Зала за каране в София!!!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот bluskanie » Съб Ное 25, 2006 10:37 pm

Не мислех да пиша тук, ма така се получи. Бе вие сте много интересни хора "нямало хора с лопати, нямало 5к, нямало не знам си кво" Според мен, на този етап една от опциите е, да се изготви някакъв проект за тази "зала". След това, да се помисли откъде могат да се вземат средства евентуално, някакви... И после оп в агенцията за младежта и спорта или кметсво или там който има отношение. Да се намери адвокат или някакво ужаважано лице (ако имате някакви връзки в някоя институция от изброените, най-добре). Та при представянето на проекта се поставя въпроса и за финансовата подкрепа на държавата(някаква част от парите), също те биха могли да изровят някоя стара барака отнякъде, която да е подходяща и да не е на атрактивно място. Т.е. да няма интерес към него от други хора... После да се звънне в господари на ефира или в БТВ репортерите, да направят филм за децата наркоманчета, които няма с какво да се занимават и се друсат. Та, след като стане обществен въпрос и има натиск към институциите и при добър късмет... може да се направи нещо. Т'ва е що годе немислим сценарий обаче...

Другия, който е по-вероятен, но не по-лесен е да се намери фирма/човек с МНОГО пари, който да наеме такава площ, да изгради съораженията и да прибира наем на колоездачите с печалбарска цел.

Все пак успех в начинанието, но помислете трезво. Няма ли печалба за някой, няма да има такава зала...

ПП: с 5К не можете да платите на багерджията само...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот assgiver » Съб Ное 25, 2006 10:43 pm

[quote="bluskanie"]



Няма ли печалба за някой, няма да има такава зала...

ПП: с 5К не можете да платите на багерджията само...
[/quote]


Печалба ще има ако има състезания. Състезания ще има ако има "добри" карачи. " Добри " карачи ще има ако има съоражения, на които да се учим.
Това е омагьосан кръг :crap:
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот Zink » Съб Ное 25, 2006 10:46 pm

Не само Aaron Chase караше в Турция. Cam Mccaul и Darren Berrecloth също караха там, и то не в града...
True Riders Team
Zink
 
Мнения: 696
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 10:37 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TLD1 » Съб Ное 25, 2006 10:47 pm

Идеята е много готина.Незнам от каде трябва да запо4нем но аз съм насре6та и имам желание дда помогна с каквото мога.


@bikerider

кфо 6е каже по темата ми е интересно.:beer::beer:
TLD1
 
Мнения: 215
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 10:36 am

Мнениеот Shady™ » Съб Ное 25, 2006 11:08 pm

Абе аз знам какво ще кажа аз:
ПРеди 2-3 дена в байк центъра се запознах с един "X"-ар и се заговорихме със него(понеже рано или късно ми се ще да притежавам "Х") и го попитах къде кара и т.н:
- каза че София е уникален град за Street
- каза и нещо за за закрит парк за "Х" и проекти а именно:

Преди няколко години се хванал той и много разбиращи (съответно колеги "Х"-ари, предполагам и байкъри) да направят проект.
До колкото схванах идеята(това което искаше да ми каже в почти прав текст) е:
- с МЕСЕЦИ водели разговори със "Х"-ари от цял свят - кое как и къде трябва да бъде, има ли план, скици, разписки за кое колко къде и т.н. Всичко било по план. А до колкото разбрах даже и с общината говорели и т.н. и тя УЖ искала да го направи. Внесли проектка ама не като по план а като учебник и НЕЩО както виждате - НИЩО не е станало.
Не съм го разпитвал за подробности защо е станало така - важен ми беше крайния резултат. Всичко е било както НИЕ сега искаме да бъде и се е преебало. Мисля че е хубаво да го питам(утре) защо така? Уж общината е дала ход да се прави, казала им е да направт проект и т.н. - какво по дяволите е попречило това да стане щом ТЯ е дала одобрение и т.н. ?! Защо накрая НЕ?
Е това неможах да разбера, но се надявам утре да знам.
Иначе относно 5к или там колкото са - не говорех за зала със наем, вход и т.н. Говорех за нещо на ниво semi-pro.Тоест - няква нива, некви камиони с пръст и няколко спосбни хора с лопати. Нищо частно, заградено, заплащаемо.На тоя етап това е НЕВЪЗМОЖНО. То само ОПРАВЯНЕТО на барака посторйка в зала ще е толкова че и повече да не говорим за съоръжения, или пък екстри. Това сигурно ще стане когато сегашните DH-ари вече карах ХС( тоест за следващото поколение или по време на нашия залез).Кофти звучи ама според мене си е баш така.
[color=red]PS: СЕГА говорих с него.[/color]
[color=blue]Той каза че:
- отишли са в общината и са си изнесли мненията и исканията(тоест ниждата от парк/зала)
- те са им казали: ДОБРЕ момчета дайте да видим както искате и те им казали че ще съставят ПРОЕКТ (които ви казах какви усилия и т.н. им отнело) и да го вкара общината в действие.
- ТЕ се връщат с проектка обратно - Те им казват СУПЕР БРАВО, ще се свържем с вас лед около седмица...след семдица казват - след ОЩЕ една седмица и изведнъж седмиците свършили.
Но това не е всичко. С годините(той кара от 9 години "Х") те вкарали пак проекта пак скици и т.н. и както казват някои: "Same shit different day" , тоест същатата простотия но друг път/ден.

Говорих с него и той каза че ОЩЕ пази скиците със всеки уред, размери, форма, разтояние. Каза че може да ги предостави ВЕДНАГА щом потрябват.

И сега идеята е че май ВЕЧЕ е време за МЕДИИ. И ако на никой от тука не му се занимава с това - АЗ ще се занимая, но ако някой има връзки/голямо желание - по-добре той.

Правете си изводите в каква държава ж[/color]ивеем...
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот sharky » Съб Ное 25, 2006 11:31 pm

Е това е!!! Изостанах в темата, сега се зачетох и тъкмо почнах да си мисля как тия момчета тъпчат на едно място и искат близалка, ма не знаят как изглежда... Щом има проект сме една крачка по-близо. Остава да се намерят спонсори и сериозни хора... аз съм там, защото вярвам че в началото е най-трудно. Винаги ще има хора, които да са песимисти, ама направи ли се нещо, те ще замлъкнат. Ако трябва да се копае, ще се копае! И то няма само Младост да копае. В южния парк никои не вярваше че ще стане нещо, ма почна ли един да копае всички доидоха. Направи ли се шървата крачка ще провърви...Една малка площ със скокове, па ще порастне, ще доиде покрив и с него няколко стени и ето ти зала. Една, после живот и здраве 2, междувременно в планините ала-бала и ето виж дисордер 8 в бг. Ма както е казал Ryan Leech - ''To get to the top, you must furst get of your bottom'' или в превод - за да стигнеш върха, тряя да си станеш от дъното (задника)
ИзображениеИзображение
Аватар
sharky
 
Мнения: 709
Рейтинг: 1834
Регистриран на: Сря Ное 16, 2005 8:06 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот PtD » Нед Ное 26, 2006 3:19 am

Ето какво, ако намерите зала, аз ще участвам с кинти (стига да има "кът на трайъла" ;)).
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот plcb » Нед Ное 26, 2006 3:31 am

От темата започна да лъха смисъл:D
Аватар
plcb
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 5:54 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shady™ » Нед Ное 26, 2006 11:08 am

Ми ок ако искате дай дайте да направим следното - аз взимам плановете и чертежите и ги качвам някъде на ПДФ файл и давам линк тука.И пускам тема с кяото да гласуват всички дали им харесва и да кажат какви забележки имат, ако има такива.
След това отива някой и дава проекта за ЧЕТВЪРТИ ПЪТ и да видим какво става.
Според мен неговия проет е баш за ЗАЛА с уреди. В краен случй ще претендираме за няква площ на която да направим открит DJ парк.
Ako и двете нестанат - вече вярно ще потърсим медиите и ако и те не помогнат - ми ще правим некви незаконни(тоест да правя "уреди" рам където не ми е работа) неща - поне аз че да се привлече внимание по НЯКАКЪВ начин. да се разбере че сме тука и няма да се откажем/тръгнем.
Това е моя план ако ви харесва да го правим в действие. Ако някой друг има друг по-добър план да казва. Ако има и предложения/скици да ги дава.
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Besen na Kolelo » Нед Ное 26, 2006 11:31 am

[quote="Shady™"]

Ми ок ако искате дай дайте да направим следното - аз взимам плановете и чертежите и ги качвам някъде на ПДФ файл и давам линк тука.И пускам тема с кяото да гласуват всички дали им харесва и да кажат какви забележки имат, ако има такива.
След това отива някой и дава проекта за ЧЕТВЪРТИ ПЪТ и да видим какво става.
Според мен неговия проет е баш за ЗАЛА с уреди. В краен случй ще претендираме за няква площ на която да направим открит DJ парк.
Ako и двете нестанат - вече вярно ще потърсим медиите и ако и те не помогнат - ми ще правим некви незаконни(тоест да правя "уреди" рам където не ми е работа) неща - поне аз че да се привлече внимание по НЯКАКЪВ начин. да се разбере че сме тука и няма да се откажем/тръгнем.
Това е моя план ако ви харесва да го правим в действие. Ако някой друг има друг по-добър план да казва. Ако има и предложения/скици да ги дава.
[/quote]


Съгласен съм,ще помагам с пълни сили ;)

ПП съседката ми е журналист в нова телевизия и ако се стигне до там миля,че ще е зайнтересована от такъв материал ;)
I spit on the face of the people who don't want to be cool
Аватар
Besen na Kolelo
 
Мнения: 1342
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shady™ » Нед Ное 26, 2006 11:37 am

E готово имаме връзки с медиите, един приятел има връзки ЕВЕНТУАЛНО за района на младост (краен случай ако "генерално" не се получи). Но стъпка по стъпка.
И накрая да видим какво ще стане.
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот sharky » Нед Ное 26, 2006 12:42 pm

А тия рампи и уреди от къде ще ги купиме? Да ги ковеме сами е идея, ма не е много надеждна. Ако има някъде от където могат да се поръчат (пък ако и гаранция имат...) В общината обаче тряя да се занесе проект в които да има не само уредите, но и приблизителни цени за всичко. А този проект за зала не ми се вярва да успееме да го направиме точно ние, освен ако няма архитекти на колела. Дърт парк звучи по-надеждно и възможно като за начало... па натам вече всичко с времето си. Момчета, .... виждам светло бъдеще.... :beer:
ИзображениеИзображение
Аватар
sharky
 
Мнения: 709
Рейтинг: 1834
Регистриран на: Сря Ное 16, 2005 8:06 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот plcb » Нед Ное 26, 2006 1:27 pm

Значи целта на една зала е да се кара целогодишно и да е достъпна за хора със всякакви умения- дъртовете не смятам че са приоритет щото сега има такива и които му се скача или знае къде са или пък да попита! Варианта за нещо, което е на открито е безполезен защото, ще зависим от времето а точно това се опитваме всички да караме постоянно:):bouncy: Първо трябва да се набележи зала или да ни се отпусне някаква общинска- за това трябва май да сме членове на клуб- а на по заден план да се прави проект спрямо залата! Аз лично имам човек- архитект- който ще направи проекта! Безплатно!!! Нека усилията да се концентрират в осигуряване на зала! Вярвам че на всички вас родителите им не работят в Кремиковци или на нивата и все някой има каквито "връзки" са ни нужни!
Аватар
plcb
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 5:54 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пон Ное 27, 2006 2:33 am

[quote="plcb"]

Значи целта на една зала е да се кара целогодишно ... което е на открито е безполезен защото, ще зависим от времето а точно това се опитваме всички да караме постоянно
[/quote]

Точно!

[quote]
Първо трябва да се набележи зала или да ни се отпусне някаква общинска- за това трябва май да сме членове на клуб
[/quote]

Определено би улеснило преговорите, ако има юридическо лице. Тук е моментът да хванем Админа за ушите ;)

И според мен вариантът да се строи зала е съвсем безперспективен, необходими са финанси, каквито от доброволни дарения не можем да съберем. Така че остават общините и ДАМС.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Danger biker » Пон Ное 27, 2006 9:48 am

незнам аз сам навит за такава зала но никои ниама да си прави труда да прави зала!И то ако я прави ще я правият за BMX а не за МТБ!А пак и да се направи то ще искат много кинти!;):look:
street Hardtail machine!extreme freeride

no foot Cancan, git up,eminem-jimmy crack corn
machine head-imperium
Аватар
Danger biker
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:11 am
Местоположение: sofia

Мнениеот afterburner » Пон Ное 27, 2006 11:28 am

[quote="Danger biker"]

И то ако я прави ще я правият за BMX а не за МТБ!
[/quote]


Е, ти какво разбираш под зала за MTB? Някаква планина на закрито ли?! В случая става дума за стила "park", който си се кара с твърдаци и е близко до street-а. Толкоз... ако става за BMX, ще става и за park MTB.
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот plcb » Вто Ное 28, 2006 1:58 pm

http://www.pinkbike.com/news/Industry-S ... -2006.html
Нема кинти мааму да е*а!!!
Аватар
plcb
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 5:54 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sharky » Вто Ное 28, 2006 10:16 pm

някои ден ... ма нашия ще е по-хубав :beer:
ИзображениеИзображение
Аватар
sharky
 
Мнения: 709
Рейтинг: 1834
Регистриран на: Сря Ное 16, 2005 8:06 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот assgiver » Сря Дек 13, 2006 2:54 pm

Всяко чудо за 3 дни....:crap:
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот sharky » Чет Дек 14, 2006 10:19 pm

Ми не... аз все още искам да си имаме зала... това,че никои не пише е друг въпрос. Нали щяха да се носат проекти в общината, кво стана??? Празни приказки? :argue: :brokenh:
ИзображениеИзображение
Аватар
sharky
 
Мнения: 709
Рейтинг: 1834
Регистриран на: Сря Ное 16, 2005 8:06 pm
Местоположение: София, България

ПРИ БАТ БОЙКО

Мнениеот sherpite » Съб Дек 16, 2006 7:44 pm

АЗ ПРЕДЛАГАМ ДА СЕ САБЕРЕМ НЯКВА ГРУПА ОТ ХОРА , ПО СЕРИОЗНИ, И ДА СЕ ОПИТАМЕ ДА НАПРАВИМ СРЕЩА С БОЙКО БОРИСОВ, ПОНЕЖЕ Е КМЕТ НА СОФИЯ И ДА МУ СПОДЕЛИМ ПРОБЛЕМА . КАКВО МИСЛИТЕ?
Аватар
sherpite
 
Мнения: 722
Рейтинг: 1623
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 9:35 am
Местоположение: София

Re: ПРИ БАТ БОЙКО

Мнениеот did » Съб Дек 16, 2006 7:48 pm

sherpite написа:АЗ ПРЕДЛАГАМ ДА СЕ САБЕРЕМ НЯКВА ГРУПА ОТ ХОРА , ПО СЕРИОЗНИ, И ДА СЕ ОПИТАМЕ ДА НАПРАВИМ СРЕЩА С БОЙКО БОРИСОВ, ПОНЕЖЕ Е КМЕТ НА СОФИЯ И ДА МУ СПОДЕЛИМ ПРОБЛЕМА . КАКВО МИСЛИТЕ?

Носете три печени прасенца, 4 бъчви вино и куфарче.

Може и да обещаете, че при спешна нужда сте готови да предоставите залата за временно съхранение на балите с отпадъците.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TLD1 » Съб Дек 16, 2006 7:49 pm

ми може да и тои спортистче го раздава
TLD1
 
Мнения: 215
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 10:36 am

Мнениеот Jabsco » Съб Дек 16, 2006 8:02 pm

TLD1 написа:ми може да и тои спортистче го раздава

Много ще му отива един Х.
по темата:защо не започнем да правим нещо най-накрая от нулата.Според мен първо трябва да се намери някоя зала.Не знае ли някой за някоя изоставена фабрика или нещо друго, което евентулано да може да се изпозва?И нали уж има някакви проекти-те трябва да се пригодят към залата, която ща изпозваме и вече тогава да търсим начин да осъществим всичко(за Бойко Борисов и виното говоря).Ако наистина се изготви план някакъв все нещо ще стане,а не само да си говорите -айде това, ама ей така бал бла...абе тука имам едни чертежи... :baby: и т.н.
Аватар
Jabsco
 
Мнения: 660
Рейтинг: 1925
Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 7:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот assgiver » Съб Дек 16, 2006 10:41 pm

То токово лесно няма да се организираме :banghead: Трябва 1 да се нагърби и всички да го последват това което става тук е просто лаене и докато не се организираме има бая да си лаем :unhappy:
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот duce123 » Нед Дек 21, 2008 2:51 pm

nikitzo написа:Едно такова съоръжение е много скъпо! Например настилката за него е полиран бетон ~ 1000 лв. за кв. м:angfire:


но така погледнато трябва да се изрусим 20 000 лв. за настилката ! Според мен е по добре да си караме по горички и скалички и да ти е спокоино ! ;) :cool:
duce123
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1120
Регистриран на: Нед Дек 21, 2008 2:25 pm

Мнениеот Stancho » Нед Дек 21, 2008 3:05 pm

Малко е стара темата, но се пак намерете първо зала, пък после ще си намерите по-евтини решения за интериора
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

ъ

Мнениеот mtbmo » Нед Фев 22, 2009 10:06 pm

Темата е старичка, но и аз реших да пиша.Ако трябва помощ мога да дам някой лев и да помагам.Също така мога да направя проект.
Кой е по-луд?
Аватар
mtbmo
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1137
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 5:54 pm
Местоположение: София

AS

Мнениеот mtbmo » Нед Мар 01, 2009 12:10 am

Хора нема ли да стане не в зала а под некой приличен мост? :D
Кой е по-луд?
Аватар
mtbmo
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1137
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 5:54 pm
Местоположение: София

Мнениеот An Alien Hoopajupe » Нед Мар 01, 2009 10:42 am

Бе аз имам планове,но ми трябват инвеститори и голямо хале на удобно място. :P

Пример


Изображение


Рампите се правят от шперплат,и не е вобще не са сложни за конструиране.Шперплата е евтин ,а пък ако се поръчат от вън (защото в БГ няма такава фирма) ще излезне пре-скъпо .
Последна промяна An Alien Hoopajupe на Нед Мар 01, 2009 10:52 am, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
An Alien Hoopajupe
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1263
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 9:50 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron