Смисъла от задна дискова спирачка

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот Zozka » Чет Авг 31, 2006 1:45 pm

[quote="Rock Shox BOXXER"]

не е ли да се изгъзиш и да сложи6 дискова от MX:bigmout:

[/quote]


Браво, по-осорожно не можеше Никой да се изкаже. hahaha
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот bikerider » Чет Авг 31, 2006 2:52 pm

[quote="Zozka"]
по-осторожно не можеше Никой да се изкаже.
[/quote]


:rofl::thumb::beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот screamBoy » Чет Авг 31, 2006 4:29 pm

на база четене всичко е ясно - там климатици, сейфове, всички говорят и др. такива
на база собствен опит ще спомена: с предишния ми комплект VBR не можех да пусна дори Лале наведнъж, трябваше да спра поне на средата за малко; с настоящия ми комплект дискови правя Алеко-Лале-езерата само с принудителните спирания - там дето се пресичат реките.
тъй като след някой да ми дудне нещо най-много мразя да спирам, то за мен дисковите дето ги имам са абсолютно предпочитаеми пред VBR-тата дето преди имах. Може би с различни модели спирачки е различно.
Смисъла от задната ми дискова пред екс-задната VBR за мен е че не ми окапва дясната ръка - модулацията я постигам същата при по-ниски скорости и повечко менгеме пауър (за да се държи ниска скоростта).
Зимата дисковите се размразяват по-бързо и замръзват по-трудно.
Генерално дисковите и двете са по-тихи.
Когато карам през яко кал обикновено арката на VBR-то е първата спирка на натрупаната кал, следва одрискване на жилото и дори още по-трудно спиране, който случай при дисковите е такава рядкост, направо като кокоши зъби.
Накладките на VBR-то цапат безобразно много и се сменят бая често сравнени с накладките на дисковата.
Накладките на VBR се регулират по-трудно, а точно задната капла се разбива по-лесно и операцията с налага по-често.
Последен щрих - при ос с QR колело с дискова пада много по-бързо и няма опасност при сваляне-слагане да се разцентроват накладките (и спирачката).

Всичко това е поредица от малки улеснения, всяко от които само по себе си едва ли си струва тези 170лв отгоре, но сумарния ефект прецених си заслужава.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот screamBoy » Чет Авг 31, 2006 6:43 pm

В [url=http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=872]>тази<[/url] тема може да прочетете какво съм писал докато още бях на VBR-та.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 139 госта