Реална оценка на велосипед от обява.

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Реална оценка на велосипед от обява.

Мнениеот UnSpiroble » Вто Юни 09, 2020 10:28 am

Здравейте, някой по-навътре в нещата би ли изказал мнение каква е приемливата цена за този велосипед:
https://www.olx.bg/ad/boardman-hibrid-2 ... 82NGL.html
Като забележки има по колчето на седалката, предната вилка и 2 точки по 5мм на рамката, трудно забележими но се виждат.
Търся точно такъв велосипед, но не разбирам от компонентите, кое колко и защо...
Каква му е реалната цена според вас?
Благодаря
UnSpiroble
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Май 22, 2020 10:41 pm

Re: Реална оценка на велосипед от обява.

Мнениеот Dido2 » Вто Юни 09, 2020 10:47 am

аз не съм навътре в нещата, но това не са ли съвсем нормални следи от употреба? Моето чисто ново едва карано и на първата седмица падна само от вятъра, после следи по рамката се появиха , заради катинара... На място отиваш , гледаш и тестваш. Ако всичко е по местата без дрънкания , почистено, смазано и те кефи взимаш.За компоненти му намери сайт с пълни характеристики и на каква цена се продава ново и така. Гледаш други подобни обяви качество цена, пишеш 2-3 съобщения на човека виждаш той дали си разбира от стоката, вземаш и това предвид... Гледаш има ли някой недоволен и защо от предишните му сделки и т.н. Евентуално сваляш малко от цената и така. Но не агресивно че е много дразнещо, човека може да продава супер стока ти не разбираш и искаш отстъпка такива въобще не съм им и отговарял.
А Сигурно ще излезе по скъпо заради вноса от англия и т.н.
Интересно как търсиш точно такъв, а пък не знаеш какво търсиш.. може би по цвят избираш или? После трябва си наясно къде ще го караш основно. Още се :lol: на хората каращи по парка и велоалеи с и те не знаят какво.. централен амортисьор планиски дебели гуми и т.н.
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Реална оценка на велосипед от обява.

Мнениеот Alexi » Вто Юни 09, 2020 11:55 am

хубав велосипед ,цената си е съвсем реална - аз не виждам да има сериозни забележки .. чупи му 50тина лв и да го праща
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Реална оценка на велосипед от обява.

Мнениеот edinmilion » Вто Юни 09, 2020 10:32 pm

не 50, а 250 по скоро чопни от този мизерник Ивопула :evil:

п.п. гледам е сменил името в olx, явно има за какво:
viewtopic.php?p=1099697#p1099697

Много е НАДЦЕНЕНО, вярно първо реагирах първично, щото съм потърпевш от тоя траверс, но сега прегледах
и за това колело и 500 са много!
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Реална оценка на велосипед от обява.

Мнениеот UnSpiroble » Сря Юни 10, 2020 11:15 am

Ами повече от 650 не искаше да свали, а преди 2 месеца се е продал същия велосипед за 500, намерих кеширана страница в гугъл.
Поръчах го, пък каквото стане, ясно е, че ще се нашия да видим колко... Както неразбирам... чухме се по телефона, десет минути си говорехме и ми обесняваше, като според него външна и техническа оценка за велосипеда е 9.5/10.
В неделя трябва да потвърдя поръчката, защото му казах, че искам в понеделник да го изпрати.
До тогава, ако не намеря друго сходно колело до тези пари си остави този вариант.
UnSpiroble
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Май 22, 2020 10:41 pm

Re: Реална оценка на велосипед от обява.

Мнениеот UnSpiroble » Чет Юни 11, 2020 4:30 pm

За добро или лошо му писах да ми го изпрати утре за събота, ама излезе много сериозен и каза, че го е продал на някой си, който не се е пазарил. Или е попаднал на форума и не му се занимава с мен, защото му казах, ако има някаква нередност, че ще го върна. И съм в изходна позиция... благодаря на отзовалите се, а на тези, които попаднат на темата, да НЕ пазаруват от този човек!
UnSpiroble
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Май 22, 2020 10:41 pm

Re: Реална оценка на велосипед от обява.

Мнениеот Alexi » Чет Юни 11, 2020 5:09 pm

аз казах че е изгоден велосипеда .. за 30 лв си го изтървал
ЕДИТ: гледам още стои но цената вече е 750 :D :bowdown:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Реална оценка на велосипед от обява.

Мнениеот UnSpiroble » Чет Юни 11, 2020 5:17 pm

Цената си му беше толкова първоначално (просто аз го спазарих за 650), според мен не го е продал защото се притеснява да не му го върна по куриера.
Колкото и да не разбирам прегледах доста видеа кое как се тества и се разбира дали има някакъв проблем. Да е жив и здрав, ама е доста нагъл след отговора ми, че го е продал, и не е бил коректен.
UnSpiroble
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Май 22, 2020 10:41 pm

Re: Реална оценка на велосипед от обява.

Мнениеот edinmilion » Чет Юни 11, 2020 9:24 pm

По добре е станало, изобщо не го слушай Алекси, забравил е че и той си е говорил с търгаша :D
Сигурен съм, че ще намериш много по добро, защото се вглеждаш в детайлите и търсиш конкретно.
Като ми остане време ще прегледам за подобни и ще ти пращам. Дори ново за тези пари може да се намери с близки компоненти!

Аз когато се прецаках да си взема колело и затворих очи за надценката (дори не съм се пазарил тогава с него) - е казвам ти разочарованието беше огромно, като няма как да се откажа при куриера за нещо, което вече съм решил било то и по снимки - колело е - поправимо (особено като си наумил).
Ама изобщо не съм и очаквал че ще има такива долни хора при това в хобито...но да кажем че онова колело беше 9 от 10 по негови думи, това е 9,5 :rofl:
Как да е - по същото време мой човек си търсеше като теб градско/хибрид, и говореше с ивопула за колело, но рамката беше леко чукната - ей добре че се отказа. Две седмици по късно си намери колело висок клас хибрид, което някой си купил, карал два-три пъти и стояло в мазето 1 година с документи, гаранция и т.н. купено за 1350, му го даде за 650лв.
Единствено беше с твърда вилка, което за мен е по добър вариант.
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Реална оценка на велосипед от обява.

Мнениеот UnSpiroble » Пон Юли 06, 2020 1:59 pm

Здравейте да пиша за развитието на темата поне да е довършена :D
След като велосипеда беше "продаден" 24ч след това се озова отново за продан. Писах му каза, че на човек, като мен и за 750лева няма да го даде.
Вариантите са два или нещо съм го обидил или е попаднал на обявата тука във форума, за което мен хич не ми дреме.
Както и да е накарах мой познат да го спазари дори на още по ниска цена от 650 лв (примерно да свали парите за доставката). Нави се и един час по късно писа, че минимума е 650 лева на който е съгласен, под тази сума не коментира.
Както и да е, моя приятел му каза да го изпраща, същият град, но различен адрес и т.н. с цел минимално съмнение, но трябва да си идиот едно и също колело да ти го поръчват два пъти за един и същи град и да не се осъмниш. На следващия ден вместо да пише, че е изпратено, каза, че го е запазил за негов познат. На по следващия ден обявата изчезна отново и писа, че го е дал на неговия познат. Аз бях отново "прецакан" :D
Няколко дни по-късно (около седмица) познайте? Обявата отново качена с по-детайлни снимки и по-добро качество. Вече някой драскотини бяха замаскирани с лак, но се виждаше че визуално е сравнително запазено.
Предприемам отново мерки, защото съм опорит. Пиша от профила на жена ми, но този път смених в профила населеното място и го поръчвам под предлог за подарък на мъжа на жената (демек мен) в селото на жената (15км от настоящия адрес), кадето има само един офис.
Съгласявасе и за мой огромен късмет, изпраща велосипеда без проблем.
Пристига и отивам да видя с инструментите, заради извития волан и свалените педали.
Беше опаковано добре. Забележки има, но са основно от жила и тук-там някое камъче. Няма как без тях.
Пробвах го, хареса ми и го взех. Размера ми пасна до мм, нито имам болки в гърба, нито никъде!
Много удобно и леко се кара.

Обаче.... :D

Понеже беше промърморено първите 20км спуках гума на две места, незнайно как. (едно и също място но от двете страни, все едно беше минал пирон през цялата гума). Тъкмо бях тръгнал към гаражния майстор да погледне и да се произнесе за състоянието и да каже от какво се нуждае велосипеда.
И там проблеми, дисковете били криви, въпреки че не изглеждаха криви. Пипна единия диск с мазен парцал, прецака накладките сега няма спиране със задната спирачка, явно сам ще разглобявам.
Смених двете "чисто нови" външни гуми, защото по негови думи са били евтина пластмаса, и едната вътрешна гума.
Понеже беше с френски винтил, доразпроби каплата да сложи автомобилен. :dontknow:
После и каплата надра, че да издърпа гумата да излезе от каплата и вика - "Споко, колко още ще го надереш... нищо му няма"
Направо си представях как пускам велосипеда за продан след тези интервенции..
Та от 700х40c (или 42 непомня) минах на 700х38c и осезаемо вози по твърдо, но пък има по голяма инерция.

Сега останаха три проблема да отстраня единият е накладките да оправя на задната гума, което вече разбрах как става, ако не стане ще ги сменя.
Другия проблем е, че глупавите англичани, освен, че воланите са им обърнати и спирачките на велосипедите също...
Тука вече имам въпрос: колко би струвало да разменя спирачките, защото ще се прибия някъде.
И третия проблем като стисна предната спирачка много странен звук издава все едно се опитва да спре ама дрънка като дрънкалка на бебе (на метален звук)

Някой, ако случайно прочете целия пост ще съм благодарен за съвети, ако даде за проблемите. Благодаря и благодаря за отделеното време а всички отзовали се по темата, дано да е в помощ на някой друг.

п.с. ивопул ли си къв ли си, нищо не става от тебе!
п.с.2 в крайна сметка реалната оценка според моето виждане беше 9/10. Сега е 8/10 преди да оправя останалите проблеми :D
UnSpiroble
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Май 22, 2020 10:41 pm

Re: Реална оценка на велосипед от обява.

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Юли 06, 2020 3:00 pm

Така както си го описал колелото си е било съвсем наред преди да го пипне "майстора". Външната гума е прищипала вътрешната към каплата - на жаргон снейк байт. Получава се, когато налягането на вътрешната е по-ниско от необходимото са стила/теглото на ездача. Както ти е скопосал едни накладки и ти е разпробил шината без да те пита въобще не ходи там пак.

Спирачките ако са от един производител се обръщат доста лесно - ако са хидравлични ще трябва да отидеш до читав сервиз.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Реална оценка на велосипед от обява.

Мнениеот Dido2 » Сря Юли 08, 2020 9:37 am

като стана дума за майстори, как са bikecenter? Там ли да отида заради името или на "народен" майстор за центровка на капла пак една и съща цена.
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Реална оценка на велосипед от обява.

Мнениеот Boyan1984 » Сря Юли 08, 2020 10:06 am

Имаш и други опции - Baze, Pave...предполагам, че и БЦ ще ти свършат работа де.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Реална оценка на велосипед от обява.

Мнениеот _SoRa_ » Пет Авг 28, 2020 8:11 am

Извинявам се на колегата, че ще ползвам неговата тема, но искам да попитам каква цена мога да търся на моят велосипед Cube 26?
Велосипеда има навъртяни не повече от 2к км. само в града.
С хидравлични спирачки Tektro, сменени външни гуми (оригиналните си стоят прибрани), сменени педали.
Има забележки по боята- на места притрито от жилата, ударено от камъчета, леки драскотини от подпиране, веригата според може да се смени както и ръкохватките
Не се сещам какво друго да посоча :dontknow:

https://m.pinkbike.com/photo/19297305/

https://m.pinkbike.com/photo/19297343/

Мислех да го оставя за сина, но докато дойде време да го кара (поне след 3-4 г.) ще "изгние" от стоене.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Реална оценка на велосипед от обява.

Мнениеот Alexi » Пет Авг 28, 2020 9:40 am

остави го за сина си .. щерката започна с един 16 годишен Драг който прашасваше в мазето от години и му се кефеше .. няма смисъл да подариш този почти нов велосипед
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта