизел, така че разхода като цяло не е голям. Всякакви разсъждения за тегличи и последващи ги номера, стопове, багажници и др. съм ги захвърлил настрани и съм много доволен. По- здрав
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 38 госта