Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Admin » Съб Апр 04, 2015 8:08 pm

Изображение
С огромно удоволствие искам да съобщя, че в лицето на Геотрейд-Иванов ООД, официален вносител на Garmin за България, MTB-BG.com намери дългосрочен партньор за GPS техника, която е изключително важна за дейността на сайта.
http://www.mtb-bg.com/index.php/other/m ... artnership

Не пропускайте и най-важната част - всеки член на форума може да ползва отстъпка 10% при подаване на заявка чрез МТБ-БГ. Заявката може да бъде подадена в цитираната статия или тук:
https://docs.google.com/forms/d/1YzgLO7 ... =send_form
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот taurus13 » Съб Апр 04, 2015 11:09 pm

Оле....тия се сетиха, малко преди гармин да се затрие. Много смотана компания по много показатели. Тия не са мръднали напред 10 години вече. Скоро телефоните напълно ще ги изместят и кой ще им купува скъпите и все по-некачествени апарати с лоши характеристики и липса на иновации.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот moridinbg » Нед Апр 05, 2015 12:11 am

Телефонът ми записва трак и показва навигация навигация на екрана в същото време около 5-6 часа и после батерия - уй :dontknow:
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Любо » Нед Апр 05, 2015 7:28 am

taurus13 написа:Оле....тия се сетиха, малко преди гармин да се затрие. Много смотана компания по много показатели. Тия не са мръднали напред 10 години вече. Скоро телефоните напълно ще ги изместят и кой ще им купува скъпите и все по-некачествени апарати с лоши характеристики и липса на иновации.

Не знам дали знаеш , но Гармините работят и без да има 3G и GSM покритие :D
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот halfdone » Нед Апр 05, 2015 8:24 am

Любо написа:
taurus13 написа:Оле....тия се сетиха, малко преди гармин да се затрие. Много смотана компания по много показатели. Тия не са мръднали напред 10 години вече. Скоро телефоните напълно ще ги изместят и кой ще им купува скъпите и все по-некачествени апарати с лоши характеристики и липса на иновации.

Не знам дали знаеш , но Гармините работят и без да има 3G и GSM покритие :D


Ти приложението google maps ли ползваш на телефона?
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот KrK » Нед Апр 05, 2015 8:32 am

Да сравняваш телефон с гармин е меко казано извратено.
KrK
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 12:10 pm

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот taurus13 » Нед Апр 05, 2015 9:49 am

Ами честно каано, последните години телефоните...(всъщност що ги наричаме така, та това са джобни супер кмпютри вече :lol:) , бележат постоянно развитие. Има всякакви корпуси, добри батерии, все повече софтуер. На фона на това Гармин не са направили повече от две крачки напред, като едната от тия две крачки е да прецакат добрите корпуси от близкото минало. Освен това всички знаем какво е гармин - необходими са им около 8-10 ъпдейта на фирмуера, докато новият им апарат започне да работи като хората. За цени да не говорим - модели отпреди 6 години струват с 20 лв под цената на новите. :lol: Да, аз още търкалям един орегон 450, който честно казано ми върши работа чудесно(макар да има лек проблем с дисплея и геотрейд да ми отказаха да го ремонтират, щото видиш ли от англия не им давали да сменят дисплеи - нещо което аз самият ще сменя за около 2 мин.), но истината е, че ако тоя гпс умре, аз повече 800 лв за подобно нещо няма да дам. Отивам и си взимам един бомбоустойчив смартфон за 500лв и това е.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот spirov92 » Нед Апр 05, 2015 10:33 am

Съгласен съм, че смартфоните много напредват, а Garmin почти не са мръднали последните години. Но все още не съм виждал телефон, който да може да изкара 2 дни с включен GPS, екрана да е използваем при ярко слънце и да не умира от едно изпускане по екран върху камък. Също така не съм фен на тъч екраните.
От няколко години ползвам Etrex Vista HCX. Доста корава машинка, изпускал съм го, мокрил съм го продължително, обръщал съм колелото за ремонт докато е закачен на кормилото. Само няколко драскотини има. Единствено процесора е малко слабичък и се бави като местиш картата, но върши работа.
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Нед Апр 05, 2015 10:57 am

Вече се навъдиха една камара бомбоустойчиви смартфони, които може да давиш, чупиш орехи, ковеш пирони и какво ли още не. Отделно такива с над 4000мах батерия (откаравал съм над 12 часа тракване + включена gsm мрежа и 3g, без да изтощя една 2000mah батерия.
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот halfdone » Нед Апр 05, 2015 11:23 am

Абе това с батерията лесно може да се превъзмогне с 1-2-3 допълнителни за телефона. Имало е случаи обаче, в които ми е правило впечатление, че GPS-а отказва да се върже и това не само на един телефон.
Та в един от пътите добре, че беше на Спиров Гарминчето (живо и здраво да е :D ) та да стигнем до заслона.
Телефонът ми упорито отказваше да се върже, духаше адски силен вятър, набиващ капки дъжд, невероятна мъгла, разбрахме, че сме се качили на Ботев когато се сблъскахме с постройката. Тогава и тъча не беше много отзивчив заради мокрото, а и пръстите замръзват.
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Любо » Нед Апр 05, 2015 11:52 am

Абе и аз не ги харесвах Гармините , но откакто телефона ме изостави в гората и два часа не можах да изляза от храсталаците , имам два - Монтана 650т и Edge 200 и съм се огледал в трети - Феникс 3 .
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот KrK » Нед Апр 05, 2015 12:06 pm

Първоначално ползвах телефон за тракване на тренировки. В последствие се сдобих с един Edge 500 + каданс и пулс и не виждам просто с какво телефона може да стъпи на малкия пръст на гармина.
Улеснено меню, с няколко цъкания получаваш информация, която никой съвременен смартфон не може да ти даде.

Единствения минус, който отчитам на гармин-а до момента е, че два пъти годишно просто отказва да функционира и да приема сигнал, за което нямам обяснение. По чуждите форуми има доста изписано без адекватно решение на тоя феномен.
KrK
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 12:10 pm

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот joropc » Нед Апр 05, 2015 3:46 pm

Разликата между истинско GPS устройство и смартфон, колкото и "бомбоустойчив" да е той и каквито и ядки, плодове и зеленчуци да можеш да чупиш с него, е като разлика между жив и умрял. Това може да го разбере само човек, който е бил на истински зор в планината. Ама на истински - не просто да се е загубил лятоска У топлото някъде, където не е проблем да пренощува навсякъде.
А иначе Гармин съвсем не са "западнали", даже напротив - в последно време са навлезли в бранш, който ги прави водеща фирма там. ;)
Иначе, за парка и за едно/двудневни трипове, може да се "ориентираш" с каквото има - телефон....Стига да не е студено и да има шосе в близките 10 километра.
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Pr3d4t0R » Нед Апр 05, 2015 5:56 pm

Аз също съм на мнение, че на фона на прогреса при смартфоните Гармин са далеч назад. В тази връзка трябва да се погледне и от друга страна - а тя е че конкуренцията при производителите на GPS-и е много малка. За нас потребителите е хубаво, че има алтернативи.

Наскоро се сдобих с Etrex 30 - много е бавен, но пък е с две стандартни батерии и държи мнооооого. В крайна сметка с него боравя като цяло по-бързо от колкото със смартфона ми, тъй като ми е закачен директно на раницата, а телефона докато си сваля ръкавицата, извадя го от джоба, видя къде какво и после всичко това пак наобратно.

Хубаво е също така, че Админ успява да разработи все по-добре сайта - Фотосинтезис, семейни хотелчета, а сега и Гармин. Отстъпката също не е лоша имайки предвид цената на прилично ГПС у/во :agree:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот taurus13 » Нед Апр 05, 2015 6:11 pm

Да бе, аз си бях фен на гпс устройствата, но ме загубиха с тва, дето си лежат на една кълка гарминците и седнали екшън камери да правят - точно пък никога няма да си купя такова, като знам как 3 години ще ми оправят софтуера...евентуално. А иначе той Жоро е прав за сериозните ходения в планини и зиме, че трябва по-надеждно устройство от телефон, което да може да бачка с литиеви батерии, които носят на студ, да има здрав корпус, да не губи обхват. Ама ние тук с едното летно колоездене, нямаме нужда от такива неща. Пък и гармин едни страшни апарати напоследък правят - от групата 3 апарата, компасите им показват 3 различни посоки, от които вярна се оказва само тая на моя 8 годишен орегон, който е относително железен - дори не съм калибрирал компаса. Тия новите са....мине не мине няколко часа и компаса почва да си бие 30 градуса улево. За закопчаването и заключването на капака пък кво да говоря - те се чупят на първия месец, щото гармин решиха да махнат хубавата стара система на заключване и слагат некви врътки телени като от руски будилник ...и така де. А, разбира се, евтините апарати, разбирай по 500 кинта, са оосакатени отсякъде, целта е да си купиш високия клас над 900лв. Изобщо не крия колко ме дразнят напоследък с отношението си към потребителите, като към некви идиоти.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот outfaced » Нед Апр 05, 2015 6:32 pm

Уви у нас много хора няма да разберат предимствата на ГПС-уредите, защото ползването им беше непопулярно преди. Всъщност въобще ориентирането по ГПС навлезе по масово именно със смартфоните и за много хора то Е навигацията. В тоя ред на мисли хубаво че Гармин се включват по активно в планинското колоездене чрез сайта на Любо.
Инак Гармин са необходимо зло - няма алтернатива :) Супер хардуер, ама софтуера е малий ... Така и никой не може да ми обясни защо за бутването на моя понякога му трябват 15 сек, понякога 2 минути. Крашванията чат пат (относително рядко де) без никаква видима причина не ги споменаваме. Новите им модели верно не са с толкова бомбоустойчив корпус. Въпреки това моя си ми беше напълно достатъчен да ида сам в Непал по места, където и местните не познаваха :eyebrow:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Exorcist » Нед Апр 05, 2015 6:39 pm

Браво за партньорството, 10% на техните цени хич не са малко. Аз обмислям една нова тяхна джаджа и ако се навия, ще си я взема през сайта тук.
И малко странично, но като пробвал gsm приложения за колоездене и навигация през последните 4 години, и активно ползващ и egde 810 с пулсомер и каданс и картата на Геотрейд от точно 2 години при този пост, мога да кажа следните лични впечатления.
Сравнение няма. Телефоните са неудобни за ползване в реалните условия, и ненадеждни, нямат нужните отлики.
Edge-а е специална разработка за колоездене и логично е в друга орбита като възможности, функционалност, издръжливост и сигурност. Вади всички нужни на секундата данни и карти пред погледа ти. Освен това има връзка със смартфона през гармин конект и напр. изкарва в реално време времето, прогноза за времето и предупреждение за буря алармено или пособни опасни климатични явления, като сравнява къде си и данните от сървърите за времето, ако бъдат засечени. Сигналът му е незнамколкократно по-точен и негубещ се, не му дреме от дъжд и кал и изпускане, а батерията изкарва колкото няколко батерии на смартфона. Конект сайта също е много добър за анализ и сравнения на каранията.
Недостатъците на gps на Garmin са описани по-горе: трябваха им няколко ъпдейта на фърмуеъра, за да накарат новото устройство да стане истински чук :) Но сега напр. според мен отидоха в другата хубава за потребителя крайност при ъпдейтите, защото edge 810 с последните ъпдейти получи абсолютно всичко, което го отличаваше като функции от edge 1000. Трябва бързо да мислят за edge 2000...
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот halfdone » Нед Апр 05, 2015 6:56 pm

Имам едно питане относно отстъпката от 10%.
Важи ли при покупка чрез опцията за лизинг без лихва и отнася ли се също така и за аксесоарите?
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот b1k3ra » Нед Апр 05, 2015 8:07 pm

Както вече писаха по-горе, истинският гпс е безценен и без алтернатива в редки, но яко напечени ситуации. Когато вече ситуацията се е оакала яко и не е време за експерименти. Дано на никой не му се налага реално да стига до такава ситуация, за да разбере за какво говорим.
В същото време телефон за навигация върши работа в такива случаи, когато реално може спокойно да минеш и без никаква...
Другият довод - че Гармин не били дръпнали особено. Поразровете се какво предлага конкуренцията в този бранш - говоря както за туристически навигации, така и за спортни уредии тракери. Там да видите за какво изоставане става въпрос. Защото останалите туристически гпс производители така и не осъзнаха, че има и други карти по света, освен Северна Америка. И, че истински добрите карти не са собствените им, а такива от локални разработчици. Все пак, всички ползвате Bgmountains и Офроуд-а, нали? Да не би те да са върли фенове на Гармин? Просто за тях е възможно да се правят карти...а какво е един гпс, ако ще и с извънземни характеристики на корпуса и хардуера, ако ти показва само една базова карта с точките на няколко най-големи града в България?
Относно новото им поприще - "умните" часовници - още много малко им трябва и отново ще са тотален лидер. И то забележете, не само сред конкуренти като Suunto (които много уважавах някога, но се осраха тотално с Амбит серията), но спокойно ще отмъкнат и от клиентите на "гаджет" феновете без спортни итереси. Вече започнаха да излизат сравнения и кометари дори с часовника на Епъл, както и разните недоразумения на Самсунг и Google Wear. Пускането на платформата за разработка на приложения, уиджети и т.н. Connect IQ беше брилянтно решение и тепърва ще дърпа напред.
А новите им модели Феникс 3 и Епикс са аболютни първенци и без никаква конкуренция от кой да е часовник, претендиращ да показва нещо повече от час и дата.
XC setup: Ram XC1 26", 2х10, SR Suntour Axon RL - 10.29 kg
Road setup: Ram XC1 26", Java carbon rigid fork, Schwalbe Kojak 1.35 - 9.465 kg
b1k3ra
 
