Съвет към новобранец за избор на велосипед

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Съвет към новобранец за избор на велосипед

Мнениеот sashobest » Пет Май 29, 2020 5:45 pm

Имам колебание какъв точно велосипед ми е нужен за да карам по междуселски пътища. Както по алфалт така и по черни пътища. Мисля да правя 50, 60 или 70км преходи. Та колебанието ми е между следните два модела и Ви моля за съвет кое от двете или ако има нещо по-добро за максумим 900-1000лв.
1. https://velosiped.bg/cross-xtreme-29.html
2. https://velosiped.bg/cross-traction-sl9-29-2019.html

И ако някой има излишна отстъпка от 10те процента на сайта, бих се радвал.
sashobest
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 27, 2020 11:07 am

Re: Съвет към новобранец за избор на велосипед

Мнениеот Dido2 » Вто Юни 09, 2020 8:34 am

за около 1000лв аз не бих си взел велосипед без промоция. Само си представи 25% са 250лв намаление. От крос има оплаквания в по ниския им клас. Иначе аз в момента правя около 55км преходи в 2те посоки за около ден. Като 70 на 40 ми е велоалеи и приличен асфалт срещу пръст, треви и кофти изоставен селски път. С хибрид съм и да ти кажа удържа. Обаче има участъци с разбит стар път или черен път с доста неравности и камъни в пръста или големи корени на дървета.Там ми е доста кофти с хибрида и постоянно съм нащрек. на места с надолнище и засилка го удрях кофти и сега имам луфт на задната гума или леко изкривена капла. Но с лекота минавам по стабилни черни или горски пътища. А и баири ги изкачвам с доста по голяма лекота. Ако по голямата ти част са по трудни черни пътища или разбити стари селски с дупки и неравности за теб ще е MTB 27.5/29 цола и няма да срещнеш там проблем и притеснения постоянно.
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Exorcist и 29 госта