Drag Sterrato

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Drag Sterrato

Мнениеот mmanolov29 » Чет Юни 11, 2020 5:47 pm

Колеги какво мислите за този велосипед? https://dragbicycles.com/bg/bike/sterrato-5-0-r3000/
mmanolov29
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 24, 2019 12:48 am
Местоположение: София

Re: Drag Sterrato

Мнениеот Admin » Чет Юни 11, 2020 8:28 pm

С риск да предизвикам нечий гняв, за мен лично gravel велосипедите са по-скоро нещо модно, отколкото практично, но може и да греша, разбира се. Нека започнем оттам, че те всъщност са хибриди, т.е. не са нещо революционно ново. Просто са такъв хибрид, при който геометрията, позицията на тялото и много други неща са по-близо до шосеен велосипед.
Моето мнение за тях се базира най-вече на това, че аз предпочитам позицията на тялото, която е характерна за планинските велосипеди. Колкото пъти съм се качвал на шосейка, не ми е била удобна, а пък да карам по пресечен терен с подобна геометрия и позиция съвсем не бих искал. Затова ако аз исках да си направя хибрид за каране основно по асфалт, но от време на време и по черни пътища, бих заложил на ХС рамка, право ХС кормило, малко по-различни предавки спрямо МТБ (но не чак шосейни) и 28/29-цолови колела с някакви гладки гуми, но не чак шосейни, т.е. като на gravel байковете.
Респективно, gravel байковете си ги представям най-подходящи за хора, които са карали години наред шосейни велосипеди и са свикнали с тази геометрия и позиция на тялото. Предполагам, че на тях пък МТБ тип рамка и компоненти няма да са им толкова удобни.
Така че започни оттам да си прецениш какъв тип хибрид би ти паснал най-добре. Имаш ли опит с шосеен велосипед? Харесва ли ти? Ако нямаш, по-скоро бих потърсил отнякъде назаем за проба, преди да купувам директно gravel байк. От друга страна, ако обичаш да експериментираш и пробваш нови неща, защо не?
Конкретно за Sterrato - още е доста нов, за да има достатъчно отзиви, но аз лично чух/прочетох някъде им Facebook добри неща от човек, който го е карал и тествал известно време. Аз самият нямам достатъчно познания за шосейните велосипеди и компоненти, за да преценя цената и качествата му.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Drag Sterrato

Мнениеот bcdd » Чет Юни 11, 2020 9:57 pm

попринцип отговаря напълно на описанието и предназначението си - за наште шосета по добре такива гуми ,а геометрията и размерите са удобни даже на шосе повече от мтб,само монтажа сора му е по нисък клас но ще си работи нормално
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am

Re: Drag Sterrato

Мнениеот evilzet » Чет Юни 11, 2020 11:30 pm

Много исках да навра 32мм гуми на шосейката, но не ми се получи. Сега съм с 28 и е много по-добре от 25. Та правилно, gravel байка е шосейка за бг пътища. Само няма нужда да е с много грайфер, силата му не е по черно.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Drag Sterrato

Мнениеот Boko-Loco » Пет Юни 12, 2020 12:34 pm

Admin написа:Респективно, gravel байковете си ги представям най-подходящи за хора, които са карали години наред шосейни велосипеди и са свикнали с тази геометрия и позиция на тялото. Предполагам, че на тях пък МТБ тип рамка и компоненти няма да са им толкова удобни.


Любо, не си прав! Точно обратното: Позицията е много по-изправена и близка до ХС МТБ + многото опции за захват на dropbar-a. Този тип велосипеди са за дълги карания и геометрията е съобразена с това: по-малък челен ъгъл, по-големи reach & stack от шосейките. Тоест Gravel велосипедите са по-подходящи за "байкъри" решили да се предвижват по-бързо по различни терени от колкото за шосеисти. Аз лично преодкрих обиколната със Sterrato-то, за бързо каране след работа. Само дето някой байкъри много се стряскат като ги изпревари някой с "шосейка" по спусканията. А с байка докато стигна до гората и то се мръква, а и ми се свидят гумите да ги търкам по асфалт до Витоша.
Boko-Loco
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1728
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 11:22 am
Местоположение: София

Re: Drag Sterrato

Мнениеот Admin » Пет Юни 12, 2020 1:57 pm

Аз затова казах, че може и да греша. Пък и при велосипедите, които обичайно карам, всеки 10-килограмов ХС твърдак ми се струва като ракета така или иначе. :D
Иначе нищо против нямам gravel байковете, макар че като съм гледал клипове с тях, някак странно ми е с тия кормила и цялостна визия, сякаш нещо в картинката не е както трябва, малко като планинско колоездене, ама без маунтин байк. :D Но съдейки по развитието на сегмента, явно ще свикнем, че даже може след време и подфорум да има тука за тях, кой знае... :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Drag Sterrato

Мнениеот bcdd » Пет Юни 12, 2020 2:36 pm

те тея гравел байкове навлизат около 2012 някъде ... така че има вече доста ,10-килограмов ХС твърдак - разликата му от гравела като усещане са размер на гумите ,вилката не е твърда и кормилото не е право ... като последното е най важно,при спускане командите на шосейните не са много удобни за гората,иначе картинката е точно както трябва - това е най универсалната дисциплина в колезденето - хем по шосе ,хем пресечен терен - е винаги има компромис и от двете :D
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am

Re: Drag Sterrato

Мнениеот mmanolov29 » Пет Юни 12, 2020 7:03 pm

Хора благодаря ви за споделеното мнение :beer: Ще го помисля. Трябва ми нещо основно за града с възможност и за по дълги трипчета. :beer:
чудя се и на този варянт но при него отпада възможността за по дълги разстояния https://www.bikecenter.bg/velosipedi/sg ... -midnight/
mmanolov29
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 24, 2019 12:48 am
Местоположение: София

Re: Drag Sterrato

Мнениеот bcdd » Пет Юни 12, 2020 7:49 pm

ама за града ще ти е по добре единствено по етажи и асансрите ,като цяло тежи сигурно колко гравела може и повече ,само че е по компактно ,с тея малки гуми няма да е мнго комфортно ,абе вземи драга и се радвай на карането навсчкъде
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am

Re: Drag Sterrato

Мнениеот Harka » Пон Юни 15, 2020 11:37 am

Хм, този тип гравел байкове ми се струват и много подходящи за голяма част от туристическата велосипедна мрежа в Европа, която е комбинация от асфалтови алеи и чакълни такива... Т.е. горе-долу това, което описва Boko-Loco. А като се замислим, че и до преди не толкова отдавна 29-цоловите твърдаци бяха нишови велосипеди, будещи недоумение у повечето хора...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Drag Sterrato

Мнениеот vnikolov123 » Чет Юли 30, 2020 12:35 pm

Здравейте,

Начинаещ съм и обмислям покупката на Drag Sterrato с идеята да го ползвам основно за каране по шосе/павета/черни пътища, потенциално включвайки се в любителски състезания без да гоня особени постижения за време.

Имам 2 въпроса и ще съм благодарен за мнение:

1. Има ли във форума хора притежатели на Sterrato - може ли да споделите впечатления?

2. Има няколко вариации. В момента се двоумя между:
а) https://dragbicycles.com/bg/bike/sterrato-3-0-r2000/ - 950 лв
b) https://dragbicycles.com/bg/bike/sterrato-5-0-r3000/ - 1500 лв

Това, което не мога да преценя е кое от двете си струва от гледна точка на окомплектовка? 5.0 версията струва ли си доста по-високата цена? 3.0 версията има ли някакви сериозни липси или недобри компоненти? Как да разбера дали геометрията е добра?

Благодаря
vnikolov123
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 22, 2020 10:28 pm

Re: Drag Sterrato

Мнениеот Boko-Loco » Вто Авг 04, 2020 10:34 am

vnikolov123 написа:Здравейте,

Начинаещ съм и обмислям покупката на Drag Sterrato с идеята да го ползвам основно за каране по шосе/павета/черни пътища, потенциално включвайки се в любителски състезания без да гоня особени постижения за време.

Имам 2 въпроса и ще съм благодарен за мнение:

1. Има ли във форума хора притежатели на Sterrato - може ли да споделите впечатления?

2. Има няколко вариации. В момента се двоумя между:
а) https://dragbicycles.com/bg/bike/sterrato-3-0-r2000/ - 950 лв
b) https://dragbicycles.com/bg/bike/sterrato-5-0-r3000/ - 1500 лв

Това, което не мога да преценя е кое от двете си струва от гледна точка на окомплектовка? 5.0 версията струва ли си доста по-високата цена? 3.0 версията има ли някакви сериозни липси или недобри компоненти? Как да разбера дали геометрията е добра?

Благодаря


Привет,
1. Аз имам Sterrato и съм писал по-нагоре в темата впечатленията си.
2. На така зададен въпроса - отговара е: И двете!
а) С 5.0 получаваш карбонова вилка = по-комфортна возия, по-висок клас скорости и проходни оси.
б) С 3.0 получваш същата страхотна рамка с прилични компоненти, + спестяваш 500 лева, които после ще дадеш *2 за ъпгрейди ;)

Можеш да разбереш дали е добра геометрията, като прочететеш ревюта на 8-10 гравел велосипеда, свалиш им геометрията и ги сравняваш с тази на Sterrato. Ако е близка да тази, на велосипед чиийто ревю е добро (спрямо геометрията-позиция, стабилност, комфорт, управление), значи е добра!
Ако питаш мен, много е добра!
Boko-Loco
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1728
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 11:22 am
Местоположение: София

Re: Drag Sterrato

Мнениеот fu4ko » Вто Яну 26, 2021 1:54 pm

Този велосипед с по изправена позиция ли е,или е като при мастър?
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Drag Sterrato

Мнениеот DonDanito » Вто Яну 26, 2021 7:41 pm

Нещо средно е. Аз съм с най-евтината версия, за из града основно. Не си много изгърбен, но си сравнително бърз. Нямам идея как е по горските пътеки (за там си имам мачняк), но софийските улици са му екстра... Хаха
Дани, тел. 0878 808 991 :)
Аватар
DonDanito
 
Мнения: 470
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 6:09 pm
Местоположение: София, ж.к. Левски Г

Re: Drag Sterrato

Мнениеот fu4ko » Вто Яну 26, 2021 8:52 pm

Благодаря.Питам за каране по шосе само ме интересуваше.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Drag Sterrato

Мнениеот Alexi » Вто Яну 26, 2021 9:06 pm

велосипеда ще е приятен за каране по шосе ,големия балон дава комфорт ( за сметка на скоростта донякъде ) ,може да се кара и по лежерни горски пътеки паркове и градинки
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Drag Sterrato

Мнениеот fu4ko » Вто Яну 26, 2021 9:16 pm

Точно заради комфорта.Имам мастър про,но много друса по врачанските ни шосета и на места заради тесните гуми се налага да намалям скоростта заради дупки и пукнатини.А и за две години не можах да свикна със прекаленото състезателно навеждане.Все нещо ме боли и неудобно.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Drag Sterrato

Мнениеот Boyan1984 » Вто Яну 26, 2021 10:47 pm

И аз съм на косъм да си взема едно Стерато. Убедихте ме.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Drag Sterrato

Мнениеот DonDanito » Вто Яну 26, 2021 11:35 pm

Преди време реших да опитам нещо по-различно от МТБ. И се разрових... Шосейка баш не посмях да си взема. За нея се искат твърде перфектни условия, каквито в милата ни София няма. И по едно време гледам "гравел"... Ни такова, ни онакова... Хахах
Като прочетох,че това било "шосейка за български пътища" (хахах) го реших бързо и на другия ден взех Стератото. Накичих го с багажник, чанта, шишета... Доста ми е удобно за града, а и за асфалтови разходки уикенда.
Успех ;))
Дани, тел. 0878 808 991 :)
Аватар
DonDanito
 
Мнения: 470
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 6:09 pm
Местоположение: София, ж.к. Левски Г

Re: Drag Sterrato

Мнениеот fu4ko » Вто Яну 26, 2021 11:45 pm

Разгледах по обстойно характеристиките.Не ми харесва,че е с по малки плочи отпред от на шосейката ми.Челото е конусовидно.Не съм свикнал и с това.Гумите също са прекалено дебели.Естествено може да се сменят с по тънки.Преди години карах с 700х32 и ми беше перфектно.Гледам има декатлонски,които хващат 32 гуми и пак са с по изправена позиция.Имам време да обмисля и избера.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Drag Sterrato

Мнениеот Gworan » Сря Яну 27, 2021 4:57 am

Стератото ми изглежда добре, и ако не си бях взел декатлонското щях такова да взема. Даже ги питах, но тогава още ги нямаха готови. Бях го постнал във форума и моя гравел, след трансформацията със срамския апекс групсет.
Иначе аз останах много добре впечатлен от гумите maxxis rambler, 700х38 си взех, и ги карах на 3.5-4 бара. Пак върви супер леко и бързо по шосе, обаче няма нищо общо със шосейните гуми, които имах (700х25 на 6-7 бара).
Вече въобще не ми дремеше през какво ще мина - дупки, паваж, бордюри, коларски път, крос кънтри пътеки, камънак. В същото време колелото е леко и много пъргаво.
Минаването през камъни и корени обаче трябва да е внимателно и със добре съобразена скорост, няма окачване, няма какво да обере удара, гумите отскачат много сериозно ако се засилиш, и може да те метне на някъде...
Иначе варианти със кларис и сора аз не бих карал по по-неравен път, дерахльорите не са с толкова корави пружини, не са предвидени за такова лашкане, и нямат клъч система...
Нещо което въобще не ми хареса, при такъв тип велосипед - по пътека на някакъв по-техничен участък, или просто с по-ниска скорост, като завъртя кормилото винаги ми упираше гумата в обувката, просто междуосието е супер късо, и няма такъв челен ъгъл като планинските.
В крайна сметка го бартеросах за крос кънтри твърдак - повече ми пасна на моя стил каране. Ако искате "шосейка за всякакъв вид пътища" и абсолютно не-агресивно каране - гравела е чудесен избор.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Drag Sterrato

Мнениеот Alexi » Сря Яну 27, 2021 9:59 am

ако някой си търси гравел в ОЛХ мярнах няколко чудни предложения ( класи над Драг със Сора монтаж тежащ 13 кила ) :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Drag Sterrato

Мнениеот _SoRa_ » Сря Яну 27, 2021 10:38 am

В момента и аз се опитвам да сглобя такъв велосипед. Хем да е бърз на шосето, хем да мога да карам и по черни и леки горски пътеки. Ама то сливенският балкан предимно камъни и корени и на места слизам, че инак няма преминаване особено сега когато е кално и хлъзгаво.
Лично на мен дроп бара не ми допада. Може би е и до свикване. Имам чувството, че е създаден за високи хора с дълги ръце. :D
Сега карам Drag Storm, но смених предно и задно колело, външни и вътрешни гуми, курбели (52/39 на 50/40/30). За курбелите сякаш много прибързах. Нямаше никъде налични Grx 46/30 165-170 mm. Не ми се чакаше и взех Тиагра тройка.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Drag Sterrato

Мнениеот Bi11y » Сря Яну 27, 2021 2:05 pm

_SoRa_ написа:В момента и аз се опитвам да сглобя такъв велосипед. Хем да е бърз на шосето, хем да мога да карам и по черни и леки горски пътеки. Ама то сливенският балкан предимно камъни и корени и на места слизам, че инак няма преминаване особено сега когато е кално и хлъзгаво.
Лично на мен дроп бара не ми допада. Може би е и до свикване. Имам чувството, че е създаден за високи хора с дълги ръце. :D
Сега карам Drag Storm, но смених предно и задно колело, външни и вътрешни гуми, курбели (52/39 на 50/40/30). За курбелите сякаш много прибързах. Нямаше никъде налични Grx 46/30 165-170 mm. Не ми се чакаше и взех Тиагра тройка.


Курбела - в олх да заминава ... :)

Колкото до дропбар - трябва точен размер рамка и подходяща лапа за ездача. МТБ в това отношение е по-малко проблемно ... Пък дали да е дропбар или не - както ти е удобно.
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Drag Sterrato

Мнениеот irgnet » Чет Мар 04, 2021 10:53 pm

Много тежки, какви са тия 11.6 км за велосипед с карбонова вилка?
Пък и 1500 лева, за тия пари не трябва да е над 10кг когато е без окачване
Аватар
irgnet
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 9:22 pm

Re: Drag Sterrato

Мнениеот fu4ko » Нед Мар 07, 2021 5:01 pm

Все пак не е направен за състезание.
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Drag Sterrato

Мнениеот fu4ko » Нед Мар 28, 2021 9:30 pm

Гледам в сайта на Драг не останаха евтините модели S и M.Явно се купуват доста.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Drag Sterrato

Мнениеот MarioDon » Пон Май 10, 2021 3:58 pm

Здравейте,

Какво мислите за модела Storm 7.0 https://dragbicycles.com/bg/bike/storm-7-0/ , характеристиките са му доста близки до стератото 7,0, като изключим карбоновата вилка и кормило?

Доста изчетох из форума и засега съм се спрял на този модел. Ще го карам основно в София по улици и паркове, но ми се иска и да мога да го ползвам и по чакълени настилки.
MarioDon
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 2:26 pm

Re: Drag Sterrato

Мнениеот _SoRa_ » Пон Май 10, 2021 9:19 pm

MarioDon написа:Здравейте,

Какво мислите за модела Storm 7.0 https://dragbicycles.com/bg/bike/storm-7-0/ , характеристиките са му доста близки до стератото 7,0, като изключим карбоновата вилка и кормило?

Доста изчетох из форума и засега съм се спрял на този модел. Ще го карам основно в София по улици и паркове, но ми се иска и да мога да го ползвам и по чакълени настилки.

Аз съм с Drag Storm 3.0 размер S
Но смених предна и задна капла, външни гуми, сложих 3х8 курбели и сега съм с заден венец 11-34. Като размер ми е малко голямо, но в магазина нямаше друг малък размер велосипед.
Карам го почти навсякъде. Като изключим размера на рамката съм доволна, но естествено след смяната на въпросните части. С тях разликата в лекотата на движението е осезаема. Съпругът ми и той има драг сторм. Той е предоволен, но толкова го и кара. :D
Геометрията е една и съща със Sterrato.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Drag Sterrato

Мнениеот MarioDon » Вто Май 11, 2021 8:04 am

Благодаря за отговора. Тъкмо мислех да взема на жената 5.0 размер S, тъй като няма голям избор на дамски велосипеди. Ще ги покараме така за начало и после ако се наложи ще правим промени.
MarioDon
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 2:26 pm

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта