Златишки Проход

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Златишки Проход

Мнениеот Bra1nSicK » Сря Юни 17, 2020 8:50 am

Здравейте,

Планувам един дълъг преход и се интересувам дали Златишкия проход е окей за преминаване? От това което изчетох в интернет, южната страна (откъм Златица) е с чисто нов асфалт. Какво е състоянието на спускането от северната страна към Етрополе, има ли някакъв проблем с преминаването? Не съм с някакъв MTB, колелото ми е Cross Travel - хибрид. АКо някой е минавал скоро оттам ще ми е полезно да сподели инфо, благодаря!
Bra1nSicK
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 06, 2018 3:26 pm

Re: Златишки Проход

Мнениеот marsa » Сря Юни 17, 2020 10:16 am

Пътят от северната страна не се поддържа. Излизайки от Етрополе продължава с няколко километра приличен асфалт, който става все по-лош. Около разклона за Елаците вече има много цепнатини и дупки и все повече чакъл. Последните 1-2км са почти изцяло ерозирали до черен път (при сухо време е по-приятен от разбития асфалт).

С този велосипед няма да имаш никакви проблеми. Кара се и с шосейка, но на спускане е доста по-неприятно.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта