Откраднати велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот Ricochet » Пон Юли 04, 2005 9:26 am

Здравейте всички....аз само да добавя, че не сме ТОЛКОВА ГЛУПАВИ, за да оставим колелата без надзор, въпреки че сме били двама....просто бяхме вътре, в поликлиниката, защото така трябваше...а навън се лееше такъв порой, че и през ум не би ми минало, че ще откраднат колелата в този момент.
Наистина, винаги ПОСЛЕ си казваш: можеше така, можеше иначе...естествено, можеше да ги вкараме вътре в поликлиниката дори....Но..станалото-станало.
Ние си даваме сметка, че едва ли ще се намерят...но въпреки всичко решихме да оповестим случката...и дори пуснахме жалби в районното...макар и на другия ден, защото едва тогава успяхме, след работа.
Мисля, че байковете заслужаваха поне това усилие.
А че се краде - знам това.
Важното е да сме здрави.:beer:
Ricochet
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 9:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shadowknight » Пон Юли 04, 2005 1:08 pm

Привет на всички!

Благодарим на всички за отзивите и съветите по повод нашите две откраднати колела - [b]DRAG "Ontario"[/b] и [b]DRAG "Hacker"[/b]! Както вече знаете, подадохме оплакване в полицията. Няма голяма надежда, но поне да регистрират кражбата.

За заключването - не беше лошо, но изглежда, недостатъчно срещу крадците. За любопитните, ето какво сега аз вече [b][i]НЕ БИХ ПРЕПОРЪЧАЛ[/i][/b] за заключване на колела за [i]дълго[/i] време - ето:
[b]Sigma Sport SmartLock SL300[/b] - ето и снимка:
[img]http://petus-bulgaria.org/michel/img/SigmaSportSL300DontUseIt.jpg[/img]

Сега, като сме без колела, не е лесно... ще се опитаме да си купим нови, на изплащане, щом имаме възможност... и [b]първо[/b] ще си купим две наистина [i]сериозни[/i] заключвания, от тази класа:
[size=67]http://www.bikesomewhere.com/bikesomewhere.cfm/productLarge/37/193/437
или
http://www.nashbar.com/profile.cfm?cate ... &pagename=[/size]

Може да е късно (за откраднатите ни вече колела) но поне да предпазим следващите, които ще си купим... По-добре е човек да помъдрее по-късно, отколкото още по-късно, нали? ;-)

Ако някой види точно ТЕЗИ БАЙКОВЕ (синият Drag Ontario или жълтия DRAG Hacker), нека ни потърси или може да се обади и на 166, защото кражбата е заведена в полицията, и оттам обещаха съдействие, стига да [i]видим[/i] някъде нашите колела...

Мишел
Shadowknight
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 3:42 pm

Мнениеот TOYAGA » Вто Юли 05, 2005 10:59 pm

@ Shadowknight & Ricochet

Искам пак да изразя съболезнованията си и отново да ви уверя, че ВСЕКИ, който счита, че може с НЕЩО, което се купува БЕЗ разрешително ДА ОПАЗИ що-годе свестен велосипед за ДЪЛГО време БЕЗ надзор, е МЕКО казано, НАИВЕН - това важи не само за държава като България, не само за центъра на София, а и ВЪОБЩЕ.

BTW, бих ви препоръчал да поровите из мрежата и да се запознаете с проблемите на Kryptonite New York 3000 Lock, който е също толкова БЕЗПОЛЕЗНО устройство, колкото и ВСЯКО друго от този вид.

Пожелавам ви успех и здрав разум!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Shadowknight » Вто Юли 05, 2005 11:16 pm

<Q>
BICYCLING MAGAZINE
"The 3.7-pound NEW YORK 3000 lock gives nearly impregnable theft protection, a lifetime warranty and a renewable one year, $3,000 anti-theft guarantee (it's the only one valid in New York). Drills and prybars couldn't break ours."
Bicycling Magazine Review- February, 2002
</Q>

...Поне е приятна мисълта, че въпреки всичко може би СЪЩЕСТВУВА такова заключване? ;-)
http://www.kryptonitelock.com/inetisscr ... about_news
Shadowknight
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 3:42 pm

Мнениеот TOYAGA » Вто Юли 05, 2005 11:26 pm

O, да! Блажени са верующите...

[b][i][color=blue]"But these locks don't come cheap. The New York 3000 is $85.

A lot of riders like Sophia Holman use a chain-link lock that goes for about $90.

“That would really suck. I'd hate to get my bike stolen after I paid so much money for this lock,” said Holman. “But I've had it for a while and haven't had any problems.”

Kryptonite claims there's no problem with its lock, saying it has performed well for more than 30 years. In a statement the company says it “intends to expedite the introduction of its upgraded Evolution and KryptoLok lines. These products will have the disc-style cylinder that has the same technology as the company's famous New York Lock.”

The company will allow also some locks to be traded in for upgrades."[/color][/i][/b]

[url=http://www.transalt.org/press/media/2004/040916ny1.html]ЦЪК![/url]
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Shadowknight » Сря Юли 06, 2005 10:01 am

Да, да, съгласен съм... Няма [b]100% сигурно заключване[/b], и най-сигурното е да не си оставяш байка без надзор!

Има скъпи и евтини заключвания, има трудно отварящи се и лесно отварящи се, има такива, които лесно се режат и такива, които трудно се режат дори и с флекс, но факт е, че няма нищо 100% сигурно... Peace! :beer:

А нашите колела... няма ги... нямааа... :bawling:

Пазете си байковете, добри хора, и ние също, ще ги пазим... когато успеем да си купим два нови:-)
Shadowknight
 
Мнения: 99
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 3:42 pm

Мнениеот halcor » Чет Юли 07, 2005 10:36 am

Особено много големи благодарности на Sherman, който забеляза колелото и се обади с информация за типа, който го е карал. Последва дипломатично разбиране с новия, краткотраен собственик (крадците са трудно намираеми) и връщане на колелото срещу доста скромната сума, която е платил. Предпочетен бе тоя вариант пред разправа с ченгета, саморазправа и прочие насилие и загуба на нерви и неясни последици. Единственото липсващо нещо са лепенките.
Колелото е намерено в Люлин, крадено е от Надежда. Така че явно съвсем не е задължително да се изнасят извън града крадените байкове, па макар и характерни и от разпространението на информация полза има.
Благодарности на Admin за съществуването на обединяващо място, за наличието на такава тема, благодарности и на хората, които се оглеждат. Ето ви резултат, понякога случайноста побеждава ентропията :)
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот hlebarka » Съб Юли 09, 2005 2:18 pm

[quote="kapinski"]

:spin:

Благодаря за честитките!!!!!
Най-безкраини благодарности на Ники-Sherman за неоцeнимата информация
без, която едва ли щях да си се радвам на любимото си колело,отново
Искам на всички потърпевши да им пожелая успех и никога да не се отчайват, винаги съществува искрица надежда в този шибан и подъл свят
Търсете из Заложните къщи -голяма е вероятноста за благоприятни резултати
Все още се издирва;
GIANT Terrago, сребристо-черно-червена рамка
вилка; Rockshox Judy, червена,гуми;MAXXIS-предна, SPECIALIZED CROSS COUNTRY-задна,
лапа; Giant
капли;AIRLINE
Нямам снимка на това колело за съжаление
Моля Admin да премахне съобщенията за Specialized & Giant кражбата от 4 -страница, за да не се получат недоразумения по пътищата :)
Пазете си колелата,няма сигурни места освен пред очите ви и с френски ключ в ръката :skull:
Не бъдете наивни !!!!!
Още веднъж сърдечни благодарности на Sherman
:beer::beer::hbang2::hbang2::hbang2:
[/quote]
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот estoyanov » Вто Юли 12, 2005 8:17 am

Ето и поредния откраднат велосипед - SCOTT VOLTAGE YZ 4, синьо-черен, номер на рамата - Т48Б25251. Откраднаха ми го снощи от къщата ни в кв. Изток, бул. Самоков 22, като са отворили с щанга входната врата и са срязали с ножовка веригата с която беше заключен към останалите два в коридора. Ако някой случайно попадне на информация за него, която да доведе до откриването му и ми я сподели, ще съм щастлив да му дам премия в рамките на 10-15% от цената му (550 лв.). Благодаря предварително!

P.S. Ето как изглежда байка:

[img]http://www.tetracom.com/img/voltageyz4s.jpg[/img]
estoyanov
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 8:11 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Нед Юли 17, 2005 2:43 pm

[quote="neroman"]

Не съм сигурен далу му е тук мястото но просто нз къде да пусна темата.
Снощи на 1 приятел са му разбили мазето и вътре имаше 3 колела. Свили са 2 от тях като 1-то не е негово а е на 1 момиче(това колело е по-важно). Колелото е Peugeot, сиво на цвят с мека(или там както се казва)вилка отпред (само това знам за колелото) Другото е синьо, нямам идея какво е няма надписи с твърда вилка е и е с рога. Молбата ми е ако разберете някой скоро да се е сдобил с такова колело на старо или някой да продава такова което е с неизведтен произход да кажете тук или нещо такова. Благодаря ви предварително за помощта.
[/quote]
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот klmn » Нед Юли 17, 2005 10:40 pm

Що не се поогледаш на Женския,там изкарват подобни.Макар че едва ли толкова скоро.
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот nikitzo » Пон Юли 18, 2005 3:54 pm

[quote="GОA"]


[img]http://free.hit.bg/kyxo/komda_.jpg[/img]

[size=67]([url=http://store3.data.bg/kyxo/views/bike/komda.jpg]цялата снимка[/url]) само тази имам...[/size]

Случката се случва в София.

Това, което не се вижда (добре):
Марка: Komda
цвят: черно с червени пръски (личи добре на седалковата тръба)
седалка: черна, ТВЪРДА, извита (не е плоска отгоре), без канал, раздрана тук-там (отдолу се вижда жълтичко)
скорости: (3х6)всичко e Komda (пише си KOMDA на обтегача и превключвателите)
задна спирачка: като предната, но с накладки alhonga за V-brake.
гуми: 26 х 2.125 , NYLON, тъмно жълти отстрани.
шини: стоманени (...криви)
педали: черни, пластмасови (предполагам, че педалите които са го свили също са черни)
курбели: черни, 165 mm, много криви неразглобяеми плочи (5 нита), метален chainguard
стойката за водата е счупена в долния край (шишенцето са ми оставили за спомен)
шарения надпис е "Komda gold" ; вилката е на резба, очукана; свеетлоотразителите са откъртени (само железата им стърчат); разлуфтено краче отляво.

Такова колело съм виждал само веднъж (но без червени пръски) в едно радомирско село мнооооооооого отдавна. Понеже е голям трошляк и повече се ремонтира отколкото кара вероятността за съществуването на друг такъв екземпляр в София е нищожна (8 годишно е).

Не е кой знае какво ама си е мойто. Беше..
За статистиката - разбили са вратата на тавана..
Освен колелото липсва единствено ремъчна шайба от перла 04 :crazy:. При първия опит за кражба преди месец само ми преебаха заключвалката... Бе кво ги кефи тая таратайка незнам, даже не беше измита.

Ако имате някаква информация можете да я пратите на [color=red]e-mail: [email protected] [/color] или PM (или в темата).
Евентуално и на [color=red]тел. 0898815412[/color] (прееба се малко след като разбрах за колелото :xx(: )


[/quote]


Аз само да вметна, че 1 приятел има същото колело. Така, че не е единственото в София
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jaby » Пет Юли 22, 2005 8:58 pm

Привет,
На 21.07.2005 ми откраднаха колелото както си беше заключено за парапета в центъра на София - на ул. Лозенец 4. Ако имате желание да помогнете и го видите някъде тел ми е 0897 953 530. Можете да го видите на картинката – модела е същия. Означеното на картинката с червено е нарушена боята и лепенката на SPRINT от багажника ми за колела. До сега друго такова не съм виждал. Има и рогчета ( ако все още са на колелото). Това е.
Дано да имам и късмет




[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/jaby/2005722141729_BIKE1.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] BIKE1.jpg[/url]
61.34 KB
jaby
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 8:45 pm

Мнениеот jaby » Пон Юли 25, 2005 8:27 pm

[quote="jaby"]

Ето картинката.
[img]http://www.mtb-bg.com/forum/data/jaby/2005722141729_BIKE1.jpg[/img]
[/quote]


[img]http://www.mtb-bg.com/forum/data/jaby/2005725132554_HPIM2303.JPG[/img]
jaby
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 8:45 pm

Мнениеот kagami » Чет Юли 28, 2005 11:40 am

[img]http://mtb-bg.com/album/kagami/bike.jpg[/img]

Второто ми колело. Изчезна от сградата, където ходя на курс по испански, беше (не беше) пред вратата на стаята. Не ми се обяснява..

Рамка [b]RAM HT2, 17", синя[/b]
Вилка [b]RockShox Psylo SL[/b]
спирачки [b]Avid BBDB 185mm[/b]
Лостчета [b]Avid[/b],
Главини [b]SCOTT[/b]
Кормило и Лапа [b]Pazzaz, черни [/b]
На шините и гумите пише SCOTT
педали - [b]платформи, алуминиеви[/b].
Курбели [b]Deore[/b]
Обтегачи - Shimano Deore (заден) и Shimano Alivio (преден).

Боята по рамката беше доста издраскана от возене на Драгалевския лифт. Имаше и оранжеви светлоотразители по колелата.

Ако някой го види - да се обажда. Тел 0889 531 224, РМ или ICQ. Ще съобщя и в полицията (поне вече знам как става).
ПС. Някои вече са видели най-новото ми колело. Почти същото е, пак син НТ2, с Psylo, само че ХС. Карам си го с кеф и т.н. Ще си го пазя повече.

Благодаря на хората от БАС за доброто отношение и за всичко, което направиха за мен :beer:
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот zlatna » Пон Авг 08, 2005 1:19 pm

Zdraveite!
Parvo se izvinyavam za kirilicata!
I az iskam da izreva! Otkradnaha mi koleloto ot vkashti! Nyamashe me 5 dni v vartirata mi v Sofia i kato se varnah snoshti - gledam - nyama go! Za svedenie - stoeshe pod stalbite v kashtata, kadeto mi e kvartirata, a kashtata nikak ne e goliama. Saseda otgore kaza, 4e mai ot 2 dni ne go bil vijdal. Velosipedat e savsem nov - na okolo 2 meseca, sivo(srebristo)-4erven DRAG Ontario. Jiveya na Sv.Sv. Kiril i Metodii 50, kashta, kakto ve4e spomenah. Snoshti policaite mi dadoha akal da ida na edno ujasno myasto na Jenskia pazar, koito vsashtnost ne e nikak dale4 ot vkashti. Taz sutrin hodih...
Ta ste vidim - pora4ah da mi nameryat DRAG za petak i ste ida pak...hm! Nomerat na Ramata e SL040241239.
Moyat tel e 0887 284 004, Zlatna Mihaylova
Oh, blagodarya predvaritelno!
zlatna
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 08, 2005 1:02 pm

Мнениеот tailor » Пон Авг 08, 2005 8:54 pm

[quote="zlatna"]

... Nomerat na Ramata e SL040241239.
[/quote]
Според мен номерът започва с LS!
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот zlatna » Вто Авг 09, 2005 12:39 pm

[quote="tailor"]

[quote="zlatna"]

... Nomerat na Ramata e SL040241239.
[/quote]
Според мен номерът започва с LS!
[/quote]

Напълно си прав! Грешката е моя...
Номерът е LS040241239.
А "поръчката" ства като се правиш на силно ударен и си търсиш колело, ама и ти не знаеш какво точно търсиш и се оставяш на мутрата да те убеждава кое колело е за теб. Аз го докарвам тоя маниер. Така той ми предложи дамско градско колелце доста ново Bianci за 60 лева.
Определено съм решила да не ходя сама там в петък... е баси филма.
zlatna
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 08, 2005 1:02 pm

Мнениеот Admin » Пет Авг 12, 2005 9:45 am

[quote="cybervlado"]

Здравейте,
На 10.08.2005 в 23ч ми откраднаха DRAG ONTARIO... :bawling: за съжаление без отличителни белези.. т.е. стандартния синьо-бял модел. Има една драскотина по която ще си го позная :D. Ако на някой от Вас се предлага такъв модел, моля позвънете на 0888292912, срещу парично възнаграждение. Владо
[/quote]
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот GECKO » Пон Авг 15, 2005 12:01 pm

Добър ви ден тази нощ на един приятел му откраднаха колелото... значи става дума за това:

[img]http://www.mtb-bg.com/news/news00100_Leader_Evolution.jpg[/img]

LEADER EVOLUTION
Това е като модел иначе е със сини шини Remerx Gradn Rock монтажа е 1:1 с този на картинката (Altus), лепенките ги няма и е само синьо при челото и останалото е бяло, кола за седалката е сребрист (за разлика от тоя на картинката) и самата седалка е синя (отново се различава) колелото е след ъпгрейд и в момента е с чисто нова предница:

Вилка: SR Suntour XCP75LO (сива)
Предна дискова спирачка: Shimano BR-M475
Лапа: Zoom FG (като стандартната на Бехемот-а, късичката (черна)
Кормило: Zoom 680mm (черно)
Нови лостчета: Tektro (черни с гумирано сиво покритие там където се докосват пръстите)
Нови ръкохватки Progrip черно и сиво (модел не знам точно)
има и неопренен предпазител на ChainStay-a син на цвят с надпис Drag (и май още нещо пишеше но не помня точно)

Характерни белези:

има една много голяма дерука на челото точно на лепенката (от бронията на спирачката)

ОТКРАДНАТ Е ОТ КЪЩАТА НА СОБСТВЕНИКА МУ В КВАРТАЛ ПАВЛОВО И МОЛЯ АКО БЪДЕ ЗАБЕЛЯЗАНО ЗВЪННЕТЕ НА 0898230079

Р.S. по-късно ще пратя снимки на конкретния велосипед (ако приателя ми ги намери) и ежентуално номер на рамата (ако не си е изхвърлил гаранционната карта)
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Admin » Пет Авг 19, 2005 11:47 am

[quote="cambizza"]

Predi godina mi gepiha baika, dosta nelepo. Sglobqvan e chast po chast, taka che shte go opisha chast po chast. Razpoznava se lesno, ako e vse oshte cql.

[b]Chervena ramka RAM HT 18", bez lepenki
Siva vilka ROCK SHOX XC
Montaj Alivio
Kapli Remerx
Preden disk shimano[/b]

Tozi forum e neshto kato "vryshtane na nadejdata", koiato zagubih s koleloto si.:censored:
[/quote]
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Myxa-TePoPuCT » Вто Сеп 06, 2005 10:41 am

начи, неска в Пловдив на руския пазар видях един мангал със хубаво лъскаво колело..
ето какво видях:
рамката беше като за висок човек, с доста жълто по нея, пишеше нещо като КТМ на нея, спирачките ми направиха впечатление защото бяха МАГУРА V-BRAKE хидравлични ( малко съмнително мангал да кара такова колело нали?)гумите - тънки и по големи от 26" , oversize чело на рамката...лапата-дълга и май и на нея пише КТМ , право кормило, вилката ми заприлича на някакво RST но се съм сигурен...
еми това е от мен, ако на някои му е откраднато такова колело... да се обажда пък ще видим какво може да се направи.!!!
Myxa-TePoPuCT
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 7:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот phipe » Вто Сеп 13, 2005 10:50 am

S risk da stana dosaden - nqkoi da go e mqrkal ? : [url]http://store2.data.bg/bowcrew/OTKRADNATO%20KOLELO/[/url]
All In The Name Of Riding Free!
phipe
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 7:53 am

Мнениеот gru » Сря Сеп 21, 2005 1:59 pm

gepen e kros montana sus dvukoronna vilka logan,prdobrena ot oversize na normalsize 4erno 4erven cross alominievi pedali platformi optega4a asera los4etata za spira4kite sa aluminievi bezji4en km,TCM prdnata kapla e vuelta ednostenna gumite sa trial 1.95 na ednata e obarkana posokata novi sa!!!!! vazmojno e da ima svetlini...!!!!zase4eno e v mladost 1A!!!!! help please eto i telefon za vraska ako neki go vidi.......!!!!0898344826!!!!gruio ili 0885820080!!!4avdar!!!! ili na nekoi ot baikarite na NDK
Аватар
gru
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1147
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2005 1:30 pm
Местоположение: тамбокту

Мнениеот LiLiLiTa » Пет Сеп 23, 2005 9:20 am

E... Oще едно откраднато колело, заради което минах през толкова премеждия и случки, докато най-накрая успея да се добера до него. И все пак, няма да ви затормозявам очите да четете излиянията ми и евентуалните ми опити за самоубийство след кражбата му, само бих направила всичко за да върна времето назад.(както всеки като мен, предполагам)
Било е откраднато вчера (22.09.2005г.)около периода 9ч.-11ч. сутринта. Стоеше заключено пред входната ми врата, живея в блок в кв.Иван Вазов.
И така:
Колелото е [b]ЗЕЛЕН[/b] на цвят Climber, вилка XCP, камуфлажна седалка, кормило Truvativ, гуми Nokian Boazobeana X, капли Sun Rims Rhyno Lite, курбели DuroLux с башгард, механичен диск Shimano отпред, обтегач Tiagra...
По принцип всеки втори e с червен climber и зелен като моя би се забелязал по-лесно сред другите, както и големия брой промени на чарколяк, които направих от базовия модел.
Ако случайно някой зърне зелен Climber и има възможност да го разгледа, нека погледне на рамката горе от лявата страна при лепенката с надпис Climber, може и да пипне, има съвсем лек фабричен дефект - вдлъбнатина, за която мислех да се погрижа скоро. Не са махани никакви лепенки от рамката или вилката, всичко си стои, не са залепяни и нови. Колелото е съвсем ново и няма одрасквания или нещо пукнато...
За съжаление нямам снимка на моето колело, но вярвам че всеки, който пише или чете тук е виждал рамка Climber и може да се ориентира, а зелена пък съвсем се набива на очи.
Ако случайно някой успее да направи развитие по върпоса или може да ми помогне с нещо - нека се обади на 0887721832 или ако няма възможност да се обади по телефона, да драсне sms от mtel.bg, да пише на ICQ:208749235.
Благодаря предварително на всеки, който си направи труда да ми прочете романа.
LiLiLiTa
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:47 am

Мнениеот Snake » Нед Окт 23, 2005 7:51 pm

Още едно откраднато колело :((.
Издирва се КРОС с твърда рамка 21". Горната част на колелото е синя и надолу - бяла. Махнати са всички лепенки на крос и са налепени такива от Boardshop-а. (Boardteam, една черна рекламна и други по-дребни). Каплите са сменени със двустенни - сини.
Спирачките са алуминиеви v-брейкове Alhonga и специфичното е това, че едното лостче е SRAM 5. Имаше и сложен заден калник, има монтирано километражче.

Откраднато е на 19 този месец в района на паметника Левски.
Колелото не е много ценно, но ми вършеше добра работа в града. Ако някой го мерне, да пише на [email protected] или 0887219897 - Валентин, най-малкото да накажа крадливата гад, дето си позволява да пипа чуждото. :skull:
Powered by Vaultec
Snake
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 5:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Makintier » Чет Дек 08, 2005 6:50 pm

Дано някои си познае колелото по това описание
Така вчера към 12:50 на обяд е забелязан БМХ водача изглеждаше повече от (съмнителен денек беше циганин който като че ли рабати във ВОЛФ имаше такива ръкавици който те носят и изглеждаше на около 30 или некъде там не съм сигурен)Колелото и същият са забелязани в квартал Слатина пред 157/148 Училище(тези училища се намират в една сграда).Колелото изглеждаше мн лъскаво и имаше тръби на осите на колелата!цвета беше мн лъскаво сребристо такова май беше ...Пожелавам на собственика да си го върне обратно защото знам какво е да ти откраднат колелото и да те набият!!!:eek3:
Не е важно да си пръв, важно е да си единствен!
Skype - Makintier
Аватар
Makintier
 
Мнения: 902
Рейтинг: 1641
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 11:16 am
Местоположение: ... на третия етаж

Мнениеот Phil » Нед Дек 18, 2005 4:01 pm

На мен явно не ми върви на Bomb-и :) Това, че моята не я продадох, добре, обаче
днес някъде окло 3 часа в квартал Стрелбище съвсем нагло някой пич е прерязал веригата и е свил The Bomb 06 на един приятел. Така изглежда байкът
[url=http://www.x3mwinter.com/music/day ride 1/P1007486.jpg]Снимка[/url]
Много ще съм ви благодарен ако го мернете някъде, защото, общо взето тук му е последната (направо единствена) надежда. Пратете едно ЛС в случай, че го засечете :beer:
Do I have to get naked people for you to remember my name?
----
"If you know SuSE, all you know is SuSE, if you know Slackware - you know Unix"
Phil
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 10:02 am

Мнениеот kagami » Пон Яну 16, 2006 6:14 pm

Нямам възможност лично да проверя, но току-що един приятел ми каза, че в някаква заложна къща "надолу от 5те кьошета" се продавал син РАМ (по всяка вероятност 19-инчов) с две дискови спирачки, сини кантове по колелата и "вилка Scott". По описание не е моят, но все пак - ако на някого му звучи познато, да провери. Моля ако някой наистина отиде - да провери и дали аджеба рамката в 19-инчова и да пише тук. И аз ще пиша след като отида.
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот todtodorov » Пон Яну 16, 2006 9:39 pm

И аз днес се разделих с любимото си колело... Мам... им мръсна дано им изсъхнат ръчичките.
Само по себе си, макар да не е много скъпо, колелото ми е уникално (част по част съм си го сглобявал) и затова остава надеждата някой да го види и да го познае.
Гепиха ми го от тавана ми, (живея с/у НДК) (да, знам.... колело на тавана.., но както стоеше в средата на стаята дилемата беше то или аз)

Та сега за отличителните белези...
1.Рамката е синьо-бяло-сива Drag Онатарио (Но. LY00171484)
2 Бял амортисьор сънтър (XC 60, ако не се лъжа)
3.Аеро капли, сини,
4.лапата и колчето на седалката са Zoom, Самата седалка е леко крива.
5.Капачката на винтила (автомобилен) на задната гума е жълта, и друго характерно е че [b]единия брейк бъстър е светло син[/b] (а да... с V-brake Logan (сребрист) e и от пред и от зад)
6.Задните венци са с MegaRange, има залепена лента да пази рамката от веригата като караме на някъде с приятелите из Витоша. Това е май в общи линии.. Горе долу е запазено (не е издраскано)..

Ако някой го види тел. ми е: 0888640129
Мерси предварително
todtodorov
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Яну 16, 2006 9:12 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: reddevil, Sprinter и 27 госта