Да си купиш колело от PINKBIKE

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот valentin_dr » Чет Фев 13, 2020 9:42 am

Здравейте на всички,
от доста време гледам колелата които се поместват в BUY/SELL секцията в сайта PINKBIKE. Хубавото е, че не е някой аматьорски сайт и се предполага че всичко се следи и контролира.
Дали някой от съфорумниците има опит с покупка на колело от там. Излизат невероятни предложениица.

Благодаря и поздрави :)
valentin_dr
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 6:31 pm

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот Alexi » Чет Фев 13, 2020 10:22 am

Чак невероятни не бих ги нарекъл ,90% са очукани машинки на години здрава експлоатация ( не гледай само високия монтаж ,че едно ребилдване на фокс 36 примерно или подмяна на 12 скоростен дрейвтрейн са едни суми .. ) Инак пазаруването става както навсякъде - плащаш с Пейпал задължително ,човека ти праща велосипеда - като преди това сте се разбрали за шипинга колко ще струва и така .. аз съм взимал един шок от там всичко мина нормално . :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот superdude54 » Чет Фев 13, 2020 11:26 am

Сглобил съм два велосипеда, като съм купувал части главно от там и още един сайт. Изпадат и добри оферти, но те заминават бързо и трябва да се дебне много. В интерес на истината са ме прецаквали два пъти - всмисъл плащам, но не изпращат нищо. Пейпал е задължителен и то "pay for goods and services", а не "friends and family".
superdude54
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 3:07 pm

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Фев 13, 2020 4:54 pm

Там нищо не се следи и контролира. Спокойствието ти е от пейпал. Ето тук обаче хората много държат на рейтинга си https://bikemarkt.mtb-news.de/
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот Lucky Loser » Сря Мар 11, 2020 11:18 am

А така като пишат "will ship within country only", предполагам с Gabco номерът става ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот superdude54 » Сря Мар 11, 2020 12:50 pm

Lucky Loser написа:А така като пишат "will ship within country only", предполагам с Gabco номерът става ?


Става. Само по някой път се дърпат, ако адресът е Self Storage.
superdude54
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 3:07 pm

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот valentin_dr » Сря Мар 18, 2020 10:15 am

Благодаря ви за мненията,
наясно съм че риска да вземеш колело от форум и от човек с който няма как да се видиш е много голям, но ще ползвам paypal.
Относно байковете, има стари но има колела които си личат от далеч че са поддържани и пазени или подновявани. Само за сравнение моя бивш TREK от 2010го взех от ОЛХ и ми излезе почти двойна на цената от този саит. Като пак се наложи да сменям накладки и венци и жила :D
Ако няой пробва или ще пробва нека сподели :)
Поздрави.
valentin_dr
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 6:31 pm

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот moridinbg » Чет Мар 19, 2020 10:48 am

Как да не са чак невероятни, жестоки оферти изпадат в пинка! Ако търсиш нещо спешно, надали, но ако чат пат проверяваш се намират много хубави неща, понякога направо без пари. Цените често са по-ниски от при немците (bikemarkt).
Сред попаденията ми са
- Рамка Banshee Rune 2015 (през 2017та) + Cane Creek Double Barrel + RS Reverb от по-новите = £645
- Fox 36 Talas 2013 (през 2013) = £400
- Fox 36 2016 с дребни драскотинки (през 2018) + PUSH ASC3 coil kit = £400 (!)
- комплкет предна и задна DT Spline 1 (240) главини + DT EX511 шини = £150, като обикновено за толкова има само 1 задна главина.

Така че оферти си има, понякога наистина скандални.

Контрол няма никакъв. Гледам да купувам само от хора с поне няколко предишни продажби. Разбира се, нищо не пречи на някой да листва неща и после да ги отбелязва като продадени. При немците поне има система за рейтинг Винаги си доплащам за PayPal Goods, а не гифт.
До сега веднъж ми се е налагало да прибягвам до защитите им и тази защита не е всемогъща. Есента един немец с 100% рейтинг ми прати команда без проследяване на пратката, само снимка на бележка от пощата, че нещо е пратено. След няколко седмици чакане и никаква вест от пратка ескалирах нещата в пейпал - той им прати бележката, на мен ми тегли една. От пейпал ми казаха да пия една студена вода - пратено е, те не са застраховка?! За късмет командата си дойде, има-няма месец след пращането (:

superdude54 написа:В интерес на истината са ме прецаквали два пъти - всмисъл плащам, но не изпращат нищо. Пейпал е задължителен и то "pay for goods and services", а не "friends and family".

При тебе PayPal помогнаха ли?
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот superdude54 » Чет Мар 19, 2020 2:42 pm

В единия случай да - върнаха ми £150 за няма и месец. В другия случай, който ми е за обица на ухото, платих Friends and Family и тогава плащането не беше покрито от условията на Pay Pal, съответно нищо не направиха. Добре, че стойността беше малка и успях да я прежаля.
В интерес на истината Pay Pal могат да върнат сумата единствено ако изпращачът не успее да докаже, че е изпратил стоката. Ако има такава бележка, дори и без тракинг номер (1st class пощенските пратки нямат такъв, а само една бележка без никакви детайли) и няма застраховка, то тогава е малко вероятно да върнат сумата. Тогава се смята, че изпращачът е изптратил стоката и тя се е загубила по пътя, сиреч виновен е доставчика (пощата или куриера) и Pay Pal нямат основание да възстановяват нещо.
superdude54
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 3:07 pm

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот moridinbg » Чет Мар 19, 2020 9:03 pm

При мен беше точно така, с Goods, а не Gift. Казаха "Изпратено е, не ни търси". За късмет пристигна.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот hitar_potar » Пет Мар 20, 2020 11:27 am

moridinbg написа:При мен беше точно така, с Goods, а не Gift. Казаха "Изпратено е, не ни търси". За късмет пристигна.

Нещо не схващам. Как така "изпратено е, не ни търси"? То освен изпратено трябва и да е доставено - обикновено искат доказателство и за доставка. Затова препоръчват продавача да го изпрати с тракинг. Ако няма тракинг, е пропуск на продавача и купувача е в правото си да си получи парите. Говоря от опит - никога не съм увисвал.
Идвала ми е и убита от живота вилка, представена за в супер състояние. Адреса на продавача - остров Мадейра и имената му, ни улица, ни телефон. И се покри - не отговаря. От Пейпал поискаха само доказателство, че е изпратена обратно - пуснахме я на произволен адрес в остров Мадейра, с произволен телефон, само имената на оня мухъл бяха истинските. И пейпал веднага върнаха парите - нямам на идея дали е пристигнала и дали оня си я е получил обратно. Съответно още ме е яд, че не му пратих 3 кила тухли в онзи кашон, че да запазим и вилката и да я продадем на някой за жълти стотинки, че да си я възстанови и да си я кара: беше много омятана, но спасяема, ако човек я вземе за смешни пари и вложи в нея - говорим за Фокс 40 рц2, когато вървяха по 1200-1300лв, а тая вилка се нуждаеше от поне 300-400лв ремонт: стикери, нов стеншън, бушинги, ремонт на компресията. Бяхме склонни да я дадем на някой за 300-400лв и да помогнем с доставката на резервните части, че накрая да стъпи на 700-800 и да е кадърна. Ама айде да сме коректни, и я изпратихме. Та така: още ме е яд, че не измамихме измамника...

П.С. А приятелчето, за което бе тази вилка, се отказа да си я запазва и да я възстановява, защото през цялата тази лудница му услужих с моята вилка за 1 каране на Пампорово, и човека се влюби в usd-вилките и реши, че иска такава (както и направи после).
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот valsbak » Пон Мар 23, 2020 6:34 pm

Пазарил съм рамка и шок от пинка, в две отделни покупки. И в двата случая ползвах Габко и PayPal goods. Категорично държа пратката да има тракинг и това се уговаря с продавача. Не съм имал проблеми. Изгодните сделки обаче са с взамане от адреса на продавача, така че трябва да имаш някой в UK който има свободно време да се разкарва из страната. Англичаните не се грижат добре за велосипедите си, така че не е ясно дали ще си доволен от покупката.
valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот hitar_potar » Вто Мар 24, 2020 11:25 am

valsbak написа:Пазарил съм рамка и шок от пинка, в две отделни покупки. И в двата случая ползвах Габко и PayPal goods. Категорично държа пратката да има тракинг и това се уговаря с продавача. Не съм имал проблеми. Изгодните сделки обаче са с взамане от адреса на продавача, така че трябва да имаш някой в UK който има свободно време да се разкарва из страната. Англичаните не се грижат добре за велосипедите си, така че не е ясно дали ще си доволен от покупката.

Никога не съм ползвал услугите на Габко, най-вероятно няма и да ги ползвам. Действам с друга фирма, която има услуга и да ходи по адреси да прибира артикулите, които съм купил. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот valentin_dr » Вто Мар 24, 2020 1:33 pm

valsbak написа:Пазарил съм рамка и шок от пинка, в две отделни покупки. И в двата случая ползвах Габко и PayPal goods. Категорично държа пратката да има тракинг и това се уговаря с продавача. Не съм имал проблеми. Изгодните сделки обаче са с взамане от адреса на продавача, така че трябва да имаш някой в UK който има свободно време да се разкарва из страната. Англичаните не се грижат добре за велосипедите си, така че не е ясно дали ще си доволен от покупката.


това ми е доста полезна информация, защото на снимките са доста добре представени велосипедите и оставам с впечатлението че са пазени. Мисля че това вече ще се говори с продавача, за повече снимки актуални и тн. Благодаря.

hitar_potar написа:
valsbak написа:Пазарил съм рамка и шок от пинка, в две отделни покупки. И в двата случая ползвах Габко и PayPal goods. Категорично държа пратката да има тракинг и това се уговаря с продавача. Не съм имал проблеми. Изгодните сделки обаче са с взамане от адреса на продавача, така че трябва да имаш някой в UK който има свободно време да се разкарва из страната. Англичаните не се грижат добре за велосипедите си, така че не е ясно дали ще си доволен от покупката.

Никога не съм ползвал услугите на Габко, най-вероятно няма и да ги ползвам. Действам с друга фирма, която има услуга и да ходи по адреси да прибира артикулите, които съм купил. :)


А коя фирма ползваш ?
valentin_dr
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 6:31 pm

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот windv » Сря Мар 25, 2020 11:57 am

И моите опити с pinkbike са разнообразни, предимно успешни в следствие на адекватна комуникация и заебаване и при най-малкото съмнение за неадекватник отсреща. Веднъж една каска изчезна, но аз останах без пари а мацката без каска...

За разлика от англичаните, в немския форум след стотици покупки и продажби, всичко винаги е на 100% точно.

Гъбко вършат супер работа. До сега всичко с тях е било точно.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот icpart » Пон Юли 06, 2020 8:34 am

windv написа:И моите опити с pinkbike са разнообразни, предимно успешни в следствие на адекватна комуникация и заебаване и при най-малкото съмнение за неадекватник отсреща. Веднъж една каска изчезна, но аз останах без пари а мацката без каска...

За разлика от англичаните, в немския форум след стотици покупки и продажби, всичко винаги е на 100% точно.

Гъбко вършат супер работа. До сега всичко с тях е било точно.

Страхотна тема. Таман се бях надъхал да си купя една рамка от Пинкбайка и сега като се зачетох тук с разнообразния опит и възможностите да ти пробутат някой боклук се позамислих. Някой път има интересни оферти от разни дълъри за по стари модели нови части. Интересното е че точно тази която си харесах беше снимана от 3 метра сигурно с 2 снимки само като едната е малък мащаб и не се вижда почти нищо от нея. Нещо намирисва обявата май, поне на други обяви гледам ги дават недостатъците.
Явно при немците нещата са по точни и по няма мошеници. Да попитам за там през Габкото ли поръчвате, комуникацията на немски или английски я водите ми стана интересно.
icpart
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 12:39 pm

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот protiven » Пон Юли 06, 2020 9:45 am

Винаги ползвам Габко за поръчки от Германия. Аз лично пиша на немците на немски (повече Гугъл транслейт и по-малко собствени знания). Никога не съм имал проблеми с някоя поръчка.
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Юли 06, 2020 3:06 pm

Немците имат изключително добре работеща система с рейтинг - каквото са описали това е наистина. В ПинкБайк е въпрос на шанс да попаднеш на читав продавач. Имах късмет с шотландец, който ми продаде рамка + вилка и после ми купи чисто нови чашки от CRC до моят адрес, защото беше объркал описанието им и забравил да сложи конусчето, което се поставя на вилката.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот Alexi » Пон Юли 06, 2020 5:27 pm

германците ако имате предвид Bikemarkt - ако ги заговориш на английски и особено като чуят България и 80% диалога приключва без покупко/продажба ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот moridinbg » Пон Юли 06, 2020 9:01 pm

При мен успеваемостта там е 8/10 - от команда до супер скъпа рамка с екзотичен шок.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот icpart » Пон Дек 14, 2020 7:23 pm

Малко да повдигна темата относно bikemarkt.
Вчера там си харесах едни апарати Магура които бях споменал в една друга тема и ги поръчах от немеца. Обаче после като се замислих не знам дали не се прецаках нещо по процедурата. Той ми писа да му пратя парите по Пейпал като семейство и приятели заради таксите и аз се съгласих тъй като видях че рейтинга му е доста висок. Пратих му парите по този начин и се надявам да нямам проблеми с покупката. Пробвах се при пращането на парите да видя няма ли опция като пращаш за покупка в Пейпал мен да ме чарджнат мен с комисионните. Там единствено видях че ми изписа че тези такси се удържат от продавача. В такъв случай искам да попитам вие как процедирате там.
Като цяло може ли някой който е поръчвал от bikemarkt да обясни каква е общата процедура. Чак малко по късно видях че в съобщенията има предупредително съобщение да платиш чак като продавача маркира стоката като продадена като по този начин тя остава резервирана за теб. Не знам как да изисквам от продавача това нещо за в бъдеще. Проблема е че не знам немски и сега комуникацията е едниствено през гугъл транслатора.
Освен това в bikemarkt уж пише че има опция за изпращането на запаметен адрес, е аз не видях как става това автоматично ако някой го е ползвал въобще. Иначе съм го въвел и запаметил в настройките на профила си.
icpart
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 12:39 pm

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот Alexi » Пон Дек 14, 2020 8:47 pm

В никакъв случай не се превеждат пари като "семейство и приятели" ако е покупка .. официално предупреждение на сайта на Пинкбайк ,Байкмаркта и други подобни места - по простата причина че такса няма да ,но няма и защита т.е. не можеш да претендираш ,че не са ти изпратили артикула тъй като ти не купуваш артикул . Отделно като купувач пък нямаш никаква сметка и от спестяване на такси ,защото те се плащат от продавача ,той леко те е измамил според мен ,дано все пак прати стоката защото няма начин да го накараш от тук нататък да я прати или да върне парите :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот protiven » Пон Дек 14, 2020 9:27 pm

Вижте сега, в подобни сайтове продавачите държат да получат чистата сума, за която сте се спазарили. За по-евтини покупки съм пращал сумата като "семейство и приятели" и никога не съм имал проблеми. За по-сериозни суми използвам Пейпал калкулатори, които изчисляват колко трябва да изпратя на продавача, за да важи защитата, но и той да получи сумата, за която сме се споразумели (например за 300 евро таксите ще са 8.01, затова правя плащане за 308.01 в Пейпал).

Пример за такъв калкулатор: https://www.ebayfeescalculator.com/de-p ... alculator/
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот icpart » Пон Дек 14, 2020 9:40 pm

Благодаря,
Еми и аз си мислих този вариант но тъй като не бях пращал пари по Пейпал като покупка си мислих че има опция аз да поема комисионните. Той човека си ми обясни че е наясно с Пейпал защитата и ако искам да я ползвам да си поема разходите за това. Така че и аз като protiven смятам да си изчисля таксите и да преведа парите и оттам нататък Пейпал да си приспаднат тяхното и продавача да си получи чистата сума. Като цяло немеца изглежда да е точен тъй като веднага като му платих даже ми прати проследяващ номер в DHL, беше резервирал за пращането на следващия ден. Освен това рейтинга му е 100% от от 297 продажби. Дано няма ексцесии че и сумата не е малка 90евро. От тук насетне ще знам как да процедирам вече.
icpart
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 12:39 pm

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот Alexi » Пон Дек 14, 2020 10:26 pm

тези такси на Пейпал си заслужават щото ти е мирна главата ,велосипедните части не са евтини а ги пазаруваме от цял свят - пресен мой случай - купувам си спортен часовник на Гармин от ибей доста скъп модел пуснат евтино чисто нов в кутия като продавача има някакъв макар и нисък рейтинг и продава общо 10тина такива часовника .. разграбват се за 3-4 часа .. да го шипне да го шипне ,минаха 4-5 дена и направо получих рефънд от Пейпал а човека е баннат от ибей явно е измамник някакъв ... 0 нерви и разправии ,100% сума получаваш обратно ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот icpart » Вто Дек 15, 2020 8:09 am

Alexi написа:тези такси на Пейпал си заслужават щото ти е мирна главата ,велосипедните части не са евтини а ги пазаруваме от цял свят - пресен мой случай - купувам си спортен часовник на Гармин от ибей доста скъп модел пуснат евтино чисто нов в кутия като продавача има някакъв макар и нисък рейтинг и продава общо 10тина такива часовника .. разграбват се за 3-4 часа .. да го шипне да го шипне ,минаха 4-5 дена и направо получих рефънд от Пейпал а човека е баннат от ибей явно е измамник някакъв ... 0 нерви и разправии ,100% сума получаваш обратно ..

В ибей там е пълно с подобни измамници от години. Имал съм подобни случаи като теб но основно с китайци. Така уж един с добър рейтинг беше пуснал някакви намалени неща и се набутах да взема както и много хора. След месец гледам масово негативни фийдбека и се усетих че нещо намирисва работата и изчаках там времето след което можеш да отвориш диспут и директно си получих парите. Но един път изгорях с едни 18$ от китаец пак за недоставена стока и ме преметна че уж я пратил наново ама нищо и изпуснах и времето за диспут. Преди мисля беше че беше 90 дни сега го увеличиха доста и си по защитен. Но особено в ибей хора с нисък рейтинг или особено китайци винаги едно наум че може да има мошеници. Патил съм си и то не веднъж и пак май налапах въдицата. Така е човек като прави понякога импулсивни неща и не се замисля за последиците, в случая нещо такова направих.
icpart
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 12:39 pm

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот Boyan1984 » Вто Дек 15, 2020 8:28 am

Относно friends and family плащанията - има chargeback и може да си вземеш парите, ако нещо стане, ама като цяло е тегава процедура и не знам дали винаги има успеваемост. Не ми се рови в нета, трябва да има информация.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот icpart » Вто Дек 15, 2020 9:44 am

Boyan1984 написа:Относно friends and family плащанията - има chargeback и може да си вземеш парите, ако нещо стане, ама като цяло е тегава процедура и не знам дали винаги има успеваемост. Не ми се рови в нета, трябва да има информация.

Единствено видях че в такъв случай има опция в Пейпал да повдигнеш нещо като диспут за неоторизирана транзакция. Но сега четох в редит че и ако Пейпал те усетят применно че си продавач и искаш от хората да ти пращат пари директно могат да те баннат. Даже се оказва май че така по лесно можеш ти да прецакаш продавача колкото той теб ако ескалираш такава транзакция. Интересна дискусия намерих тук в реддит:
https://www.reddit.com/r/paypal/comment ... ndsfamily/
icpart
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 12:39 pm

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот Boyan1984 » Вто Дек 15, 2020 9:59 am

Именно. Аз затова преди 3 години малко бях настръхнал, когато един англичанин пи плати немалка сума с friends and family и нещо от пощите забатачиха пратката, а аз не я бях пуснал с тракинг. И се зачетох за тия неща, но за щастие нямаше проблеми.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Да си купиш колело от PINKBIKE

Мнениеот gyurzagyurza » Нед Яну 31, 2021 1:43 pm

Моя сам си го правих и днес отново сме на колоездене :wavey:
Прикачени файлове
67888579_405149253685960_1543872105316089856_o.jpg
(280.47 KiB) 221 пъти
68932735_405144667019752_6466611423530188800_o.jpg
(337.85 KiB) 182 пъти
68791237_405144523686433_993615648565231616_o.jpg
(280.69 KiB) 178 пъти
gyurzagyurza
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Ное 23, 2019 9:21 am

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: trail и 34 госта