Откраднати велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот kagami » Чет Апр 14, 2005 8:59 am

Глупостта ми е безгранична - това е повече от ясно.

А ето и снимка, на която се вижда колелото. За съжаление нямам по-ясна. Както казах, сега байкът е с дискове отпред и отзад, а шините са черни с жълто. Главините също са черни.

[img]http://www.mtb-bg.com/personal/Copy%20of%20IMG_5748.JPG[/img]

Белите светлоотразители също ги няма, както и фарът на седалката.
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот PtD » Пет Апр 15, 2005 12:04 am

Сериозно се замислям дали няма да е полезно и поучително, ако започнем да правим капанчета... На уречено място предварително са се заложили двама-трима, идва човекът с колелото и си го оставя без надзор... Ако има "мераклии", биват замъквани някъде в близко безистенче и...:B):
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот dimodi » Пет Апр 15, 2005 9:06 am

Хора, ако ви се налага да си оставите колелото незаключено, пък и да е заключено, слагайте го на най-тежката предавка, така трудно се потегля!

За разни капани и акции ме пишете и мен.

@Мила - съжалявам, дано да се намери колелото!
Аватар
dimodi
 
Мнения: 156
Рейтинг: 1267
Регистриран на: Пон Юни 14, 2004 6:04 pm
Местоположение: София - Младост

Мнениеот kagami » Пет Апр 15, 2005 9:52 am

Благодаря ви много за вниманието. Забравих да напиша телефона за връзка - ако някой случайно попадне на моето колело... 0889 531 224

ПС. Онази изоставената къща до НТБГ са я срутили вчера - снощи на нейно място имаше багер и следи от каруца и копита. Но нямаше следи от моите гуми.
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот C_Mo » Пет Апр 15, 2005 12:44 pm

[quote="No1s"]

[quote="dimodi"]

Хора, ако ви се налага да си оставите колелото незаключено, пък и да е заключено, слагайте го на най-тежката предавка, така трудно се потегля!

[/quote]

Това е наистина едно много добро решение за което не се бях сещал. Докато се набере скорост ще имаш достатъчно време да го настигнеш тичайки и после:boxing::censored:
[/quote]


Един познат си откачаше спирачките... кандидат крадеца (заедно с колелото) го извадихме с ритници от под една паркирана кола.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cu0 » Пет Апр 15, 2005 1:18 pm

[quote="HepBeH_XaMcTep"]

[quote="C_Mo"]

[quote="No1s"]

[quote="dimodi"]

Хора, ако ви се налага да си оставите колелото незаключено, пък и да е заключено, слагайте го на най-тежката предавка, така трудно се потегля!

[/quote]

Това е наистина едно много добро решение за което не се бях сещал. Докато се набере скорост ще имаш достатъчно време да го настигнеш тичайки и после:boxing::censored:
[/quote]


Един познат си откачаше спирачките... кандидат крадеца (заедно с колелото) го извадихме с ритници от под една паркирана кола.
[/quote]

много трудно приложимо при дискове обаче..
да не говорим хидравлики..
байк за 1 минута оставен без надзор, трябва да е заключен за поне 2 места
+ по него да има катинар4ета...

[/quote]

аз съм с механични дискове и освен номера с предавките затягам и накладките на самия спирачен автомат, така реално колелото блокира, но това само в много краен случай ако наистина ми се налага да го оставя без надзор за няколко секунди
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот mrPesh » Пет Апр 15, 2005 7:41 pm

Аз например павя следното ако се наложи колелото да не е до мен за малко без да е заключено:

1.Смъквам веригата между курбела(малкия венец) и рамката.
2.Превключвам от командите на произволни позиции като веригата си е на старото място.Има вероятност обаче крадецът като подкара рязко да се счупи обтегача,но това е по-добре от липсата на цялото колело.
3.По горе споменатите трикове със спирачките също ги ползвам.

Обаче това за капана е отлична идея и съм готов да се включа.Напоследък гадовете са станали много нахални:(!::disagree::(!::(!:
Аватар
mrPesh
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1336
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 12:06 am
Местоположение: Bulgaria,Veliko Tyrnovo

Мнениеот Admin » Съб Апр 16, 2005 9:37 am

Идеята за капаните сме я обсъждали многократно и преди, но ако наистина ще го прявим, трябва да изпипаме всичко перфектно, включително с оглед нашата "анонимност" ;) Баба Яга е добро място за съставяне на план...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот halcor » Сря Апр 27, 2005 9:15 am

Откраднат:


[color=red]Giant Terrago, сребристо-черно-червена рамка
вилка Rockshox Judy, червена.[/color] Нямам снимка на това.

Кражбата е станала от мазе в Надежда. Крадците са си отключили вратите и са отмъкнали байковете заедно с няколко метра дебел синджир. Протектори и други неща в мазето не са пипнати.

За контакти:
лично съобщение
или ако трябва бърза намеса (примерно, ако трябва да съберем хора за въргал): 088 8 236 991 - Атанас
или потърпевшия: 088 8 664 010 - Станислав
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Bodom » Сря Май 04, 2005 4:29 pm

Преди време се опитаха да ми откраднат колелото по следния начин:
Бях седнал с един приятел на бордюр да си лафим и колелото ми паркирано на 1 метър от мен на степенка. Идва някъв и ме заговаря, като застава между мен и колелото. Като през това време един друг минава покрай колелото и го яхва. Спаси ме факта, че бях оставил колелото на НИСКА предавка (най малък венец отпред и макс 3-ти отзад). Ония идиот докато дигне предавката за да ускори го настигнах и го свалих от колелото. Добре че не ме биха :^: Номера с високата предавка според мен не е отдачен, щото верно малко трудно се потегля, но после бързо се вдига скорост.
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот zozo » Пет Май 06, 2005 12:09 pm

откраднато е колело Спринт-Excel в района на кв.Люлин. По колелото не е правено нищо. Моля ако някой разбере нещо да пише на [email protected]
или ако е много спешно на телефон 02/975-51-00 - търсете Валери.
zozo
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Дек 28, 2004 2:39 pm
Местоположение: София

Мнениеот hlebarka » Пет Май 06, 2005 5:31 pm

[quote="kapinski"]

SPECIALIZED & GIANT-
Ще се трошат кокали ако разбера кое копеле се е осмелило да посегне върху колелaтa !!!
Ако ги забележите моля пишете на [email protected],
gsm:0888664010-Stanislav
gsm:0888236991-Atanas
gsm:0898646655-Пешо
Обявявам и финансово поощрение !!!!:hbang2::hbang2:
[/quote]
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот kapinski » Нед Май 08, 2005 11:28 am

[quote="halcor"]

Откраднат:

[color=red]Giant Terrago, сребристо-черно-червена рамка
вилка Rockshox Judy, червена.[/color] Нямам снимка на това.

Кражбата е станала от мазе в Надежда. Крадците са си отключили вратите и са отмъкнали байковете заедно с няколко метра дебел синджир. Протектори и други неща в мазето не са пипнати.

За контакти:
лично съобщение
или ако трябва бърза намеса (примерно, ако трябва да съберем хора за въргал): 088 8 236 991 - Атанас
или потърпевшия: 088 8 664 010 - Станислав
[/quote]
:(!::(!:[email protected]:hbang2::hbang2:и кинти за награда:hbang2:
kapinski
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 8:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Piatnik » Нед Май 15, 2005 8:27 pm

Откраднат велосипед SCOTT Voltage YZ2.
Номера на рамката е GL475844, цвета е сиво и черно. Модела е от 2005 година.
Задигнаха го от 3-ти етаж в офиса в който работя.
Колелото е на 2 месеца и няма никакви промени по него (поне до като беше мое притежание).
Ако някой има някаква информация може да ми прати PM или да се обади на телефон 0888 13 03 05 или да пише тук ...

И накрая да попитам, има ли смисъл да подавам жалба в полицията ?
Piatnik
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 9:27 pm

Мнениеот petbul » Пон Май 16, 2005 11:38 pm

http://antitheftbike.inventions4you.com/main.php-има и такива работи,ако ти се наложи да го изпуснеш за 2 секунди от очи!!!Чуваш,излизаш и го...:censored::splat::hbang2:
Аватар
petbul
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1221
Регистриран на: Съб Апр 02, 2005 6:11 pm

Мнениеот Zink » Пет Юни 03, 2005 7:42 pm

Начи неска следобяд в южния парк е откраднато колело:
рамка Drag F4 старата с правена задница: http://store3.data.bg/andrii/zadnica/
вилка: Sr Suntour маслен с правени lizard skins-бившата вилка на Zozka
шок: DNM от 50 лв
предна спирачка: Avid BBDB 5
задна спирачка: Шимано БРМ 475
кормило: Truvativ XR
гуми: Schwalbe
курбели : Shimano Alivio с една плоча
обтегач: Shimano XT

Mоля всеки който го види да звънне на:
0887-973-553 - Андрей
или на 0898-817-747 - Филип
True Riders Team
Zink
 
Мнения: 696
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 10:37 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот phipe » Пет Юни 03, 2005 8:14 pm

Eto za tova kolelo stava duma [img]http://store2.data.bg/bowcrew/cool%20pics/bscap019.jpg[/img]! otkradnato e ot narkoman znam go kude jivee no ne se pribira...ako nqkoi go zabeleji s bike-a mi- visok, rus, s obuvki Sprintmasters 4erni da se motae okolo baseina Spartak deistvaite bez da se zamislqte! a i ako nqkoi merne takava ramka da se prodava - druga takava nqma molq obadete se!
All In The Name Of Riding Free!
phipe
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 7:53 am

Мнениеот Rat » Съб Юни 25, 2005 11:10 am

[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/Rat/20056254956_039 Bike.JPG][img]images/icon_paperclip.gif[/img] 039 Bike.JPG[/url]
70.73 KB

здравейте на всички случката е следната и много скоро на 22,06,2005г около 21:30ч. от двора на една кооперация на улица "Шишман" в София ми беше откраднато колелото (не е нищо особенно Модел "Agrresor" Монтанско производство 2001г. ) прилагам снимка ако някой го види на снимката е в актоалното му състояние заедно с катинара под седалката на ул.Шишман се намира "Билкова" и предполагам че е дело на някое наркоманче за връзкa : [email protected] i ICQ : 319437067
Благодаря предварително на всички
Rat
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Съб Юни 25, 2005 10:30 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пет Юли 01, 2005 4:31 pm

[quote="Shadowknight"]

Вчера вечерта (около 7 вечерта) ни откраднаха ДВЕ КОЛЕЛА:

[b]DRAG Ontario (синьо-сребрист на цвят) и DRAG Hacker (жълт на цвят)[/b]. Ето и снимка:
[img]http://lelion.info/temp/drag/DragOntarioDragHacker.jpg[/img]

Къде? Ул. "Хан Крум/ул. "Раковски", зад площад "Славейков" (пада се точно срещу входа на пицария "Уго".

Ето още снимки:

[img]http://lelion.info/temp/drag/DragOntarioDragHacker2.jpg[/img]

[img]http://lelion.info/temp/drag/DragOntarioZadnaChast.jpg[/img]

[img]http://lelion.info/temp/drag/DragOntarioVParka.jpg[/img]


А пък това сме ние двамата и сме ама [b]МНОГО[/b] ядосани (ама не на снимката, на снимката сме щастливи:-))!

[img]http://lelion.info/temp/drag/MichelAni.jpg[/img]


Колелата бяха заключени! Оставили сме ги за малко без надзор и сигурно някой дрогиран с големи клещи-резачки е минал оттам и посред бял ден ги е свил!!! @#$%^## !!!!!!

Както и да е, станалото - станало! Ако ви попаднат пред очите или някой се опита да ви ги продаде - свиркайте!

Телефони: [i]Мишел (088 9437645)[/i] и [i]Ани (089 8904762)[/i]

Колела си имат доста отличителни белез, някои от които уникални:

Ето кратки описания:

[color=blue][b]DRAG ONTARIO:[/b][/color]

Цвят: сребристо-син
Предна вилка: SR SUNTOUR 60 (сребристо-синя)
Кормило: ZOOM, [b]двойно[/b], черно, лепенката му не е махната (кормилото е с една усилваща ДОПЪЛНИТЕЛНА тръба, затова е двойно)
Задна стойка за седалката: ZOOM, сребрист алуминий
Седалка: DRAG (черно-сиво)
Капли: черни, Remerx, модел 719
Калници: черно, пластмаса и метални пръчки
Педали: VP-550, черни (номерът на модела се вижда с просто око)
Спирачки: V-brake SHIMANO M420, черни (и отпред и отзад)
Заден derailleur: SHIMANO ACERA, черен
(има ХРОМИРАНА СКОБА НАД ДЕРАЙЬОРА!!!)
Преден derailleur: SHIMANO, сребрист
Скорости: 24 (3 x 8)
ДРУГИ ОТЛИЧИТЕЛНИ БЕЛЕЗИ:
1) има стойка за бутилка, синьо-сребриста, хваната е с два болта със ШАЙБИ
2) има ДВЕ ДУПКИ на вертикалната рамка, където се поставя седалката - там има малки пластмасови скоби, за захващане на помпа. Ако МАХНАТ скобите, ще останат две ДУПКИ от дясната страна, които не могат да се скрият после (освен с лепенки?)
3) на задния калник има лепенка, синя, пише "В града без моята кола" и "Екологичен транспорт", нещо такова. Ако се махне, ще останат следи също.
4) Малко са надраскани отпред превключвтелите на скорстите, те са сребристи иначе, SHIMANO
5) има задно фарче CATEYE, с четири режима на мигане - ето снимка:
[img]http://lelion.info/temp/drag/CATEYE_LD120.jpg[/img]
такива задни стопчета не се срещат често, продават се само на едно място в София...

[b][color=yellow]DRAG HACKER:[/color][/b]

Цвят: жълт
Предна вилка: обикновена, жълта
Кормило: обикновено, с рога, хром, лостчетата на спирачките са ЖЪЛТИ СЪЩО
Задна стойка за седалката: обикновена, хромирана
Седалка: черна
Капли: Remerx, сребристи
Калници: черно, пластмаса и метални пръчки
Педали: VP-550, черни (номерът на модела се вижда с просто око)
Спирачки: обикновени V-Brake, черни
Заден derailleur: SHIMANO C50
(има ХРОМИРАНА СКОБА НАД ДЕРАЙЬОРА!!!)
Преден derailleur: (не си спомням)
Скорости: 18 (3 x 6)
ДРУГИ ОТЛИЧИТЕЛНИ БЕЛЕЗИ:
1) има стойка за бутилка, черна, пластмасова
2) на задния калник има лепенка, синя, пише "В града без моята кола" и "Екологичен транспорт", нещо такова. Ако се махне, ще останат следи също!
3) рогата на кормилото са черни, също се забелязват добре
4) има задно фарче CATEYE, червено, с четири режима на мигане - ето снимка:
[img]http://lelion.info/temp/drag/CATEYE_LD120.jpg[/img]
такива задни стопчета не се срещат често...


ОК, пичове, за това се сещам засега...

От снимките не се вижда много добре... (ако намеря по-добре, ще постна пак...)

Не ни е яд толкова за колелата и за парите, колкото за това, че ни ВЗЕХА ТРАНСПОРТА И ВСЕ ЕДНО ЧАСТ ОТ ЖИВОТА СА НИ ВЗЕЛИ - не сме сторили зло никому, не сме откраднали нищо от никой, спечелили сме си парите с честен труд и идва някой гладен наркоман или тъп крадец, който друго не умее и не иска и да научи и ти ги ВЗИМА, ей-така, и после ги шитва нейде на безценица - а ние пак трябва да се трудим, за да си купим колела!!!

ГАДОВЕЕЕ!!!

(Аз съм пацифист по душа и приятелката ми също, но вече ПОЧВАМ ДА СЕ ЯДОСВАМ НЕЩО в тази ШИБАНА ДЪРЖАВА и от това че не му пука на никой като че ли!!!)

(Уффф... Малко си излях гнева:-))

Сега, принципно, едното колело е малко по-скъпо и по-ново от другото (синият DRAG Ontario) - ако ще се появи някъде, е най-вероятно той... На не повече от 8 месеца е и добре поддържано, с калници е (което е рядкост) - и другото колело е с калници, btw... Това се забелязва... както и задните CATEYE червени стопчета.

Обадете се, ако някой някъде види нещо... МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

[b][i]Мишел & Ани[/i][/b]

[i]// забележка: моля ПРЕМЕСТЕТЕ ТОЗИ ПОСТ в съответната категория на форума (ОТКРАДНАТИ КОЛЕЛА) - по погрешка го сложих тук... мерси предварително:)[/i]
[/quote]
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот shotlandetsa » Пет Юли 01, 2005 8:17 pm

ето още няколко снимки, качени преди около 2 месеца на сайта ми!

[img]http://www.all4smartphone.com/personal/bikes/images/imgp4280.jpg[/img]
[img]http://www.all4smartphone.com/personal/bikes/images/imgp4281.jpg[/img]


[color=red]останалите може да видите на този линк: http://www.all4smartphone.com/personal/bikes/[/color]
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Юли 01, 2005 8:46 pm

[quote]Вчера вечерта (около 7 вечерта) ни откраднаха ДВЕ КОЛЕЛА... Ул. "Хан Крум/ул. "Раковски", зад площад "Славейков" [/quote]


Пиша от една страна, щото местопроизшествието е горе-долу пред нас (на около 30 метра) и от друга, за да ви попитам С КОЙ АКЪЛ си оставяте велосипедите БЕЗ НАДЗОР?!? При това сте били ДВАМА! :crazy:

В центъра на София СЕ КРАДЕ ЯКО!!! ФАКТ! Още повече що-годе свестни велосипеди, каквито са били вашите и каквито най-вероятно не биха били разпознати като "свестни" във Филиповци например, но и там биха били откраднати МОМЕНТАЛНО поради простата причина, че там се КРАДЕ ВСИЧКО - абе на практика САМО СЕ КРАДЕ... :crazy2:

Ще се оглеждам, но откровено казано не съм оптимист... :dunno:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот shotlandetsa » Пет Юли 01, 2005 9:32 pm

прав си Тояга,
а понеже Мишел и Ани са ми добри приятели ме е ужасно яд на тази глупост дето е станала. За тях колелата са все едно кислорода, който всички дишаме. Това е тяхната утеха, радост и съдба. Той така ми говори за колелата, как се разхождали, какво е успял за него да си купи, така се суетеше около новите придобивки по байка, а и с Ани са си големи дружки, като тръгнат някъде през уикенда с колелата, просто да ги видиш как сияят. И в един момент някой ги е лишил не просто от колелата им, а от една искренна сбъдната мечта. Направо се просълзявам пичове, толкова ме е яд за Мишел и Ани, все едно са ми гепили моето колелце. А те и двамата, никому нищо лошо не са сторили. Много добри хора, едвам се оправят с финансите, работят по няколко неща едновременно за да изкарат нещо за някоя екстра за колелата им, сега нямат пари да си купят нови и скоро надали ще имат, освен ако не вземат кредит .... аре спирам да пиша, че ще се депресирам:bawling:
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Юли 01, 2005 9:46 pm

Естествено, че им съчувствам, но се съмнявам да има някой в този форум, който да не гледа на двуколесното си като на живо същество...

Мисълта ми беше, че трябва да се ВНИМАВА точно като за малки деца, щото на kagami й вдигнаха велосипеда (без верига!) от "Шишман", на Любо (Admin) му го свиха от тавана им на "Графа", Тони Центровката за последната половин година се прости с един Canondale, един Giant и един Wheeler... Да не продължавам...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот shotlandetsa » Пет Юли 01, 2005 10:09 pm

[quote="TOYAGA"]

Естествено, че им съчувствам, но се съмнявам да има някой в този форум, който да не гледа на двуколесното си като на живо същество...

Мисълта ми беше, че трябва да се ВНИМАВА точно като за малки деца, щото на kagami й вдигнаха велосипеда (без верига!) от "Шишман", на Любо (Admin) му го свиха от тавана им на "Графа", Тони Центровката за последната половин година се прости с един Canondale, един Giant и един Wheeler... Да не продължавам...
[/quote]


абе виждам , че всеки е проплакал от тия вело крадци, та мисълта ми е не може ли да направим карта с опасните райони в/около софия където трябва да бъдем особено бдителни. Всеки си познава района в който кара и ако съберем и стандартизираме инфото в една карта, това ще бъде особено полезно. В легендата ще има места с обозначения за скинарски или дурги опасни свърталища, рискови кръстовища и опасни ями и т.н. Вярно много зор е я и някой с фотошопа трябва яко да бъцка, но си заслужава напъна. Какво ще кажете?

Отделно може да обозначим всички рампи, скокове, хубави естествени пътеки и хълмове в парковете, магазини и т.н. Ако някой иска да се заеме сериозно може да потърси съдействие от големите магазини за да се издаде сериозна карта, която да се отпечата в печатница. ако има желание и възможности може да се постигне това.
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Юли 01, 2005 10:25 pm

Карта? ОК, но едва ли ще има смисъл, щото се краде навсякъде... Просто всеки трябва да внимава и хване ли някой да пипа чуждо - да млати дорде мърда!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот BuxpeH » Нед Юли 03, 2005 8:26 pm

След дълго и внимателно проучване на поведението на крадците на колела. изготвих въпросната карта за гр. София и областта. Надявам се да свърши работа на хората, преди да си изоставят байковете на улицата.

[img]http://free.bol.bg/buxpeh/manijata/themap.jpg[/img]

:bigeyes::crazy:
BuxpeH
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пон Юли 14, 2003 12:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот usmiv4o » Нед Юли 03, 2005 9:14 pm

Коментар относно краденето на колела:

1. Заключвалки : забравете заключвалките за по 3 лева и аз ги отварям ама те ги режат. Ключа трябва да е кръгъл за да сте спокойни че не ги крадат. По повод типа ключалка която не може да се шпипне има такива и са по около 10 лева на Илиенци отляво на входа - като подкови са черни от закалена стомана.
[img]http://dragomie.hit.bg/Picture%20001.jpg[/img]

2. Снимайте си колелото препоръчвам ви да си напишете ГСМа на рамката с цифри набити
ако не можете ще помагам

3. Най-вероятно ще го продадат около женски пазар там купуват колела двама човека оптималния ви вариянт е да постойте един ден и да се оглеждате, ако ви интересува ще ви покажа кой купува и кой не.

4. Важно е да подадете сигнал в полицията ВЕДНАГА със снимката и номера на рамка и т.н.

5. Къде не се оставя колело:
- на места дето няма хора по половин ден - верно е скрито ама и е удобно за крадене
- на места дето всеки бърза и няма охрана

Е по лесно е оптималните места за оставяне:
-до посолства като сте говорили с охраната - дават винаги
- покрай постове на полицията - зъбят се ама да не ви пука
- около банкомати (да е в обсега на камерата)
- на мантинелата на цариградско шосе
(на мене ми стиска)
- около подлези при Егида охранителите
-Около банки, покрай камерите

5. заключвайте рамката за неподвижен обект
ако ви са скъпи каплите (мойта е лята) - и нея за рамката

6. Ако пък ви писне имам решение на темата:
аларма от кола, тикната в кутия или чанта
в момента експериментирам
но моята ще може да
реагира на приближаване (20 лева) и на удар (5 лева)
да пищи и да сигнализира с пейджър (100 кинта още) (може даже по ГСМ - 150 кинта)
а и мечтата ми да пуска електрошок по рамката... (50 кинта)
толкова ми излязоха допълненията алармата ми струваше 15 лева акумулатора 10 и така ама е с дистанционно :)
да му мислят гадовете
може даже да успея да събера само пищяща с дистанционното в шишето :)

Ето и контакти:
[email protected]
ИЦQ: 322 178 246
ГСМ: 0 888 703 498
Драго (не съм оня драго дето прави байковете)
Аз Drag НЕ КАРАМ!
Носете каски - въпреки че по закон не е задължително!
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=71294&p=633708#p633691
Аватар
usmiv4o
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 5:53 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia, Center

Мнениеот shaggy86 » Нед Юли 03, 2005 9:43 pm

за да не ми откраднат колелото имам няколко прости правила
1.колелото седи САМО в къщи,не в мазето тавана и тн.
2.не съм си купил никакъв заключващ механизъм защото така няма как да разчитам на него(също ако си купя)
3.никога не оставям колелото си на повече от 1 метър от мен
4.карам възможно по-малко в Сф
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот MAN6 » Нед Юли 03, 2005 10:32 pm

@ усмиж4о

абе принципно нещата дето си изброил са така, но гаранция никога няма

не знам колко от вас за запознати с изчезването на колелото на Иво фотографа... оставя го във фоайето на еди кое си министерство, където освен камери има жива охрана и т.н., освен това и не отива там за първи път
въпреки това колелото му замина...

а това за заключалките- всичко може да бъде отворено... :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Vulk » Нед Юли 03, 2005 10:59 pm

усмивчо....


... на един приятел му е писнало да купува нови колелета на всеки 1 месец щот ги оставял при охрана.

... за рязане ... с един оставихме колелета до кафене и си стоим пием бира и возилата са на 2 метра от нас, но са заключени, идват двама педерастчета на по 18 години с едни клещи и тръгват да чоплят веригите ... подобна наглост не съм виждал. какви пердаси обраха - да не ви казвам, а хората наоколо са ги защитавали и са извикали полиция която ни вкара в ареста за 24 часа защото напердашихме крадците. А ония са ги пуснали щот те са си вървяли, а ние двама алкохолици на по две бири тръгнахме да ги бием.
Vulk
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 22, 2004 1:16 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта