Откраднати велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот blacksheep » Пон Юли 17, 2006 9:16 pm

[b]Вчера след 6:10 ми откраднаха колелото. Беше заключено за един стълб до ФК, Варна, от страната към морето. Веднага се обадих на районното ..

Самото колело е:
Рамка Sprint Apolon 17'', варианта в синьо-сиво (нещо като Онтарио) отдясно лепенката е одрана, зад челото (също отдясно) е чукната и се вижда алуминия. Сериен номер MX5406833
Вилка SR Suntour XCR (цялата е черна)
Лапа Truvativ Hussefelt '06, най-късата
Кормило Truvativ LE
[u]Характерно:[/u] курбелите (някакви обикновени в сребристо) бяха почнали да се скапват и напоследък скърцаха яко. Колчето на седалката също скърца.
Има само две жила: предна и задна спирачка, като на предната бронята е от по-скъпите (нещо подобно на Jagwire, ама по-светла). Другата е черна. Командите (RevoShift) си седят по местата.
Шините са от ония евтини двустенки Sprinter 6060 (черни). Гумите са Kenda 1.95, дето ги има навсякъде.
Спирачките са V-brake на Logan, сребристи.

Ще бъда много благодарен и ще черпя яко, ако някой ми съдейства да си намеря колелото.

За връзка:
Домашен 052/605-180, търсете Камен Минков, най-добре вечер след девет
Icq 224-517-919
Skype ka_min
[email protected]

Благодаря[/b]
blacksheep
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 5:31 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот pavelhot » Чет Юли 20, 2006 10:46 am

За жалост и аз се отбелязвам в тази тъжна тема вчера между 19 и 22 часа, беше откраднато и мойто колело - драг zx5 със синьо бялата рамка , с черно дуро, с черна седалка Velo Plush, колче amoeba с 2 болта, лапа и кормило зуум предна магура жули с лостче деоре заден Промакс. Задна шина джъмбо черна с мн яка главина за нея и за предната спирачка, седалката и колчето ме е най-много яд
предна шина драгон с формула (бели)
http://images09.snimka.bg/000943521.jpg
http://images09.snimka.bg/000943523.jpg

в района на орлов мост в един вход го бях заключил и са го вдигнали заедно с решетката за която го бях заключил...
ако някой има някаква информация и се намери байка ще се черпиме и ще празнуваме то е ясно
ако може някой да ме посъветва (на РМ)какво да правя да ходя ли в полицията нямам му номера на рамката
събирано е част по част колелото
Благодаря предварително
pavelhot
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 05, 2004 5:09 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nikitzo » Чет Юли 20, 2006 11:54 am

Павеле и ти ли брате! Ще им *** ****** на тия крадци шибани!
Иначе незнам обиколи заложните къщи но шьнся клони към нула.

Съжелявам!:angfire:
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот LORDA » Пон Юли 24, 2006 9:57 pm

Днес незнайно как ми откраднаха велосипеда... който беше зад заключена врата и с катинар за метален парапет... До преди броени минути давах обеснениа и писах жалби в районното и ще лудна след малко...
Имам следната молба... ако някой забележи по улиците в Пловдив или район около Пловдив следното описано колело да драсне коментар тук, или да ми пради съобщение на електронната поща.

Колелото е със бяло-синя аломиниева рамка, изчистено от всякакви рекламни шарений и надписи...
Подсилени двойни капли, аломиниеви педали, скорости и спирачки Shimano....
Снимката от следния линк е на въпросното колело...

http://store3.data.bg/locsllord/MY%20PC ... 134608.jpg

и

http://store3.data.bg/locsllord/MY%20PC ... 134543.jpg

Благодаря на всички за вниманието и дано подобна сконфузна ситуация не се случва на някой от вас...
LORDA
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:29 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот KeizSoze » Сря Авг 02, 2006 1:52 am

Свиха го и това е!
Предполагам поръчково защото беше в офиса на фирмата в стаята на охраната. Забележитлна находчивост и проучване!

Колелото е уникална сглобка от прилични части и се опасявам да не бъде разпарчатосано.

Рамка [b]SCOTT ProLimited[/b] - не са много в БГ и се разпознава лесно.
Вилка [b]RockSshox J3[/b] без лепенки
Спирачки [b]Avid BB5[/b] с жила и всичко JigWire.
Скорости [b]Sram 5.0[/b]
Седалка [b]Velo[/b]
Кормило (от дебелите), курбели и главини и всичко останало [b]Truvativ[/b]

Опитвам се да постна снимка, но не става. Ако админа ми обясни защо, ще кача и нея? Дава ми
[i]Request object error 'ASP 0104 : 80004005'
Operation not Allowed
/forum/outputFile.asp, line 13
[/i]

Това за наградата не е рекламен трик :)
Няма да ви казвам колко ми липсва - точно му свикнах! Ако ми помогнете да го намеря ще има и много черпене освен това!
KeizSoze
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 13, 2006 5:45 pm

Мнениеот KeizSoze » Сря Авг 02, 2006 8:23 am

Ето и снимката.

НАГРАДА 100 ЛЕВА НА КОЙТО МИ ПОМОГНЕ ДА ГО ОТКРИЯ!

[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/KeizSoze/20068123233_Scott.gif][img]images/icon_paperclip.gif[/img] Scott.gif[/url]
63.38 KB
KeizSoze
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 13, 2006 5:45 pm

Мнениеот aleksander » Съб Авг 05, 2006 8:15 pm

Вчера на 4.07. 2006г. 22:00 часа в град Пордим пред компютърен клуб на адрес П.Р. Славейков 3 е откраднат велосипед тип "сгъваемо" балканче в бял цвят на черни и зеелени петна. То заваряван където се съединява. Седалката е черна. Педалите са пластмасови, черни. Предната кала е черна. Гумите са тънки, българско производство, катои задната е малко изтъркана. Задната главина е тип контра. Ще има възнаграждение.
Странник в странна страна
Аватар
aleksander
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 9:42 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Grigo » Пет Авг 11, 2006 3:29 pm

[b]Задигнат на 27.07.2006 в 17:00h от вх. "В" на бл90 Ако забележите някоя част от този асемблиран велосипед или съответния в цялостния му вид и помогнете за откриването му ще бъдете материално възнаградени.
[url]http://s3.photobucket.com/albums/y73/valezka/Bike/?action=view¤t=Bikee01.jpg&refPage=&imgAnch=imgAnch2[/url]
Григор Стоянов -> 0899211355 [email protected] или [email protected]
Благодаря предварително за съдействието на админа,модераторите и всички мои приятели и познати.Пожелавам им успехи в планинското колоездене (един достоен спорт) и ги моля да са по-бдителни относно опеката на велосипедите си,за да не се чувстват и те "инвалиди" в планината;че и по улиците на София,така както аз се почуствах преди няколко дни.Зная че реагирам твърде късно и шанса по принцип си е минимален,но ако някой по някакво стечение на обстоятелствата забележи бившият ми велосипед,моля да ме осведоми![/b]
Grigo
 

Мнениеот Grigo » Съб Авг 12, 2006 10:03 am

[b]рамка: RAM DH'03 /отличителни белези:много драскотини при веригата(невъзможни за заличаване поради задиране в самият алуминиев материал на рамката,вследствие добре познатото ви задиране от веригата!!! там бях навил и черен изулирбан (PVC) който вероятно обаче ще бъде свален на момента,ако крадеца има малко мозък); придружена от заден амортесьор/шок:
X-Fusion Vector PVR 190mm мисля. за съжаление прясно профилактиран (full)
вилка: Marzocchi Junior T'04 с подобрения '05 и отлепени стикери освен двата "Junior T" от вътрешната страна,драскотини откъм ухото за спирачния апарат! (трудно ще бъдат заличени дори при пребоядисване в друг от оригиналния цвят - а именно черен). короните са й смъкнати и добре пренатегнати!
спирачка: Magura Julie 185mm rotor (отличителни белези: къс маркуч,който опъва ако е все още инсталирана на Junior-a и оплътнението от лостчето към маркуча не се държи добре! накладки = 7% / 100)
курбелите (Truvativ Hussefelt) са запазени с изключение на доста драскотини от външната страна на Bashguard-a и следи от slide-овете на предишния собственик (апропо Metal Psycho,който за съжаление не отдавна бе поредната жертва на подобен вид излияния от страна на персонажи които се считат за по-големи от закона...) придружени от съответната качествена капсулована касетка (не съм обърнал внимание на марката,или Gigapipe или нещо италианско беше,ако не се лъжа)
лапа: Truvativ Hussefelt
гриповете са камуфлажни (не може да се сбъркат)
кормило: Answer Aluminite (матово,като има БЕЛИ следи от издиране,стандартни при удари по андонизиран алуминий)
гуми: Maxxis Ignition (предна -> доста запазена)
Maxxis Dynamite (задна -> на 1/3 грайфер) както всички гуми от производителя с оранжев кант.
седалка: Velo® леопардова окраска с широк кафяв кожен кант от долната страна,с бял шрифт изписано логото и производителя (виж снимката).единични бройки има от този модел в София,невъзможно да се сбърка).
капла предна: Remerx Grandrock (черно/сива) с теглени спици DT и фрезована главина на машинни лагери,с леко изкривена ОС и изкривена ябълчица на QR-a!!! сива на цвят.
задна капла: Alexrims DM22 отново с DT наплетена -> на главина Formula (черна,не за диск) -> за центровка
P.S. извинявам се че пиша и тук,но без да искам пуснах темата и поради невъзможността си да я изтрия сметнах поне да я актуализирам като информация.
Велосипеда бе откраднат на 27.07.2006 към 17:00h от вход "В" на бл.90 кв. Хаджи Димитър в близост до 40 и някое си там ОУ.
Мобилният ми телефон за връзка е [size=134]0899211355 -> Григор / Grigo без значение[/size]
Отново Благодаря![/b]
Grigo
 

Мнениеот stanimir » Нед Авг 20, 2006 4:43 pm

Здрасти, отнеха ми любимата Памела по супер тъп начин. На 20 08 2006 междо 3 и 4 1/2 през нощта , бях поразпуснал от тъпотийте детo ми се случиха напоследък, т'ва добре ама реших да почина спейки на път за дома. След като се разбудих забелязах че Памела с която си бехме легнали преди малко я нама.
Памела е:
рамка scott racing line твърда сребриста с големи черни натписи SCOTTUSA, който са доста на брой, някои от тях съм покрил с сиво фолио. има вдлъбнатини по долната тръба.
вилката е marzocchi Z4 2001
кумило, лапа и курбели Truvativ
предна шина за диск, главина DT swiss Onix, задна главина Shimano LX
спирачки Avid предна bb7,задна v-brake sd7,лостчета fd5, команди alivio,оптегач deore
седалка velo, гуми maxxis Wormdrive
Ще съм много благодарен за инфо ето връзки с мен освен тук.
[email protected] tel:0878995820
Аватар
stanimir
 
Мнения: 111
Рейтинг: 1239
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 10:11 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот klmn » Нед Авг 20, 2006 5:05 pm

Супер гадно,в кой район това?
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот stanimir » Пон Авг 21, 2006 12:25 pm

Ето и снимчици на милата Пам. Колелото беше откраднато на спирка Вардар на метрото, до тунела от към кв. Гевгелийски, при кантончето дето пише полиция.
В цял ръст:
http://store1.data.bg/stanimirh/pics/DSC00005.JPG
http://store1.data.bg/stanimirh/pics/DSC00012.JPG
http://store1.data.bg/stanimirh/pics/DSC00013.JPG
И възможно най-актуалните, с махната лепенка на долната тръба и отрязан стержен:
http://store1.data.bg/stanimirh/pics/DSC00029.JPG
http://store1.data.bg/stanimirh/pics/DSC00031.JPG
Вижда се и вдлъбнатината междо SA на USA (иееее)
Аватар
stanimir
 
Мнения: 111
Рейтинг: 1239
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 10:11 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот klmn » Пон Авг 21, 2006 11:35 pm

Баси,да се беше качил малко по-нагоре в парка да спиш,циганите не щъкат там през нощта..как да е,това ми е в квартала,но не вярвам да излезне тук,по-скоро по заложните или при Давид на Женския пазар.
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Brainless » Чет Авг 24, 2006 8:49 pm

добър вечер.....днес следобяд беше откраднат скот yz2 от веломаниата до женския (ест.) с вилка мз комп, без скорости, със заден диск (старото колело на Весо). По описанието на хората които са видели крадеца - "висок облечен в черно с къдрава коса и шапка и със слънчеви очила" Обръщам се към целия форум с 1 молба - ако видите някой "пич" с това колело да бъдете така любезни да го замерите с тупаници,шутове или съответно подръчни предмети. Предлагам награда на този който ми върне колелото независимо в какъв вид....
тел за контакти 0883302700

благодаря предварително
Brainless
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 25, 2006 9:12 pm

Мнениеот Grigo » Пет Авг 25, 2006 1:02 pm

[quote="Grigo"]

[b]рамка: RAM DH'03 /отличителни белези:много драскотини при веригата(невъзможни за заличаване поради задиране в самият алуминиев материал на рамката,вследствие добре познатото ви задиране от веригата!!! там бях навил и черен изулирбан (PVC) който вероятно обаче ще бъде свален на момента,ако крадеца има малко мозък); придружена от заден амортесьор/шок:
X-Fusion Vector PVR 190mm мисля. за съжаление прясно профилактиран (full)
вилка: Marzocchi Junior T'04 с подобрения '05 и отлепени стикери освен двата "Junior T" от вътрешната страна,драскотини откъм ухото за спирачния апарат! (трудно ще бъдат заличени дори при пребоядисване в друг от оригиналния цвят - а именно черен). короните са й смъкнати и добре пренатегнати!
спирачка: Magura Julie 185mm rotor (отличителни белези: къс маркуч,който опъва ако е все още инсталирана на Junior-a и оплътнението от лостчето към маркуча не се държи добре! накладки = 7% / 100)
курбелите (Truvativ Hussefelt) са запазени с изключение на доста драскотини от външната страна на Bashguard-a и следи от slide-овете на предишния собственик (апропо Metal Psycho,който за съжаление не отдавна бе поредната жертва на подобен вид излияния от страна на персонажи които се считат за по-големи от закона...) придружени от съответната качествена капсулована касетка (не съм обърнал внимание на марката,или Gigapipe или нещо италианско беше,ако не се лъжа)
лапа: Truvativ Hussefelt
гриповете са камуфлажни (не може да се сбъркат)
кормило: Answer Aluminite (матово,като има БЕЛИ следи от издиране,стандартни при удари по андонизиран алуминий)
гуми: Maxxis Ignition (предна -> доста запазена)
Maxxis Dynamite (задна -> на 1/3 грайфер) както всички гуми от производителя с оранжев кант.
седалка: Velo® леопардова окраска с широк кафяв кожен кант от долната страна,с бял шрифт изписано логото и производителя (виж снимката).единични бройки има от този модел в София,невъзможно да се сбърка).
капла предна: Remerx Grandrock (черно/сива) с теглени спици DT и фрезована главина на машинни лагери,с леко изкривена ОС и изкривена ябълчица на QR-a!!! сива на цвят.
задна капла: Alexrims DM22 отново с DT наплетена -> на главина Formula (черна,не за диск) -> за центровка
P.S. извинявам се че пиша и тук,но без да искам пуснах темата и поради невъзможността си да я изтрия сметнах поне да я актуализирам като информация.
Велосипеда бе откраднат на 27.07.2006 към 17:00h от вход "В" на бл.90 кв. Хаджи Димитър в близост до 40 и някое си там ОУ.
Мобилният ми телефон за връзка е [size=134]0899211355 -> Григор / Grigo без значение[/size]
Отново Благодаря![/b]
[/quote]

[b]http://s3.photobucket.com/albums/y73/valezka/Bike/Bikee01.jpg[/b]
Grigo
 

Мнениеот Admin » Вто Сеп 05, 2006 9:00 pm

[quote="Gligut"]

[/quote]
Гепиха ми го до билата в младост представлява отпред е сребристо характерно за модела са 3'те дупки в близост до средното движение задната част е черна с жулти капли няма лепенки. Преден шок зоом650
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот nox » Пет Окт 06, 2006 6:16 pm

Ами хора значи наскоро си купих колелото :bawling:
Мога да кажа само горе-долу конфигурацията (понеже не съм много много запознат) без снимки обаче понеже бях прекалено тъп да си прецакам картата на телефона :banghead:
Та рамка: RAM HT 2 черна
вилка: Rock Shock черна с армотисьор
До тук с марките части :banghead:
Значи преден армотисьор, дискови спирачки, 27 скорости, горе-долу тънки гуми не със автомобилен винт за помпане. Няма отличителни надрасквания и вдлъбнатини, понеже е ново.
Тва което мога да различа като малко по-важно. Имам и не много свястна снимка:
http://2s-fear.hit.bg/Image(20).jpg
Изчезна от апартамента ни който е в ремонт в кв. Младост 3 бл 415.
Моля ако забележите да пишете!
Също така ако има още някаква информация, която може да е полезна при търсенете, моля споделете !
nox
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 6:14 pm

Мнениеот nox » Пет Окт 06, 2006 6:26 pm

http://www.ram-bikes.com/big/ht2.html
Същото само че черно
nox
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 6:14 pm

Мнениеот Guru » Пет Окт 06, 2006 9:15 pm

Тази (към 20:20 часа) вечер като тръгвах от офиса и се опитах да се кача на колелото си, за да се прибера вкъши забелязах, че липсва... Офиса е на ул. "Г. С. Раковски" 145, вход А, на първия етаж, точно над ресторанта "Happy". Около обяд колелото беше там. Беше завързано с две въжета с катинарчета, последователно едно за друго (за да е по-дълго). Не знам каква марка е колелото, не съм виждал такова преди. На вид е [b]светло синьо[/b] с бяло тук-таме. Забелязва се, че [b]предната гума е синя[/b] също, а задната - черна и доста новичка. Педалите също са нови. Рамката в горната си част е ниска, твърда е, вилката също. Седалката е с черно и жълто, на ситни дупчици (като одраскана от котка). Кормилото е сребристо със сини дръжки, монтирана му е стойка за скоростомер (самия скоростомер е при мен). Ще се радвам много, ако някой го види и ми съобщи някак. Благодаря предварително!

Изглежда ето така, само че вместо жълто има бяло по рамката.
http://www.robifir-bike.ltd.bg/photos/17.jpg
[img]http://www.robifir-bike.ltd.bg/photos/17.jpg[/img]
Guru
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 8:48 pm

Мнениеот gnao » Пет Окт 13, 2006 6:35 pm

Надявах се да не ми се налага да пиша в тази тема, обаче...

Улица "Цар Иван Асен II", районът на Орлов мост. Откраднато е Drag Ontario TE, модел 2005, фабричната окомплектовка. 19" рамка, червен цвят, оборудвано с велокомпютърче Sigma Sport BC500. (Трудно забележима) драскотина през лепенката "Ontario" от лявата страна, одран ляв курбел.

Всяка помощ е добре дошла...
Feed me a stray cat
Аватар
gnao
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1323
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 8:54 pm
Местоположение: България

Мнениеот Presidenta » Сря Окт 18, 2006 8:50 am

И аз да се оплача - разбили са мазетата на кооперацията ни в Лозенец. Откраднати са 5 велосипеда... Станало е по някое време миналата седмица.
Моя - Leader Redneck'04
[url]http://www.leader96.com/bigimage.aspx?s=Redneck.jpg[/url]
Доработки по него - Вилка Suntour XC60 normalsize, преходник нормал-овърсайз, лапа, ал.кормило черно, алум.рога. Калници. Има километраж и стоп отзад... Педалите са алуминиеви. Гумите са някакви китайски сликове с малки зъбчета отстрани. На дупките за шишето има скобички за поставяне на помпа. Стойката на шишето е пластмасова, на диагоналната тръба,хваната е със черни свински опашки.

На жената - Черен Лидер Доберман, свалени лепенки, слагал съм й лепенки от AVENT (бебешки аксесоари). Има червени рога. Задната В-брейк от ляво е хваната с голям болт за рамката. Каплите отпред и отзад са различни.
Presidenta
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот Norco » Сря Окт 25, 2006 6:34 pm

Днес ми откраднаха колелото - сив Драг Експерт. Беше "заключено" във ФМИ, вътре в сградата. Моделът е от 2003-4 г., монтаж Deore, вилка - черно Judy, лапа и кормило - zoom, гуми - Specialized задна и няква noname отпред. И двата курбела са доста протрити, има лепенка gnome на тръбата за седалката и една shimano до челото.
Телефони: 0888755923 и 8517487, може и лс.
Ето снимка от сайта на Драг, разликата е, че седалката е specialized.
[img]http://www.dragbicycles.com/images/expert2.jpg[/img]
Norco
 
Мнения: 72
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 7:20 am

Мнениеот CRAZY RIDER » Пон Дек 18, 2006 12:49 am

На един мои фр му откраднаха колелото черен рам HT1:
Вилка-Sunitor М5000 от най-евтините
Обтегач-Alivio
сиви курбели и педали шимано некви
Седалка-selle royal от по стария модел
гуми 1.9
вибрейкове от евнити за 10лв
Лапа-черна GIANT
Кормило-черно
Откраднато е пред 7мо училище вторник вечерта
Аватар
CRAZY RIDER
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 1466
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 8:44 pm
Местоположение: 5-то весело

Мнениеот Ayrton Senna » Пон Дек 18, 2006 1:28 am

Пичове въпреки че карам от 7г нонстоп колело и се придвижвам с него /10 000км вече/ чак сега се регистрирам тук...искам да ви разкажа една история,чието място може би не е точно тук,но е по темата.....мисля че може да ви е полезна,сигурно този пост ще е много дълъг но мисля че си заслужава:

Преди около месец бяхме се събрали няколко човека в лозенец в един апаратмент на приятел на драгалевска...в 1 и половина през нощта излизам с колелото да взема от близкия денонощен /докато купувам нещото, колелото го ГЛЕДАМ непрекъснато и съм на 3м от него споко :)/ и след това затварям входната след мене. /тва неслучайно го споменавам -открючва се само с ключ/ към 2 и половина 2ма съседи от долния теаж ни дигнаха скандал че дигаме много шум...разбрахме се с тях....и тогава виждам колелото го НЯМА ..от АПАРТАМЕНТА тоест докато сме били вътре /и свети и се движим/ някой идиот ВЛИЗА и го отнася и дори си личеше къде го е ударил в стената с педала... /тука вметвам какво е колелото...Рам HT1 светлозелен с formula ot 55-60lv modela nabiti lageri отзаде и deore отпред , XCR вилка, Avid за 75 лв лостчета,обтегач Alivio 60lv,sedalka aeroform beee направено, сглобено върви много и практически ново няма и 900км/ ... сега... след много мислене и чудене разговарях с тия отдолу...сега мисля да разкажа нещата с точност - на другия ден успях да говоря с единия от 2мата и той ми влезе в положението, попита защо веднага не сме го извикали да вземе отпечатъци /бил полицай/ че може да е някой от наще приятели и че вратата е била отворена входната когато 2рия от тях се е прибирал в 2.30...ситуацията е следната...в този вход от 14 апратамента повечето са или пенсионери или няма никой и само тия са били будни ..Никой естествено не ги подозира...но аз бях убеден в себе си че няма кой да ме проследи и да влезе на заключената входна врата и после ВЪТРЕ в апаратмент с хора да влезе, и това всичко съвкупност от случайности....бе ясно че случаен го е отркраднал от апратамента който ние глупаците не бяхме заключили нищо че се движим вътре....бях сигурен че и незнае каво да го прави щото не е типичен крадец изобщо а по-скоро става въпрос за специален случай...и бях прав. На другия ден проведох "разследване" /не се отказвах въпреки че всички го отписаха колелото/ и събрах инфо относно тия 2мата отдолу както и инфо относно кражбите в квартала и околните блокове, се оказа че тия които крадат колела некви наркомани от друг блок сега ги няма и напоследък няма кражби ... абе накратко върнах се в същия вход и случих на съседка адвоктака която се заинтригува от сучая /предварително всички ме убеждаваха че синът на собсвеника , познавали го от малък..- той е единия от 2мата, е готин пич и никога не би направил такова нещо/ но адвокатката само подсили подозрението ми към другия с който бях разговарял предишната вечер...той послъга с някои неща въпреки че звучеше супер убедителен..по случайност се прибира сина на собственика докато говоря с адвокатката и тя го блъфира че са ги видали тях с колелото,оня се изчерви леко , а тя му каза че полицията е уведомена /което бе истина но това няма никакво значение/ и че тя ще съдейства,и че трябва да върнат колелото....същата вечер никой не отваря при техния апратамент...ние просто искаме да се убедим че не са те...обаче единия постоянно се укривал вътре и в последстиве разбрахме че се е правил че спи,нищо че блъскахме и звъняхме нон-стоп.... и пак хванах 2рия съмнителния ,на стълбите,пак докато се прибира....как и да го увърташе колкото и сърдечно да ни казваше че няма право като наемател да ни пуска,че си има договорка, и че 2рия си е сменил сим-картата преди 2 дена,и че към него самия е трябвало да се обърнем,и че на него самия са му откраднали чисто нови гуми,и че /още хиляди неща почти успя да ме убеди,НИКОГА не съм виждал толкова изпечен и искрен лъжец,просто няма смисъл да ги говоря всичките тука/ обаче,му дадохме да разбере че няма да мръднем докато не проверим...той се "обиди" влезе..след 5 мин излезе и каза че няма да може да спи спокойно и ни покани да видим че не е вътре...а междувременно единия от2 мата ГО БЕ ИЗХВЪРЛИЛ ПРЕЗ 5ТИЯ ЕТАЖ...и баща ми слезе веднага щом ни поканиха да влезем,бе ясно че не вътре..но и след това те пордължиха театрото....

Всичко това го разказах за да ви кажа че винаги има смисъл да се търси,защото тази ситуация изглежда сега като я разказвам лесна,но тогава единстевно аз си ги подозирах,аз си направих изводите,като мислих много и всичко си го представих през техните очи....щото имаше и едно добре скалъпена лъжа че те са се качили оная вечер защото са чули адски шум и докато са се качвали са се спънали в бутната дъска на междуетажието...един вид "тоя дето го е откраднал е бутнал дъската и тя е дигнала шума" , повярвайте ми точно заради това и още много други неща първоначално всимки И аз ги отписахме като най-малок вероятните....но тук става въпрос за безбожно нахални хора и лъжци...имайте едно наум !

И ще ви дигнат колелото и от-най-малкото очаквано от вас място ако имат възможността! дори в апратамента докато сте ВЪТРЕ няколко човека...явно е възможно...така че не си правете илюзии че на улицата не се краде дори инай-евтиния боклк за 100лв с изтрити гуми и блокирани скорости,коойто го отключват за 20сек ,а може би и по-малко....

а колелото.....то падна на седалка и кормило,и освен те всичко му е здраво :D
Shadow fingers rise above
Iron fingers stab the desert sky
Oh, behold the power of man
Are your minds ready for the fall
Ayrton Senna
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Пон Дек 18, 2006 12:14 am

Мнениеот codename47 » Вто Дек 19, 2006 10:17 pm

Vuc написа:Здравейте,

вчера вечерта пред кръчма Дивака е откраднато колело КТМ оранжево на цвят,
рамка №В917351
Вилка ROCK SHOX Judy SL червен
Курбели ХТ
Кормило KALLOY сребристо тип чайка
сребриста къса лапа

Моля за вашето съдействие!!!!
Ако някой го види моля да се обади на
тел: 0889671660 Явор, или тук във форума.



това ми напомня че преди доста години може би 8, ми откраднаха от същото място 1 cross вече не си спомням какъв, който бях вързал за отсрещната ограда. Явно нещата не са се променили
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот Ayrton Senna » Вто Дек 19, 2006 11:25 pm

Пичове поствайте ако може снимка на колелата...така по-лесно се помнят като външен вид,аз например правя по 50км на ден и дори сега зимата виждам много и всякакви колела по улиците...някои ги виждам повече от веднъж , но без снимки...
Shadow fingers rise above
Iron fingers stab the desert sky
Oh, behold the power of man
Are your minds ready for the fall
Ayrton Senna
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Пон Дек 18, 2006 12:14 am

Откраднаха ми GIANT Rincon-a, с червена рамка е.

Мнениеот jeffn » Сря Дек 27, 2006 2:43 am

Здравейте, жалко че открих този сайт защото ми откраднаха колелото GIANT Rincon, което си го заключвам на етажа до входната ми врата, като за прерязали с инструмент заключващия дебел кабел,Между 21-25дек.2006
Ето и описание: КАТО НА СНИМКАТА, която съм приложил е с РАЗЛИКАТА ЧЕ:
GIANT Rincon Е С ЧЕРВЕНА РАМКА
ЧЕРНИ КАПЛИ С БЕЛИ НАДПИСИ С ЧЕРНИ СПИЦИ
СЕДАЛКАТА Е БИЛА ОТПРАНА ОТПРЕД И СЪМ Я
ШИЛ
РЪКОХВАТКИТЕ СА ПОСКЪСАНИ
ИМА БЯЛ ПРЕДЕН ФАР
БЕЛИ СВЕТООТРАЗИТЕЛИ НА ДВЕТЕ КАПЛИ
ЖЪЛТ ДЪРЖАЧ ЗА БУТИЛКА ЗА
ВОДА
Изображение
телефона ми е :0883313072 и се казвам Найден email [email protected]
Ако някой може да ми помогне ще съм му много задължен и ще се отблагодаря.

С ОБЩИ УСИЛИЯ ПО-ВЕРОЯТНО Е И МОЖЕМ ДА СЕ СПРАВИМ С КРАДЦИТЕ
Ако видя някое от постнатите колела непременно ще съобщя защото вече знам какво е чувството да ти откраднат част от теб.
jeffn
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Дек 27, 2006 12:12 am
Местоположение: София

Re: Откраднаха ми GIANT Rincon-a, с червена рамка е.

Мнениеот jeffn » Сря Дек 27, 2006 10:21 am

jeffn написа:Здравейте, жалко че открих този сайт защото ми откраднаха колелото GIANT Rincon, което си го заключвам на етажа до входната ми врата, като за прерязали с инструмент заключващия дебел кабел,Между 21-25дек.2006
Ето и описание: КАТО НА СНИМКАТА, която съм приложил е с РАЗЛИКАТА ЧЕ:
GIANT Rincon Е С ЧЕРВЕНА РАМКА
ЧЕРНИ КАПЛИ С БЕЛИ НАДПИСИ С ЧЕРНИ СПИЦИ
СЕДАЛКАТА Е БИЛА ОТПРАНА ОТПРЕД И СЪМ Я
ШИЛ
РЪКОХВАТКИТЕ СА ПОСКЪСАНИ
ИМА БЯЛ ПРЕДЕН ФАР
БЕЛИ СВЕТООТРАЗИТЕЛИ НА ДВЕТЕ КАПЛИ
ЖЪЛТ ДЪРЖАЧ ЗА БУТИЛКА ЗА
ВОДА
Изображение
телефона ми е :0883313072 и се казвам Найден email [email protected]
Ако някой може да ми помогне ще съм му много задължен и ще се отблагодаря.

С ОБЩИ УСИЛИЯ ПО-ВЕРОЯТНО Е И МОЖЕМ ДА СЕ СПРАВИМ С КРАДЦИТЕ
Ако видя някое от постнатите колела непременно ще съобщя защото вече знам какво е чувството да ти откраднат част от теб.
Откраднаха ми в Младост1(там живея)
jeffn
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Дек 27, 2006 12:12 am
Местоположение: София

За постпвете и крадците

Мнениеот jeffn » Сря Дек 27, 2006 11:46 am

Абе хора ако някой случайно се натъкне на някой/и, който краде колело или не дай си Боже да му крадат колелото.освен якия пердах ИМ ВЗИМАЙТЕ ЛИЧНИТЕ КАРТИ така може да се проследят копеленцата до някъде и евентуално да се открият и други колела, пък и да се знаят

И много би било добре преди каквото и да пише някой за изчезналото му колело(на никой не го пожелавам)първо снимка, както казва Ayrton Senna и след това описание.
Надявам се да съм бил полезен с нещо.
jeffn
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Дек 27, 2006 12:12 am
Местоположение: София

Откраднат GIANT DH TEAM+MARZOCCHI 66

Мнениеот CoverMe » Сря Дек 27, 2006 5:21 pm

Здравейте, колеги колоездачи! Честита Коледа!
Пиша за една озключително неприятна случка - вчера, 26.12.06г. в района на ул.Козлодуй и Раковска е ОТКРАДНАТ GIANT DH TEAM+MARZOCCHI 66, рамката е модел 2001 година, черна матова с черна вилка. Спирачки - Hayes Mag. Много моля, който има някаква информация за някое от нещата, да се обажда на собственика на велосипеда - Васил, тел. 0887401398.Възнаграждение!

http://img217.imageshack.us/my.php?image=img0298yt5.jpg

Извинявам се че преди това писах не кадето трябва. Моля за помощ ! :banghead:
CoverMe
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Дек 27, 2006 5:12 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта