Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Plamen_EM » Нед Юни 15, 2014 2:00 pm

Аха ... Не бях влизал един месец тук, гледам нищо не се е променило. Едни хора умуват и цитират едни алинеи и параграфи, а всъщност изобщо не разбират какво те касаят. Браво!
Та в този един месец, аз изминах около 1500 км. в Гърция с багажник с фалшива табела и нищо. Явно съм голям престъпник.
Не е важно какъв велосипед караш, а с кого.
Аватар
Plamen_EM
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1762
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот taurus13 » Пон Юни 16, 2014 9:12 am

С фалшива табела на велоремаркето.... :lol: Престъпник и то какъв.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Morpher » Пон Юни 16, 2014 9:57 am

Ако боядисам приставката за номер бяла и напиша с маркер номера на колата, това води ли се фалшификация :D
Може даже със син, зелен и червен да направя в ляво флага :D
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Alpina » Пон Юли 21, 2014 3:50 pm

Ще си позволя да вдигна темата покрай това: https://www.facebook.com/BMW.Bulgaria/p ... comments=4

Мисля че е шанс, който не е много за изпускане. ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Alpina » Вто Юли 22, 2014 3:51 pm

BMW Bulgaria написа: Здравейте! Потърсихме допълнителна информацията по въпроса от КАТ – София. В момента официално ситуацията с трети регистрационен номер не е регламентирана. В началото на този месец е приета директива, съгласно която, считано от 1 юни 2015 г. КАТ-МВР започва издаването на трети, допълнителен регистрационен номер за монтиране върху стойки за велосипеди. До посочената дата, ситуацията остава, както е била до сега. Надяваме се, че сме били полезни! Поздрави и хубав ден! BMW Bulgaria

Та макар и да имаме решение след година - поне вече има направено нещо в тази посока. Сега просто трябва да почакаме, защото едва ли има как да се забързат нещата.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Любо » Пет Юли 25, 2014 5:59 am

Ето го хубавеца на багажник https://www.dropbox.com/s/bvkuofs8u6rot ... .18.14.jpg Според мене всичко се вижда .
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот buran » Пет Юли 25, 2014 8:11 am

Любо написа:Ето го хубавеца на багажник https://www.dropbox.com/s/bvkuofs8u6rot ... .18.14.jpg Според мене всичко се вижда .


А според полицията? така както е снимката не се виждат буквите вдясно от цифрите
buran
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 1:33 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Alpina » Пет Юли 25, 2014 10:16 am

А и светлините ти са закрити. ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот subritual » Пет Юли 25, 2014 4:23 pm

Ясна е работата.. но като стана дума за светлините.. През деня е по-опасно отколкото на тъмно. Нощем мигачите и светлините се отразяват и пробиват през колелата. През деня не е така.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот gulliver » Вто Юли 29, 2014 11:01 am

Здравейте, на път съм да си купя багажник, като предпочитанията ми са за заден (без теглич), най-вероятно Peruzzo Venezia. Внимателно изчетах цялата тема и имам следните въпроси:
1.Тези които са били спирани в BG каква е глобата която им е била или трябвало да бъде наложена - ???лв / точки от контролният талон?
2. При пътуване в чужбина, по-конкретно гърция, известно ли е дали местните органи правят същият проблем като в BG. Ако да в какъв порядък са глобите?
Ако някой може да даде повече информация ще съм му благодарен!
gulliver
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 8:17 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот msniki » Чет Юли 31, 2014 2:47 pm

Решението : Поне така ми се вижда. Номер-а изкаран, стоповете също. В бг дали се продава такова :
Изображение
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот joropc » Чет Юли 31, 2014 8:36 pm

@msniki
Ти май не си чел цялата тема. :)
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот joropc » Пон Юни 01, 2015 11:59 am

Exorcist написа:http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp;jsessionid=687F8292BBCD5979992F1BDFF27E7A4B?idMat=85188

Наредба за изменение и допълнение на Наредба № I-45 от 2000 г. за регистриране, отчет, пускане в движение и спиране от движение на моторните превозни средства и ремаркета, теглени от тях, и реда за предоставяне на данни за регистрираните пътни превозни средства
...........
§ 6. В чл. 10 се правят следните изменения и допълнения:
1. Алинея 4 се изменя така:
„(4) Табелите с регистрационен номер се монтират в пунктовете за регистрация от служители на отдел/сектор „Пътна полиция“ при СДВР/ОДМВР на местата, определени от производителя. Монтаж на табели с регистрационен номер извън звената „Пътна полиция“ се допуска при идентификация на ПС извън пунктовете за регистрация и идентификация по реда на чл. 6, ал. 2, както и за ПС, за които не се изисква идентификация.“
2. Създават се ал. 9 и 10:
„(9) За ПС, на които се монтират багажници за превоз на товари, закриващи задната табела с регистрационен номер и имащи място, определено от производителя за монтаж на регистрационен номер, се издава трета табела с регистрационен номер. Третата табела с регистрационен номер отговаря на БДС 15980 и се издава за конкретно МПС със съдържание на номера на регистрираното МПС и с добавена допълнителна цифра в долния десен ъгъл.
(10) Редът за издаването на табелите по ал. 9 се определя от директора на ГДНП.“
..............
Преходни и заключителни разпоредби
§ 27. Наредбата влиза в сила от деня на обнародването й в „Държавен вестник“.
§ 28. Разпоредбите на § 6, т. 2, с която се създава ал. 9 в чл. 10, и § 17 влизат в сила от 1 юни 2015 г.
...........

Да повдигна малко темата и да кажа, че днес отделих време и се обадих във фирма БМВ ( тази, която печата регистрационните табели на КАТ). От там ми отговориха, че въпреки, че в горният цитат разпоредбата за трета табела влиза с днешна дата - 01.06.15, все още институтът по стандартизация не е одобрил точния вид на въпросната табела и не и ясно кога това ще стане. Та си продължаваме по стария начин - не се репчим на полицаите по пътя и се молим да не ни глобят, когато сме с велобагажник, който закрива задната регистрационна табела. KLETA MAJKA BALGARIQ :)
...и не губете време да звъните в КАТ или в МВР. Ако имате късмет да се свържете с някой бюрократ там, той въобще не знае за какво става въпрос. Поне така беше днес... :crap:
Ако все пак някой има желание, може да провери и той, че има вероятност и да съм попаднал на някой, който не е бил "в час". :)
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот airborneone » Пон Юни 01, 2015 3:12 pm

Браво за проактивността Жоро!
Ще пробвам тези дни и ще пиша резултати.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот capola » Пет Юни 05, 2015 7:02 pm

И на този не му се виждат номерата, ама на...

Изображение
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот airborneone » Пет Авг 14, 2015 4:16 pm

За следящите темата....
КАТ София все още не са получили инструкции как реално да се справят с промените в закона и да издават 3ти номер.

Писах мейл на МВР да кажат как да се сдобием с 3ти номер или да издадат документ, който удостоверява, че те нямат техническа възможност да прилагат закона.
Предлагам всички, които имат подобен проблем, запитване да направят същото
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Antares » Пон Авг 17, 2015 2:57 pm

Тоше, можеш ли да споделиш адреса, на който си пратил запитването? И какво г/д съдържа? Не карам с такъв тип багажник, но с удоволствие бих се опитал да сръчкам родните институции, току виж свършат нещо :)
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7458
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Пон Авг 17, 2015 3:48 pm

Хора, не пращайте запитвания към МВР, те нямат общо (засега) с процедурата (или нейната липса). Цялата патаклама от обнародването на промените в съответната наредба до запитванията до ГДНП и БИС, които всъщност са отговорни за (не)случващото се, съм описал тук:

Държавата, която просто не работи - тук пише какво, къде и кога е обнародвано и кой за какво е отговорен;
БИС, този, онзи и вътрешната комуникация - тук пише кога ще бъде направена първата стъпка към "успеха".

Нямам представа към коя дата излиза бюлетинът на БИС, в който ще бъде публикуван актуализираният БДС 15980, поради което най-късно на 31-ви август ще се свържа с тях да се уверя, че е публикуван. След това ще се свържа отново с ГДНП, очаквайки изготвената процедура по издаване на трети регистрационни табели.

Ще ви държа в течение, но поне засега няма смисъл от "групово мрънкане" :)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот TonyJ » Пон Авг 17, 2015 4:22 pm

Аз писах мейл на КАТ и след около месец ми се обадиха по телефона и ми казаха, че още не предлагат услугата, защото нямали наредба как да я приложат. Човекът беше доста любезен извини ми се няколко пъти и каза, че имало инструкция към патрулите да не глобяват хората докато не започне да се предлага услугата. Надявам се да е вярно.
TonyJ
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Вто Май 28, 2013 10:04 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Пон Авг 17, 2015 9:43 pm

Ами, нормално е да се извиняват, при положение че за това са отговорни ГДНП, а преди тях по веригата са БИС.....
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Вто Авг 18, 2015 3:30 pm

Тъй, още не съм го написал в блога (това ще стане когато получа отговор), но цитирам тук за "отчитане на дейност":

Здравейте,

На 01.07.2015 г. съм изпратил запитване към вашата служба, заведено с вх. № 328600-3051/03.07.2015 г., относно обнародваните на 30.05.2014 г., влизащи в сила на 01.06.2015 г. и засягащи издаването на трета регистрационна табела за монтиране на багажници за превоз на товари и имащи място, определено от производителя за монтаж на регистрационна табела.

На 15.07.2015 г. получих отговор с изх. № 328600-4133/13.07.2015 г., в който като причина да няма определен по чл. 10, ал. 10 от Наредба №I-45 ред за издаване на табелите по чл. 10, ал. 9 от същата наредба е посочена липсата на издадено изменение по БДС 15980, на което третата регистрационна табела трябва да отговаря.

След проведена комуникация с Български институт по стандартизация и направена проверка, към вчерашна дата - 17.08.2015 г., е бил публикуван БДС 15980:2010/Изменение 2/2015, в който е описана третата регистрационна табела по т. 10, ал. 9 на Наредба №I-45 на МВР от 2000 г.

Тъй като вече са изпълнени всички законови условия това да се случи, бих желал да направя запитване - кога ще бъде регламентиран и къде ще бъде публикуван редът за издаването на табелите по т. 10, ал. 9 от Наредба №I-45 и кога се очаква службите на КАТ да започнат издаването на въпросните табели?

С уважение,
Петър Велков


Изпратено е до ГДНП и пресцентъра на МВР, както и предишния такъв имейл.

Ще дам сигнал когато получа отговор ;)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот puleto » Сря Авг 19, 2015 12:04 pm

Въпроса има няколко решения според мен. Велосипедистите са малко като цяло. Още по- малко са тези дето си возят колелата отзад, защото има и отгоре както знаете, а други като мен- в колата. Не знам как се призвеждат рег. табели, но със сигурност като си регистрираш колата има две готови табели (еднакви) за теб. Сега да ти произведат трета сигурно е проблем. Просто трябва да се произведат по три бройки и да има някаква серия налични за хора като вас. Там проблема е обаче че трябва да си пререгистрираш колата и да ти дадат тройка табели и сигурно да го пише в големия талон. Това обаче те ограничава да местиш багажника на друга кола. По- просто е решението да си купиш малко ремарке, което си има табела, води се на отчет и нямаш грижи. Разбира се е по- скъпо от багажник, но така правят моторджиите. И друго решение е да се регистрират багажниците и да им се издава табела единична като на мотор и да не подлежат на технически преглед.
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот did » Сря Авг 19, 2015 12:25 pm

puleto написа:Сега да ти произведат трета сигурно е проблем.

Да направят регистрацията като в Германия и няма да има проблем. TUV (нещо като техническия отдел на КАТ, ама по-добро) ти дават документи с номерата, отиваш в ЧАСТНА фирма в двора на TUV, ПРАВЯТ ти в момента табелите с указания номер (колкото броя си платиш!) за 5 минути, после се връщаш да ти мотнират двете на автомобила със съответното пломбиране. Можеш по всяко време да си поръчаш табела с каквото искаш съдържание, просто нямаш право да я монтираш. Проста система и работи!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Сря Авг 19, 2015 12:55 pm

puleto написа:Въпроса има няколко решения според мен. Велосипедистите са малко като цяло. Още по- малко са тези дето си возят колелата отзад, защото има и отгоре както знаете, а други като мен- в колата. Не знам как се призвеждат рег. табели, но със сигурност като си регистрираш колата има две готови табели (еднакви) за теб. Сега да ти произведат трета сигурно е проблем. Просто трябва да се произведат по три бройки и да има някаква серия налични за хора като вас. Там проблема е обаче че трябва да си пререгистрираш колата и да ти дадат тройка табели и сигурно да го пише в големия талон. Това обаче те ограничава да местиш багажника на друга кола. По- просто е решението да си купиш малко ремарке, което си има табела, води се на отчет и нямаш грижи. Разбира се е по- скъпо от багажник, но така правят моторджиите. И друго решение е да се регистрират багажниците и да им се издава табела единична като на мотор и да не подлежат на технически преглед.


Ти сериозно ли с това "малко ремарке"?! :crazy:

Първо, номера се правят за минути: https://www.youtube.com/watch?v=5JO84MlhPKQ
Второ, "малко ремарке" струва МНОГО повече от багажник-платформа за теглич - като цена за закупуване, цена за регистриране, технически преглед на всеки 2 години, задължителна гражданска отговорност и т.н. и т.н. Моторджиите си имат съвсем други причини да дават тия пари - че тегличите имат максимално вертикално натоварване, обикновено от порядъка на 75 кг. Регистрирането на багажниците е малоумно, тъй като нямат оси и пряк контакт с пътя - все едно да си регистрираш страничните огледала на колата.

Иначе и аз имам багажници и на покрива, само и единствено за да можем да пътуваме четирима колоездачи с колелетата и всичкия си багаж. Дори има една малка подробност - моите колелета мога да ги возя само на платформата на теглича, защото багажниците за покрив стискат рамката. На мен и двата велосипеда (планински и шосеен) са ми карбонови и това не бих им го причинил ;)

ПП: Колкото до TUV, аз от почти 5 години карам с платформа на теглича, дори съм сменил няколко. Ползвам номер, направен в Холандия - там всичко до 500 кг. няма собствена регистрация и се търкаля с трети номер. "Нормалните" на тях са им жълти, а третите - бели, без синя лента. Моя си го поисках със синята лента и уточних, че е български. На тази снимка се вижда как единствено шрифтът леко се различава от българските номера, но нито един КАТ-аджия никога не ми е направил какъвто и да е проблем за това (защото не може).
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Пон Яну 11, 2016 4:31 pm

Честито, другари! С "малко" закъснение, работата изглежда като да е свършена.

Статията в блога ми: издаването на трета регистрационна табела - мисия възможна, и за да не цъкате излишен линк, цитат:

ГДНП написа:Във връзка с Ваше писмо, изпратено по електронна поща и заведено с вх. № 328600-10544/2015 г. по описа на ГД ”Национална полиция”, Ви уведомяваме следното:

В Наредба І-45/2000 г. на МВР е посочено, че разпоредбата на чл. 10, ал. 9, влиза в сила от 01.06.2015 г.

Със заповед на Директора на Главна Дирекция „Национална полиция” са утвърдени Вътрешни правила за реда за издаване на трета табела за превозни средства.

Трета табела с регистрационен номер, се издава за превозни средства, на които се монтират багажници за превоз на товари, закриваща задната табела с регистрационен номер и имащи място, определено от производителя за монтаж на табела с регистрационен номер. Издаване на трета регистрационна табела на моторни превозни средства се извършва по реда на чл. 2 от Наредба І-45/2000 г. – по постоянен адрес на собственика физическо лице или по адреса на регистрация на – за стопанските субекти.

За издаване на трета регистрационна табела трябва да подадете писмено заявление до началника на отдел/сектор „Пътна полиция”, където е издадена постоянната регистрация.


Тази или другата седмица ще се метна до КАТ да пусна молба, да видим дали ще си свършат работата, или ще ме гледат като индианец пишеща машина :D
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Admin » Пон Яну 11, 2016 7:47 pm

Ооо, добра новина. Ще чакам с интерес да споделиш какво е станало с пускането на молбата, че да се нареждам и аз след теб. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот windv » Съб Яну 16, 2016 8:42 am

Споделете и какво се заплаща. Както се смогне ли се закрепя номерът отзад? Въжета, тиксо и тн. ?
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот floydogi » Съб Яну 16, 2016 9:08 am

"...и имащи място, определено от производителя за монтаж на табела с регистрационен номер."
Закрепя си се както е проектирано.
floydogi
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Мар 05, 2014 6:09 am

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Нед Яну 17, 2016 1:05 pm

Още не съм стигнал до КАТ и не мога да отговоря на въпроса за цената на удоволствието.

Но да, въжетата и тиксото не играят:

Изображение

Популярните багажници с колани, които закриват номера и светлините, продължават да бъдат използваеми само за колите, при които номерът и светлините са достатъчно ниско и колелетата не ги закриват.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Полиция глобява нарушител със скрити номера ...

Мнениеот Петър Велков » Вто Яну 19, 2016 11:03 am

Ами, тъкмо се връщам от КАТ - София област....

Предполагам не е нужно да пояснявам, че ме гледаха като индианец пишеща машина и че бях първият идиот, искащ издаване на трета регистрационна табела за багажник за велосипеди.

Отидох директно в деловодството на началник сектор "Пътна полиция", до когото трябваше да подам заявление. Там леличката се опита да ме отреже и да ме изпрати на 4-то гише ("регистриране на МПС"), но аз (подготвен!) си извадих писмото от ГДНП и бях накаран да отида с нея до въпросното гише. От гишето ме пратиха на втория етаж, където се подават документи за регистрация. От там ме пратиха на 6-то гише, където е техникът, поставящ регистрационните табели. Той се опита да ме отреже, понеже "такива номера се издават само на автобуси, ти къде си тръгнал с тая лека кола". Та и на него трябваше да му обясня, че не е уцелил кого да отпраща току-така. След 15-тина минутки излезе с инструкциите от ГДНП и далеч по-учтиво ми обясни да ида пак в деловодството и да пусна заявление в свободен текст:

Изображение

...сега си имам входящ номер и чакам да ми се обадят по телефона. Най-вероятно ще ми се наложи да отида там да видят багажника преди да издадат номера, защото явно не са виждали такива.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], themaddog и 29 госта