Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Любо » Пет Май 15, 2015 7:22 pm

Смартфоните стават само кифлоците да си правят селфита с тях :D За гората не стават :nono:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Zlobilka » Пон Авг 22, 2016 3:47 pm

Голям късмет извадих , че се разрових и попаднах на тази тема . Ще мога да си задам тъпите и не до там :) въпроси , та даже може и да ми отговори някой :rofl: . Прочетох подробно всичко от тази тема и имам някой въпроси . Първо малко информация за какво и как ще ползвам продукта.
Спрял съм се на часовник от серията fēnix 3. Основно ще се ползва за бягане , колоездене и плуване , като плуването ще е от дъжд на вятър.
До сега никога не съм ползвал подобен продукт и въпросите ми може да са малко неадекватни , за което моля да бъда извинен.
1. До каква точност отчита преминатите разстояния ? По каква технология ги отчита ?
2. Достатъчен ли е за да замести един Edge ... , когато се ползва при колоездене ? Все пак е в секцията за бягане на производителя.
3.Подробни впечатления от някой който е ползвал и ползва , ако не го мързи да пише.
4. Удобен ли е за носене ?
5. Има ли проблеми със софтуера ?
6. Как е като здравина , при падане и др. провизшествия ?
7. Лесно ли се научава човек да го използва , интуитивно или се налага много четене ? Не обичам продукти който за да ги ползваш трябва едва ли не да изчетеш 2 дебели тома ...... .
Ами май това е за сега , ако се сетя още нещо ще добавя .
8 . Ахахахах , Каква е разликата му в точността на измерване с някой от бюджетните решения . Ефитини варианти така да се каже. :banghead:
Zlobilka
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 11:39 am

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Zlobilka » Вто Авг 23, 2016 7:38 am

Oще въпроси.
Добре ли е цена от 399 за Fenix 3 ? A 499 za Fenix 3 Saphire ? И двата модела се предлагат с лента за гъдите за измерване на .....
Заслужава ли си да дам 100 е повече за втория , доколкото видях в сайта на пройзводителя разликата е само при стъклото което не се драска / или трудно се драска :) /?
Тъй като не ме интересува ритъм на сърцето и др. и за сега няма да ползвам тези функции на Fenix-a, изключвам модела HR. А за Titanium не мисля да давам 799 е.
Zlobilka
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 11:39 am

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Любо » Вто Авг 23, 2016 8:33 am

Къде ги гледаш тия цени :bigeyes:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Zlobilka » Вто Авг 23, 2016 9:34 am

Германия , Мюнхен , магазин Sport Chek . В момента са намалени там , има и Edge 820 , 1000 с хубави намаления.
Вчера обиколих трите по големи магазини тук Globetrotter , Schuster и Sport Chek. Може да има и по евтино някъде , но нямам време да търся.
Zlobilka
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 11:39 am

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Zlobilka » Вто Авг 23, 2016 10:41 am

http://www.dcrainmaker.com/2015/03/garm ... eview.html
Това отговори на всичките ми въпроси . Вече нямам нужда от помощ по този въпрос . Благодаря .
Zlobilka
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 11:39 am

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот outfaced » Вто Авг 23, 2016 6:12 pm

b1k3ra написа:...
Гледайте на ГПС-а като на един пожарогасител в колата..


Аналогията по скоро трябва да е друга ... то и със SUV народа е тръгнал по гората, ама който иска да гази яко си взима истински джип - прост, грозен и корав :D
Важи и другото - колкото ти е по як джипа, толкова по на далече ще ходиш да викаш трактор. Иначе казано, колкото ти е по хардкор GPS-a, толкова по яки зачуквания са ти гарантирани :rofl:


Майтапа на страна ... телефоните, дори и да не може да им се има доверия за сериозен туризъм все пак много дръпнаха и един голям + за районите с обхват разбира се е възможността да ползваш google earth. Да качиш карта от GE на GPS е все още мъка невиждана и при това работи с много условности. Дори и OSM да искаш да качиш пак си е тарикатлък.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Alexi » Вто Авг 23, 2016 6:51 pm

Zlobilka написа:Oще въпроси.
Добре ли е цена от 399 за Fenix 3 ? A 499 za Fenix 3 Saphire ? И двата модела се предлагат с лента за гъдите за измерване на .....
Заслужава ли си да дам 100 е повече за втория , доколкото видях в сайта на пройзводителя разликата е само при стъклото което не се драска / или трудно се драска :) /?
Тъй като не ме интересува ритъм на сърцето и др. и за сега няма да ползвам тези функции на Fenix-a, изключвам модела HR. А за Titanium не мисля да давам 799 е.

това ако е в евро може ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Zlobilka » Пет Авг 26, 2016 12:23 pm

349 евро , взех , след месец ще драсна лични впечатления .
Zlobilka
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 11:39 am

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот barcode_hc » Чет Мар 30, 2017 8:01 pm

Важи ли още отстъпката при покупка чрез заявката от първия пост на Admin?
Аватар
barcode_hc
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 1:18 pm
Местоположение: София

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Admin » Чет Мар 30, 2017 8:53 pm

Важи си, просто трябва да подадеш заявка чрез формуляра. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот barcode_hc » Съб Апр 01, 2017 6:20 am

Ясно, благодаря!
Аватар
barcode_hc
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 1:18 pm
Местоположение: София

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот cyclopz » Чет Апр 06, 2017 9:24 am

Да си дам и аз моите 2 стотинки по темата. Първо, и мен ме дразнят Гармин, има бъгове и недомислици, цените са високи, аксесоарите безсмислено скъпи. Хванеш ли се сериозно да ходиш по планините обаче, няма избор. Ето каква е разликата от GSM навигацията (говоря си за моя модел) -
Първо, водоустойчивост и удароустойчивост- тая зима по 6 часа ме е валял сняг и джаджата беше постоянно мокра, няма проблем. Също и при голям студ го пъхам близо до тялото, ама там от изпотяване и конденз го вадя чисто мокър, ако пробвам така да си топля телефона, ще е жалко за него. Падал е вече и на камъни без да усети.
Второ, екрана става по-ясен, колкото по-силно слънце го свети - на директно слънце, със слънчеви очила тройка, се разчита отлично. На GSM в същата ситуация въобще не ти е ясно включен ли е екрана или не.
Трето, командва се с големи, удобни бутони - могат да се натискат безпроблемно и с дебели зимни ръкавици - ако трябва на -10 и надолу да си сваляш ръкавиците, за да си пипкаш екрана, забрави.
Четвърто, освен, че има дълъг живот на батерията (при зимни условия изкарва 2 пъти по 7-8 часа, преди да падне), ползва стандартни АА батерии - сменяш и продължаваш. И при това не рискуваш телефона ти да е безполезен, точно когато ти трябва най-много.
Тия работи са основно плюсове за планинари, но все пак ми се стори, че за някой може да е от полза да прочете.
Аватар
cyclopz
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Пон Авг 05, 2013 10:29 pm

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот vaskooo123 » Вто Май 19, 2020 9:59 pm

Не мога да намеря по-нова тема за Гармин (освен тази за картите), за това ще пиша тук.
Някой има ли преки впечатления от Гармин Едж 530? Важат ли още форумните отстъпки?
Основно ми трябва за навигация в планината по забутани пътеки.
vaskooo123
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 21, 2017 11:30 pm

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Alexi » Вто Май 19, 2020 10:32 pm

ползвам от известно време 520ката .. нямам съществени забележки детайлен добре четим екран ,бърз е ,има навигиране по трак ,блутут .. 530 има в повече малко по голям екран ,и уифи ( което нямам реална идея за какво бих го ползвал ) бих избягвал модели с тъч - омазва се екрана и си стои омазан което мен лично доста ме дразни
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот madsnake » Вто Май 19, 2020 11:31 pm

За омазването на екрана - зависи. Аз имам Oregon 400t. Ужасно тежък, ама не се омазва грам. Екрана му е резистивен, не е капацитивен. Но пак казвам - ужасно тежък е. По агресивен терен, без спиране е почти неизползваем.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот didonch » Сря Май 20, 2020 8:40 am

Ползвал съм около година Edge® 520, като компютърче си върши работата идеално, но за навигиране не става, особенно ако желаеш да мукачиш някой карта. След него си взех(точно с цел навигиране) Edge® 820 доооста по -бърз от 520-ката, има си вградени карти, освен тях можеш да му качиш и .... други(орфм, OpenMTBMap, bgtopo), но и тук има едно "но" правиш си предварително трак на пц-то и го качваш в гармина. Това се прави с цел прецизиране на трака, че гармина ще ти изчисли един маршрут ....wifi-то е благинка,която ти позволява ако не си го сдвоил с телефона за да получаваш ъпдейти или да ти се качи карането в Garmin Connect или strava. Батерията за еднодневно каране е достатъчна! Ако има значение за теб нито един от двата модела не поддържа ant+ Вече 530-ката поддържа въпросния протокол, тка че от гледна точка бъдеща съвместимост ти препоръчвам да си вземеш направо Edge® 530.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Alexi » Сря Май 20, 2020 9:32 am

на 520 можеш да качиш карта каквато си искаш ,макар че фабрично няма .. аз съм сложил една доста подробна карта на БГ има ги дори черни пътища и някои пътеки :beer: мен ГПС-и тип смартфон не ми допадат и някак не си възприемам кокпита с такова гигантско устроиство
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Admin » Сря Май 20, 2020 8:42 pm

За конкретния модел Edge не мога да споделя никакви впечатления, но отстъпката за хора от форума и изобщо за читатели на МТБ-БГ си важи. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот edinmilion » Чет Май 21, 2020 12:19 pm

Аз ползвам edge530 и мога да кажа, че НЕ е това което очаквах като навигация.
Карал съм по предварително зададени тракове и пак се налага спиране,
ако пък разчиташ само на неговата карта и да те прекара по планински места... по скоро не.
Може да му се сменя картата, скоро ще отделя време да го направя и ще опиша с линкове и т.н.
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот vaskooo123 » Чет Май 21, 2020 12:40 pm

Ясно, мерси. Аз последния уикенд бях заредил 2 карти gpx от сайта и ги ползвах с едно приложение GPX Viewer. Доста е неудобно, постоянно спирах, зуумвах, гледах и т.н. но свърши работа. На няколко пъти обърквахме посоката, защото пътеките ги нямаше на картата и като имаш само една черта е трудно да прецениш на къде да тръгнеш ( а пътеките се разделят по нисък ъгъл ). Ползва гугъл мапс.
Та очаквам от навигацията да знае за повечето пътеки (на тази карта от http://www.kade.si ги има) и като съм ѝ качил даден трак, да може да ми казва тук завий наляво, тук си по средата и така :)
Да разбирам ли че с Гармина няма как да стане, дори и с картите на Геотрейд?
vaskooo123
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 21, 2017 11:30 pm

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Alexi » Чет Май 21, 2020 12:50 pm

абе оправяш се криво ляво .. ако искаш да заредиш трака на състезание и да караш с темпо -тегава работа ,особено ако няма маркировка - дисплея е малък не особено детайлен ,но вече ако има разклонение наляво и надясно ще ти помогне да избереш правилната посока :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот thechosen » Чет Май 21, 2020 1:54 pm

Ако на картата, която ползваш има пътеките, по които минава маршрута ще може да те насочва на къде да караш, ако пък някое разклонение го няма лесно може да се провери като тръгнеш по едната пътека и приближиш картата ще видиш дали продължаваш по маршрута или не.
За конкретното устройство не мога да кажа какви са му възможностите - аз ползвам по стар модел и съм доволен, но ако се надявш да следиш маршрута на екрана по неравен терен на скорост мисля, че няма да стане. Аз поне не мога да видя нищо на екрана ако терена е неравен и се движа, на равен терен (асфалт, гладък черен път) може да се следи.
Другото което съм забелязал с някои сензорни екрани, е че при дъжд "откачат" и са неизползваеми докато не ги подсушиш.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот vaskooo123 » Чет Май 21, 2020 6:58 pm

А сещате ли се за приложение на телефона, което може да го прави това, при зададен гпх трак и да работи добре в България? Или Гармина е на светлинни години от всички :)
vaskooo123
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 21, 2017 11:30 pm

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Alexi » Чет Май 21, 2020 7:12 pm

телефона го забрави за подобни неща .. той е да говориш през него :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Bobeto » Чет Май 21, 2020 7:49 pm

vaskooo123 написа:А сещате ли се за приложение на телефона, което може да го прави това, при зададен гпх трак и да работи добре в България? Или Гармина е на светлинни години от всички :)


Прекрасни програми за следване на трак и навигация : Komoot и Oruxmap . Гласови индикаци.
БЕзплатната версия на орукса не се намира в гуугле плай, може да се свали *.apk от сайтa на програмата. Слагаш bgmountin карта и имаш много много подробна карта. Ако си спортен тип, състезател - велокомпютъра е почти задължителен. Аз ползвам garmin 520 - върши това за което е съдаден - статистики, тракване, следване на конкретен маршрут. ПОнеже няма място фабрично(едва 100 мб) и най подробната карта която можеш да сложиш не върши много работа извън асфалт. А за ориантиране БЕЗ предварително зададен трак - чеп за зеле не става. Аз го ползвам постоянно и съм супер доволен, но за навигация ползвам ORuxmap от телефона.
Bobeto
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 07, 2014 9:18 am

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Lucky Loser » Чет Май 21, 2020 10:51 pm

Bobeto написа:
vaskooo123 написа:А сещате ли се за приложение на телефона, което може да го прави това, при зададен гпх трак и да работи добре в България? Или Гармина е на светлинни години от всички :)


Прекрасни програми за следване на трак и навигация : Komoot и Oruxmap . Гласови индикаци.
БЕзплатната версия на орукса не се намира в гуугле плай, може да се свали *.apk от сайтa на програмата. Слагаш bgmountin карта и имаш много много подробна карта. Ако си спортен тип, състезател - велокомпютъра е почти задължителен. Аз ползвам garmin 520 - върши това за което е съдаден - статистики, тракване, следване на конкретен маршрут. ПОнеже няма място фабрично(едва 100 мб) и най подробната карта която можеш да сложиш не върши много работа извън асфалт. А за ориантиране БЕЗ предварително зададен трак - чеп за зеле не става. Аз го ползвам постоянно и съм супер доволен, но за навигация ползвам ORuxmap от телефона.

Ползвам Komoot от около 2 години - много удобна програма!
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот vaskooo123 » Пет Май 22, 2020 11:48 am

Благодаря на всички!
ОриксМап си изтеглих, това като потребителски интерфейс е кошмар. Тръгнах да чета манюала и ми писна, написан е доста зле. Трябва да изчета половин книга за да разбера как се пуска навигацията :smash:
И всичко това при все че съм програмист и уж съм технически грамотен.
Това комоот слага ли се допълнителна карта за него и от къде? Влязох в сайта, изглежда доста по-културно направено на пръв поглед. За орикса ще трябва да си отделя някакво време за четене, може би по-нататък ако се наложи. Рано или късно ще прибягна до Гармин, предполагам, заради останалите шукарийки :)
vaskooo123
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 21, 2017 11:30 pm

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Lucky Loser » Пет Май 22, 2020 10:32 pm

:offtopic:
Планирането на маршрут чрез Komoot е по-удобно да се прави през сайта, разбирай компиотар, но и през телефона става.
Не се слагат допълни карти, е, разбира се, можеш да си сложиш gpx трак, който след това да следваш.
Мен лично следването на даден маршрут по време на каране ме спечели, че е удобно. Отделно - примерно когато имаш разклонение можеш да снимаш през приложението и да наименоваш снимката да кажем "Тук завий вляво/вдясно", след това снимката си остава на мястото и лесно при разглеждане на маршрута човек може да се ориентира какви красоти, разклони и т.н. има по пътя. Може би и другите приложения я има тази възможност, не съм ги пробвал. Така можеш и да Highlight-ваш места, които после да са видими за всички по време на планиране.
При все това, с UI/UX-а, които Комота предоставя, е просто приятно и лесно.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Garmin.bg стана партньор на МТБ-БГ за GPS техника

Мнениеот Коце » Нед Авг 16, 2020 7:42 am

Здравейте,

Само при мен ли линка към формата за отстъпка не работи?
Възползвах се преди време, но сега не се зарежда?
Аватар
Коце
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Пон Юни 25, 2018 3:14 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта