"Скритата пътека"

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

"Скритата пътека"

Мнениеот Bace_kz » Вто Юни 09, 2020 9:57 pm

Здравейте, дали някой скоро е карал https://info.mtb-bg.com/segment/%D0%BE% ... 0%BD%D0%B0 ?
Преди 2-3-4 години пускаме една пътека, която почваше около хижа Бор или Камен дел. Характерно за нея е, че е яко стръмна, спъната и с големи камъни / няма шанс да не запалиш спирачките/ и после се вклюваше на боянско езеро. Някой може ли да ми потвърди, че това е пътеката, която описавам ? :)
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Re: "Скритата пътека"

Мнениеот Exorcist » Вто Юни 09, 2020 10:27 pm

Пътеката от линка НЕ излиза директно на Боянско езеро, а се включва към края на пътеката от Драгалевски манастир към езерото, и оттам караш още малко до него. До тази пътека се стига след малко въртене от х. Камен дел по пътеката посока Драгалевци и ако не знаеш къде почва и не се оглеждаш и за грайфери от гуми изведнъж рязко наляво, можеш лесно да я пропуснеш. Има почти hidden някакъв надпис на един камък май или дърво :) Не съм я карал от есента миналата година и не зная как е в момента. Тя е доста трудна и тегава, дропове и камъняк и липса на сцепление има в изобилие, но е и адски скоростна, защото наклона с кореняците и екстрите е на много места направо отвесен :love:
Според мен ти говориш и си пускал тази пътека - която е може би една микро идея по-лесна:
https://www.strava.com/segments/10191293
Тя започва малко преди да достигнеш х. Камен дел, като идваш от Момина скала (или ако си пускал от х. Бор, при х. Камен дел си завил наляво към Момина скала и почти веднага си свил вдясно надолу), обозначена е на отклонението й с жълта табела за езерото.
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: "Скритата пътека"

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Юни 10, 2020 12:15 pm

Точно в този район всички пътеки имат такова описание :D На мен най-много там ми допада по зелената маркировка от Момина скала, която стига почти до Боянският водопад и после продължава на леко на изток и завършва към Бояна. Всичко има по нея - стръмнотии с корени, трудни серпентини, каменни реки и в по-долната част доста скорост.

Почивни дни обаче винаги е пълна с туристи и става да се спуснеш привечер, защото са значително по-малко.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: "Скритата пътека"

Мнениеот halfdone » Сря Юни 10, 2020 2:55 pm

Която и да хванеш там надолу (Есперанто, междинката с Камен дел или показаната от теб) няма да съжаляваш. По описание ми звучи, че търсиш точно тази от линка. Аз нея я удължавам и хващам от по нагоре откъм Бор, излиза се там където пише Разкл. Камен дел и завиваш наляво :)
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: "Скритата пътека"

Мнениеот Bace_kz » Сря Юни 10, 2020 4:15 pm

Благодаря ви колеги :) Като я сурна ще драсна да ви кажа в какво състояние е :beer:
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта