Кит за електрически велосипед или готово колело.

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Кит за електрически велосипед или готово колело.

Мнениеот petarv » Вто Юли 23, 2019 12:06 pm

Здравейте колеги. Имам колело с мека рамка, но се чудя кой вариант да избера. Да взема кит за около 1100 лв или да си купя ново електрическо за 2500. Разликата в цената е огромна и не намирам сериозна причина да купувам ново колело. Моля за мнения който има знания и опит. Благодаря ви!
petarv
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:49 am

Re: Кит за електрически велосипед или готово колело.

Мнениеот malch0 » Сря Юли 24, 2019 3:23 pm

Драмата с кита е, че нямаш тази реакция на мотора при планинско колоездене. Кит е окей според мен ако ще караш колелото асфалт или черни пътища, но ако ще го караш истински планинско е хубаво да си вземеш от интегрираните мотори. Дори и този на бафанг си казват, че не е много полезно да се кара на нисък каданс за него и няма да ти направи толкова бърза и плавна реакция като искаш да катериш нещо стръмно и технично.
YOLO
Аватар
malch0
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 9:39 pm
Местоположение: София

Re: Кит за електрически велосипед или готово колело.

Мнениеот hitar_potar » Сря Юли 24, 2019 4:51 pm

Сега вече е друга бира, ако избереш кит Paradox kinetix - цената е двойна на целия байк, който си посочил, но откъм пърформънс май няма изкаран цял готов ел-байк с по-добри параметри... :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Кит за електрически велосипед или готово колело.

Мнениеот petarv » Чет Юли 25, 2019 5:49 am

Благодаря за отговорите колеги.
petarv
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:49 am

Re: Кит за електрически велосипед или готово колело.

Мнениеот petarv » Сря Авг 07, 2019 5:06 pm

Вече 180 километра с мотора. Доволен съм. Карах по асфалт и черни пътища. Батерията ми е 412W и издържа до 55км с подпомагане. Не е като ел. колело, но е 1000W. Мога да кача всеки баир лесно. Ел. колела са най-често до 350W което е крайно недостатъчно ако искаш да имаш свобода на придвижване
petarv
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:49 am

Re: Кит за електрически велосипед или готово колело.

Мнениеот shapala » Сря Юни 02, 2021 8:14 am

petarv написа:Вече 180 километра с мотора. Доволен съм. Карах по асфалт и черни пътища. Батерията ми е 412W и издържа до 55км с подпомагане. Не е като ел. колело, но е 1000W. Мога да кача всеки баир лесно. Ел. колела са най-често до 350W което е крайно недостатъчно ако искаш да имаш свобода на придвижване

Здравей можеш ли да споделиш кой кит монтира и от къде го закупи?
shapala
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2015 2:16 pm

Re: Кит за електрически велосипед или готово колело.

Мнениеот Dido2 » Нед Юли 18, 2021 6:31 am

И аз обмислям закупуване на Ел. Кит.
Bafang 750 mid motor изглежда е най доброто на пазара цена/възможности, икономичност, тишина и т. н. Но с батерията, която ще ми трябва големичка за да имам едни комфортни 100км пробег минимум за да отскачам до сл. Бряг и обратно от Бургас и не само, ще излезе близо 2000лв всичко... И ми идва плашещо много.
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Кит за електрически велосипед или готово колело.

Мнениеот Dido2 » Нед Юли 18, 2021 12:23 pm

shapala написа:
petarv написа:Вече 180 километра с мотора. Доволен съм. Карах по асфалт и черни пътища. Батерията ми е 412W и издържа до 55км с подпомагане. Не е като ел. колело, но е 1000W. Мога да кача всеки баир лесно. Ел. колела са най-често до 350W което е крайно недостатъчно ако искаш да имаш свобода на придвижване

Здравей можеш ли да споделиш кой кит монтира и от къде го закупи?

Абсолютно съм сигурен че е заден мотор.говори за 1кв и 1100лв. Батерията му е много малка. Баири този мотор не може да изкачва има клипове. Общо взето много пари е дал а малко получил.
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Кит за електрически велосипед или готово колело.

Мнениеот fu4ko » Нед Юли 18, 2021 8:14 pm

Харесал съм този кит. https://neoinduction.com/ElektricKitAndPart/FrontKit. Бях замислил да зимам от Конрад,но няма опция за подпомагане.Мисля да го използвам за подпомагане.Трябва ми за 15км да си ходя на село и понякога се налага да закачам малкия да го тегля с мен и е тегаво.Проблема е,че съм с ограничен бюджет и ще трябва да взема малка батерия 5-6 ампера.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Кит за електрически велосипед или готово колело.

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Нед Юли 18, 2021 10:42 pm

Използвам темата за да попитам :Някой скоро купувал ли е литиево -йонна батерия и зарядно от Али експрес ? Защо питам - батерия 14Ач /36 волта 102 $, зарядно -12$-общо 114 х 1,7 =194 лв . В България цената е тройна !!! Има ли уловка ?! Моля ,който е закупил батерия и зарядно - да сподели. Благодаря. :wavey:
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am

Re: Кит за електрически велосипед или готово колело.

Мнениеот Dido2 » Пон Юли 19, 2021 8:20 pm

[code][/code]
ЕДИН ЗАВЕТ написа:Използвам темата за да попитам :Някой скоро купувал ли е литиево -йонна батерия и зарядно от Али експрес ? Защо питам - батерия 14Ач /36 волта 102 $, зарядно -12$-общо 114 х 1,7 =194 лв . В България цената е тройна !!! Има ли уловка ?! Моля ,който е закупил батерия и зарядно - да сподели. Благодаря. :wavey:

Да има уловка, ще ти пратят 7 вместо 14 както се е случило с друг бг клиент. Или некачествени китайски клетки, вместо Марков е на самсунг, LG..
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Кит за електрически велосипед или готово колело.

Мнениеот Dido2 » Пон Юли 19, 2021 8:23 pm

fu4ko написа:Харесал съм този кит. https://neoinduction.com/ElektricKitAndPart/FrontKit. Бях замислил да зимам от Конрад,но няма опция за подпомагане.Мисля да го използвам за подпомагане.Трябва ми за 15км да си ходя на село и понякога се налага да закачам малкия да го тегля с мен и е тегаво.Проблема е,че съм с ограничен бюджет и ще трябва да взема малка батерия 5-6 ампера.

Мотор отпред не би ли нарушил баланса на велосипеда? За 500лв може заден 1000w да си вземеш
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Кит за електрически велосипед или готово колело.

Мнениеот fu4ko » Пон Юли 19, 2021 11:06 pm

Едва ли.Виждал съм фабрично 28 цола с двигател отпред с подпомагане на 24 волта и е супер.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Кит за електрически велосипед или готово колело.

Мнениеот fu4ko » Съб Юни 18, 2022 8:28 pm

Вече над месец съм с 1000 вата хъб мотор с батерия 36 волта и 8.8ампера ама е слабичка и двигатела си иска помощ в 4% баири.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Кит за електрически велосипед или готово колело.

Мнениеот Alexi » Съб Юни 18, 2022 9:47 pm

тези двигатели в задната главина не си заслужават .. нямат редуктор ,хабят много ток .. неслучайно съвременните електрички тръгнаха в друга посока .. все едно да караш кола без скоростна кутия
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Кит за електрически велосипед или готово колело.

Мнениеот v85 » Пон Юни 20, 2022 11:40 pm

Dido2 написа:И аз обмислям закупуване на Ел. Кит.
Bafang 750 mid motor изглежда е най доброто на пазара цена/възможности, икономичност, тишина и т. н. Но с батерията, която ще ми трябва големичка за да имам едни комфортни 100км пробег минимум за да отскачам до сл. Бряг и обратно от Бургас и не само, ще излезе близо 2000лв всичко... И ми идва плашещо много.

Ако си решил да правиш байка като мотор - това ще е за сметка на повече разход на батерията, както и педаловата асистенция на Bafang е според каданс скоростта (въртене на педалите).
Иначе има вариант за асистенция като Bosch с торк сензор (сила на натискане) с Tongsheng TSDZ2 (днес са изкупили варианта с 850c дисплея -имаше 3 от 500w и 1 от 750w реално и двата са един модел 48V). Недостатък на него е че трябва да се смени софтуера на контролера и дисплея за оптимална настройка, както и да се модифицира с термосензор и спирачни сензори.
Найлоновото колелце е за предпочитане откъм шум, но се разваля по-често, което е един вид бушон.
Сравнения на двата средни мотора:
https://m.youtube.com/watch?v=T7ve958hJXE
https://m.youtube.com/watch?v=rG-5lAPjAEo

Опа сега видях че това е мнение от миналата година

fu4ko написа:Вече над месец съм с 1000 вата хъб мотор с батерия 36 волта и 8.8ампера ама е слабичка и двигатела си иска помощ в 4% баири.

С 48V/52V батерия и контролер не знам дали ще стане, но ако тръгне има опция за радиатори
v85
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Май 16, 2022 1:28 pm
Местоположение: Варна

Re: Кит за електрически велосипед или готово колело.

Мнениеот fu4ko » Съб Юли 30, 2022 8:18 pm

v85 написа:
Dido2 написа:И аз обмислям закупуване на Ел. Кит.
Bafang 750 mid motor изглежда е най доброто на пазара цена/възможности, икономичност, тишина и т. н. Но с батерията, която ще ми трябва големичка за да имам едни комфортни 100км пробег минимум за да отскачам до сл. Бряг и обратно от Бургас и не само, ще излезе близо 2000лв всичко... И ми идва плашещо много.

Ако си решил да правиш байка като мотор - това ще е за сметка на повече разход на батерията, както и педаловата асистенция на Bafang е според каданс скоростта (въртене на педалите).
Иначе има вариант за асистенция като Bosch с торк сензор (сила на натискане) с Tongsheng TSDZ2 (днес са изкупили варианта с 850c дисплея -имаше 3 от 500w и 1 от 750w реално и двата са един модел 48V). Недостатък на него е че трябва да се смени софтуера на контролера и дисплея за оптимална настройка, както и да се модифицира с термосензор и спирачни сензори.
Найлоновото колелце е за предпочитане откъм шум, но се разваля по-често, което е един вид бушон.
Сравнения на двата средни мотора:
https://m.youtube.com/watch?v=T7ve958hJXE
https://m.youtube.com/watch?v=rG-5lAPjAEo

Опа сега видях че това е мнение от миналата година

fu4ko написа:Вече над месец съм с 1000 вата хъб мотор с батерия 36 волта и 8.8ампера ама е слабичка и двигатела си иска помощ в 4% баири.

С 48V/52V батерия и контролер не знам дали ще стане, но ако тръгне има опция за радиатори

Нещо в тоя форум не е интересна тая тема.Контролера става и на 48 волта.Скоро ще сменям батерията с 48 волта.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Кит за електрически велосипед или готово колело.

Мнениеот hakama » Пет Апр 28, 2023 7:23 pm

Здравейте :)
опция за подпомагане - тук разбирам че не всеки я има? Т.е. това е със синхронизация спрямо това колко въртиш ти?
С предно задвижване е по-добре?
Голям плюс ще е ако има предно и задно окачване - заради кръста... /ако да, то може и на 26цола да остане иначе мислех 28 цола без окачване/.
Ако целя по-изправена стойка (заради натоварване в китките) - задното окачване изключва ли се?

Гледам някаквиготови с 20 и няколко цола, но това в Сф няма ли да тресе много :nono:

Колко ще тежи и струва по-лека батерия - за поне 10-20км пробег с цел олекотяване.
Притеснява ме че ще стане доста тежко и ще трябва в мазето да го държа. :dontknow:
Ако с влаковете не е голям проблем - може да влезе и в употреба до село 45км /влак/ + 8км .
Отделно и в града ще се ползва чат-пат, за да не се пали колата за няколко км (дизел е) :idea:
Пазара тук явно не е наситен, за да гледам за оферта използвано, а за нов цялостен байк ми се струва пресилено, за второстепено средство.
Гледам на елмотив, но са с малки гуми -
Режими: обикновен; асистиращ; електрически - до колкото разбирам по закон не можеш да караш с изцяло електрическо (като обикн. велосипер), има ли вариант да се хибридизира (т.е. и с асистенция да караш но и само на ток?)
Вариант Б е с по-мощен кит от Чайна + употребявана някоя мекица или 28-мак с аморт. колче + дисаги :roll2: :)
ПП: Дали има къде да се направи тест драйв да придобия представа?
Аватар
hakama
 
Мнения: 326
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Авг 12, 2007 2:23 pm
Местоположение: Sofia


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Alexi и 29 госта


cron