Мнения: 210
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 7:15 pm
Местоположение: София

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот THEZOGGO » Нед Апр 05, 2015 9:17 pm

Честито за партньорството. :agree:

Ползвам Etrex 30 вече 3 години и не го сменям за какъвто и да било мобилен телефон /ползвам нокиа 1208 вече не знам колко години и не ми трябва друго устройство. Ъпдейта на статуса във Фейса, докато съм в планината не ме вълнува/. С две батерий по 2500 mAh при неосветен екран Етрекс-а издържа повече между 24 и 26 часа, зависи колко си играя с него. При включена консумация на екрана държи различно. На максимум е около 6 часа и половина. По някой път забива, рядко е, но е досадно. За ценовия си клас до 220 евро според мен е най-доброто. Етрекса наистина по някой път в бавен, но това според мен се дължи на използваната карта. Не мога да си обясня защо, но когато ползвам градска вропейска карта на Гармин, утройството е по-бавно от тогава когато ползвам openmtbmap . Openmtbmap използвам в Германия и Швейцария и Етрекса се справя значително по-бързо с тези карти отколкото с оригиналните на Гармин. Въпреки, че Openmtbmap картите са доста по-подробни, явно просто са оптимизирани по някакъв начин. Mоже би значение за скороста на устройството има и сд картата която се използва. При мен е Самсунг клас 10 микро-сд 32 ГБ.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Admin » Пон Апр 06, 2015 10:28 am

halfdone написа:Важи ли при покупка чрез опцията за лизинг без лихва и отнася ли се също така и за аксесоарите?

Отстъпката важи и при аксесоари, за целта трябва от падащото меню в заявката да изберете "Интересувам се от друг продукт на Garmin".
Заявката нарочно е направена по този начин, тъй като искахме за аудиторията на МТБ-БГ да поставим акцента върху точно определени категории продукти, приложими за колоездене. Никой няма да върне клиент обаче. :)
За съжаление при лизинговата схема с 0% лихва и без оскъпяване отстъпката не е приложима - току що питах. :agree:

Иначе по интересната дискусия GPS vs. телефон, ако напиша сега нещо, ще изглеждам пристрастен. :D Но само ще кажа, че конкретния уред, който ми предоставиха, си го избрах аз (Геотрейд бяха готови да ми предоставят който си пожелая, включително от серията Edge), което предполагам говори достатъчно за това какво ми е най-важно като изисквания към него. Или да го кажа другояче, аз определено съм старомоден тип потребител, и точно затова още повече съм изненадан от коментарите за липса на достатъчно развитие, тъй като в сравнение с времето, когато за пръв път се срещнах с GPS технологиите (преди десетина години), сега тези уреди имат много повече спортни функции, връзка със смартфони и мобилни приложения и какви ли не други модерни неща, които аз лично дори не съм ползвал (нито пък имам нужда, но не отричам в никакъв случай полезността им). Така че просто не знам какво се очаква от един GPS приемник, в каква посока да се развие, за мен от първостепенно значение при такъв уред са добро приемане на сигнала на всякакви места, достатъчно голям екран за навигация, здрав корпус и здрав дисплей, устойчиви на всякакви въздействия, издръжливост на батерията и други подобни характеристики.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот joropc » Пон Апр 06, 2015 11:11 am

b1k3ra написа:А новите им модели Феникс 3 и Епикс са аболютни първенци и без никаква конкуренция от кой да е часовник, претендиращ да показва нещо повече от час и дата.

Ами аз от две седмици съм с Феникс 3 и като го сравнявам с Амбит 3, който също притежавам, не мога да кажа, че нещата са чак толкова революционни и чак толкова различни. Е, по-джинджан е :) , цветен, т'ва -онова. Факт е обаче, че концепцията е по-добра от на Сънто. Има си обаче известни проблеми, които съм сигурен, че ще се оправят с ъпдейтите, които са през два -три дни. Факт е, че са с малко по-слаба батерия от Сънто-то (а и не само това). ;) Иначе лично за мен Epix е маркетингова стратегия, която е меко казано безмислена. На този етап доста трудно ще се ориентираш с него, а и ако "тъчът" му е като на vivoactivе - мерси. Fenix обаче е друго! Там нещата са сериозни.
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот b1k3ra » Пон Апр 06, 2015 11:44 am

joropc написа:
b1k3ra написа:А новите им модели Феникс 3 и Епикс са аболютни първенци и без никаква конкуренция от кой да е часовник, претендиращ да показва нещо повече от час и дата.

Ами аз от две седмици съм с Феникс 3 и като го сравнявам с Амбит 3, който също притежавам, не мога да кажа, че нещата са чак толкова революционни и чак толкова различни. Е, по-джинджан е :) , цветен, т'ва -онова. Факт е обаче, че концепцията е по-добра от на Сънто. Има си обаче известни проблеми, които съм сигурен, че ще се оправят с ъпдейтите, които са през два -три дни. Факт е, че са с малко по-слаба батерия от Сънто-то (а и не само това). ;) Иначе лично за мен Epix е маркетингова стратегия, която е меко казано безмислена. На този етап доста трудно ще се ориентираш с него, а и ако "тъчът" му е като на vivoactivе - мерси. Fenix обаче е друго! Там нещата са сериозни.


Единственото, което ме спира да взема новия Феникс, е това, че орязаха навигационните възможности на предните версии. Да, ясно е, че това е с цел да се намери и ниша за Епикс, но все пак и дизайна има думата при избор. А в това отношение за мен старите Феникси са по-добри и от новия, и от квадратното нещо.
Дано скоро се появи приложение в Connect IQ, което да компенсира този недостатък.
XC setup: Ram XC1 26", 2х10, SR Suntour Axon RL - 10.29 kg
Road setup: Ram XC1 26", Java carbon rigid fork, Schwalbe Kojak 1.35 - 9.465 kg
b1k3ra
 
Мнения: 210
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 7:15 pm
Местоположение: София

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот araX » Нед Апр 12, 2015 5:54 pm

Gamin-ите са незаменими за българските offroad пътища. GPS на телефон е временно решение за макс 5-6 часа, в зависимост от модела - след това е умрял ;) Недостатък на garmin-ите, поне на българския им вносител е липсата на резервни части (дисплеи, корпуси и т.н.) А най-големия им недостатък, е че са неоправдано скъпи...
araX
 
Мнения: 211
Рейтинг: 1415
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 1:20 pm

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Slade » Пон Апр 13, 2015 10:25 pm

araX написа:.. А най-големия им недостатък, е че са неоправдано скъпи...


:agree:
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот subritual » Вто Апр 14, 2015 10:51 pm

А МТБ-БГ стана ли партньор на Garmin.bg за Мтб оборудване? :rofl: :beer:
Както казва @taurus13, сетиха се. Един приятел беше полудял преди няколко седмици, правели му не знам си какво намаление, по не знам си колко показателя.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот natchobg » Пет Май 15, 2015 2:45 pm

Като собственик на Гармин Етрекс, 60ЦСХ и Едж и смартфон, и като човек който ходи зиме и лете по планини и отвреме на време кара кроскънтри, да си кажа мнението относно Гармините.

Допреди година бях твърдо на мение, че смартфон НЕ става за целите, за които се използват истинските уреди (разбирайте Гармини, щото тази марка е почти монопол при туристическите ГПС приемници). Минусите тогава за телефоните - слаби батерии, кофти екрани (отражения и т.н.), неводоустойчиви и т.н.

Но един хубав, сух, слънчев летен ден, карайки някъде в нищото из Лъкатишка Рила, Гармин Едж изключи. Рестартирах, позиционира ме, потеглих отново по трака и пак изключи. Така няколко пъти. Ясно е, че карането ми пропадна.

Този ден аз взех генерално решение. НИКОГА ПОВЕЧЕ ГАРМИН за кроскънтри. Инвестирах във висок клас смартфон с категория IP55 и допълнителна външна 4000 mAh батерия. Всичко това на цена 30% под цената на Едж-а. Допълнително инвестирах време и умствени усилия, за да си говоря на ти с ORUXMAPS безплатното ГЕНИАЛНО приложение за навигация.

Съжалявам, че се налага да пиша точно това, точно в тема, която се спонсорира финансово от дилъра на гармин в БГ. Собствениците на сайта и форума може да решат да изтрият това мое мнение. И все пак, да дам малко повече обосновка, защо никога повече гармин за кроскънтри:
1. Проблемът на Едж с изгасването се оказа фабричен, следствие на недобре конструиран хардуер, който се влияе от вибрациите по терена. Търсачките в мрежата казват достатъчно по въпроса. Поради спецификата на проявата на проблема, не можех да го докажа в сервиза, което доведе до решението ми да изхвърля гармина (буквално).
2. Идиотски (повтарям, идиотски) потребителски интерфейс, на фона на останалите системи за тракване и навигация.
3. Удоволствието да си разцъквам ORUXMAPS.

За да съм обективен, все пак ще кажа, че когато ходя из планините, вземам с мен Garmin 60 като бекъп подсигуряване, но досега (слава на Бога) не ми се е налагало да опирам до него.
Последна промяна natchobg на Пет Май 15, 2015 3:04 pm, променена общо 1 път
Cube Reaction GTC Pro 27.5
Never Stop Exploring
natchobg
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 12:24 pm

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот natchobg » Пет Май 15, 2015 3:01 pm

...и още нещо, при сравняването на издръжливостта на батериите на гармините в сравнение със смартфоните.

Да така е, не може да става и дума за сравнение. Само че да не забравяме, че гармините човек не може да ползва като телефон. Ерго, изключете всички телефонни функции на смартфона си, като активирате само ГПС и навиприложението (в моя случай ORUXMAPS с предварително заредени топологични ОФЛАЙН карти и тракове). Гарантирам, че смартфона ви, ако е с изправна батерия, ще издържи много по-дълго, отколкото очаквате.

В крайна сметка, всеки сам избира. Аз от твърд поддръжник на външен гпс тракер вече съм твърд поддръжник на смартфона като ВСИЧКО в ЕДНО (тракер, фотоапарат, дори и телефон, ако случайно ми се наложи).
Cube Reaction GTC Pro 27.5
Never Stop Exploring
natchobg
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 12:24 pm

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот b1k3ra » Пет Май 15, 2015 3:49 pm

natchobg написа:... вече съм твърд поддръжник на смартфона като ВСИЧКО в ЕДНО (тракер, фотоапарат, дори и телефон, ако случайно ми се наложи).


До момента в който се изтряскаш някъде и смартфона се срещне с неподходящия камък примерно. Е тогава вече е купона - от всичко в едно оставаш без НИЩО.
В коя да е сфера, с цел сигурност, бекъп и т.н. всичко винаги се дублира, разделя, подсигурява. Ти си избрал точно обратното.
XC setup: Ram XC1 26", 2х10, SR Suntour Axon RL - 10.29 kg
Road setup: Ram XC1 26", Java carbon rigid fork, Schwalbe Kojak 1.35 - 9.465 kg
b1k3ra
 
Мнения: 210
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 7:15 pm
Местоположение: София

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот b1k3ra » Пет Май 15, 2015 3:59 pm

И ще се повторя за пореден път, това съм го писал многократно в какви ли не теми по въпроса гпс или смартфон.
Нокой не отрича, че в мнозинството от случаите, смартфон става. Но само до там.
Гледайте на ГПС-а като на един пожарогасител в колата. Никой не се отказва от пожарогасител, щото не го ползва, щото и без това има бутилка минерална вода, или щото няма намерение да се пали...Той си седи за момента, когато ще е незаменим.
Подобно е и с истинския ГПС. Релно ще усетите силата му, когато нещата са се сговнили по един или друг начин. Но за разлика от пожарогасителя, той ви върши работа и в останалите 99.9% от времето.
Замислете се, че нашия спорт все пак се води екстремно занимание. Често караме по места далеко от цивилизацията. Нещастията стават за миг, без ни малко да сме очаквали.
В такъв момент, аз не бих разчитал на решение всичко в едно.
XC setup: Ram XC1 26", 2х10, SR Suntour Axon RL - 10.29 kg
Road setup: Ram XC1 26", Java carbon rigid fork, Schwalbe Kojak 1.35 - 9.465 kg
b1k3ra
 
Мнения: 210
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 7:15 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron